Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Каква икономика бе братя съфоромци, тя удавна умря, ритна камбаната, гушна шимшира и т.н
Сегашните ни управляващи ни гласят за келнери на Европа, нали се досещате .. в сферата на услугите..
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Каква икономика бе братя съфоромци, тя удавна умря, ритна камбаната, гушна шимшира и т.н
Сегашните ни управляващи ни гласят за келнери на Европа, нали се досещате .. в сферата на услугите..
За сегашното ни положение не са виновни сегашните ни управляващи! Поне най-малко принос и вина имат. Най-голяма е нашата вина, на всеки един от нас, защото всичко търпим и преглъщме безропотно даже и гаврите на най-нисшите чиновници като ни правят на маймуни! И точно в сферата на туризма и съответните услуги, логистиката и земеделието е шанса ни да има много повече прехрана за много повече българи! Факт е, че сме трети след Италия и Гърция по исторически и туристически дестинации и съответните възможности, друг е въпроса да ги реализира държавата и как ще го прави и най-вече - ние как ще реагираме ( или не реагираме ), когато съответните управляващи дават шанса само на свои хора и роднини и т.н. И какво всъщност имаш предвид колега съфорумец като казваш "келнери на Европа"??
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

baydan разочароваш ме с типично българското си поведение - като лаещо във всички посоки добре аргументирано куче. .... не мога да те убедя в неправотата ти по отношение на това което ние предлагаме. как да ти обясня че нямаме "връзки" и ние като всички останали ще се надяваме да бъдем одобрени по проектите ни (защото и ние си кандидатстваме с наши проекти). услугата е "платена" само СЛЕД като нашата услуга е донесла 20 000 лв в джоба на кандидата, за когото сме написали бизнес план. ти писал ли си бизнес план? повече от една седмица тежък интелектуален труд..

ти не знам дали си специалист по нещо, експерт или професионалист, но ще работиш ли една (примерно) седмица безплатно? при това шансът за одобрение на проект е 1:4 (ако приемем че всичко е чисто и няма "връзкари" да бъдат одобрявани, което намалява допълнително шанса)
 
От: От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

как да ти обясня че нямаме "връзки" и ние като всички останали ще се надяваме да бъдем одобрени по проектите ни (защото и ние си кандидатстваме с наши проекти).

Ако имахте "връзки" доста клиенти щяха да ви потърсят :D

Aз имам един въпрос: от къде ще знаете дали съм удобрен и съответно ще получа парите?
публично ли се оповестява тази информация ?
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Има ли краен срок за кандидатстване или всяка година се отпускат средства за програмата?
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Не се знае кой ще бъде одобрен и кой не. След подаване на бизнес плановете се избират тези, които са най-добре направени (най-реалистични и издържани) и в сектори, които се смятат за перспективни спрямо географския район.

Програмата трае до края на 2013 г.
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Това е отнемане на пари от можещите и даването им на такива, които не могат. По-горе написаха доказателсво - над 99% от "усвоилите" парите фалират.

Нали знаете, че тези пари, които се раздават са отнети (чрез данъци) от успешните бизнеси. Не е ли по-добре да се намали данъчната тежест за всички вместо да се събират данъци и после да се раздават на "безработните"? Те ако бяха кадърни (ако заслужаваха тези пари) нямаше да са безработни.

Това с взимането от богатите и даването на бедните не работи.

Ако не разбирате какво точно имам предвид прочетете тази книга и ще ви стане ясно (безплатно сваляне, формати PDF и DOC).
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

А иначе бизнеса предполагам няма ограничение и може да е от всяка сфера, бил той офлайн, или онлайн. Ако има някакви ограничения, ще е кофти.
 
От: От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Пич, кое те доведе до мисълта, че безраборните са неможещи? Що си мислиш, че да си безработен е равносилно да си глупав? Причините един човек да е безработен са толкова много, колкото едва ли можеш да си представиш. А и нали не си мислиш, че някой раздава ей така по едни 20 бона щот е на кеф. Ако прочетеш внимателно условията за кандидатсване и по точно текста "Ако сте продължително безработен(на) (регистриран(а) повече от 12 месеца), обект на месечно социално подпомагане, Вие не следва да подавате заявление" ще ти стане ясно към коя група е насочена програмата. Има толкова знаещи млади хора, които поради социалния си статус нямат достатъчно средства за стартиране на собсвен бизнес, така че не виждам какво е лошото в тази програма. Относно книгата, която си посочил от 1992г. по-скоро ми прилича на пропаганда на капитализма срещу социализна отколко да има отношение по темата. А относно произхода на тези средства забележи, че не ги дава държавата, а Европейския съюз. Въпреки че много малка част от средства идват и от България под формата на годишните "такси", които даваме за членство в Европейския съюз, трябва да си по-позитивно настроен, че се дава възможност на по-бедни можещи българи да се развият. Друг е въпроса дали тези пари ще се разпределят по начина, който е предвиден или ще се побългари на наши и ваши.

П.П. Не се дразня с този пост, просто съм изумен от подобен род размишления.



Това е отнемане на пари от можещите и даването им на такива, които не могат. По-горе написаха доказателсво - над 99% от "усвоилите" парите фалират.

Нали знаете, че тези пари, които се раздават са отнети (чрез данъци) от успешните бизнеси. Не е ли по-добре да се намали данъчната тежест за всички вместо да се събират данъци и после да се раздават на "безработните"? Те ако бяха кадърни (ако заслужаваха тези пари) нямаше да са безработни.

Това с взимането от богатите и даването на бедните не работи.

Ако не разбирате какво точно имам предвид прочетете тази книга и ще ви стане ясно (безплатно сваляне, формати PDF и DOC).
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Колегата по-горе е много прав. Аз искам да допълня, че за щастие нашите политици не могат да решават как да се харчат тези пари. Ако им ги бяха дали на тях, без условия, щяха да направят 4-5 километра магистрала, която да се продъни след две години, понеже фирмата е спестила от материали и е направила асфалта тънък като вестник. България е пословично зле настроена и негостоприемна откъм закони и отношение на администрацията към малкия бизнес, тъй че няма да е чудно ако 99% наистина фалират. Според мен успеваемостта ще е по-голяма, но така или иначе парите са на ЕС и никой не може да им държи сметка за какво са решили да ги харчат. Големият резил ще са не евентуалните фалити, а ако парите не се усвоят в пълен размер и се върнат в Европа. В целия свят икономиките на силните държави се движат благодарение на малкия бизнес. У нас за да започнеш такъв сега със свои пари трябва да си някакъв абсолютно луд оптимист. Че то скоро и лафките за банички дори ще задължат да се вързват онлайн към НАП... ако вече не е направено де.
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Това е такъв голем смех, че направо нямам думи. Първо ще губят времето на хората да ги "обучават" 3 месеца. Сещай се - обучителите ще лапкат парите.
След обучението пък ще бъдат консултирани как да разработят бизнес модела си, с който да кандидатстват за тая субсидия. Айде и консултантите да се налапкат с пари. И с тоя бизнес модел вече ще се кандидатства за субсидията, която може би ще отпуснат, а може би не. За да се възползваш обаче, трябва предварително да регистрираш фирма. Това са отделно разходи - поне 200-250 лева, които също ми е интересно откъде ще вземат безработните. Като разбира се нямат никаква гаранция, че тая фирма ще им послужи за нещо.

И това което се премълчава !

Одобрен си по програмата.Теглиш кредит /с някакъв гратисен период/.
Парите са точно определени за какво да се изразходват/перо заплати не се включва/.
Минават комисии, които трябва да се подпишат с ДА,че всичко е изпълнено по бизнес плана.
Тогава се изплаща безвъзмездно част от инвестицията!
А това тогава не се знае кога е !!!
Банката напира за парите си! При 3 не внесени вноски започват процедури.

В момента ,в който изплатят парите по програмата,ТЕ отиват по сметка на кредита с лихвите.
Кой печели тук:
1.Банката в която са парите по програмата /задържане на сумата/.
/ Си банк/
2.Банката,отпуснала кредита.

Други въпроси?
 
От: От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

baydan разочароваш ме с типично българското си поведение - като лаещо във всички посоки добре аргументирано куче. .... не мога да те убедя в неправотата ти по отношение на това което ние предлагаме. как да ти обясня че нямаме "връзки" и ние като всички останали ще се надяваме да бъдем одобрени по проектите ни (защото и ние си кандидатстваме с наши проекти). услугата е "платена" само СЛЕД като нашата услуга е донесла 20 000 лв в джоба на кандидата, за когото сме написали бизнес план. ти писал ли си бизнес план? повече от една седмица тежък интелектуален труд..

