Банка за фирмена сметка - коя?

Дискусията в 'Банки - Банкови Карти' стартирана от mvmrik, Май 13, 2010.

1. Powerz

Powerz New Member

Рег.:
    Февру 23, 2012
    Съобщения:
    41
    Харесвания:
    1
    Точки:
    0
    Място:
    Sofia
    От: Банка за фирмена сметка - коя?

Да питам малко актуална информация към коя банка няма такси за фирмена сметка и от към условия и има ли смисъл от откриването на карта?

2. Беджев Стил

Беджев Стил Well-Known Member

Рег.:
    Май 30, 2014
    Съобщения:
    1,691
    Харесвания:
    247
    Точки:
    63

Нямата такава банка,дето да няма такси
    Моята е в прокредит банк
    Има смисъл ,ако имаш разплащания към фирми
    Иначе за бюджета могат и счетоводителите през тяхната сметка да я пускат,но ако им нямаш доверие най добре е през твоята

3. leonssss

leonssss Well-Known Member

Рег.:
    Юни 1, 2013
    Съобщения:
    1,091
    Харесвания:
    51
    Точки:
    48

PROKREDIT BANK!!! всички други те цакат, представи си имаш сметка карта , нямаш мъни в нея и след като сложиш пари веднага ти дърпат такса за предходните месеци, щото си нямал пари в нея - банка ДСК визирам!Вместо да ти плащат наем за парите, които им даваш ти им даваш пари задето искаш да ги вложиш.Миналата година мой познат обаче в друга банка вкарва 10 000 хилки и му искат 80 лв за регистрация и такси.Ташак веднага се отказа.И ги сложи в Прокредит БАНК!

4. Беджев Стил

Рег.:
    Май 30, 2014
    Съобщения:
    1,691
    Харесвания:
    247
    Точки:
    63
    От: От: Банка за фирмена сметка - коя?

В прокредит също ти дърпат пари за такси,вече има и досто големи минимални суми по сметката.
    Лично на мен ми харесва системата за разплащания,работи с едникратни кодове на хартия
    Няма начин да ти бъде хакната и източена сметката .

5. leonssss

Рег.:
    Юни 1, 2013
    Съобщения:
    1,091
    Харесвания:
    51
    Точки:
    48
    От: От: Банка за фирмена сметка - коя?

затова говоря
    имам предвид такса затова че имаш пари по сметката си!

6. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,409
    Харесвания:
    2,042
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Банка за фирмена сметка - коя?

Няма банка, която да няма такси към фирмена сметка, дори и не само към фирмена. :) Има смисъл от карта, най-малкото, ако имаш фирмени разходи като вечери, да може да се плати на място, а не да теглиш и после да плащаш. Реално е и по-удобно, ако имаш фирмени разходи, които трябва да погасиш кеш. ;)

Мода препоръчам нашата - ЦКБ, но само две неща не ми харесва - този велик електронен подпис, с който явно не всеки техен клон има готовност да се справи. Най-вече поради старите им машини и поддръжката, която не се извършва често. Неудобен е и сравнявайки този метод с други, ми се вижда най-неудобен и безсмислен. Другите са я с кодове, я с СМС-и, я със сертификати. Второто е, че не може да оперираш с личната си карта от всеки клон, трябва да е от този, в който фирмата има досие (регистрирана), което е странно, имайки предвид, че днес си тук, утре там. С ел. подпис става, но пак ако кола им успее да го подкара. Всички друго си е нормално - такса поддръжка е 10 лв. на месец, транзакциите по 1.50 лв. мисля че бяха. А да и системата им е някаква стара, наподобяваща ePay отвътре. Не е зле, но за банка със добри позиции на пазара, нещо по-модерно и иновативно можеха да предложат. Влезте в системите като Paxum или вече несъществуващите ePassporte да видите какво е изчистен и съвременна система. :) Но нищо лошо не мога да кажа за банката, защото винаги съм оставал доволен от обслужването и професионалното им отношение. Просто технически не ми харесват тези неща, което малко ми влияе на пълното 6 като оценка. Знам, че Пиреус в момента са може би с най-добрите условия за фирмени сметки - говоря от към такси и удобство.

Всъщност таксата е за поддръжка на месец, не толкова, че имаш пари. Все пак това не е влог, а просто разплащателна сметка, която се обслужва и с карта и електронно. Не знам как е в другите банки, но съм чувал за доста кофти оферти - от към такси и комисионни.

7. s1yf0x

s1yf0x Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2012
    Съобщения:
    2,429
    Харесвания:
    920
    Точки:
    113
    Професия:
    System administration
    Място:
    Sliven/Sofia

Абе прошляци недорасли за бизнес. Тръсете си банка, която да Ви е удобна, да работи бързо и ефективно, а не евтино. Научете се да си цените времето, а не стинките.

Anly и ktomov харесват това.
  8. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,409
    Харесвания:
    2,042
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Re: От: Банка за фирмена сметка - коя?

Ще се съглася с това. По-добре ли е някой да ти вземе 5 лева, вместо 10 лева за поддръжка, но да ти изпили нервите и да ти загуби половин ден? Гледайте удобството, бързина и качеството на обслужване. Ако всичко това е на лице, разликата от 5 лева е повече от оправдана. ;) А за фри, всички знаем какво може да се получи, когато някой дойде с проблем и в същото време не си плаща - обикновено нищо, защото е фри. :) Всичко струва пари, ако на вас ви е фри, на някой му е вътрешно. Независимо дали става дума за банка или други тип бизнес обслужващ фирмата ви.

