Банка за фирмена сметка - коя?

Дискусията в 'Банки - Банкови Карти' стартирана от mvmrik, Май 13, 2010.

1. devilx

devilx Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2008
    Съобщения:
    1,873
    Харесвания:
    148
    Точки:
    63
    Това което си изпратил е за физически лица. Ние говорим за фирмена сметка..

2. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,495
    Харесвания:
    2,081
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    То идеята е сметката да може:

1. Да плащат клиенти - да я пълнят лесно
    2. Да имаш ликвидност
    3. Да може да оперира с други институции - банки, паймънт гетауей
    4. Да се води по правилата на даденото законодателство, в което е бизнеса
    5. Да са по-евтини таксите и комисионите
    6. Да може да се върже и да предоставя официални документи пред институциите

Може би ей такива неща ще направят банките излишни. Според мен много пеймънт системи се борят в тази насока, но в момента всяка не може без някаква банка. Дори пейпал, който иска верификацията на банков акаунт / карта. Или бъркам. Да, пращат от пейпал една мастъркарт, ако си US гражданин, но реално това е локал случай. А и таксите им май не са много добри. ;)

3. xvi_

xvi_ Member

Рег.:
    Септ 18, 2012
    Съобщения:
    121
    Харесвания:
    15
    Точки:
    18
    Цъкни на таба Разходи - Фирми.

4. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    367
    Харесвания:
    127
    Точки:
    43
    Ако се потрудиш да погледнеш табовете, ще видиш, че има и фирмени.

5. webstil

webstil Well-Known Member

Рег.:
    Март 21, 2009
    Съобщения:
    1,773
    Харесвания:
    113
    Точки:
    63
    Лошото е, че променят поястоянно условията, примерно на мен първата ми фирмена сметка беше в ПРОкредит. Едно време, преди 5-6 г. бяха със супер цени, за сметката там плащах 10 лв. обслужване на месец или по-малко май, което си беше доста по-ниско от другите, но ей сега гледам вече са по 25 лв. на месец и са най-скъпите.

John Galt харесва това.
  6. Svetliooo

Svetliooo Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2017
    Съобщения:
    302
    Харесвания:
    185
    Точки:
    43
    Прокредит се сбъркаха много последната година.
    През месец променят тарифите, както за физически, така и за юридически лица.
    Продължават да нямат мобилно приложение.
    Продължават да имат най-високите такси сред всички. И то в пъти по-високи от всички други.
    А в същото време не предлагат нищо повече от която и да е банка.

пс: Преди седмица въведоха плащането на битови сметки през сайта им ... ?!?!?

7. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,495
    Харесвания:
    2,081
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Това пък що за предимство е като всеки го прави или през EasyPay - офлайн или през Epay - онлайн. :)

8. Svetliooo

Svetliooo Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2017
    Съобщения:
    302
    Харесвания:
    185
    Точки:
    43
    Еми ... защото не всеки е power user и повечето хора не знаят за epay. А изипей са ясни.
    Другото - доста по-удобно е всичко да се случва от едно място, вместо да си правиш ипей акаунт само, за да плащаш сметки.

9. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,495
    Харесвания:
    2,081
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Всъщност са и данъци и в онлайн магазини. Съгласен съм от едно място. За това си ползвам това място. :)

Svetliooo харесва това.
  10. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    367
    Харесвания:
    127
    Точки:
    43
    Ама пък прокредит имат промо 5 лева международен траснфер (предполагам SEPA).

11. Svetliooo

Svetliooo Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2017
    Съобщения:
    302
    Харесвания:
    185
    Точки:
    43
    Как се използва тази промоция ? Аз съм на прокредит и плащам наем на хазяйката ми, която е в Италия на Уникредит. Таксата за превод е 20 лв. Което е доста по-добре от 30те на Уникредит. Всъщност май в това ценово отношение единствено са по-добри.

@Blinky пак казвам - когато става на въпрос за power user-и като тебе е едно. Хайде обясни го това на баща ми - да ходи да си прави акаунти някъде, че да бил можел да плаща и на други места ... все едно някога е плащал или ще го направи.
    Друг въпрос е че имам и връстници, които се занимават с ИТ и продължават да отказват да използват каквото и да е онлайн плащане и всеки път ходят до easypay или до банката за превод.
    Спре ли easypay & econt и държавата спира да работи !

12. John Galt

John Galt Active Member

Рег.:
    Юли 19, 2010
    Съобщения:
    367
    Харесвания:
    127
    Точки:
    43
    http://www.procreditbank.bg/bg/prom...eski-i-yuridicheski-litsa/page/870/item/35369

Svetliooo харесва това.
  13. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,495
    Харесвания:
    2,081
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Ее. За това поколение сигурно ще е нужно да се удари едно рамо, но и баща ти и моя са все по редки случаи. При нашите, майка ми се оправя доста добре с технологиите последно време. Още не са стигнали до момента с плащането на сметки онлайн, но пък не са имали и желание. При проявено такова, 100% мисля, ще им е по добре през ипей. Да ги навия с активно онлайн банкиране, това ми се вижда по-трудно, да не говорим, че в повечето добре направено банкирания има адски много опции и това води до объркване и страх от ползването им. А не дай си Боже да им кажеш, че и през мобилни приложения е възможно това плащане на битови сметки. :)

То държавата няма да спре при изчезването на Еконт и изипей, ама ще им излезе през носа на повечето техни алтернативи и конкуренти.

14. iliqnktz

iliqnktz Active Member

Рег.:
    Юли 7, 2010
    Съобщения:
    372
    Харесвания:
    143
    Точки:
    43
    То АБВ да спре ще стане суматоха, след като масово все още ползват АБВ за основна поща, вие говорите за неща като изипей. Хора на по 20-25 години още спират да ме питат накъде бил водопада или езерото в района, където живея, а с аверите ми говорим за електронно гласуване, докато масово един GPS не могат да пуснат, просто откъм базови технически умения мнозинството хора са доста, ама доста зле. Това са личните ми наблюдения, да не говорим за пазаруване онлайн, все още има хора, които желаят аз да им поръчам нещо, вместо да се научат или от страх да не се минат, примери колкото иска човек и лошото е, че има доста млади хорица, които хал хабер си нямат от нищичко, дори предполагам тайно ги устройва да висят на някое гише 5 часа, защото всичко е било физическо, а не дигитално..

Blinky и Svetliooo харесват това.
  15. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    23,495
    Харесвания:
    2,081
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Да. Има още няколко ключови сайтове, които ако спрат, ще стане интересно. :) Единият е замундата - ще срежат културния живот на минимум половината население, другия - фейса - държавната администрация и кибиците в държавния сектор няма как да им минава деня. И сигурно има още някой друг "важен" за обществото сайт. :)

iliqnktz харесва това.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice