А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

Готина е статията, много. Особено това с фалшивите клавиатури...
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

Честно казано, аз доста се притеснявам от банкоматите. Избягвам да държа много пари в картите си, като прехвърлям пари от пей пал, отивам да си ги изтегля от банкомат на входа на банковия клон. Не съм плащала с карта в магазин никога. Изобщо, колкото повече техника и електроника навлиза в банкирането, толкова по-уязвими сме. Дебитната карта на сина съм я направила с лимит, тъй като на него му се налага да ползва често банкомати. Не може да се изтеглят повече от 50 лв на ден. А като се изтеглят пари, получавам известие, така че може да се разбере, че е възникнал проблем. Слава богу, досега не ми се е случвало. Обаче е въпрос на късмет, не мисля че някой може да се опази от кражба на данни на сто процента.
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

Аз също като ми пристигнат парите от PayPal веднага дърпам всичко.

Лимита ми е 400 лева на ден и за 2-3 дена ги източвам, оставям 10-20 евро да не стои празна сметката до следващия месец.

Никога няма да платя с картата си в български магазин или заведение
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

Измамите стават много често, пълно е с фейк сайтове..
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

И мен ме притеснява повече Пей пал, на мен са ми източвали 200 лева в покупки онлайн, добре че се усетих бързо и парите още бяха запорирани, та ги оспорих.
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

Добре де... един въпрос: дебитната ми карта,няма как да я източат от интернет нали?! Смисъл,ако се регистрирам към някоя платформа за търговия, от ДЕБИТНАТА КАРТА (защото имам VISA ELECTRON) няма как да ми изтеглят примерно 20 лв.,защото примерно съм купил някакъв продукт от тази виртуална платформа, но нямам ДОСТАТЪЧНО пари за да я заплатя? Няма как да си "изтеглят допълнително пари" и после от банката да ме тормозят нали? Смех не смех,винаги съм се чудил на този въпрос.... о.О :D
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

Добре де... един въпрос: дебитната ми карта,няма как да я източат от интернет нали?! Смисъл,ако се регистрирам към някоя платформа за търговия, от ДЕБИТНАТА КАРТА (защото имам VISA ELECTRON) няма как да ми изтеглят примерно 20 лв.,защото примерно съм купил някакъв продукт от тази виртуална платформа, но нямам ДОСТАТЪЧНО пари за да я заплатя? Няма как да си "изтеглят допълнително пари" и после от банката да ме тормозят нали? Смех не смех,винаги съм се чудил на този въпрос.... о.О :D
Ако нямаш пари естествено,че не могат да злоупотребят с нея.Твоята карта е ДЕБИТНА не КРЕДИТНА.Правете разлика.Иначе дебитна карта онлайн се източва лесно,особено ако се пазаруват благинки в електронен формат....
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

Благодаря, значи аз принципно "уж" правех разлика между кредитна и дебитна. Т.е. предполагал съм правилно,че от кредитната може "да си изцицат". Но какво имаш предвид - благинки? Давам ти пример: имам 0.00 лв. и не могат да ми изтеглят каквито и да е пари,защото НЯМАМ пари в нея примерно в играта hanovete.com или от сайта gepime.com нали ? или пък от еBay? Примерно: ако се занимавам като посредник в дропшипинг търговията,няма как да ми смъкнат пари за продукт ако нямам пари в дебитната карта? Но ако е кредитна - могат , така ли?

и бтв: дай обяснения под: "източва се лесно,особено ако се пазаруват благинки в ел.формат" - т.е. ако имам някакви финанси в дебитната кара,нали ? Мерси много :) !
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

Аз ползвам "виртуална" карта, като пазарум в интернет, а когато пазарувам с дебитната карта в магазин или някъде чрез пос терминал, от телефона си ползвам приложението за банкиране и вкарвам нужните пари в картата, която ще ползвам(имам три карти 1 основна с парите от цялата сметка, втора която и пращам пари, когато пазарувам и виртуалната за интернет плащанията). Така няма как да ми източат парите от сметката :) Ако тегля от банкомат(което това не се случва често, един-два пъти на 5-6 месеца) тегля от този в банката. Предпочитам да си ги изтегля парите от гишето.