9. s1yf0x

s1yf0x Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2012
    Съобщения:
    2,429
    Харесвания:
    920
    Точки:
    113
    Професия:
    System administration
    Място:
    Sliven/Sofia

Сега няма такса, след 2 месеца слагат такса или си изменят тарифата или общите условия и почват да валят смешни теми като "обирджии, изалчнели и т.н.". Ей сега ще цъфне оня евангелист на световната конспирация happyslacker да обяснява как да избешенш банковите такси с 1000 еквалибристики, като че ли само с това трябва да се занимава човек цял ден.

cloxy харесва това.
  10. Беджев Стил

Рег.:
    Май 30, 2014
    Съобщения:
    1,691
    Харесвания:
    247
    Точки:
    63

Последната новост на прокредит банк е денонощния им офис, където можеш да внасяш пари по всяко време на денонощието ,и то без такси за внасяне за малки суми

11. orhideq

orhideq Member

Рег.:
    Авг 21, 2012
    Съобщения:
    175
    Харесвания:
    17
    Точки:
    18

Работила съм със Си Банк, Прокредит, уникредит, Дбанк, Пощенска, Райфайзен, Обб...
    За удобството на банкирането- въпрос на свикване
    за таксите- според мен ако се тегли чертата накрая- навсякъде едно и също.

12. leonssss

Рег.:
    Юни 1, 2013
    Съобщения:
    1,091
    Харесвания:
    51
    Точки:
    48
  13. happyslacker

happyslacker New Member

Рег.:
    Юли 14, 2007
    Съобщения:
    6,776
    Харесвания:
    387
    Точки:
    0
    Място:
    Слънчевата система

Има един такъв бъг в мисленето на хората - стараят се да избягват загубите вместо да се съсредоточат върху това да печелят достатъчно.

Loss aversion

Ще отделят няколко часа в четене и тестване какъв безплатен хостинг да ползват вместо да отделят същото време в правене на пари и да си платят...

Иначе ако се прегледат внимателно тарифите на банките, ще намерите начин да платите по-малко такси. Защо да плащам примерно такси при плащане на битови сметки с ePay след като може и да не плащам? Защо да се редя на опашка в банката за внасяне/теглене, след като на банкомат е безплатно и даже може да няма опашка? За какво да си отварям „разплащателна сметка“, като мога да отворя сметка с друго име, която върши същата работа, но няма месечна такса?

meleager харесва това.
  14. JaG

JaG Member

Рег.:
    Ян 7, 2013
    Съобщения:
    195
    Харесвания:
    10
    Точки:
    18

Аз в моята банка не съм ходил вече има няма 18 месеца, но все пак не се занимавам с кешови плащания. Интернет банкирането според мен е важно да покрива всички нужди. Препоръчвам ПИБ или ПроКредит - и двете имат качествено банкиране с ТАН кодове. ПИБ е с електронни тан кодове - няколко хиляди заредени еднократно, а прокредит ги дават в писма на хартия - могат да се вземат до 5 писма наведнъж, което пак са няколко стотин превода :)

Таксите варират около 10лв на месец и 1лв за превод. Ако имаш кешови плащания и ти се налага да внасяш пари се огледай кои банки са ти най-удобни покрай теб. Сигурно има поне 2 или 3 и си струва да ги проучиш първо тях.

15. v1ppers0nn

v1ppers0nn Member

Рег.:
    Февру 6, 2015
    Съобщения:
    315
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18

И аз съм за ПроКредит, но от 5 Октомври има доста големи промени в цифрите и условията. Трябва да имаш винаги 250 лв вътре, трябва всеки месец да има движения по сметката и други тъпотии, които не ми харесаха...

16. leonssss

Рег.:
    Юни 1, 2013
    Съобщения:
    1,091
    Харесвания:
    51
    Точки:
    48

от скоро почнаха и 2 лв такса карта и 1лв за превод

17. v1ppers0nn

v1ppers0nn Member

Рег.:
    Февру 6, 2015
    Съобщения:
    315
    Харесвания:
    16
    Точки:
    18

Започнах да се замислям за ОББ, някой да има мнение за тях?

18. Беджев Стил

Рег.:
    Май 30, 2014
    Съобщения:
    1,691
    Харесвания:
    247
    Точки:
    63

Общо взето Прокредит банк иска да се избави от клиенти като вас , дето само си отварят сметки , затова ги прави тези условия
    Никой не иска такива клиенти като вас :)

Имам две сметки на две мои фирми в Прокредит банк и не смятам да се махам от там :)

19. kokovi4

kokovi4 Active Member

Рег.:
    Март 7, 2013
    Съобщения:
    190
    Харесвания:
    38
    Точки:
    28

Това което не харесвам на прокредит е забавеното им отразяване на плащания с карта в ел. банкирането. При ПИБ това се отразява веднага. Също така и валутните курсове при ПИБ са по неизгодни от Прокредит. Всяка банка си има плюсове и минуси.

Прокредит са си вдигнали такса превод с 50% от както съм там. Имат някакви пакети за определена месечна такса срещу брой трансакции и излиза по евтино.

20. leonssss

Рег.:
    Юни 1, 2013
    Съобщения:
    1,091
    Харесвания:
    51
    Точки:
    48

мигрирам кам райфанзен от прокредит заради еврейските им номера
    трагнаха без такси а после га се качихме на клона ни е... без вазелин

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice