А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

България има голяма история и тя е била велика сила.
Но великите сили не са винаги велики, нека да не го забравяме.
А България е минала през много кризи и винаги си е оставала с името си в историята.
Това също не го забравяй!
Сегашните велики сили не искат силна държава на Балканите.
Не мисля, че всичко може да се дирижира дълго време.
Естествения ход на нещата винаги води до равновесие.
Така че, не може един духовен център като България, да не си върне заслуженото място в бъдеще
Убеден съм в това, само не знам кога...
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

България има голяма история и тя е била велика сила.
Но великите сили не са винаги велики, нека да не го забравяме.
А България е минала през много кризи и винаги си е оставала с името си в историята.
Това също не го забравяй!
Сегашните велики сили не искат силна държава на Балканите.
Не мисля, че всичко може да се дирижира дълго време.
Естествения ход на нещата винаги води до равновесие.
Така че не може един духовен център като България да не си върне заслуженото място в бъдеще
Убеден съм в това, само не знам кога...
@Ditronix, усетили се , че във всичките ти изречения не успя да построиш и едно като хората. Както и да е:).
Лично моята настройка е тип ''отборен играч'', тоест аз от край време мисля, че само отбора може да постигне успех, а не централния нападател. Та така трябва да се научим да разсъжаваме, като един отбор. Ще се повторя, но няма как - погледни шибания германец - сринати основни градове и през двете световни войни (понеже в някоя от темите се изказа за няколкото бомбандировки над София) и пак тази нация се взима в ръце и отново е лидер.. Е кажи ми с какво се отличава тази националност? Аз ще ти кажа - те точно това правят - бачкат като един отбор:)
А тука разни луди като Сидеров и подобни нечленоразделни паразити ще ми взимат над 10% вот, аре бегай у лево, що за електорат трябва да е това....
 
От: От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

@Ditronix, усетили се , че във всичките ти изречения не успя да построиш и едно като хората. Както и да е:).
Лично моята настройка е тип ''отборен играч'', тоест аз от край време мисля, че само отбора може да постигне успех, а не централния нападател. Та така трябва да се научим да разсъжаваме, като един отбор. Ще се повторя, но няма как - погледни шибания германец - сринати основни градове и през двете световни войни (понеже в някоя от темите се изказа за няколкото бомбандировки над София) и пак тази нация се взима в ръце и отново е лидер.. Е кажи ми с какво се отличава тази националност? Аз ще ти кажа - те точно това правят - бачкат като един отбор:)
А тука разни луди като Сидеров и подобни нечленоразделни паразити ще ми взимат над 10% вот, аре бегай у лево, що за електорат трябва да е това....
Няма кво да гледам шибаните германци
Българското хоро е най-добро, но не трябва до го водят хора, дето не знаят стъпките
Земи и ти научи малко българско хоро, щом си отборен играч
[video=youtube;4vz3Dyv2kmQ]http://www.youtube.com/watch?v=4vz3Dyv2kmQ[/video]
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Сирийската армия е открила и иззела от терористите 281 барела пълни с опасни, забранени химикали. Веществата, които са открити са годни за създаване на химически оръжия.

Повечето от вас знаят английски, на долу можете да си го дочетете сами.

http://nsnbc.me/2013/07/10/syrian-army-seizes-massive-chemical-stockpile-from-insurgents-enough/

Massive Chemical Depot Seized from Insurgents in Banis, Tartus. The Syrian armed forces have seized a large amount of weapons, computers, communications equipment, and a large stockpile of chemicals, after a gunfight with insurgents on a farm in Banias, Tartus, near the Mediterranean Coast.

According to official Syrian government sources, the armed forces seized 79 barrels of Polyethylene Glycol, 67 barrels of Monoethylene Glocol, 25 barrels of Monoethanolamine, 68 barrels of Diethanolamine, and 42 barrels of Triethanolamine at the farm in Banias. The chemicals would, reportedly, have been sufficient to wipe out an entire city, if not the entire country.

