Афилиейт програма за туризъм на booking.com

Desisslava Dimitrova

Active Member
Някой ползва ли партньорската програма на booking.com?
Плащат ли заработеното?
Коректни ли са?
Всякаква информация ще ми е полезна.
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

И аз се интересувам от същото. Вчера сложих банери и search box на booking.com, но не ми отчита никакви visitors. Писах до support-а и сега очаквам отговор. Чудя се и алтернативите като Agoda и Expedia как са? Но като турист определено предпочитам booking.com
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

и аз отдавна се каня да ги сложа в 4-5 мои сайта но като стигна до регистрация и все отлагам - много овъртяни ми се виждат общите им условия, пък и изплащат 100 дни след като си натрупал минимума

сега като се замисля и това ми е много мътно - "Cloaking" means a Black Hat search engine optimization (SEO) technique in which the content presented to the search engine spider is different to that presented to the user's browser, with the purpose to deceive search engines so they display the page when it would not otherwise be displayed. Cloaking includes the doorway page technique and the Open Directory Project web directory.
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

Имам вече няколко резервации през booking.com и то от основно БГ трафик, чакам да ми се отчетат като "Stayed". Пробвам и Hotelscombined.com - там се плаща на "leads", но ако нямаш конверсия те банвали преди заплата. Но пък самите те казват, че може да се регистрираш отново, стига да си си "оправил" сайтовете. Регистрирах се и в Agoda с надеждата да имат интересни реклами за вграждане, но нещо не ми допаднаха.
За момента booking.com ми е фаворит. Ако имаха по-атрактивни рекламни материали за вграждане щяха да са перфектни. Доколкото видях само некви дървени iframe предлагат освен линкове и search box.
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

Дайте ми линк,за да мога да се включа и аз.
Тъй като разработвам сайт където ще включа оферти подобни на тези само за България.
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

След няколко дена ако ме одобрят ще видим какво ще стане.Благодаря ти Buscape
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

Support-а за афилиейти на booking.com е кошмарен. Давали гаранция от 5 работни дни за отговор :shock:. Отговориха ми само на един имейл и то доста неадекватно. И оттогава млъкнаха. Имам предчувствието, че ще чакам далеч повече от 5 дена докато успея да добавя още един сайт към акаунта си.
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

При мен има посещения, но за момента нямам резервации.
Buscape, ти само банери ли си сложил или и линкове към отделни дестинации?
Получи ли отговор за добавянето на още сайтове?
Иначе и аз чакам по няколко дни за отговор. Но все пак отговарят и отстраняват бъговете за разлика от някои родни сайтове с подобна тематика.
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

а дали поне един е взел пари - това е по големия въпрос
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

а дали поне един е взел пари - това е по големия въпрос
Трябва да се съберат 200 лв, за да има плащане. Доколкото си спомням от общите им условия, плащането беше месец след като си събрал минималната сума.
Май Buscape е най-навътре. Нека сподели как вървят нещата.
Темата е за boking, но споделете от кои партньорски програми за туризъм наиистина се печели. Аз сложих банери на почти всички сайтове за групово пазаруване, но реално имам само една резервация от Випоферта, която не е платена. Другите уж отчитат посещения, но нищо повече. Да не говорим, че някои се опитват да мамят.
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

между 30 и 60 дни след приключването на месеца, в който е реализирана резервацията. Плащанията се осъществяват на месечна база, при условие, че минималната сума е 100 евро.
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

Тези само банери ли предоставят. Имат ли цялостна платформа, която да закача на свободен домейн и вече да насочвам трафик към него ?
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

Buscape, ти само банери ли си сложил или и линкове към отделни дестинации?
Получи ли отговор за добавянето на още сайтове?
Линкове съм сложил към основната страница на booking.com и към отделни дестинации-държави. В статистиката мога да видя кои хотели точно са резервирали и за кои дати.

Получих отговор, че са ми добавили и другия сайт, но новият сайт не ми се появи в affiliates. Там системата е организирана като всеки partner може да има много affiliates, т.е сайтове. Имам partner номер имам и affiliate номер на сайта, с който се регистрирах. В случая в имейла ми казаха просто да си сложа label на линка, и така да отличавам трафика от втория домейн в статистиката. Писах им защо не ми добавят новия сайт като нов affiliate и сега чакам пак отговор.

Въобще много шантаво ми изглеждат нещата. Отделно мисля, че една резервация с новия сайт мина успешно още преди да ми го одобрят този нов сайт. Т.е. това одобряване на всеки нов сайт е доста проформа.
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

Май Buscape е най-навътре. Нека сподели как вървят нещата.

Не съм навътре, и аз сега в движение ги проучвам нещата, но нямам време да задълбавам в четенето. Просто ще изчакам с времето да видя как ще се развият нещата защото от това, което са си писали в booking.com не ми е ясен много процеса на финализиране на поръчките. Продължавам да мисля, че booking.com е добра програма, но все пак времето ще покаже.
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

Тези само банери ли предоставят. Имат ли цялостна платформа, която да закача на свободен домейн и вече да насочвам трафик към него ?
Ми май имат:
http://www.booking.com/?aid=301017&tmpl=training
Доколкото разбирам Co-branded е нещо такова.
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

Buscape,
Този линк къде се намира? Търсих, но не мога да го намеря.
Имаш ли представа дали за субдомейн трябва нова регистрация?
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

Този линк къде се намира? Търсих, но не мога да го намеря.
В Гугъл :) Шегата настрана - оттам го намерих.

Имаш ли представа дали за субдомейн трябва нова регистрация?
Не трябва. За нов домейн също не трябва нова регистирация, просто им пишеш имейл да ти добавят домейна към акаунта ти.
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

Колега Buscape,
Обръщам се към теб като към най - зпознат със следните въпросчета, че и аз го мисля този афилиейт:
1. Каква конверсия докарваш посещения/признати резервации
2. Каква ти е средната стойност на резервация ?
3. Сайта ти бг ли е или ен ?
Можеш при желание да ми отговориш и на лс, но ще се радвам да е тук за да сме полезни за другите потребители. Аз също ще споделя своята инфо като пуснем афилиейта.
Поздрави,
Димо
 
От: Афилиейт програма за туризъм на booking.com

Колега Buscape,
Обръщам се към теб като към най - зпознат със следните въпросчета, че и аз го мисля този афилиейт:
Най-запознат, колко да съм най-запознат? Само от 2 седмици го ползвам и доста от нещата предстоя да видя. Като получа плащане тогава може да се говори, че съм запознат.


1. Каква конверсия докарваш посещения/признати резервации
За 10-на дни от Август имам 235 Visitors, 6 Booked bookings, 8 Booked roomnights и 22 € Booked estimated fees. Тепърва ще видя дали ще има отказани резервации и т.н. Затова са estimated, а не final.


2. Каква ти е средната стойност на резервация ?
Взимам 25% от комисионната на booking.com. Средно 3,67 €/Booked bookings или 9,36 евроцента на клик.


3. Сайта ти бг ли е или ен ?
БГ
 

Горе