Банка

От: Банка

За онлайн разплащания и аз бих препоръчал VISA от ПИБ.
 
От: От: Банка

Не разбрах що от ДСК карта не става за онлайн разплащания но няма значение....:)
Иначе си е така - заявяваш една виза електрон онлайн / по възможност дебитна/и си я получаваш от банката.

Точно моята карта е виса електрон но не става и от банката не могат да кажат защо е що е (това ме ядосва най-много) втора карта щели да ми издават...
Днес ще мина кам цкб или прокредитбанк за нова дебитна и банкова сметка...

Благодаря на всички за споделените мнения.
 
От: От: Банка

Точно моята карта е виса електрон но не става и от банката не могат да кажат защо е що е (това ме ядосва най-много) втора карта щели да ми издават...
Днес ще мина кам цкб или прокредитбанк за нова дебитна и банкова сметка...

Благодаря на всички за споделените мнения.
На ДСК електронките трябва да си бачкат за тези сайтове.Нещо са сгафили изглежда,защото съм ги ползвал още преди години,когато тепърва навлизаха спортингбет и глобет в БГ.
 
От: Банка

Ако получавате долари не ползвайте банка за обмяната на доларите в левове, защото курсовете са неизгодни (с около една стотинка на долар или повече).

Ако получавате доларите чрез валутен превод (SWIFT, не през дебитната карта) препоръчвам Първа инвестиционна банка. При тях няма такса за входящ валутен превод от друга банка (SWIFT) за суми до 10 000 евро (при други банки тази такса е 0,1% минимум около 10 евро). За по-големи суми таксата е 10 евро. Обаче имат такса за теглене на каса (когато тегленето не е от депозитна сметка на падеж).

Цената за отваряне на депозитни сметки (от които може да се тегли по всяко време и да внасяте през първите 6 месеца по всяко време, ограничението от 6 месеца важи само за внасянето, но не и за тегленето) е нулева, месечната такса също е нула. Само трябва да платите 5 лв за да ви издадат сертификат, с който да влизате в електронното банкиране. Най-напред си направете регистрация в e-fibank.bg и Инфо Нотари (има детайлни инструкции на сайта), после отивате в офис на банката, отваряте поне една депозитна сметка (безплатно), казвате да ви активират електронното банкиране и давате 5 лв за сертификата (може да внесете 10 стотинки в депозита, защото софтуерът или лелката на гишето може да се запънат, ако искате да откриете празен депозит, няма такса внасяне). След като получите валутен превод в долари във вашата депозитна сметка (свободен депозит в долари) можете да обмените доларите в левове в същата банка (при много неизгоден курс, зависи от сумата) или да изберете Делтасток АД (ако искате да бъде по изгоден курс - т.е. обменяте по-голяма сума). Договорът с Делтасток АД се сключва в техния офис в София (или по пощата - тогава трябва да ходите при нотариус да ви завери образец на подписа - струва 6 лв). Делтасток АД имат сметки в няколко валути при ПИБ и Уникредит Булбанк (затова е по-добре да имате сметка в някоя от тези банки, препоръчително при ПИБ, защото другата има лоша репутация и високи такси). Пращате доларите по сметката на фирмата, която ще ви обмени валутата (таксата за валутния превод в рамките на същата банка е 0.40 лв, ако преводът е нареден през електронното банкиране), нареждате обмяната през софтуера, който ви се предоставя, и след това ви превеждат валутата по посочената от вас сметка (препоръчително в същата банка, ако валутата не е лев - заради банковите такси, които иначе са много високи; ако валутата е лев - няма значение банката, защото таксата е нищожна). Освен това Делтасток АД приемат захранване на сметката чрез MoneyBookers, ePay.bg, дебитни/кредитни карти MasterCard и Visa (разбира се тогава се плаща такса) и на каса (тегленето може да стане по банка, на каса, чрез MoneyBookers, Visa, MasterCard).

Обърнете внимание, че при ПИБ можете да ползвате депозитните сметки като разплащателни (чрез електронното банкиране). При някои други банки това не е така (напр. при ПроКредит банк трябва да ходите в офис на банката и да подписвате документи за да прехвърлите пари от депозитна сметка в разплащателна). Препоръчвам депозитни сметки при ПИБ, защото при тях няма такса за откриване и месечна такса. Има ограничение за внасяне (но не и за теглене!) след като минат шест месеца (но тогава можете да отворите нова сметка безплатно, даже без да ходите до банката - става през електронното банкиране!).

Няма банка, където всички такси да са ниски и валутните курсове да са изгодни - трябва да комбинирате банка, небанкова институция (където обменят валута безкасово - т.е. по банкова сметка - с реална доставка), друга банка, където да изтеглите парите на каса, друга банка, която да ви издаде дебитна карта. Трябва да имате банкова сметка в същата банка, където са банковите сметки на фирмата, която ще ви обмени валутата безкасово.

За да не плащате такса "теглене" на каса може да отворите депозит за един месец (няма такса за теглене на падеж - т.е. след 1 месец). Ако трябва да изтеглите левове може да си отворите сметка в левове в някоя банка, където няма такса теглене (за суми до 3000 - 5000 лв). Например при ПроКредит Банк нямат такса теглене на левове до 5000 лв. При АлфаБанк също нямат такса теглене за суми до 3000 лв. Цената на превода в лева е достатъчно ниска за да е изгодно да прехвърлите парите в друга банка, но ако прехвърляте евро това не е така (тогава може да приложите тактиката "теглене от депозит на падеж").

При Tavex също можете да си обмените безкасово доларите, обаче те имат доларова сметка само в Уникредит Булбанк (и други небългарски банки) - вижте тази страница за актуален списък с банковите им сметки. От тях можете да си купите злато и сребро на относително изгодни цени.

Ново: Тавекс вече имат валутни банкови сметки в български банки. Проверете и другите фирми къде имат банкови сметки. БенчМарк вече няма банкова сметка в ОББ, минаха на Райфазенбанк (сметката им в ОББ е активна до края на 2012 година).
 
Последно редактирано:
От: Банка

Използвам VISA ELECTRON като си я поръчах онлайн от ПИБ. Никакви проблеми нямам с разплащанията във всички сайтове които съм ползвал. Paypal ме верифицираха без проблеми.
 
От: Банка

Ако не използваш картата за да теглиш пари от PayPal ще продължиш да нямаш проблеми. Ако обаче решиш да теглиш пари от PayPal в картата ще ти вземат такса, която не е написана в тарифата на банката. За всички останали цели дебитните карти Visa Electron на ПИБ са без такса: плащане в България и чужбина на ПОС терминал, теглене от банкомат на ПИБ, плащане чрез PayPal (в посока от картата -> PayPal -> търговец, но не и обратно!). Имаш такса само, ако теглиш пари от ПОС терминал, ако теглиш пари от банкомат на друга банка (0.90 лв) и ако теглиш в чужбина (3 лв.+ 1.5% от сумата). Имат и други такси във връзка с картата, обаче е малко вероятно да се наложи да ги плащаш (вж в тарифата на банката). Месечна такса за картата няма, но има месечна такса за разплащателната сметка (някакви стотинки месечно, повечето банки имат такса един лев месечно за карта + разплащателна сметка).
 
От: От: Банка

В темата се обсъждат подходящи карти за онлайн-разплащания. Т.е. човешкият фактор се изключва. Нима мислиш, че за да си изкарам карта обикалям по банките и си приказвам с девойките по гишетата?
Дори и да е така, с картата от УБ пак нямам проблем
 
От: От: Банка

Контактът е, когато я получаваш (дори за целите на темата ще изключа случаите, когато я получаваш препоръчано по куриер). Преди да я получиш ти си дал заявка каква точно карта искаш и си подал данните си онлайн. Какъв човешки фактор тогава? Да се усмихнеш, докато се подписваш при получаването на парчето пластик ли?
Братле я дай съвет къде мога да подам заявка онлайн за карта, но ми трябва и онлайн банкиране.
 
От: Банка

Като те гледам с тая гьостерица у ръката едва ли съм ти "братле", но поръчки за карти онлайн могат да се подадат в сайта на почти всяка българска банка - дори не мога да се сетя в момента за някоя, която да не предлага тази услуга. За условията относно онлайн-банкирането чети пак там.
 
Последно редактирано:
От: Банка

Днес подадох молбата за дебитната карта от ЦКБ, странното е че минимуна е 2 лв който трябваше да внеса, а в ДСК ми посикаха 20-30 лв (когато си изкарах дебитна карта) :X
Проблема с дебитната ми карта от ДСК е голяма трагедия, никой нищо не може да каже, в бет365 ми казват,че проблема е от банката, а в банката ми казват, че няма проблем при тях и един там ми разправя,че е ползвал такава карта за онлайн залагания и нямал проблем... Отворих си акаунт и в спортингбет и се оказа,че проблема е в банката... и там не може да се депозира.
След 1 седмица ще си получа новата карта от ЦКБ и дано там да нямам проблем :)
 
От: От: Банка

От Блядистан чичо, от Блядистан съм:lol:
И аз пък съм един да кажа братле на блядка ай ше ти..
 
Последно редактирано:
От: Банка

Едно време по новинарските форуми се моташе един шемет с ник "levski". Хрисим човечец, но така и не разбра що всички го хокаха. Та и тук освен местния мунчо с ник niks се появи некакъв новоизлюпен селски бек, дето му липсва само каскета на аватара, за да защити българщината. Така, както той си я разбира. Па и на "братле" ми говори.., я къш при патките бе, дебил.
 
От: От: Банка

И аз пък съм един да кажа братле на блядка ай ше ти..

Качи на бащицата Путкин кадрото да видиш дъртата русофилистичка strana какви маанета ще замята
 
Последно редактирано:
От: Банка

А, те патките сами докрачили ... Ся кат разметат тез силни бели криле и кълки у висините, чак земята ще се разтрепери
 
От: Банка

Казъл съм братле, защото приемам всички свестни хора тук като семейство. Жалко, ти не си бил от там
Ай със здраве и много поздрави на мама.
 
От: Банка

Какво семейство можеш да си ми ти? Отворил тема за "жълтите" и има наглостта да определя кой бил свестен и кой не. Тези "жълти" ги удари 8,9 по Рихтер, бе, шебек. Как може да си от Крупник, една от най-земетръсните зони в България, и да се отнасяш по този начин? Та нали ако те фрасне такова чудо в Крупник дори няма да успееш да изквичиш, а едно цунами би избило всичките ти мании за величие. Ти си над тях, така ли? Бил ли си някога в Япония? Тези хора имат кодекс на честта - от селянина до самурая, та дори и през якудза, а теб, като те гледам, след две-три годинки ще почнеш да парцелираш Луната и да търсиш гръцки инвеститори. Аман от комплексари. Навремето е трябвало да те подкара някой с гегата, ама не там, дето си ги туряш на аватарите, а там, дето слънце не огрява.

Мястото ти e при niks, та като минава некой, да ти шибва по една масльонка по носа ей така, за профилактика. С надеждата да се очовечиш.
 
  • Like
Реакции: adi
От: Банка

Къде търсиш семейство при блядовете пич, те са още на ниво стадни образувания и през последните 800-900 години от както ние Българите им създадохме кочината Русия не са мръднали и йота напред.

Време е да ги закриваме вече, Доку Умаров знае как......:twisted:
 
От: От: Банка

Какво семейство можеш да си ми ти? Отворил тема за "жълтите" и има наглостта да определя кой бил свестен и кой не. Тези "жълти" ги удари 8,9 по Рихтер, бе, шебек. Как може да си от Крупник, една от най-земетръсните зони в България, и да се отнасяш по този начин? Та нали ако те фрасне такова чудо в Крупник дори няма да успееш да изквичиш, а едно цунами би избило всичките ти мании за величие. Ти си над тях, така ли? Бил ли си някога в Япония? Тези хора имат кодекс на честта - от селянина до самурая, та дори и през якудза, а теб, като те гледам, след две-три годинки ще почнеш да парцелираш Луната и да търсиш гръцки инвеститори. Аман от комплексари. Навремето е трябвало да те подкара някой с гегата, ама не там, дето си ги туряш на аватарите, а там, дето слънце не огрява.

Мястото ти e при niks, та като минава некой, да ти шибва по една масльонка по носа ей така, за профилактика. С надеждата да се очовечиш.
Нещо си скаран с пунктуацията. Марш в трети клас да се научиш.
 
От: Банка

грешка......
 
Последно редактирано:

Горе