“The Syrian authorities have discovered yesterday, in the city of Banias, 281 barrels filled with dangerous, hazardous chemical materials, capable of destroying a whole city, if not the whole country”.
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

1368336239tumblr_metrabo1uM1rpd3tho1_1280%5B1%5D.jpg
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Един много добър клип от битка в градски условия на Сирийската армия срещу терористите, включваща десант на части от БМП-та директно в сграда. Единствено руска медия прави ежедневни репортажи от събитията и качва. Рядко се виждат такива клипове, където се чуват командите към екипажите и всичко е снимано от статична камера, птичи поглед. Общо взето клипът е пълна рядкост и лично на мен ми беше много приятно да го изгледам : )


[video=youtube;AWRZFQxxJoA]http://www.youtube.com/watch?v=AWRZFQxxJoA[/video]
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Блинки е във възторг от БСП - партията, която направи всички българи бедняци ( с мааааааааааалки изключения). Но за Сирия мълчи - може би не му остава време да каже колко харесва бунтовниците...
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Блинки е във възторг от БСП - партията, която направи всички българи бедняци ( с мааааааааааалки изключения). Но за Сирия мълчи - може би не му остава време да каже колко харесва бунтовниците...

Не съм много впечатлен от партията, нито от представителите и. Една тайна ще споделя с вас ... пак ще краде. ;) Не съм много наясно със Сирия. Само знам какво е положението и толкова. За жалост, трябва да се ровя за това, защото всичките ни новини само протести. :) Как да стигнем до Сирия.

И само пак да уточня, в случай, че има леки обърквации, не съм фен на партията БСП, напротив, антипатични са ми. Просто ме дразни обстановката, която е в момента. Протести против правителство на 1 месец и изтърпяно едно 4-годишно с прости хора. ;)
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Общо взето клипът е пълна рядкост и лично на мен ми беше много приятно да го изгледам : )

Незнам колко прост трябва да си, за да ти е приятно да гледаш подобни кадри....
Ти сериозно ли???
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Незнам колко прост трябва да си, за да ти е приятно да гледаш подобни кадри....
Ти сериозно ли???

Абе ей, момче. Като не ти е интересно защо коментираш?? Тоя клип и действията на армията от към тактическа гледна точка са нещо брилянтно. Като не разбираш защо подяволите се обаждаш, а и на това отгоре обиждаш??? Прост ми вика, ами ако ти нацепя умната кофа???

"Невероятни" хората сте в тоя форум, на всяка втора приказка се правите на големите бизнесмени, на големите моралисти, на големите разбирачи, а нямате по 50 лева да изкарате за едно лого и се редите на опашка като бездомни просяци на безплатните смешни истории.. Ай сиктир! Само заядливи истории. Хванете си по една жена да ви разхлаби малко нервите, пък ако не можете да си хванете съберете за компаньонка...
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Не съм много наясно със Сирия.

И в Сирия, както и в България, има законно правителство. В България недоволните протестират въоръжени с кафе, домати и яйца, с които се снабдяват сами. Докато в Сирия протестиращите са въоръжени от Чичо Сам с автомати, базуки и химическо оръжие.
В България има бази на САЩ и изключителни договорки, нарушаващи законите на републиката. В Сирия няма такива неща.
В България влизат много пари от ЕС за развитието на държавата, които всички знаем къде отиват. В Сирия никой не налива пари за развитие, но и никой не краде милиарди.
В България прабабите на село притежават супер скъпи автомобили, заводи и цели курорти. И в същото време получават пенсии под сто долара. Не съм запознат дали и в Сирия е така.
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Абе ей, момче. Като не ти е интересно защо коментираш?? Тоя клип и действията на армията от към тактическа гледна точка са нещо брилянтно. Като не разбираш защо подяволите се обаждаш, а и на това отгоре обиждаш??? Прост ми вика, ами ако ти нацепя умната кофа???

"Невероятни" хората сте в тоя форум, на всяка втора приказка се правите на големите бизнесмени, на големите моралисти, на големите разбирачи, а нямате по 50 лева да изкарате за едно лого и се редите на опашка като бездомни просяци на безплатните смешни истории.. Ай сиктир! Само заядливи истории. Хванете си по една жена да ви разхлаби малко нервите, пък ако не можете да си хванете съберете за компаньонка...
Ей момче, изразявам личното си мнение! Това не ти е игра, че да се кефиш! Това е война, в която ежедневно умират хора, включително и невинни!
За нацепването на кофата няма да коментирам, виртуални биячи много!
По-долното изказване също няма да коментирам, нека другите си правят изводи за теб.
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

По-добре ужасен край, отколкото ужас без край!! Браво на истинските сирийци, че бранят родината си. И аз с кеф гледах как на ислямистите им набиват канчето и ми беше интересно да изгледам една такава акция. Благодаря ZD.

