Безумието с хотели в милата родина

Ivajlo Angelov

New Member
Значи човек просто не може да си почине нормално никъде в таци държава, освен на 3-4 места.
Откъде да започна....
Рових из сайта на Съни Турс за някаква почивка - за майските празници.
Гледах някъкав хотел РИУ Правец, където се оказа, че го държат нарочно 4 звезди, само заради фирмените семинари.
Цените обаче са си му за 5, според тези, които са ходили - условията също.
Тука възниква въпроса - можем ли да разчитаме на зведзите на хотелите и съотношението цена - качесто. Ами явно не можем, защото повечето си държат табелките за звездите, които си пише, че са от 2009 година. От съвсем скоро гледам са го направили и 5 звезди, иначе....

А за хотелите в уж Спа столицата, Велинград, просто не струват и 1 стотинка!
В Гранд Хотел Велинград, който уж е 5 звезди, кухнята е просто ужасна. Трябва да се чака 1 час за най - обикновено ястие, който просто е сухо и безвкусно.
Сервитьорите се мотаят като мухи без глави.
Същата работа и в Спа хотел Селект - сервитьорите се заяждат, отговарят, говорят на "ти", нагли са, бавни, храната е покъртителна, мозайката на басейна е изронена и постоянно трябва да се пазиш от остри дупки.

И така, последния път закъсняхме за нашия любим хотел по черноморието и се наложи да отидем в друг. Бяхме много нещастни, отидохме обаче в хотел Гергана, Албена.
Помните ли потопа?
Е, да - ние бяхме точно по това време и ни евакуираха....с военни камиони. Рецепцията на хотела пропадна и като по чудо нямаше пострадали. Някой си у оставил и ръцете на в строежа на хотела, май.

Тука са много мъничко примери, но няма да ви отекчавам с моите разочарования.

Единствено в Хотел Хисар - Хисаря, Хотел Мирамар - Обзор и Интер Хотел Сандански - Сандански.
Забелязал съм, че 5 звездните хотели се мислят за големите клечки в бизнеса и никакво внимание няма към теб, постоянно на рецепция ти се казва "Изчакайте", в ресторантите няма обслужвани никакво, храната е ужасно - само дето пердетата в хотела са стилни, целия хотел е лъскав до мазето - нищо друго.
И сега какво - отивам аз на 5 - звезден хотел, дават ми паржола с вкус на сочна подметка, отивам в 4 - звезден хотел, дават ми много вкусна храна и полагат старание.
Очевидно в България щом му дадеш 5 звезди на някой, той просто се демотивира и занемарява нещата.....Само в чужбина 5 звезди са си 5 звезди и т.н.
Тука нема туризъм, нема нищо.
Да не говоря, защото вече почвам да разводнявам и става скучна темата.
 
От: Безумието с хотели в милата родина

Много си прав, първо цените в БГ са доста скъпи и второ обслужването не е на ниво.... имам известни наблюдения върху този бранш, но не ми се навлиза в подробности.

Много по-изгодно излиза в чужбина....щом имаш пари за 5* в БГ, а не спиш при баба Вуна в стайчката за 10 лв на нощ по-добре се ориентирай към други дестинация :)
 
От: Безумието с хотели в милата родина

Турция... перфектни хотели , перфектно обслужване и перфектни цени! От доста години ходя там.
 
От: Безумието с хотели в милата родина

Да, но все пак не е почивка постоянно да сменяш 2 езика - особено в Германия един ти почва на енглийски, друг на дойчовски.
Плюс това е супер досадно ставането в 5 сутринта за самолета и часовата разлика.
 
От: Безумието с хотели в милата родина

и за кво са ти 5 звезди? курви ли ще водиш?
има толкова много добри семейни хотелчета където хората залагат на качеството и звездите е последното нещо с което привличат хора които са отишли да почиват, а не да броят звезди
 
От: Безумието с хотели в милата родина

Аз ако се борих за звездите съм щял да си остана разочарован.
Ходил съм и на 3 звездни хотели, където е много на ниво обслужването. Не си ме разбрал явно правилно, въпроса ставаше, че няма разлика в обслужването в мотел и в 5 звезден хотел и просто 5-те звезди ги демотивират.

