Банка

eshk0

Member
Имам дебитна карта в ДСК но не мога да я ползвам в нета за залагания в сайтове за мачове, отидох до банката никой никакво внимание не ми обръща, казват че няма проблем с картата, от сайта за залагания ми казват,че проблема е от банката... Та така чакаш 20 мин опашка в ДСК, едни дърти служители, никой не ти обръща внимание... Бях отишъв веднъж до ПроКредитБанк, там беше много по различно, супер обслужване, обръщат ти внимание...
И искам да отворя банкова сметка, където ще внеса около 1000-1500лв.

Коя банка да избера?

ДСК или ПроКредитБанк?

Благодаря.
 
От: Банка

Има две банки в България, които не ги ползвай изобщо за картови интернет-разплащания - това са ДСК и Уникредит. А за залагания според мен най-добри са дебитните тип Виза Електрон (да имат трите цифрички отзад, естествено).
 
От: Банка

За мен най-добре е в ЦКБ, от доста години съм при тях и съм доволен.
 
От: Банка

За мен най-добре е в ЦКБ, от доста години съм при тях и съм доволен.
Наистина, това е банка № 1 и за мен. Не съм имал никога проблем с каквито и да е плащания с тях. Просто са лидери в тази област.

А ти бате си избрал най-куците. Те са май в дъното на класацията. ;)
 
От: Банка

Споделете малко повече за ЦКБ и Прокредитбанк - интересува ме електронното банкиране, таксите за превод от/до БГ и чужбина, персонала. Смятам в най-скоро време да си сменям БГ банката и вашите препоръки и коментари ще са ми от полза :)
 
От: Банка

При ЦКБ таксата за входящ валутен превод мисля че беше 2 евро за до 500 евро превод. И аз съм им голям фен.
От ПИБ също съм доволен. Единственото което не ми харесва при тях е "такса броене" :lol: Баси идиотите, сякаш съм ги карал да ми броят парите.

ДСК и ОББ съм ги отебал преди години. Просто са много назад с материала. Високи такси, дълги опашки, тромава система за обслужване.
 
От: Банка

Бизнес клиент съм на ПИБ от няколко години и съм доста доволен. Оправиха си и електронният портал, като в него ми остана само една дребна забележка. Чувал съм, че електронният портал бил от най-добрите в БГ.

Имах креди към ОББ преди 4-5 години и бях толкова отчаян от постоянното чакане по опашки, непукизма на кредитния отдел и какво ли още не... че 3 месеца след като го изтеглих, се наложи да го върна предсрочно и да се спасявам. Губех часове всеки месец в разправии с тях.
 
От: От: Банка

Има две банки в България, които не ги ползвай изобщо за картови интернет-разплащания - това са ДСК и Уникредит. А за залагания според мен най-добри са дебитните тип Виза Електрон (да имат трите цифрички отзад, естествено).
Не съм съгласен за Уникредит Булбанк. Вече две години се разплащам без проблеми, както и ми плащат. Може би не си попаднал на хора :)
 
От: От: Банка

... Може би не си попаднал на хора :)

В темата се обсъждат подходящи карти за онлайн-разплащания. Т.е. човешкият фактор се изключва. Нима мислиш, че за да си изкарам карта обикалям по банките и си приказвам с девойките по гишетата?
 
От: От: Банка

В темата се обсъждат подходящи карти за онлайн-разплащания. Т.е. човешкият фактор се изключва. Нима мислиш, че за да си изкарам карта обикалям по банките и си приказвам с девойките по гишетата?
Не, но днес като ходехме с едно приятелче до един клон на банка, оня бастун, на който му плащат заплата за да охранява там нещо си развали разговора с приятел (нищо, че е на работа) на улицата, за да ни направи сигнал с ръка, че не може да се паркира на паркинга на банката. Така, че за да се стигне до картата и онлайн пазаруването, искаш - не искаш се сблъскваш с фактора човек. Естествено врътнахме колата и не стигнахме до банката. Което автоматично ни отказа от ползването на услугите им.

Спомням си, че в един клон на банка (няма да споменавам имена, че не е редно) бяха ми сметнали 400 лева за $320. Като курсът беше 1.51. Демек и пълнежа на картата зависи от този фактора човек. :)

При някои се работи добре, при други е агония. Та въпросната банка горе (във втория пример) беше върнал човечеца до нас, на съседното гише, защото нямал пълномощно, за да напълни сметката на майка си в провинцията. Поне едно му признах, беше си глътнал граматиката и го докарваше от към ударен с шаран през лицето много добре.

Знам, че не е много общо между хората и онлайн разплащанията, но са много тясно свързани. Може примерите ми да не са конкретни за това, за което говорим, но ако имах и за него - щях да го дам. ;)
 
От: Банка

Да де, там е разликата :) Че на мен, за да паркирам пред клон на банка, ми е необходимо доста по-сериозно предизвикателство, отколкото да си изкарам дебитна карта за залагания. Има интернет за подобни рутинни операции.
 
От: Банка

Е нали трябва да отидеш някой път, да видят на кой я вадят тази карта. :) И всеки път некви нови неща гласуват нашита хубавци от правителството, та ти връчат няколко листа за предподписване.

Не става без контакт с персонала. Ако ставаше без тях, оня на бариерата нямаше да храни тостулопа в тях. :)
 
От: Банка

Контактът е, когато я получаваш (дори за целите на темата ще изключа случаите, когато я получаваш препоръчано по куриер). Преди да я получиш ти си дал заявка каква точно карта искаш и си подал данните си онлайн. Какъв човешки фактор тогава? Да се усмихнеш, докато се подписваш при получаването на парчето пластик ли?
 
От: Банка

Да ти мине пина и картата през някой препоръчан кориер.....не е невъзможно. А подписването на документите? Това не е ли контакт с хората, при всеки един шибан "пълнеж" на картова сметка получаваш лист хартия, която се подписва от теб и касиера. Може и да има нещо (ел. подпис напраимер). А при чековете? Не ми казвай, че и там има схема?! Иска се подпис, вярност с оригинала и ако имаш малко повече късмет, може служителя да не го прави за пръв път - да осребрява чек. Пак ще си проверя календара дали нашите банки не са си изпреварили времето. Не знам с какви банки работиш бате, но може да им пратиш едно благодарствено писно. В случай, че наистина така ти се получават нещата. :)
 
От: Банка

Щом стигнахме и до чековете, заеби :) Идеята беше на лесен въпрос на ТС коя карта на коя банка да избере за онлайн-залагания да се отговори така, че следващия път да няма затруднения. А не дали ходя лично до офиса на некоя прибалтийска банка за да си взема картата tete-a-tete, предполагам се сещаш, че ще ми излезе солено, ако го правя

Както и да е, казвам пас с

[video=youtube;0vNOaxGxQzQ]http://www.youtube.com/watch?v=0vNOaxGxQzQ[/video]
 
От: Банка

Не разбрах що от ДСК карта не става за онлайн разплащания но няма значение....:)
Иначе си е така - заявяваш една виза електрон онлайн / по възможност дебитна/и си я получаваш от банката.
 
Последно редактирано:
От: Банка

Имам дебитна карта в ДСК но не мога да я ползвам в нета за залагания в сайтове за мачове, отидох до банката никой никакво внимание не ми обръща, казват че няма проблем с картата, от сайта за залагания ми казват,че проблема е от банката... Та така чакаш 20 мин опашка в ДСК, едни дърти служители, никой не ти обръща внимание... Бях отишъв веднъж до ПроКредитБанк, там беше много по различно, супер обслужване, обръщат ти внимание...
И искам да отворя банкова сметка, където ще внеса около 1000-1500лв.

Коя банка да избера?

ДСК или ПроКредитБанк?

Благодаря.
Аз ползвам дебитната на ПИБ за залагания и досега не съм имал проблеми нито с депозита,нито с тегленето от букмейкърските и покер сайтове.Извършвал съм преводи към и от moneybookers,Paypal i neteller- без проблеми.Онлайн банкирането им е малко мудно.Отнема няколко дни.
 
От: От: Банка

Не разбрах що от ДСК карта не става за онлайн разплащания но няма значение....:)
Иначе си е така - заявяваш една виза електрон онлайн / по възможност дебитна/и си я получаваш от банката.

Не поддържат онлайн разплащания. ОББ Visa electron също няма, колкото и да е странно
 

Горе