п.п. И среден пръст за пацифизма и евроморалистите ;)
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Всеки с мнението си уе :beer:
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Всеки с мнението си уе :beer:

Пич, просто мразя да ме обиждат. 2009-та съм се регистрирал тук и нито веднъж не съм си позволил да обидя някого без значение кой е прав и кой е крив. А това да се сипят обиди, кой бил прост и кой не, само, защото имаме различни интереси...... :) Един си пада по риболов, друг колоездене, трети шах, на мен едно от хобитата ми е да чета за велики битки в историята и ми е интересно всичко свързано с военна техника също така. Това не ме прави "прост" по мое мнение.

Нито съм постнал разни кървища и избити хора, а единствено клип на който суверенната Сирийска армия се разгръща в атака като по учебник. Тва е : )

peace :)
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

:beer:

Кво ти е мнението за мен? Че нямам 50лв за едно лого и се редя на опашка за да го получа безплатно!?
Не съм го написал с цел да те обидя, просто това е моето мнение.
Твоето мнение също би обидило някой, но както и да е.
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

Малко нови новини, които отново няма да чуете по телевизията, защото са неудобно за западната пропаганда:

• Терористите от Ал-Нусра и ФСА държат под контрол части от северна Сирия. Там живеят предимно кюрди, а терористите започнаха да въвеждат шариат. Кюрдите са против тия средновековни практики и започнаха да се бият много здраво срещу терористите.

• Турската ПКК /Работническа партия на Кюрдистан/ открито застава на страната на Сирийската армия, въпреки, че Турция пък като цяло е на страната на западния свят и Израел и е против Сирия. - http://www.liveleak.com/view?i=8a0_1374547799

• На скоро от Турска военна база, Израелски самолети извършиха атака срещу Сирийска военна база като унищожиха току щи пристигнали от Русия ракети, които щяха да служат за опазването на морската граница от чуждестранна военна намеса. Това изостри отношенията между Русия, САЩ и Израел.

• Тъй като западните държави /включително и ние, защото сме нагъзани с това НАТО/ постоянно изпращат оръжия на терористите в Сирия, NDF (просирийско военно формирование) създава фалшиви терористични клетки, които се представят, че се бият срещу правителството и по тоя начин част от оръжията, които биват изпратени попадат директно в ръцете на Сирийската армия и кюрдските военни.

С американско оръжие и американска военна униформа >>

LiveLeak-dot-com-676541d40645-1000117_497146493710418_1398511849_n.jpg.resized.jpg


• Русия от своя страна продължава /евала за което/ да подкрепя Сирия и обещава да даде още много военна помощ и отделно финансови заеми ако има нужда.

MOSCOW: Russia and Syria are discussing the possibility of Moscow extending a loan to Damascus to help Syria's civil war battered economy, a top Syrian official said Monday.

Visiting Syrian Deputy Prime Minister Qadri Jamil said that the issue was discussed at talks with Foreign Minister Sergei Lavrov
and Damascus hoped for an agreement by the end of the year. "We
discussed it, although it is still early to talk in concrete figures,"
Jamil said, quoted by Russian news agencies. The Syrian official
added that all agreements for Russia's controversial contract to deliver
S-300 missile systems to Damascus were still in place.