ти не знам дали си специалист по нещо, експерт или професионалист, но ще работиш ли една (примерно) седмица безплатно? при това шансът за одобрение на проект е 1:4 (ако приемем че всичко е чисто и няма "връзкари" да бъдат одобрявани, което намалява допълнително шанса)
Ха!? Ти май си ГУЗЕН НЕГОНЕН БЯГА!? :lol: Кой те е питал имате ли връзки или не бре? Повторих и натъртих даже, че няма нищо лично и конкретно в мненията ми, но досега масово беше практика да се прилагат такива схеми и не виждам кое е променено, че да се възпрепятсва и занапред прилагането им! В пъвия ти пост, в който само презентираш МНОГО БЕГЛО програмата и услугите си и ЧАК СЕГА спомена, че "услугата е "платена" само СЛЕД като нашата услуга е донесла 20 000 лв в джоба на кандидата", не спомена за банките и кредита и т.н. какво първо би си помислил човек за вас, а? Хайде кажи защо аджеба тук отвори ти тази тема - за да запознаеш четящите с програмата или, за да презентираш консултантските си услуги? Аз разбирам, че е за да презентираш услугите сиии...Е, в такива случаи най-коректно е да напишеш още в първия си пост най-важното инфо, а не "за подробности на мейла" :wink: Аз как да реша, че се интересувам от "подробностите" ти, как да преценя че си читав и да ти пиша за повече от тях на мейла?? Това ти поведение някак намирисва на лов на шарани в мътни води! И сега пак ще кажа, че думите ми само констатират начина ти на представяне на нещата тук и какви мисли ми навежда то, което не е гаранция, че ти/вие сте некадърни, нечитави и т.н. Просто, за ваше съжаление, услугите ви са в тотално опорочена от измамни финансови схеми сфера и точно заради това трябваше да си направиш труда презентирането ви да е много по-открито, информиращо и т.н - трябваше да почнеш с това, че "услугата е "платена" само СЛЕД като нашата услуга е донесла 20 000 лв в джоба на кандидата" и колко процента е хонорара ви. И хайде престани вече да се тупаш в гърдите колко "тежък интелектуален труд" е да направиш бизнес план и , че не всеки го може това- кой ти го е отрекъл?? И аз мога да те питам ти някога проектирал ли си на земетръс една строителна конструкция, че и да повтарям въпроса си, ама това с какво ще те накара да дойдеш при мен аз да ти я проектирам - нали не съм само аз??? Попитах те да ме убедиш защо след 3 месеца лекции и помощ от специалисти като теб трябва да дойда при теб и да платя за бизнес план, след като техните консултации са безплатни и ти какво ми отговори :
"Никой да не си прави илюзии, че на този курс ще се научи нещо. Курсът е задължителен, а 25 милиона евро има само отделени за провеждане на курсовете - тези пари ще ги лапнат фирмите, които ще преподават абсолютно теоритични и концептуални неприложими лекции. Курсът е абсолютно фиктивен и ненужен.
@baydan - прочети отново - след като преминеш курса, в който ще ти преподават икономика от 8 клас най-вероятно и класически маркетинг от 60-те години, ти трябва да напишеш бизнес план за бизнеса, който искаш да създадеш с тези 20 000 лв."

Е, и с какво ме убеди, че курса ще е фиктивен, че техните консултаци и лекции ще са "абсолютно теоритични и концептуални неприложими" , а твоите ще са приложим и т.н.?? Я кажи сега чие поведение е типично българското - като лаещо във всички посоки добре аргументирано куче ?
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Виждам как се получава порочен кръг с тоя разговор и не мисля да продължа, конкретно с теб.
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Казвате 1 процент успеваемост. Това е добре, от 2500 одобрени, това са 25 човека.
Надявам се тези 25 човека дето ще успеят да са млади студенти или наскоро завършили, с добри идеи и с това финансиране да им се даде подходящ старт.
А това че 99% ще прахосат парите е така. Но на 100 селяндура, дано да има поне 1 разумен, който ще направи нещо стойностно.
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