Иначе може да спиш и на безброй звезди :lol:
 
От: Безумието с хотели в милата родина

въпроса ставаше, че няма разлика в обслужването в мотел и в 5 звезден хотел и просто 5-те звезди ги демотивират.

Да, така е в много от случаите.
 
От: Безумието с хотели в милата родина

Да, но все пак не е почивка постоянно да сменяш 2 езика - особено в Германия един ти почва на енглийски, друг на дойчовски.
Плюс това е супер досадно ставането в 5 сутринта за самолета и часовата разлика.

Каква часова разлика в Европа - 1 час е нищо, всичко ти е на 2 часа полет, да не говорим за Хърватска и Черна Гора, а както каза BurnX Турция....
 
От: Безумието с хотели в милата родина

Някой ако е ходил в хотела на Пирин голф ще му се доповръща от снобария, честно.
Хвалиха ми го 5 месеца колегите, отидох и някакви снобарчета ми се гъзят( с извинение ) пред прозореца в бели костюми и изпъчени като пуяци с етикети на голф - стика и лична кожена гол колика.
Идеше ми да повърна, мръсни стаи, в ресторанта чакахме 35 минути за 3 кафета, в голф - магазина приятеля ми влезе от любопитство и не можа да излезе 20 минути, защото мазния продавач искаше да му пробута голф стикове.....луди хора
 
От: Безумието с хотели в милата родина

Да, но все пак не е почивка постоянно да сменяш 2 езика - особено в Германия един ти почва на енглийски, друг на дойчовски.
Плюс това е супер досадно ставането в 5 сутринта за самолета и часовата разлика.

Който не знае английски - да го научи. Самолета и за 1 час и половина полет си на морето. В Турция определено разбират от обслужване , а яденето и пиенето е на корем - огромно разнообразие.
 
От: Безумието с хотели в милата родина

Каква часова разлика в Европа - 1 час е нищо, всичко ти е на 2 часа полет, да не говорим за Хърватска и Черна Гора, а както каза BurnX Турция....

То аз не искам само в Европа, то омръзва.
А да обядваш на лампи в Германия си е просто депресиращо...не че това ще ме спре да отида там.

Иначе търся и някаква екзотика...
 
От: Безумието с хотели в милата родина

Който не знае английски - да го научи. Самолета и за 1 час и половина полет си на морето. В Турция определено разбират от обслужване , а яденето и пиенето е на корем - огромно разнообразие.

Аз не харесвам Турция, избощо.
Знам английски и немски, гледам да избягвам Турция поради ред причини.
 
От: Безумието с хотели в милата родина

Халкидики е на 3 часа и половина от София - да не съм луд да ходя по българските хотели.

Ей на това нещо бях миналото лято -> тук аз толкова хубав хотелски комплекс не съм мислил, че съществува. 9 басейна. Най-вкусната храна на света сутрин, обед и вечер. Супер чисто. Супер персонал. ALL Inclusive - качих за една седмица 5 кила - не мога да спра да ям. Красота, затворено, спокойно....

Ще ти ходя аз в тая бетонена джунгла Слънчев Бряг - аха - чакай ме.
 
От: Безумието с хотели в милата родина

Знам английски и немски, гледам да избягвам Турция поради ред причини.

не ми се иска да правя реклама, но не ми се изброяват всички възможни дестинации в Европа.... не знам на коло години си, какво харесваш и какво не, но Европа за мен е номер 1 туристическа дестинация - просто има от всичко по-много, Германия е скучно, не знам какво правиш там.... може би гледаш замъци и се радваш на изметените улици..... Иди на круиз.....
 