• От своя страна, Америка се готви да "демократизира" поредната свободна държава. Тъй като видимо въоръжаването на терористите не върши достатъчна работа и сирийската армия с помощта на Иран, Русия и Ливанската Хизбула просто мачка терористите, ето какво готвят Американците + НАТО и Израел ест. >> Pentagon Lays Out Options for U.S. Military Effort in Syria >> линк от new york times

- - - - - - - - - - - - -

И сега един офтопик от мене... аджеба, дали Баба Ванга и Нострадамус няма да излезнат прави, че ще има Трета световна война и ще започне от Сирия?
• Русия няма да отстъпи от Сирия, защото там е единствената и, и стратегическа военна база на Средиземноморието. /Тартус/ Отделно руснаците просто пазят една държава да не бъде тотално унищожена и направена подлога на западния свят.
• Сирия е единствения удобен вход към Иран за голямо сухоземно настъпление. Всякакви други опции не са много оферта за западния свят.
• Русия и Китай са комбина от край време. На скоро двете държави направиха най-голямото сухоземно военно учение в историята на човечеството! Това можете да го проверите и сами в интернет.
• Индия помагаше на Иран след безбройните ембаргота сложени от ООН.

Следователно по мое мнение ако ще има военна конфронтация то нещата са следните >> НАТО + САЩ + Израел + Турция + още някоя васална държава VS Русия, Китай, Индия, Иран, Сирия и евентуално държавите от Южна Америка, защото те от своя страна бойкотират и правят на гъз цялата американска политика. /ама за тва ще пиша друг път, защото сега ме мърз/

Та ето няколко любопитни линка за Ванга и Нострадамус за Сирия и региона. Давам линкове все от големи световни издания, да не кажете "какви са тия смешни линкове от незнайни сайтове" Washington Post, Pravda /Русия/ BBC и.. вестник Труд :D :D

• • Ванга: Сирия ке падне
• • Prophetess Vanga said the 44th US President would be black, and be the last US President / Последния президент на САЩ ще е чернокож
• • Legendary Bulgarian prophetess Vanga predicted most horrible catastrophes
• • Did Nostradamus predict the present crisis?
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

...външният ни министър Николай Младенов. И обеща България да продължи да подкрепя законните искания на сирийците за оттеглянето на Асад.
От тук следва, че протестиращите срещу правителството на П.Орешарски са в законно право!
 
От: А сега нещо сериозно - Истината, за това както се случва в момента по света.

• Френския президент Франсоа Оланд прие на гости/посещение делегация на сирийските терористи от ФСА в Елисейския дворец, Франция! Ахмад Джарба, който е самопровъзгласил се за нов президент на Сирия разговаря с президента на тема политика в близкия изток, хуманитарни помощи, както и военни помощи. - http://www.liveleak.com/view?i=b33_1374706542

/направо ми се повръща от тая колониална западна политика. с чисто сърце искам целия имперски, управленски западен елит да измре../

• Обработено клипче с основни моменти от десантната операция в Ал Кабун, която качих няколко поста по-горе.

[video=youtube;ARusKJ5HIFw]http://www.youtube.com/watch?v=ARusKJ5HIFw[/video]

• FSA масово бягат от град Хомс, който е под обсада от сирийската армия. - http://www.liveleak.com/view?i=c4e_1374693989

• Syrian Kurdish Forces Surround Border Crossing
he Kurdish People's Protection Units (YPG) are now advancing toward the Arabiyya border crossing that leads to Mosul in northern Iraq. The YPG, which is the armed wing of the Democratic Union Party (PYD), has clashed recently with the radical Islamist group Jabhat al-Nusra at the Ceylanpinar and Akcakale border regions.
As clashes continue between Kurdish groups affiliated with the Democratic Union Party (PYD) and Jabhat al-Nusra, the former are advancing toward the Arabiyya border crossing, a vital link between Syria and Iraq.
Preparations are underway for a large-scale operation to capture the area from Jabhat al-Nusra-related religious groups, which are now controlling it.
The Arabiyya crossing is in a strategically important area that controls the main trade route between Iraq and Syria. Most of the economic activity between the two countries is conducted there. Both sides of the border are populated mostly by Turkmen.
линк - http://www.liveleak.com/view?i=081_1374710952

- - - - - - - -

Като ми остане време ще постна на бързо как и защо Либия беше унищожена, защото случващото се със Сирия в момента е същатата работа с едно изключение - Русия, Иран и Китай се застъпиха за тях, а срещу Либия нещата бяха поставени по малко по-различен начин и нямаше как. В следствие на това, Америка, Франция, Великобритания и още 1-2 натовски държави разсипаха държавата. :)
 

Горе