БГ манталитет!

От: БГ манталитет!

Не знам кой какво ти е репортвал на google. Аз досега съм репортнал 1 сайт и с право!

А ако google са ти спрели рекламите, явно си имат причина!

А ако с тоя си пост визираш мене и искаш да ми кажеш нещо лично, ще ти дам адрес да дойдеш!

Мисля си, че този форум е за хора, които са се събрали да обменят идеии как да правят бизнес,
до колкото може по правилата, не за хора, които се опитват да печелят с измама!

:) готов съм на всяка покана да се отзова...

аз съм казал в друга тема,плащам тук данаци и когато има кофти пешлемета губят всички ...
но пак мога да пия една ракъ с бащати
света е маса ,да седнем и да се напием :)


айде не се нервете че и аз плащам
 
От: БГ манталитет!

На 30 години да ми викаш пишлеме си е комплимент.

Иначе адреса ми е Бизнес Парк, Младост 4, сграда 12А, ет. 3,
прекарвам повечето си време там иначе живея до Бизнес Парка точно.
Пиши ако ще идваш, че не ми се оставят телефони за щяло и нещяло из форумите.
 
От: БГ манталитет!

Разбира се аз не защитавам държавата. Държавата е враг на всички граждани (с изключение на тези, които я използват за забогатяване). Когато държавата печели обикновено гражданите губят.
И какво предлагаш, да няма държави ли?
 
От: От: БГ манталитет!

На 30 години да ми викаш пишлеме си е комплимент.

Иначе адреса ми е Бизнес Парк, Младост 4, сграда 12А, ет. 3,
прекарвам повечето си време там иначе живея до Бизнес Парка точно.
Пиши ако ще идваш, че не ми се оставят телефони за щяло и нещяло из форумите.

опа ,няма да съм аз ако дойде някой ,ти остави адреса си на всички всякаш имаш рд утре :)
това не важи !!!

дай с тейкоти ще си уртуваме на по ракъ...
 
От: БГ манталитет!

Съобщението,което сте въвели е прекалено кратко.Моля ,въведете съобщение ,което съдържа поне 10 символа.
 
Последно редактирано:
От: БГ манталитет!

И какво предлагаш, да няма държави ли?

Нищо не предлагам. Продължавайте да си плащате данъците и глобите. И не се опитвайте да правите държавата по-добра, защото няма да успеете. Гледайте си бизнеса вместо да се опитвате да направите нещо "добро" за всички (напр. да лобирате за по-добри закони). По-изгодно е да си гледаш личния интерес вместо да се опитваш да оправяш света.
 
От: БГ манталитет!

За мен това не е правилната гледна точка. Държавата е такава, каквато я направим ние. Ако имаме воля за промяна и вложим услилия, може би докато децата ни пораснат, нещата ще са се стабилизирали.
 
От: БГ манталитет!

Ако имаме воля за промяна и вложим услилия
Помислите ти са добри,но са малцина тези, които имат волята,енергията и самопожертвователността на хора като Лех Валенса примерно.Така че не се бори с вятъра(моментното състояние на държавата), а се присбособи към него.
 
От: БГ манталитет!

Аз съм се приспособил, щом съм тук. Но е, как да го кажа - несериозно, човек да гледа само себе си и твърди, че било най-добре да си гледа личния интерес. Нима личният ти интерес не зависи от външните фактори? :)
 
От: БГ манталитет!

човек да гледа само себе си и твърди, че било най-добре да си гледа личния интерес. Нима личният ти интерес не зависи от външните фактори? :)
На работното си място работиш за пари,тоест си там,заради личния си интерес.Ако искаш да се разграничиш от ''линчоинтересчиите'',още утре вдигай стачка в бачкането,с чиято помощ да защитиш интересите на колегите си:).Може би ти си следващия Валенса:).

Много грубо се отклонихме от същността на темата,а именно Wanderer VS Zack Grand Finals:)
 
От: БГ манталитет!

Нямаш достатъчно ресурси. От едната страна са тези, които имат пари, защото използват държавата за личното си забогатяване. От другата страна са хората, с чиито пари държавата облагодетелства определени лица и групировки. Кои имат по-голям ресурс? Тези, които се борят срещу лошите закони или тези, които печелят от лошите закони (за тях не са лоши, а са добри)?
 
От: БГ манталитет!

Проблемът е много по-сериозен, отколкото изглежда на пръв поглед. Имат го всички страни, не само нашата държавица, но за разлика от тях - повечето, ние не се справяме, естествено :) Проблемът е възникнал още преди много години, но сега тепърва започва да показва колко е голям всъщност. Идеята е била и благородна, но както добре знаем точно благородните идеи създават проблемите хаха
Та проблемът се казва - пенсионно-осигурителен фонд, или както си знаем - Пенсиите аджеба.
Сещате се колко сериозна тема е това нали :)
2.2млн пенсионери в БГ (поне 600млн всеки божи месец) разчитат останалите да си плащат данъците. Но за да си ги платят, естествено трява и да имат тази възможност ахахах тоест да им е предоставена :) Това е разковничето, което нашите джинджифурки пропускат :D

Другият по-малък проблем, който все пак си е изключително на локално ниво е "клуб мангасарян" - там разчитащите са около 1-1.2 млн
Другият пък е "клуб читанка" - там са около 100К разчитащите, но това не значи че са на последно място по тежест, напротив :)

За сравнение "клуб копачи" е едва 3млн, нищо че надеждите са изцяло към него :)

Та данъците никъде, в никоя страница не могат да бъдат избегнати поради горните съображения, но пък могат да бъдат постижими. Въпрос на политика, почва, насърчаване, иновация, закони (изпълнимост) и тн още много неща, които ние със сигурност нямаме..
 

Горе