Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

niks

New Member
Полицията вече подслушва Skype! Внимавайте какво говорите!


На стената си във Фейсбук Вени Марконски предупреждава: Полицията вече може да подслушва Skype официално, с помощта на патентована технология. Не е майтап. Внимавайте какво говорите, защото врагът подслушва!

Промяната в правилата е тук (на англ.): http://www.skype.com/intl/en-us/legal/privacy/general/#3

„Правоохранительные органы будут использовать Skype для прослушки

Сервис начал полное сотрудничество с правоохранительными органами, насколько это технически и юридически возможно.

Компания Microsoft может разрешить спецслужбам прослушивать разговоры пользователей Skype, а также предоставит доступ к их личной переписке, следуя «новой» политике полного содействия правоохранительным органам.

Отметим, что с момента создания служба видеосвязи Skype была серьезным барьером, препятствующим правоохранительным органам в проведении слежки. Используя различные механизмы шифрования на протяжении нескольких лет Skype оставался одним из немногих сервисов, перехват данных которого был практически невозможным. Однако весной текущего года в сети начали появляться сообщения о том, что корпорация Microsoft переделывает архитектуру Skype, изменения в которой позволят правоохранительным органам «подключаться» к разговорам пользователей службы. В то же время представители Microsoft заявили, что предполагаемые изменения в программе являются обычными доработками продукта и нет никаких оснований считать, что администрация сервиса пытается разработать бэкдоры для правительственной «прослушки».

Напомним, что в мае прошлого года компания Microsoft запатентовала технологию «законного вмешательства», которая позволяет правоохранительным огранам «подключаться» к разговорам пользователей в различных VoIP-службах, а также «перехватывать» передаваемый контент без ведома самих пользователей. На вопрос о том, будет ли новая технология использоваться в службе Skype, разработчики не ответили.

По данным ресурса Slate, владелец поменял политику конфиденциальности Skype, в нормах которой проглядывается готовность создателей сотрудничать с правоохранительными органами настолько близко, насколько это будет возможно с юридической и технологической точки зрения.

В соответствии с пунктом 3 политики конфиденциальности Skype, сервис и его партнеры могут предоставлять личные данные, содержимое разговоров и/или трафик данных пользователей в ответ на законный запрос органов судебной власти или правоохранительной системы. Кроме того мгновенные сообщения, переданные пользователем, будут сохраняться на протяжении 30 дней, если другой срок не будет истребован представителями госорганов.”


==================

Още ли има Дебили които да използват Скайп, Ай Си Кю, Фейс Буклук, Туитър и прочие Милиционерски атрибути за Профилиране и Контрол на Раята:?:

PS

Няма как да не обърна внимание и на тази която вдига джангър от Фейс Боклук-а, че ще му слухтят гей чатовете и разгонят "приятелките" както едно време са гонили Партизанските му родственици-Червени Терористи и Крадци на Мандри

Кака Венка е потомствена комунистическа Швестерка от свитата на Червените Прашки чийто видни предствителки са СърГей и Лизер Меликов:lol:

Кратка автобиография на Венетка Айроминетка
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

Край на спокойствието в нета, край и на свободата в него, жалко, че полицейщината достигна и него. :(
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

в една нормална страна, това ще го смятам за добра мярка
за съжаление в България, мисля че няма да се използва (главно) за предотвратяване на престъпления и събиране на доказателства...
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

Ами ще чатим или ще говорим на измислен език! :lol:
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

Който си мисли, че е недосегаем в нета, много греши...
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

Не знам при вас как е, но аз съм забелязал напоследък, че супер много време понякога ми се бавят съобщенията които изпращам по скайпа, не казвам, че се дължи на това, но сега се замислих.
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

Фалшива тревога. Полицията се занимава само с откачалки, като niks. За останалите нямат ресурси за подслушване.
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

Банковата чиновничка ХарКоконата гравитираща към трупата на Червените Прашки не се притеснява че ще и извадят мръсните килоти на показ защо ли ?

Сигурно Гей Чатовете и Социалните групи на славяно-мангалите се ползват със специална протекция от агентките на Държавна Сигурност - ДАНС.

Все пак Украйнски Гей от Хазарски произход ги създаде трябва да се пазят взаймно:rolleyes:
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

Всичките ли сте престъпници, че се притеснявате, че евентуално някой си щял да ви подслушва?

Мислите ли, че има причина да подслушват точно вас?

Конспирацията е голям филм
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

Всичките ли сте престъпници, че се притеснявате, че евентуално някой си щял да ви подслушва?

Мислите ли, че има причина да подслушват точно вас?

Конспирацията е голям филм

Ами дай да им дадем да ни четат и пощата и да ни гледат кой какво има в гащите? Защо трябва някой да ме следи и преследва за тази цел се изисква съдебна заповед с която съда да реши има ли или няма нужда от това подслушване не соцко и компания да си правят кефа, ако си правя виртуален кекс с приятелката да ме слуша и подслушва!
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

Всичките ли сте престъпници, че се притеснявате, че евентуално някой си щял да ви подслушва?

Мислите ли, че има причина да подслушват точно вас?

