Банка

От: Банка

Имайте предвид, че ЦКБ имат такса плащане в магазин 0.20 лв - т.е. всеки път когато плащате в български магазин с картата ви взимат 0.20 лв. Освен това имат такси за внасяне и теглене на каса дори и за малки суми. За плащане в чужбина нямат такса.

Четете внимателно тарифата:
- Такса за внасяне на каса. Добрата банка трябва да няма такса за суми до 3-5 хиляди лв (или изобщо да няма такава такса).
- Такса за теглене на каса. Добрата банка трябва да няма такса за суми до 3-5 хиляди лв.
- Такса за теглене от техни и други банкомати.
- Такса за плащане в магазин (ПОС терминал) в България. Добрата банка не трябва да има такава такса.
- Такса за плащане в магазин (ПОС терминал) в чужбина. Добрата банка не трябва да има такава такса.
- Такса за refund (т.е. да теглите от PayPal - обикновено не го пише в тарифата, трябва да се питат клиенти, които вече са теглили). Добрата банка не трябва да има такава такса.
- Месечна (годишна) такса за разплащателна сметка. Добрата банка не трябва да има такса за сметката + картата повече от 1 лв на месец.
- Месечна (годишна) такса за картата. Добрата банка не трябва да има такса за сметката + картата повече от 1 лв на месец.
- Такса за издаване на картата. Добрата банка не трябва да има такава такса.
- Такса за откриване на сметката. Добрата банка не трябва да има такава такса.
 
Последно редактирано:
От: От: Банка

Контактът е, когато я получаваш (дори за целите на темата ще изключа случаите, когато я получаваш препоръчано по куриер). Преди да я получиш ти си дал заявка каква точно карта искаш и си подал данните си онлайн. Какъв човешки фактор тогава? Да се усмихнеш, докато се подписваш при получаването на парчето пластик ли?

аз ще ти се усмихна като поискаш да я закриеш тая сметка(заедно с картата) дето си я поръчал по интернет
 
От: Банка

Ако не пишеш наизуст, колкото да трупнеш някой пост, а мнението ти е на база личен опит, то не мога да ти помогна. За да имаш подобни проблеми, означава, че не си чел внимателно условията, свързани с откриване на картовата сметка. На такива наистина им остава само да се усмихват безпомощно и да си бършат сополите. Като финансист по образование и основна професия се случва да допускам понякога грешки, но от подобен тип - не. Та, ако не си склонен да приемеш, че четенето на документ, под който ще полагам подпис, е проява на елементарен разум, то го приеми като мое професионално изкривяване, все ми е тая.
 
От: Банка

Имайте предвид, че ЦКБ имат такса плащане в магазин 0.20 лв - т.е. всеки път когато плащате в български магазин с картата ви взимат 0.20 лв. Освен това имат такси за внасяне и теглене на каса дори и за малки суми. За плащане в чужбина нямат такса."
Това си го говориш щото си чул от някъде или си ИЗМИСЛЯШ. Такса за вкарване на пари и теглене на пари на каса НЯМА. Говоря за суми от 2лв. до 4000 лв. (такива суми съм теглил и вкарвал). Ако не ми вярваш мога да ти сканирам бележката. Такса плащане в магазин също НЯМА. Мога да ти покажа касова бележка и извлечението ми от картата.

Четете внимателно тарифата:
- Такса за внасяне на каса. Добрата банка трябва да няма такса за суми до 3-5 хиляди лв (или изобщо да няма такава такса).
- Такса за теглене на каса. Добрата банка трябва да няма такса за суми до 3-5 хиляди лв.
- Такса за теглене от техни и други банкомати.
- Такса за плащане в магазин (ПОС терминал) в България. Добрата банка не трябва да има такава такса.
- Такса за плащане в магазин (ПОС терминал) в чужбина. Добрата банка не трябва да има такава такса.
- Такса за refund (т.е. да теглите от PayPal - обикновено не го пише в тарифата, трябва да се питат клиенти, които вече са теглили). Добрата банка не трябва да има такава такса.
- Месечна (годишна) такса за разплащателна сметка. Добрата банка не трябва да има такса за сметката + картата повече от 1 лв на месец.
- Месечна (годишна) такса за картата. Добрата банка не трябва да има такса за сметката + картата повече от 1 лв на месец.
- Такса за издаване на картата. Добрата банка не трябва да има такава такса.
- Такса за откриване на сметката. Добрата банка не трябва да има такава такса.
В ЦКБ няма такса откриване на сметка. Няма такса "подържане на сметка". Имам 1 сметка която си седи с 2$ от 5 години и няма движение по нея. Такси никога не са ми взимали. Искам да ми покажеш БАНКА която не взима пари при REFUND (ЦКБ взимат, като "таксата" за REFUND е символична от сорта на 1% от REFUND-a) към карта (говоря за кредитна, при дебитна не знам дали има такси). Таксата за кредитна карта с лимит 1000 лв. е в размер на 1лв. всеки месец (12 лв. за година). Подновяването е безплатно/издаването е безплатно.
 
От: Банка

Да Дерте е прав.

ЦКБ е супер във всяко отношение. Добре, че още имаме Бг банка ЦКБ и ПИБ, особенно втората за мен е №1 най-добри условия за депозити. ЦКБ топ качество, доволен съм и от двете.
 
От: Банка

Аз пък ще похваля ДСК , ползвам ги вече от 4-5 години не съм имал никакви проблеми до сега.. И в интернет и в други места.. Да картата ми е дебитна и е Виза Електрон.. Пуснал съм онлайн банкирането и всичко се вижда там..
 
От: Банка

Аз лично си преместих всички сметки,депозити и всичко в Алфа банк. Преди бях в ФИ банк. Сега служебно ми се налага да ползвам и ОББ. От опита ми ОББ- са много скапани, единственото за което не ме таксуват е да им ползвам входната врата. От там насетне .... Между другото същото и в Райфайзен, там даже не ми дадоха да си закрия едни сметки с цел да ми вземат още една такса, и да си получат бонусите за бройката. И ме разкараха 2ри път . ..

Откакто съм в Алфа банк нямам такива проблеми. Ако имаш и депозит, няма такси за разплащателни и картови сметки. Което ми е много добре понеже работя с няколко различни сметки. Открих и, че таксите за заплащане на актове към полицията, и всякакви такива неща са по малки. Ако имаш и сметка, е още по евтино, захранваш си сметката и плащаш през нея.
 

Горе