Банкови такси

mazoku

Member
Здравейте,
можете ли да ми кажете коя банка ползвате и какви са таксите на месец и платежно за бизнес клиенти там

Благодаря!

xainov

Well-Known Member
Зависи за какво ще ти трябва, колега. Ако правиш много преводи на месец, банката е една, ако ще трупаш пари е друга, ако ти трябва гъвкавост - трета, ако ще ти трябват кредити - четвърта и т.н. Дай малко повече информация и ще ти кажем.

mazoku

Member
Малко преводи, интересуват ме минимални такси.

Последно редактирано:

xainov

Well-Known Member
Повече думи, колега. Минимални такси за какво? За поддръжка? За преводи? Какво ще правиш с тая банкова сметка. Не е сериозно да даваш минимална информация и да очакваш чудеса и съвети.

Заповядай :) никой няма да ти тегли думите от устата

Mutafov

New Member
Здравейте. Майка ми има фризьорски салон и сама си плаща всички осигуровки, но ми се оплаква, че всеки месец има 6 платежни и за всяко платежно и взимат по 3,50лв. такса - плаща по 21лв. на месец само за такси, което ме изненада.
Има ли начин тези такси да се намалят? Вие как си внасяте осигуровките?
Приятен ден на всички.

xainov

Well-Known Member
Здравейте. Майка ми има фризьорски салон и сама си плаща всички осигуровки, но ми се оплаква, че всеки месец има 6 платежни и за всяко платежно и взимат по 3,50лв. такса - плаща по 21лв. на месец само за такси, което ме изненада.
Има ли начин тези такси да се намалят? Вие как си внасяте осигуровките?
Приятен ден на всички.
В коя банка дава толкоз пари?

Mutafov

New Member
Общинска банка.
Сега като я разпитах по-подробно останах с впечатлението, че платежните са 3 - за здравноосигуряване, за пенсионно и допълнителното пенсионно - за тези трите транзакции плаща над 20лв. на каса.
Комисионните при плащанията към бюджета във всички банки ли са еднакви?

Blinky

Owner
Всичките са горе долу едни, за поддръжка и за трансфер. Има незначителни разлики, от средните стройности. Разбира се, гледай не само за платежните, защото там може да са добри таксите, но таксите за поддръжка да компенсират това. Или нещо друго. И ако имаш много нареждания, то определено с ел. банкиране ще оптимизираш бая. ;)

Mutafov

New Member
Ще разгледам условията за ел. банкиране в различните банки - явно това и е решението.
Благодаря.

Kiril

Active Member
Мой познат има фирмана сметка при Булбанк. Там има 10-15 (не помня точно) безплани трансакции на месец (към бюджета също), но месечната му такса е към 14лв.
Може да погледнете MyPos - няма месечни такси, но плащания към бюджета не могат да се правят. Трябва друг вариант да се намери. Примерно на каса да се внасят, ръчно.

wbg

Active Member
ПИП - Електронно банкиране.
Сметка открита в MyFibank - 6 лв. месечна такса.
Нареждания към бюджета: 1.1 лв. за превод.

John Galt

Well-Known Member
ПИП - Електронно банкиране.
Сметка открита в MyFibank - 6 лв. месечна такса.
Нареждания към бюджета: 1.1 лв. за превод.
Да и аз се замислям за Първа инвестиционна пирамида, ама само до 100к евро там...

Благодаря на всички.
Ще разгледам по-подробно Първа Инвестиционна
За ЮЛ, баМките имат пакети (само трябва да ги сравниш) и плащаш някаква фиксирана цена за месец с включени различни услуги. Различен брой платежни към други баМки, може няколко плащания към бюджета (демек към хазната), известия някакви си и т.н.
Разбира се, всичките са един дол дренки и боклуци (може да ме цитирата тук). Относно таксички - the sky is the limit :(

Горе