Конспирацията е голям филм
Ами то точно това е целта бе гений, да ни е страх. Яко автоцензура. Що си мислиш, че хората имат да крият само криминални дела и действия? Например хубаво ли е според теб някой да има достъп до бизнес разговорите ти, да знае клиентите ти и прочее - все информация, която може да се използва срещу теб, ако някой реши или си плати. Или пък да чете какво пишеш на жена си? Може и да не чете, ама може и да чете, ти откъде ще знаеш?
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

В крайна сметка пък никой не Ви задължава да ползвате Скайп. Има достатъчно други протоколи за комуникация, ако щете и irc или jabber. В точка 3 от политиките за използване на Скайп не виждам нищо по-различно от стандартния legal disclaimer на всеки един глобален доставчик. Ако решите да правите золуми, нали няма да сте толкова елементарни в мисленето си за да комуникирате през публично достъпни мрежи. Не властите Ви насаждат страх.......Conspiracy theory, Fusion paranoia....

Niks, виждам че си важна клечка тук с ясно изразена русофобия и полицейска параноя. Не знам какви са ти личните подбуди да хвърлящ подобни фишеци, но се надявам да са само с цел популяризиране на сайта afera.bg. No offence, no bad feelings
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

В крайна сметка пък никой не Ви задължава да ползвате Скайп. Има достатъчно други протоколи за комуникация, ако щете и irc или jabber. В точка 3 от политиките за използване на Скайп не виждам нищо по-различно от стандартния legal disclaimer на всеки един глобален доставчик. Ако решите да правите золуми, нали няма да сте толкова елементарни в мисленето си за да комуникирате през публично достъпни мрежи. Не властите Ви насаждат страх.......Conspiracy theory, Fusion paranoia....

Какво искаш да кажеш със това? Аз не правя нещо незаконно, но не мога и да приема факта, че някой когато му скимне може да ме следи какво си пиша с друг човек. И какво като има други начини за комуникации да започваме да се крием ли? Защото, ако е така с извинение "Е..л съм ти нета" аз като искам да се крия до такава степен ще го правя лично!
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

Аман от тея агенти,наясякъде са вече,писна ми от тая шибана полиция,само пречат на хората и гледат закво да се заядат с нас.Всички полицаи са долни мърши тук в БГ.На вън поне си вършат работата като роботи,а тук всеки се прави на интересен с палката или шапката.
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

Какво искаш да кажеш със това? Аз не правя нещо незаконно, но не мога и да приема факта, че някой когато му скимне може да ме следи какво си пиша с друг човек. И какво като има други начини за комуникации да започваме да се крием ли? Защото, ако е така с извинение "Е..л съм ти нета" аз като искам да се крия до такава степен ще го правя лично!

ОК, защо тогава си мислиш, че точно ти или аз сме интересни на правоприлагащите органи, че да стои някой следовател със слушалки и да слуша какво си говоря с курвите? Това ,което твърдите изцяло е непотъврдена информация. А относно "Е.ал съм ти нета", ти от година и половина дъвчеш същото и за "Е.ал съм ти и Гугъл" защото ти наказаха сайт безпричинно, но все още движиш проекти, нали? Колкото новините по "любимата" Ви медия са фактологически обективни, толкова и тъврденията по-горе са подкрепени с факти.
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

ОК, защо тогава си мислиш, че точно ти или аз сме интересни на правоприлагащите органи, че да стои някой следовател със слушалки и да слуша какво си говоря с курвите? Това ,което твърдите изцяло е непотъврдена информация. А относно "Е.ал съм ти нета", ти от година и половина дъвчеш същото и за "Е.ал съм ти и Гугъл" защото ти наказаха сайт безпричинно, но все още движиш проекти, нали? Колкото новините по "любимата" Ви медия са фактологически обективни, толкова и тъврденията по-горе са подкрепени с факти.

Наказаният ми сайт от гугъл е съвсем друга тема, и не мисля, че трябва да се обсъжда тук! А относно това кой кой ще подслушва и слуша мисля, че достатъчно ясно се вижда как работи Българското законодателство за да знаеш кой кого подслушва и кой не.
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

Наказаният ми сайт от гугъл е съвсем друга тема, и не мисля, че трябва да се обсъжда тук! А относно това кой кой ще подслушва и слуша мисля, че достатъчно ясно се вижда как работи Българското законодателство за да знаеш кой кого подслушва и кой не.
Не знам дали си бил подслушван, но аз съм бил и знам как работи законодателството и системата.
 
От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

Niks, виждам че си важна клечка тук с ясно изразена русофобия и полицейска параноя. Не знам какви са ти личните подбуди да хвърлящ подобни фишеци, но се надявам да са само с цел популяризиране на сайта afera.bg. No offence, no bad feelings

Аз не съм и никога няма да бъда ФОБ, поради простата причина че още не се е родил този който да ме засегне до такава степен че да го намразя......аз от "хора" не се засягам, тоест "хора" не мразя.

Аз съм БЪЛГАРОФИЛ и като такъв се гавря с враговете на България като Подчовеците от измислен Руски и Сръбски произход говорещи и пишещи на Български диалекти и обитаващи Незаконно изконни Български Земи....но не за дълго:twisted:
 
От: От: Атанас Ушев вече ще подслушва Skype Официално, до сега го правеше кАнално !!!

.....като Подчовеците от измислен Руски и Сръбски произход говорещи и пишещи на Български диалекти и обитаващи Незаконно изконни Български Земи....но не за дълго:twisted:

Това клони сериозно към ксенофобия :) но щом казваш, че не си ФОБ ти вярвам. Е аз пък съм фен на руското оръжие, руските хакери и Yandex. Сега можеш да бъдеш ФОБ и да ме намразиш :) .
 

Горе