хм безработен съм и решавам да взема 20000 кинти,като веб дизайнер,текстопицец, преводач, .бач, добавяне на линкове.Как ли ?
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Хаха, не си мислете, че някои ще ви даде просто така 20 000 лв и ще ви гледа сеира. Доколкото разбрах от документите от дадения линк в началото на темата, ми станаха ясни само някои важни неща. Първо ще се проведе проучване по региони за да се установи кои сфери са отворени за развитие и имат перспектива. Второ тези средства се отпускат на порции и част от разходите по проекта не се покриват от кампанията. Но в общи линии изискванията са написани в български стил, всичко е толкова сложно обяснено, че да не разбереш нищо и някой високопоставен от върховете да обере 20те бонбона, които са предназначени за теб. Друга голяма неяснота е, че не е оточнено дали ако отида утре да се регистрирам в ДБТ, в други ден ще мога да подам заявление за включване в кампанията и подготовка на проект(в документите пише че трябва да ти изпратят някаква покана и в някакви срокове, които започват в неизвестно време). Ако има някои който е наясно с цялата информация и може да я перифразира правилно и систематизирано, ще съм много благодарен, както и ,предполагам,всички посещаващи този форум.
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Еее, тук се изказа много неподготвен де :) Как пък реши, че всеки безработен в момента не е виждал 1000 лв на куп, което пък е твоя намек, че щом е безработен, е глупак, некадърен и не може да изкарва пари, камо ли добри пари??
Еми не може. Защо е безработен? Да си безработен за 1-2 месеца донякъде разбирам. Всичко се случва в тоя живот и може да е станало нещо, НО да си безработен като цяло е признак на глупост, мързел, некадърност и т.н. Имам познат който казва "За заплата по малка от 2500 начална няма да започна работа". Същия е с средно образование, няма никакви по специални умения, а за акъл няма да говоря. Същия седя безработен 12 месеца в България (след уволнение от последната му работа) и папаше помощи като крайно нуждаещ се (това включва и апартамент за мизерните 50лв. на месец наем). В крайна сметка отиде в Англия да работи, съдраха му задника от работа и на втория месец си подви опашката и се прибра. Сега работи за 400 лв. и мълчи. Ей за такива хора не трябва да се дават и 1000 лв. помощи. Те са търтеи. Работа има за целия китайски народ стига да ви се работи. Ако трябва и чистач ще се хванеш, като не ти стига акъла и възможностите за друго.
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Тука се вкара в ебати клишето!
Аз съм ЗА раздаването на такива помощи. Това наистина ще повдигне, макар и с малко икономиката. Не като приказките, дето, виждате ли, праим магистралите - борим безработицата и наливаме пари в икономиката - пълен ташак. Трябва да се поощрява малкия бизнес в България, просто щото друг няма. Яките компании и конгломерати с над 10млн лв приходи отдавна вече не са български. За нас остават само мижавките фирмички - ама то аз и не виждам на тоя пазар какво друго може да се очаква.
Така че, не гледайте кой какво ще изкара(обучаващите фирми, човека с бизнес-плановете), а се надявайте да отпуснат парите бързо и с минимална корупция та да се излее някой лев в тая шибана пазарна кочина.
 
От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Колегата Кокал е безупречно прав. Бат Бойко само парадира с магистрали, лентички и работа, а всъщност симулира дейност и трупа празни позитиви и простия народ му вярва, както вярваше на комунягите. Така и не разбраха бойковите псевдоспециалисти(или то как да разберат, като не управлява ГЕРБ, а Бойо), че без съкращения, антикризисни мерки и поощряване на малкия и средния бизнес съсипаната икономика няма как да тръгне нагоре. Парите от тази програма трябва да се отпуснат адекватно и за хората, които имат идея как да постигнат прогрес със проекта си, а не за хората, които искат да лапат без да са заслужили. Защото заради тези които безразборно и алчно лапкат парици, лапаме всички днес, само че нещо друго...
 
От: От: Безвъзмездни 20 000 лв за бизнес - съдействие

Виждам как се получава порочен кръг с тоя разговор и не мисля да продължа, конкретно с теб.
И къде го видя тоя кръг?? Че и порочен?? След като обиждаш с определенията си - поне се извини или се защити, ама не го правиш, защо лиии?
 

Горе