Банкови такси

mazoku

Member
Здравейте,
можете ли да ми кажете коя банка ползвате и какви са таксите на месец и платежно за бизнес клиенти там

Благодаря!
 
Зависи за какво ще ти трябва, колега. Ако правиш много преводи на месец, банката е една, ако ще трупаш пари е друга, ако ти трябва гъвкавост - трета, ако ще ти трябват кредити - четвърта и т.н. Дай малко повече информация и ще ти кажем.
 
Малко преводи, интересуват ме минимални такси.
 
Последно редактирано:
Повече думи, колега. Минимални такси за какво? За поддръжка? За преводи? Какво ще правиш с тая банкова сметка. Не е сериозно да даваш минимална информация и да очакваш чудеса и съвети.
 
Заповядай :) никой няма да ти тегли думите от устата
 
Здравейте. Майка ми има фризьорски салон и сама си плаща всички осигуровки, но ми се оплаква, че всеки месец има 6 платежни и за всяко платежно и взимат по 3,50лв. такса - плаща по 21лв. на месец само за такси, което ме изненада.
Има ли начин тези такси да се намалят? Вие как си внасяте осигуровките?
Приятен ден на всички.
 
Здравейте. Майка ми има фризьорски салон и сама си плаща всички осигуровки, но ми се оплаква, че всеки месец има 6 платежни и за всяко платежно и взимат по 3,50лв. такса - плаща по 21лв. на месец само за такси, което ме изненада.
Има ли начин тези такси да се намалят? Вие как си внасяте осигуровките?
Приятен ден на всички.

В коя банка дава толкоз пари?
 
Общинска банка.
Сега като я разпитах по-подробно останах с впечатлението, че платежните са 3 - за здравноосигуряване, за пенсионно и допълнителното пенсионно - за тези трите транзакции плаща над 20лв. на каса.
Комисионните при плащанията към бюджета във всички банки ли са еднакви?
 
Всичките са горе долу едни, за поддръжка и за трансфер. Има незначителни разлики, от средните стройности. Разбира се, гледай не само за платежните, защото там може да са добри таксите, но таксите за поддръжка да компенсират това. Или нещо друго. И ако имаш много нареждания, то определено с ел. банкиране ще оптимизираш бая. ;)
 
Ще разгледам условията за ел. банкиране в различните банки - явно това и е решението.
Благодаря.
 
Мой познат има фирмана сметка при Булбанк. Там има 10-15 (не помня точно) безплани трансакции на месец (към бюджета също), но месечната му такса е към 14лв.
Може да погледнете MyPos - няма месечни такси, но плащания към бюджета не могат да се правят. Трябва друг вариант да се намери. Примерно на каса да се внасят, ръчно.
 
ПИП - Електронно банкиране.
Сметка открита в MyFibank - 6 лв. месечна такса.
Нареждания към бюджета: 1.1 лв. за превод.
 
ПИП - Електронно банкиране.
Сметка открита в MyFibank - 6 лв. месечна такса.
Нареждания към бюджета: 1.1 лв. за превод.
Да и аз се замислям за Първа инвестиционна пирамида, ама само до 100к евро там...
 
Благодаря на всички.
Ще разгледам по-подробно Първа Инвестиционна
За ЮЛ, баМките имат пакети (само трябва да ги сравниш) и плащаш някаква фиксирана цена за месец с включени различни услуги. Различен брой платежни към други баМки, може няколко плащания към бюджета (демек към хазната), известия някакви си и т.н.
Разбира се, всичките са един дол дренки и боклуци (може да ме цитирата тук). Относно таксички - the sky is the limit :(
 

Горе