БСП ме Издразниха!

От: БСП ме Издразниха!

Нали преди забраната се пушеше в изолирани помещения...или бъркам?
На теория беше така, но на практика нямаше никаква промяна и пак се пушеше навсякъде. Тази забрана изобщо нямаше да я има ако заведенията имаха добри аспирации и ги държаха включени. Технически няма никакъв проблем в едно помещение да се пуши и това да не вреди на никого, и да не мирише на дим, но Бай Ганьо е тарикат и разбира само от дърво по тиквата, затова стана така.
 
От: БСП ме Издразниха!

Технически да, всичко е възможно. Но закона беше изричен пушачите да са отделени от непушачите :) Всъщност вие непушачите лобирахте за това - вие започнахте първи разделението на нацията с глупави аргументи, че сте се тровели :twisted: А га мине рейса покрай вас дали усещате как одма ви вкарва еквивалента на 50 кутии цигари?? Ами скапаната химизирана вода? Ами изкуствената отровна храна? Ами зверската смрад на 20 юли по обяд в рейс 102 на 80 мангалитетикус? - Вервай зарин зоман през 1944 нейде в Полша е лек вариант на камерите в градският транспорт :D
 
От: БСП ме Издразниха!

Технически да, всичко е възможно. Но закона беше изричен пушачите да са отделени от непушачите :) Всъщност вие непушачите лобирахте за това - вие започнахте първи разделението на нацията с глупави аргументи, че сте се тровели :twisted: А га мине рейса покрай вас дали усещате как одма ви вкарва еквивалента на 50 кутии цигари?? Ами скапаната химизирана вода? Ами изкуствената отровна храна? Ами зверската смрад на 20 юли по обяд в рейс 102 на 80 мангалитетикус? - Вервай зарин зоман през 1944 нейде в Полша е лек вариант на камерите в градският транспорт :D

Виж сега - човек се ражда непушач, нали ?! Дали ще пуши или не си негов личен избор, няма проблем щом е решил да си пуши има това право където живее.
Аз за момента съм решил да не пуша И НЕ СМЯТАМ за правилно да понасям последиците на тези който са решили да пушат.
Горе долу ситуацията ако аз пия 100 гр алкохол, ВИЕ искате не искате получавате 1 млгр от мен алкохол + от останалите.
Ако аз ползвам наркотици - вие получавате искате неискате някакъв процент от това.

И после ви казвам Вие така и така пиете мръсна вода поне я дезифекцирайте.


Ами скапаната химизирана вода? Ами изкуствената отровна храна? Ами зверската смрад на 20 юли по обяд в рейс 102 на 80 мангалитетикус? - Вервай зарин зоман през 1944 нейде в Полша е лек вариант на камерите в градският транспорт
това е така затова не ми трябва още дим :)
 
От: БСП ме Издразниха!

Абе глупости :) Посткомунистически простотии са тия ограничения.... Аз ви казах, че гроб е равно на комунизъм - вие не вервахте :D

То ти и без гащи си се родил, ама сега ги носиш нали :D
 
От: БСП ме Издразниха!

Става въпрос за обществени места ( заведения ), а не там където живеете, там където живеете, ако искате и с лайна мажете по стените, никой не го интересува.
 
От: БСП ме Издразниха!

Че си пушиме насекъде и когато си искаме... щом една стока се продава свободно, то тя може и да се консумира свободно :)
 
От: БСП ме Издразниха!

Значи по твоята логика аз мога да си купя нещо за ядене и седна в ресторанта да си го консумирам както си искам, защото е свободна стока
или понеже пясък се продава свободно, аз мога да си купя и да го изсипя където си искам, а защо не да си купя дърва и да си ги консумирам където си искам.
Честно страшна логика намери...
 
От: БСП ме Издразниха!

Ми че те кафенетата и ресторантите са измислени покрай тютюнопушенето, така че по-скоро ако не пушиш - не ти е там мястото :D
 
От: БСП ме Издразниха!

Aз искам да отпаднат глобите за колана!
Откъде накъде ще ми казват кое за мен е добре?
 
От: БСП ме Издразниха!

"Постепенно Тотьо се замогваше и вече можеше да си позволи да пие по две кайвета и да пуши по две лули тутун на ден.
В началото, когато започна да му се чува думата, можеше да си позволи само по едно кайве и една лула тутун на ден.
Целта му бе да натрупа толкова имане, че да може да си позволи да пие по три кайвета и да пуши по три лули тутун на ден."
Свободен цитат по четирилогия на Димитър Мантов.
От векове кафето и тютюна са вървели ръка за ръка по българските земи. Става дума за истинско кафе, а не за кафявата вода от кафемати. ;)
 
От: БСП ме Издразниха!

Абе верно ли,че глобата за минаване на червен светофар ше става 10x,демек иляда лева,некъде го мернах в новините,ако е така аз предлагам минималната също да стане 10x,не ,че съм против затягане на мерките за идиоти по пътищата,ама първо да оправят проблема с купените книжки примерно
 
От: БСП ме Издразниха!

"От векове кафето и тютюна са вървели ръка за ръка по българските земи. Става дума за истинско кафе, а не за кафявата вода от кафемати. ;)


Пушете в кафета като искате, но не и там където човек се храни.
 
Пушете в кафета като искате, но не и там където човек се храни.

Да, много е тъпо. Аз познавам пушачи (аз от скоро не съм де), които са много против това. За кафенета и дискотеки, по-не са толкова, но за заведения за хранен и сладкарници - са яко анти. Аз също съм много анти. Тъкмо ги (ни) научиха да се съобразяваме и хоп, пак същото ниво. Но не мислите, че е нещо различно от пари и интереси тук. Щели да стимулират ресторантьорският бизнес. Дрън-дрън. Идеята е да стимулират пушенето и цялата тютюнева индустрия, защото реално ДПС там са силни. Това ми е по-логично, отколкото че искат да помогнат на БГ бизнеса. Ако толкова искат да му помогнат, да му направят облекчения в данъците или нещо с акциза. ;)
 
От: БСП ме Издразниха!

По непотвърдена информация от редиците на БСП предлагат легализация на марихуаната. Така щели да се отворят много магазинчета :)
 
От: БСП ме Издразниха!

Там където се водят деца абсолютно никакво пушене!
И вие като родители и пушачи (предполагам има такива във форума) никога не пушете в едно помещение с децата си!

Аз съм за легализирането на абсолютно всеки наркотик, но да е под реален контрол.
Парите от акциза на наркотици да се харчат за лекуване на зависимите (тези които посикат)
 
От: БСП ме Издразниха!

Всичко е за отклоняване на вниманието.
Я погледнете някой от "идеите" за бюджета 2014 , заложени са 1.1 млрд повече приходи (откъде незнам), като тези приходи ще отидат за социални "плащания" и увеличение на заплатите е бюджетната сфера.

Значи за тази година бяха обещали да спрат разни канали за точене и да вкарат 1 млрд допълнително приходи, нищо не спряха и теглиха заем.... за следващата година още 1 млрд приходи.... откъде.
 

Горе