Малко си усложнявам процедурите, обаче така ми е най-сигурно :)
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

Могат да закупят електронни продукти без никакви проблеми.Например-ел.книги,музичка мп3,малки програмчета.Вече ако искат да купуват физически продукти става малко по сложно и пак зависи от кои сайт се купуват продуктите.
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

Аз ползвам "виртуална" карта, като пазарум в интернет, а когато пазарувам с дебитната карта в магазин или някъде чрез пос терминал, от телефона си ползвам приложението за банкиране и вкарвам нужните пари в картата, която ще ползвам(имам три карти 1 основна с парите от цялата сметка, втора която и пращам пари, когато пазарувам и виртуалната за интернет плащанията). Така няма как да ми източат парите от сметката :) Ако тегля от банкомат(което това не се случва често, един-два пъти на 5-6 месеца) тегля от този в банката. Предпочитам да си ги изтегля парите от гишето.

Малко си усложнявам процедурите, обаче така ми е най-сигурно :)
Хич не си ги усложняваш процедурите.Навън съм виждал монтиран скимер на банкомат вътре в банката.Скимерите винаги скачат на банкомати които са много оборотни и не ги е страх от нищо.За да сте защитени от скиминг на банкомат е достатъчно САМО да си скриете ПИН кода и нищо друго.Иначе ето едно антискиминг средство,изобретено от българи с огромен потенциал за световна офанзива:SkimProt
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

Аз пък бях чел, че ако се въведе пина наобратно, банкомата пак дава пари, обаче след малко идват полицаи, защото системата ги известява. Не знам колко е вярно, обаче би вършила работа, ако бандити те хванат и "поискат" да изтегляш пари. Може ли някой да потвърди това?
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

Аз пък бях чел, че ако се въведе пина наобратно, банкомата пак дава пари, обаче след малко идват полицаи, защото системата ги известява. Не знам колко е вярно, обаче би вършила работа, ако бандити те хванат и "поискат" да изтегляш пари. Може ли някой да потвърди това?

Пълни глупости.Има банкомати,например във Франция които имат монтирано у-во в тях.Най-просто обяснено-у-вото е датчик които е монтиран зад устата на банкоата,там където се поставя картата.При условие,че се монтира скимер на устата,у-вото "усеща" това понеже има монтирани датчици в него,блокира банкомата и изписва предупреждение от рода на "Бягай,че идваме".Самото у-во има монтирани датчици за дърво,пластмаса,каучук и тн.Дори и дъвка да залепиш на устата където се поставя картата алармата се задейства.
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

":The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer.s customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue."

това ми казаха от PayPal като им дадох номера на кредитната си карта.Що така :/ ? Защо не искат? Тя е дебитна карта, VISA ELECTRTON:/ ... Идеи?
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

":The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer.s customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue."

това ми казаха от PayPal като им дадох номера на кредитната си карта.Що така :/ ? Защо не искат? Тя е дебитна карта, VISA ELECTRTON:/ ... Идеи?

Последно- дебитна или кредитна карта имаш?
И в зависимост от коя банка е, защо не се обадиш да питаш там, какъв номер е нужно да въведеш, и въобще картата/сметката става ли да се тегли от нея през PayPal?
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

Дебитна карта...ох извинявай,не правя разлики много много. Все пак е - credit card ! :D... Иначе е: Central Cooperative Bank. Мерси,ще им се обадя. :)
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

Пълни глупости.Има банкомати,например във Франция които имат монтирано у-во в тях.Най-просто обяснено-у-вото е датчик които е монтиран зад устата на банкоата,там където се поставя картата.При условие,че се монтира скимер на устата,у-вото "усеща" това понеже има монтирани датчици в него,блокира банкомата и изписва предупреждение от рода на "Бягай,че идваме".Самото у-во има монтирани датчици за дърво,пластмаса,каучук и тн.Дори и дъвка да залепиш на устата където се поставя картата алармата се задейства.
усеща само, ако поставеното е метал, и нищо не изписва на front panel-a, даже изключването сработва след минути за да не може да се нагласи скимера в такова положение, че да не го засича датчика, всички други боклуци само блокират работата на банкомата; в България има основно два вида банкомати, кафяв - NCR и сребрист - Wincor, с няколко модификации на face-a, с който е добре да се запознаете и да не използвате такива с промени около четеца за карти и/или клавиатурата
 
От: От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване

Забрави да споменеш и Diebold.
 
От: А вие знаете ли как да предпазите вашата кредитна/дебитна карта от източване ?!?

не съм забравил, останал съм с впечатление, че са по-малко разспространени и/или лимитирани само до някоя определена банка, ?ОББ?
 

Горе