Безплатен курс за трейдъри ! Желаещи ?

Kmark

Member
http://www.teletrade.bg/education/teletradecources/ организират курс за трейдъри с започващ със семинар който е безплатен.
Ако има желаещи да се съберем 4-5 човека да видим какво представлява, като същевременно понаучим нещо за форекса.
Курса е в София и е от понеделник.
Предварително казвам, че не съм поставено лице :) и най-случайно попаднах на този курс от реклама в ивестор.бг
 
От: Безплатен курс за трейдъри ! Желаещи ?

Бягайте далече от тези мошенници Телетрейд докато не сте си загубили и времето и парите

Иваило кандидат за работа, в град София

Имах нужда от пари и търсех работа. Попаднах на обявите от фирма "ТЕЛЕтреид". Пишеше, че търсят хора за различни длъжности. Кандидатствах, получих имейл, че ми е одобрена кандидатурата. Още тук се усъмних, чее има нещо нередно, понеже не съм писал, че имам финансово образование, а за да играееш на борсата трябва да си перфектен финансист, защото се налага да следиш всички икономически показатели на държавите. Освен това трябва и перфеектен Английски, а те не го търсят това нещо, защото се налага непрекъснато да следищ телевизия "Bloomberg" и "Dow Jones" на живо.

И какво се оказа...отивам аз на интерю, казват ми "Ще има работа на трудов договор с твърда заплата + %", но трябвало да мина едноседмичен курс на обучение и после щяло да има тест. Още на втория ден след началото на курса, ми казаха, че "не съм разбрал и че няма твърда заплата". На края на този курс имаше тест, които издържах. Казаха ми, че трябва да дам 330 лева, за втори курс и се оказа, че няма няколко длъжности както рекламират постоянно, а длъжността е само една............ Трейдър.

Тоест тази фирма печели от това, че от всеки безработен взима по 330 лева. Поинтересувах се и се оказа, че реално няма работа, а когато съм ходил в офиса служителите или си приказват, или не правят нищо. Реално не се правят сделки. Тези хора печелят само от тоа, че взимат по 330 лева от безработните. Не ходете в тази фирма, би трябвало закона да следи за такива неща, но все пак сме в България.
 
От: Безплатен курс за трейдъри ! Желаещи ?

Ухааа... добре, че предупреди
+1 реп

Иначе днес ми звънна някаква служителка като каза, че курса почва в понеделник и направо да ходя... добре, че не потвърдих
Като гледам коментарите в бгработодател и чудя как още не са ги санкционирали тъй като тва си е чиста измама :x
 
От: Безплатен курс за трейдъри ! Желаещи ?

Тия какви са олигофрени, ама държавата е по-голяма олигофрения. Как може такива фирми да съществуват в БГ? Да им се изтаковам и в контролните органи.

Стойте далеч от такива глупави обяви и съмнителни фирмички, които изникват ей така и се възползват от отчаянието на хората. А в по-голяма степен и от тяхната наивност. Само като им гледам сайта мога да кажа, че са мошеници. Може ли да трейдваш на световните борси и да имаш такъв сайт. Шефовете на тази фирма сигурно са мамути с течащи лиги, на които мозъка им е толкова плосък, че като кацне муха може да се разчекне. Но най-лощото е, че има още по-глупави - тези, които им вярват (но тук не са те виновни, защото нещата са представени по едни начин, а са в реалност други) и държават, че им позволява да съществуват и да продължават това (тук няма какво да си говорим - тъпунгери са си в държавата).

П.П: Никс има едно плюсче и от мен. :)
 
От: Безплатен курс за трейдъри ! Желаещи ?

Един от най-добрите български сайтове, свързани с "Форекс" търговия. Тук съм държал и виртуална и реална сметка. Има доста информация по темата. По-добре се регистрирай на демото и виж дали "форекс" пазара е за теб. То е малко като онлайн бизнеса-големи пари вадят по-малко от 10 процента, останалите са просто участници.:)
 
От: Безплатен курс за трейдъри ! Желаещи ?

То и за форекс трябват знания. Така на късмет само пари се губят. С онлайн бизнес е къде по лесно да се правят кинти.
А във форекса да ви светна каква е далаверата. От форекс се печели много, но не като трейдър, а като предлагате услуги/продукти за форекс маняци.
 
От: Безплатен курс за трейдъри ! Желаещи ?

То и за форекс трябват знания. Така на късмет само пари се губят. С онлайн бизнес е къде по лесно да се правят кинти.
А във форекса да ви светна каква е далаверата. От форекс се печели много, но не като трейдър, а като предлагате услуги/продукти за форекс маняци.
По-добре не може да се каже това. :) От форекс се печели с продукти от форекс, с търговия може, ама колкото да си отбиете сметките. Трябва да си много в час със ставащото с всичко, за да реагираш иначе си е залагане, а не трейдване. Ама говоря за яко четене, да не отлепяш от инфо (финансовите) сайтовете, както и да поддържаш връзка с други твой съмишленици, които имат системи и са хора на технологиите, за което получават и инфо. А при такива случаи, ако 3ма са проучвали от различни места нещата и имат едно виждане, възможността да стане е голяма. И така. Другото е ей така да си чешат езизите, че са на фондовата борса и трейдъри. Еми нека, ама до кога? :) Далаверата е в услуги, сайтове, продукти и всичко обвързано с форекс идеологията. Великата игра, която прави хиляди милионери. :)
 
От: Безплатен курс за трейдъри ! Желаещи ?

Първо демото въпреки че изглежда като "реалния" форекс е същото но не съвсем на демо почти всички печелят докато на реалният 99% си губят сметките още първите 3 месеца.
И второ дори и да се окаже че си добър и печелиш накрая пак ще те прекарат.
 
От: Безплатен курс за трейдъри ! Желаещи ?

Че то демото си е за зарибявка, да не са го направили за да видиш как ще си загубиш парите. Мале хора не се хващайте с тези глупости, има много хора пръснали десетки хиляди левове в тоя форекс и понеже не са в час, си губят парите най много за месец!!!
Другото което е за форекс ти трябват поне 30-40 хиляди лева за да можеш да балансираш операциите и да се подсигуриш при по шумна консолидация. И това е абсолютния минимум. С по малко пари нищо не става. Само храните големите риби.
 
От: Безплатен курс за трейдъри ! Желаещи ?

Първо демото въпреки че изглежда като "реалния" форекс е същото но не съвсем на демо почти всички печелят докато на реалният 99% си губят сметките още първите 3 месеца.
И второ дори и да се окаже че си добър и печелиш накрая пак ще те прекарат.

В грешка си, че всеки печели на демото. Това не е тото и няма нищо общо с късмета. Относно това, че всеки те прекарва: Правило номер едно във "Форекс" - Търгувай графиката, а не парите!

Ето и един любим цитат от Самуел Краудър:" Уважавайте силата на тълпата, но не се страхувайте от нея. Тълпата може да е глупава, но е по-силна от вас. Тя има власт да създава тренд. Никога не се играе срещу тренд. Не е необходимо играчът да се обвързва с масата, но не може да се върви срещу нея. Макар и могъща, тълпата е примитивна, поведението е прогнозируемо и често се повтаря. Вашата цел е да играете добре, а не често."
 
От: Безплатен курс за трейдъри ! Желаещи ?

Хубави мисли, но факт е че повечето брокери не изнасят операциите на реалния пазар. И това се прави с цел да приберат големите пари. 95% от хората си губят парите. 5% печелят.
От тези 95%, парите са предостатъчно да се изплатят печалбите на баш трейдърите, като доста голяма част от парите остава във въздуха. И вместо да печелят от спреда, те направо ти вземат парите.
Според източници въпросните най-добри процедират точно по този начин.

Та по тази логика съм на мнение че в текущият форекс пазар, тълпата не образува тренда. Тренда се образува главно от фючърсните сделки на големите производители, операциите с деривати, ръста/спада на икономиката и т.н.
Това за тълпата е "вярно", но в съвсем малък диапазон. Тълпата може да създаде двудневен тренд, но няма силата да продължи тренда за месец.

Междувпрочем темата за измамите на брокерите е толкова обширна, че просто нямам думи. Парите на трейдъра в повечето такива брокери са меко казано незащитени. Има толкова техники и тактики за измама, че никога не бих си дал парите в тези машини за пари.
 
Последно редактирано:
От: Безплатен курс за трейдъри ! Желаещи ?

Много пари са спечелени на 9/11 2001г, познайте защо.
 
От: Безплатен курс за трейдъри ! Желаещи ?

Не случайно в първият пост реален пазар го бях сложил в кавички според мен даже и 5% не се изнасят на реалният пазар.
 
От: Безплатен курс за трейдъри ! Желаещи ?

Те по принцип са отражение на реалния пазар, ако говорим за демо сметките. Или поне така претендират да са. Но сте прави - там се печели, а в реаlното трейдване - греда и от дуспа в тъч. Какво да си говорим - отделно може да ти се направят на отворени и да ти забавят затварянето на поръчка. Не искам да кажа нищи, но нищо не става от това. Това си ми е лично мнение. Става да изкараш да си платиш сметките и те това е. Само обучените и използващи много ресурси трейдъри успяват да стигнат по-добри суми. Но като цяло си е загуба на нерви и време имайки предвид за това време колко повече пари може да се изкара от други места. Излишно е да споменавам онлайн бизнеса, като вариант. :)
 

Горе