Безумие в Беларус!

Green Bars

Well-Known Member
От 6 Януари в Беларус влиза закон, който забранява посещаването на чужди сайтове.
Глобата е равностойна на 125 щатски долара, а средната заплата в Беларус е 150 долара.

Тия са пълни безумци и ми е странно как населението ще изтърпи подобно ограничение.
 
От: Безумие в Беларус!

Стига, не може да бъде!! Вярно ли е това? Абсурд просто!!!
 
От: Безумие в Беларус!

Може да ти звучи като пълно безумие, както и на мен ми се струва така. Но мисля, че управляващите силни искат да развият онлайн бизнеса в страната. Поне на мен така ми се струва.
 
От: Безумие в Беларус!

Дайте линк за повече информация когато пускате такива новини...

Макар че това не би трябвало да е новина за Русия и останали постсъветски издънки Беларус, Украйна и т.н към които за съжаление спада и Задунаевския Кенеф
 
От: Безумие в Беларус!

Това се прави с цел цензура, отколкото развиване на онлайн търговията. Все пак ако сайтовете им са кофти и не отговарят на световните стандарти, какво по дяволите да правят хората там. Представям си беларуския facebook, youtube, twitter, google, yahoo, gmail и други подобни велики откритие на съвремието в Беларус. Там не беше ли още соц. управление, от най-хард кор естество?

Идеята е много тъпа. Ако не мислите така вижте какво стана в Египет. Опитаха се и там да ги резнат и всичко скочи. Там не знам какви режими виреят, но все пак е леко глупаво това. Важното е да има компромисен вариант.
 
От: Безумие в Беларус!


Мда, определено безумието си има предшественик:

Новият закон споделя много от мерките, предвидени в обсъждания в момента в САЩ Stop Online Piracy Act (SOPA). И двата закона могат да имат силно негативно влияние върху развитието на иновациите и икономиките на двете страни, коментират анализатори.

Тия там се спукаха да измислят глупости. За това са го докарали до там, до никъде. Определено ще си заробят икономиката така, но нека го научат по трудния начин. Вече видяхме първите последствия: 65,000 домейна са трансферирани от GoDaddy заради SOPA

Явно някои нарочно се вкарват в криза. :)
 
От: Безумие в Беларус!

Е хубаво де, аз не видях къде по-точно пише, че не гражданите на Беларус не могат да сърфират из чужди сайтове. Пише, че не могат да пазаруват от чужди сайтове, което е друго.
 
От: Безумие в Беларус!

в беларус не ги мислете, ние да се оправяме :)
то така или иначе не може да се купи нищо от европа от там, защото виси на митниците месеци. така пратих писмо с нещо вътре от българия - стоя 1 месец в русия на митницата, и 1месец в беларус. с колет сигурно още повече.
 
От: Безумие в Беларус!

Според мен е от мухата слон? някой кукумицин е предложил нещо такова и вече медиите го раздухват почти като влязъл в силла закон?
 
От: Безумие в Беларус!

Одеве четох статия в новините, че най-голямата хакерска организация се събрала на конгрес и искали да пуснат в орбита около земята собствен спътник, за да имат независим от институциите интернет. Това било продиктувано от последните опити в Америка да ограничат и наложат забрани на интернет съдържанието.
 
От: Безумие в Беларус!

Абе катослушах по новините и икономиката им се срива
много е вероятно тия комуняги да правят някакъв сценарий
 
От: Безумие в Беларус!

Аз съм от Беларус, последно бях пролетта там
Итинската държава на абсурдите - стояхме 17 часа на беларуската граница, защото беше денят на митничаря. не си правя майтап.
После, след като влязохме, за да заредим и платим за магистралата в беларуски рубли, трябваше да покажа беларуски паспорт. Ако нямаш - плащаш във валута. Това е защото беларуската валута стремително е обезценява и държавата се опитва да привлече валута по такива абсурдни начини.
За да ползваш компютър в компютърна зала трябва да покажеш паспорт
Полицаите там са долни, подли копеленца наделени със прекалено голяма власт, и са прекалено много, позволяват си тон и приказки, непозволителни за един полицай по принцип.
Интернета там като цяло се държи недоразви - още се плаща на мегабайт на много места и т.н. Последните протести срещу неадекватната власт бяха организирани точно посредством социални мрежи + успеха на барак обама, който се дължи на мащабна онлайн-кампания плаши беларуския селянин-Лукашенко.
Та от няколко години и модерно да се разчуват такива новини, каквато ти цитираш, и в 90% нямат общо с истината. Просто Беларус и Лукашенко станаха като афоризми от рода на Перник или Тексас
 
От: Безумие в Беларус!

Одеве четох статия в новините, че най-голямата хакерска организация се събрала на конгрес и искали да пуснат в орбита около земята собствен спътник, за да имат независим от институциите интернет. Това било продиктувано от последните опити в Америка да ограничат и наложат забрани на интернет съдържанието.

Други пък ще пускат кораб, който ще плава близо до Калифорния. Идеята е да се спасят от американското законодателство (там ще могат да работят хора, които нямат разрешение да пребивават в САЩ). В САЩ законодателството нараства с бесни темпове и трябва сериозно проучване на законите преди да започнеш някакъв бизнес (иначе рискуваш да нарушиш купища закони и да те съдят с години).
 
От: Безумие в Беларус!

Или да се направи корсб-лаборатория и да се прати в неутралите води да прави експерименти по клониране на хора - там не действат закони (уж) и може да се правят такива дивотии
 
От: Безумие в Беларус!

В случая новината е спомената поне в 3 големи медии, макар и източника е форбс, т.е може да се окаже и фейк.
Но аз си мисля че наистина от 6-ти ще влезне в сила тази забрана.
А за щатите само за 2011 са приели 40 000 нови закона. Тия не си поплюват :)

А за независим нет един спътник не е достатъчен.
 

Горе