От: Безумието с хотели в милата родина

Аз 7 поредни години ходя на хотел Мирамар, Обзор.
Изключително съм доволен от всичко там.
На 2 - рия ден от престоя ни казахме, че има 2 мухи в стаята и ако може да ги уловят, защото ни дразнят, а те ни дадоха друга стая, в която ни чакаше извинителна картичка, като стаята беше дори и по - голяма.
Хората са наистина отговорни в това, което правят - управителя винаги обикаля из хотела и не допуска никой от персонала да клони от правия път.
 
От: Безумието с хотели в милата родина

не ми се иска да правя реклама, но не ми се изброяват всички възможни дестинации в Европа.... не знам на коло години си, какво харесваш и какво не, но Европа за мен е номер 1 туристическа дестинация - просто има от всичко по-много, Германия е скучно, не знам какво правиш там.... може би гледаш замъци и се радваш на изметените улици..... Иди на круиз.....

Там имам доста приятели, с които се виждам като ходя там, иначе не гледам да ходя замъци всяка година.
А ти ходи всяка година по няколко пъти в Европа и да видим дали за няколко години няма да ти омръзне, на мен поне ми омръзна и почнах в България и вече искам някой остров или Африка, например.
Нали това е целта на почивката, да видиш нещо различно, а не все в едни и същи държави, а за някои дори и не искам да чуя.
Доходи ми се до Бали, там някъде и смятам скоро да си планирам такава почивка.
 
Re: От: Безумието с хотели в милата родина

Там имам доста приятели, с които се виждам като ходя там, иначе не гледам да ходя замъци всяка година.
А ти ходи всяка година по няколко пъти в Европа и да видим дали за няколко години няма да ти омръзне, на мен поне ми омръзна и почнах в България и вече искам някой остров или Африка, например.
Нали това е целта на почивката, да видиш нещо различно, а не все в едни и същи държави, а за някои дори и не искам да чуя.
Доходи ми се до Бали, там някъде и смятам скоро да си планирам такава почивка.

Ама и ти незнаеш колко е голяма европа всъшност навсякъде по синьото и сините звездички на карибите и в южна америка се ходи само с лична карта понеже са част от евро съюза, и ти важи европейската здравна карта :)


а за жълтите звездички понеже са бивши колонии на доста места е облекчен режима за престой (но трябва да си проверяваш звездичка по звездичка) (в Таити (Bora Bora) може поиксаш френските власти да ти дататъ статут на постоянно пребиваващ.. но пък местните власти ти определят например условията за работа (нямаш право на такава без специлани разрешения) но ако си в нашия бранш и работиш за себе си или си имаш фирма не е проблем... http://en.wikipedia.org/wiki/Bora_Bora

EU_OCT_and_OMR_map_en.png
 
От: Безумието с хотели в милата родина

Аз бих ти препоръчал станцията на Народното събрание във Велинград - Цени народни правиха и ремонт преди около 4 години за няколко милиона - Връщаш се директно във времето на комунизма в най добрите отношения

Също и тази на Министерски съвет във Хисаря - Там обаче не е правен ремонт от времето на Вълко Червенков - Всичко е много старо но пък парка е уникален

И двете станции са супер за семейна почивка на тихо и спокойно място с минерална вода

За събота и неделя обаче нямаш голям шанс да си резервираш място - По голям шанс има през седмицата
 
От: Безумието с хотели в милата родина

Аз бих ти препоръчал станцията на Народното събрание във Велинград - Цени народни правиха и ремонт преди около 4 години за няколко милиона - Връщаш се директно във времето на комунизма в най добрите отношения

Също и тази на Министерски съвет във Хисаря - Там обаче не е правен ремонт от времето на Вълко Червенков - Всичко е много старо но пък парка е уникален

И двете станции са супер за семейна почивка на тихо и спокойно място с минерална вода

За събота и неделя обаче нямаш голям шанс да си резервираш място - По голям шанс има през седмицата



Мале! Трошим си краката да отивам!

Куулс, достатъчно съм обикалял из Европа и искам вече някъде като Бали, например.
Има места в Европа, в които дори и не искам да стъпвам.
 

Горе