Безжичен интернет за 14 дни гр. Варна

Честно казано и аз търся нещо такова. Но да е за цялото лято за Варна. Не годишен или какъвто и да е, но за 3-4 месеца. За жалост и района е малко специфичен при мен, но нека стигнем до някакви предплатени предложения или някакви планове, които не са много обвързващи с договор. Да речем можеш да 4 месеца и после прекратяваш. Някой някакви идеи?
Вземи си една антена - NanoStation2 обиколи близките кръчми, ресторанти, кафета или къде набараш, събери паролите и приключваш въпроса. Правил съм го и все още го правя :) да не говорим, че може да хваща до 5 км ако е поставена на открито без много препятствия ( сгради ) срещу нея
Напиши на една бележка че даваш 30 кинта за паролата на някой от wireless-ите, които се хващат най-добре в апартамента и я залепи във входа, все някой ще се отзове :D
Най-добрия вариант, наистина.
И така да споделя какво избрах:

Сим карта от Bulsatcom със заредени 100 ГБ за около 20 лв. Сигнала е на макс в центъра на Варна, където съм, 4G всичко зарежда супер е и то само за 20 лв.

Няма никакви обвързващи схеми, като го изчерпиш спира и това е. Пазиш си картата, ако искаш пак да я зареждаш правиш го и това е. Самата карта струва 1.80 лв. Купува се и се зарежда в офисите на Булсат. 100 ГБ трябва да ги изразходя до 30ти юни., те ще свършат много по-рано естествено, но това зависи от потреблението на всеки индивидуално. След като изхабиш МБтите не ти спират нета, а минава на по-ниска скорост.

Това е, услугата като цяло е супер, такава цена не можах да намеря никъде другъде.
Според мен нещо се лъжеш. Не виждам никъде да имат предплатен - http://www.bulsat.com/mobilni.php Това са месечни тарифи. ТОЕСТ, ако следващия месец не искаш да позлваш, трябва да идеш и да подадеш едно заявление за прекратяване... Тоя филм го играх с Макс Телеком, а ТЕ НЕ КАЗВАТ. След това "имаш да ми даваш пари, изненада ". Внимавайте!!!
Сключваш БЕЗсрочен договор, но не и предплатен! Тоест следващия месец ако не си платиш месечната такса от 20 кинта, няма да имаш интернет и ако се направиш на ударен след 2 месеца честитка за тройни такси, неустойки и т.н.

Цитиам: Услугата се предоставя със СИМ карта. Параметрите и качеството на услугата зависят от зоната на покритието, натовареността на мрежата и вида на крайното устройство. Максималната и минималната скорост не са гарантирани. След изчерпването на включения в пакета трафик на максимална скорост, скоростта се ограничава (download до 256Kbps и upload до 128 Kbps), без да се изисква допълнително заплащане от потребителя.

Неизразходваният в рамките на един календарен месец трафик на максимално достижима скорост не се прехвърля в следващия. Булсатком има правото през периодите на временно претоварване на мрежата за мобилен достъп до интернет да ограничава скоростта на upload и на download на всеки потребител, който използва прекомерно мрежовите ресурси за сметка на останалите потребители, като дали употребата е прекомерна се преценява от Булсатком в зависимост от натовареността на мрежата и зоната на покритие. Всички цени са с включен ДДС. Закупуването на услуги без оборудване не изисква сключването на срочен договор.

Булсатком НЯМАТ превдплатени карти!!!


КОЙ ПРЕ!ЛАГА ПРЕдПЛАТЕН ИНТЕРНЕТ:
https://www.a1.bg/prepaid-mobilen-internet - ( 50 Гб пакета им е 40 кинта ).
Бате, нещо за Аладжа манастир, Златни пясъци? Там дали ще е ок обхвата....знам, че Булсатком нямат много добра собствена инфраструктура, за това ползват (наемат) на някой с по развита. Та въпроса ми е на кой? Или на всеки ли? Защо? Защото над споменатите зони само Виваком имат, нищо друго.
на Аладжа нямат обхват, към Златни пясъци около центъра има.
 
Последно редактирано:
Вземи си една антена - NanoStation2 обиколи близките кръчми, ресторанти, кафета или къде набараш, събери паролите и приключваш въпроса. Правил съм го и все още го правя :) да не говорим, че може да хваща до 5 км ако е поставена на открито без много препятствия ( сгради ) срещу нея

Най-добрия вариант, наистина.

Според мен нещо се лъжеш. Не виждам никъде да имат предплатен - http://www.bulsat.com/mobilni.php Това са месечни тарифи. ТОЕСТ, ако следващия месец не искаш да позлваш, трябва да идеш и да подадеш едно заявление за прекратяване... Тоя филм го играх с Макс Телеком, а ТЕ НЕ КАЗВАТ. След това "имаш да ми даваш пари, изненада ". Внимавайте!!!
Сключваш БЕЗсрочен договор, но не и предплатен! Тоест следващия месец ако не си платиш месечната такса от 20 кинта, няма да имаш интернет и ако се направиш на ударен след 2 месеца честитка за тройни такси, неустойки и т.н.

Цитиам: Услугата се предоставя със СИМ карта. Параметрите и качеството на услугата зависят от зоната на покритието, натовареността на мрежата и вида на крайното устройство. Максималната и минималната скорост не са гарантирани. След изчерпването на включения в пакета трафик на максимална скорост, скоростта се ограничава (download до 256Kbps и upload до 128 Kbps), без да се изисква допълнително заплащане от потребителя.

Неизразходваният в рамките на един календарен месец трафик на максимално достижима скорост не се прехвърля в следващия. Булсатком има правото през периодите на временно претоварване на мрежата за мобилен достъп до интернет да ограничава скоростта на upload и на download на всеки потребител, който използва прекомерно мрежовите ресурси за сметка на останалите потребители, като дали употребата е прекомерна се преценява от Булсатком в зависимост от натовареността на мрежата и зоната на покритие. Всички цени са с включен ДДС. Закупуването на услуги без оборудване не изисква сключването на срочен договор.

Булсатком НЯМАТ превдплатени карти!!!


КОЙ ПРЕ!ЛАГА ПРЕдПЛАТЕН ИНТЕРНЕТ:
https://www.a1.bg/prepaid-mobilen-internet - ( 50 Гб пакета им е 40 кинта ).

на Аладжа нямат обхват, към Златни пясъци около центъра има.

БУЛСАТКОМ имат предплатени карти и както написах по-горе аз използвам такава. Заредих я със 100 ГБ и срокът на самата карта е до 30-06-2020, т.е. ако не ги изразходя дотогава или ги изразходя картата спира, трябва пак да се зареди. Договор не е подписван. Картата се заплаща 1.80 лв еднократно, а 100 ГБ струват 19 лв в момента. Връзката е перфектна в центъра на Варна, винаги на макс 4G, скоростта никога не е падала.
 
:D.. .Тука има нещо гнило, на черно. Такъв пакет нямат официално, аз не бих ползвал казвам ти. Преди време ползвах ан черно некви такива оферти техни и на макс телеком и ме прецакаха накрая
 
:D.. .Тука има нещо гнило, на черно. Такъв пакет нямат официално, аз не бих ползвал казвам ти. Преди време ползвах ан черно некви такива оферти техни и на макс телеком и ме прецакаха накрая
Няма място за прецакване :). Както и да е карантината свърши, за 10 дни изхарчих към 80 ГБ интернет, нон стоп стрийминг на филми и онлайн ТВ, youtube и т.н.
Не съм си мислел, че нещо такова ще сполети човечеството :). 14 дена си е депресиращ период и съвсем сам като куче, само някой ти носи храна от време на време...не го пожелавам на никого. Със сигурност това бяха най-дългите 14 дни в живота ми, поне на този етап, надявам се другият път като се върна да не ме държат пак под карантина.

При всички положения интернета ме спаси от тотална депресия, ще има само частични вреди върху съзнанието ми :), но то няма и как да е иначе.
 
Няма място за прецакване :). Както и да е карантината свърши, за 10 дни изхарчих към 80 ГБ интернет, нон стоп стрийминг на филми и онлайн ТВ, youtube и т.н.
Не съм си мислел, че нещо такова ще сполети човечеството :). 14 дена си е депресиращ период и съвсем сам като куче, само някой ти носи храна от време на време...не го пожелавам на никого. Със сигурност това бяха най-дългите 14 дни в живота ми, поне на този етап, надявам се другият път като се върна да не ме държат пак под карантина.

При всички положения интернета ме спаси от тотална депресия, ще има само частични вреди върху съзнанието ми :), но то няма и как да е иначе.

Предсрочно ли та освободиха?
Добро поведение или си бачкал и са смятали 1 за 3 :D
 
Предсрочно ли та освободиха?
Добро поведение или си бачкал и са смятали 1 за 3 :D
Е не, 14 дена изкарах, днеска в полунощ излизам :). 10 дена казах за нета понеже точно толкова го използвах, другите 4 дни си използвах моя мобилния от сметката ми на телефона понеже търсех варианти нали докато намеря :).

Иначе някой, ако сега ще е в карантина, не си мислете да мърдате, защото проверяват ченгетата.
 
Няма място за прецакване :). Както и да е карантината свърши, за 10 дни изхарчих към 80 ГБ интернет, нон стоп стрийминг на филми и онлайн ТВ, youtube и т.н.
Не съм си мислел, че нещо такова ще сполети човечеството :). 14 дена си е депресиращ период и съвсем сам като куче, само някой ти носи храна от време на време...не го пожелавам на никого. Със сигурност това бяха най-дългите 14 дни в живота ми, поне на този етап, надявам се другият път като се върна да не ме държат пак под карантина.

При всички положения интернета ме спаси от тотална депресия, ще има само частични вреди върху съзнанието ми :), но то няма и как да е иначе.

Ако плаваш с яхта през атлатика до британските вирджински острови е толкова време интернета е Iridium GO - 2400 кбита модем (става за меили и да ръчкаш сървъри през SSH) и за капак може да не си сам ами с жената която е не разположена през половината плаване :oops:

До Блинки
Наследника на макстелеком незнам кой го държи ама гледам имат добри оферти и градско покритие тук там между Варна и Златни Пясъци варира уже между добро и задоволително

http://www.ticom.bg/bg/map

ПП Аз бях някога на макс телеком предплатен и бях много доволен като не си го ползвал и е изтъкъл като пуснеш модем излизаше сайта им да платиш с карта, кофти че не можаха да се наложат
 
Ако плаваш с яхта през атлатика до британските вирджински острови е толкова време интернета е Iridium GO - 2400 кбита модем (става за меили и да ръчкаш сървъри през SSH) и за капак може да не си сам ами с жената която е не разположена през половината плаване :oops:

До Блинки
Наследника на макстелеком незнам кой го държи ама гледам имат добри оферти и градско покритие тук там между Варна и Златни Пясъци варира уже между добро и задоволително

http://www.ticom.bg/bg/map

ПП Аз бях някога на макс телеком предплатен и бях много доволен като не си го ползвал и е изтъкъл като пуснеш модем излизаше сайта им да платиш с карта, кофти че не можаха да се наложат

Като съм в морето на кораба има нон стоп wifi и в повечето случаи 4G, модернизирана е работата много.

ticom и аз ги гледах, точно MAX търсех и не знаех, че са чао от играта, но са 50 лв за 100 Гига, а Булсата 19 лв за 100 Гига :)

И между другото мрежата ми е 4G MAX, предполагам тяхната мрежа използват.
 
Ако плаваш с яхта през атлатика до британските вирджински острови е толкова време интернета е Iridium GO - 2400 кбита модем (става за меили и да ръчкаш сървъри през SSH) и за капак може да не си сам ами с жената която е не разположена през половината плаване :oops:

До Блинки
Наследника на макстелеком незнам кой го държи ама гледам имат добри оферти и градско покритие тук там между Варна и Златни Пясъци варира уже между добро и задоволително

http://www.ticom.bg/bg/map

ПП Аз бях някога на макс телеком предплатен и бях много доволен като не си го ползвал и е изтъкъл като пуснеш модем излизаше сайта им да платиш с карта, кофти че не можаха да се наложат
Пази Боже някой да позлва Макс Телеком, па било то "бивши Макс телеком", както бяха бивши Макс и т.н.....Не можаха да се наложат поради много причини. Прецакваха с договорите ( мен например ), лъжеха, лъгаха си работниците и накрая теглиха една камара кредити и обявиха несъстоятелност. Същевременно някаква измислена фирма МАКС пак търси на прецаканите с договорите пари ( скоро ми се случи и говорих с адвокат, каза че даже можем да вземем пари от тях ).
Като съм в морето на кораба има нон стоп wifi и в повечето случаи 4G, модернизирана е работата много.

ticom и аз ги гледах, точно MAX търсех и не знаех, че са чао от играта, но са 50 лв за 100 Гига, а Булсата 19 лв за 100 Гига :)

И между другото мрежата ми е 4G MAX, предполагам тяхната мрежа използват.
По-скоро Макс Телеком позлваха на Булсатком, това го знам от техни служители
 
До Блинки
Наследника на макстелеком незнам кой го държи ама гледам имат добри оферти и градско покритие тук там между Варна и Златни Пясъци варира уже между добро и задоволително

http://www.ticom.bg/bg/map

ПП Аз бях някога на макс телеком предплатен и бях много доволен като не си го ползвал и е изтъкъл като пуснеш модем излизаше сайта им да платиш с карта, кофти че не можаха да се наложат
Лошото при мен е, че ми е нужен без годишен договор, а за има няма 3-4 месеца, в които отскачам до Варна, една вилна зона. И няма никакви заведения, кръчми и каквото и да е в рамките на 6-7 километра, ако случайно се метна на метода на @Dafa Web . В интерес на истината Булсатком имат обхват с телевизията си, но та е по сателит все пак. Крия тайни надежди за картите им, като ще направим един телефон хотспот. :)

Ако на някой му говори нещо (поне на варненци ще им говори), говорим за Аладжа манастир, района. ;) Те ако дадат нещо като инфо, ще се радвам много. Какво ползват. Както споменах критериите са точно 3: Да е добра връзката, не много скъпа (да е безбожно на някакви пакети), и да може да не е с обвързващ договор за година - ако има нещо, да е в рамките на няколко месеца или месец за месец.
 
Лошото при мен е, че ми е нужен без годишен договор, а за има няма 3-4 месеца, в които отскачам до Варна, една вилна зона. И няма никакви заведения, кръчми и каквото и да е в рамките на 6-7 километра, ако случайно се метна на метода на @Dafa Web . В интерес на истината Булсатком имат обхват с телевизията си, но та е по сателит все пак. Крия тайни надежди за картите им, като ще направим един телефон хотспот. :)

Ако на някой му говори нещо (поне на варненци ще им говори), говорим за Аладжа манастир, района. ;) Те ако дадат нещо като инфо, ще се радвам много. Какво ползват. Както споменах критериите са точно 3: Да е добра връзката, не много скъпа (да е безбожно на някакви пакети), и да може да не е с обвързващ договор за година - ако има нещо, да е в рамките на няколко месеца или месец за месец.
Не си погледнал линковете дето съм да лза предплатени карти с Интернет само. Ticom и Булсат позлват едни и същи антени, няма да имаш обхват на Аладжа. Махнал съм линка на ticom защото няма да има обхват там. Не може да няма някой хотел или вила около теб, ако те имат нет прекаран да им даваш някой лев и да си вземеш такава антена дето ти казах, давай там по 10-15 кинта и за "споделен нет"
КОЙ ПРЕ!ЛАГА ПРЕдПЛАТЕН ИНТЕРНЕТ:
https://www.a1.bg/prepaid-mobilen-internet - ( 50 Гб пакета им е 40 кинта ).

П.П. Има варинат да се засили обхвата на антената още малко ако намериш някоя сателитна чиния стара за 15-20 лв. П.П. Става брутал, може да стигне до 10 км.!
 
Последно редактирано:
Само за протокола - А1 също нямат обхват там. Мисля, че и теленор. Но не съм сигурен на 100%, защото нямам човек с този оператор около мен там. Дълга история е защото е Виваком, но явно само те са се преборили с хората там да сложат клетка, дори на едно емблематично място за околността. Колкото до това защо А1 нямат, отказали са им, а явно Виваком не им дава добри цени за заем на клетките там.
 
Само за протокола - А1 също нямат обхват там. Мисля, че и теленор. Но не съм сигурен на 100%, защото нямам човек с този оператор около мен там. Дълга история е защото е Виваком, но явно само те са се преборили с хората там да сложат клетка, дори на едно емблематично място за околността. Колкото до това защо А1 нямат, отказали са им, а явно Виваком не им дава добри цени за заем на клетките там.
Имат, имат, само че на 3G им е най-добър сигнала, 4G има, но иска да имаш външна антена задължително на рутерчето за мобилен нет. Теленор имат 4G малко по-добър сигнал за 4G но пак е добре с външна антена, 3G име със силен сигнал. Не е задължително да има клетка близо до теб за да имаш обхват, 4G клетките са с по-къси вълни, но достатъчно далеч бият, 3G са със дълги вълни.

Вземи от олкс някой рутер за мобилен нет, да тестваш, купи за 15 кинта една външна антена, тури картата и тествай да видиш, може и без антена, но ако има сгради ще трябва да си играеш да ловиш добрия сигнал
 
А дай нещо линкчета. Не към планове, а към апаратурата. :)
Не знам кой какво има, нямам време да ровя, но всеки рутер тип tower на Huawei ще ти свърши работа, има и втора ръка, ако не искаш да купуваш от телекомите, мисля че всички такива рутери имат букси за външна антена. Външните натени не са кой знае какво, най-обикновени антенки

Виж от тукоще първите два сайта от резултата

 
Напиши на една бележка че даваш 30 кинта за паролата на някой от wireless-ите, които се хващат най-добре в апартамента и я залепи във входа, все някой ще се отзове :D
Да ,може да се свържеш с някой съсед да ти даде парола.
 

Горе