Беклинкове между сайтове от един хостинг?

Добре ли е сайтове от един Хост да се линкват помежду си?

  • Да

  • Не

  • Зависи количеството


Резултатите ще са видими само след гласуване.

sixking

Well-Known Member
Здравейте съфорумници.

Да започнем с това:
- не съм срещал такава тема скоро във форума. Чета всеки ден новите мнения, ако сметнете, че съм пропуснал някъде - оставете линк.
- темите в интернет са стари. Гугъл се мени всеки ден почти и много неща се промениха за последните години.
- Имам бегла представа какво е мнението на всички, но нека проверим.
- Ако темата е в грешен раздел - преместете я.

А сега темата;

Добре ли е за няколко сайта да имат беклинкове помежду си, като са на един Хост и нямат отделни IP адреси?

Не съм го пробвал лично, виждам в интернет има много различни мнения, като дори това, че не е лошо, ако е в разумни количества.
Някои от вас пробвал ли го е, отрицателен, положителен ефект?
 
Има достатъчно много сайтове на едно IP. Проблем е ако са на една тематика и се линкват, но това е моят опит. Няма такъв възможен отговор, бих гласувал: не е проблем ако не конкурират в една ниша.
 
Защо пък да е проблем? Не виждам в това никакъв проблем.
 
Защо пък да е проблем? Не виждам в това никакъв проблем.

От толкова време чакам да ползвам това - ЩРАК -- изключително полезно за темата.

Сега сериозно. Защо да не направят проблем? Ами че то тук има хора с по 100+ домейна, ако ги направят на сайт за 2 часа, егати евтините беклинкове! Чичко Гугъл вижда, че всички идват от един хост, малко съмнително, още повече ако имаш трафик. Не мисля, че има значение темата на сайтовете. Някак не ми звучи приемливо.

Да речем, продаваш паркет. Купил си си 20 домейна и си ги направил на сайтове за продаване. Разменил си линкове между тези 20 домейна и на гугъл му е много съмнително, как си изнамерил 20 имена на първо място, как всички са на едно IP и адрес и прочее и прочее.

Обаче, то вече много хора ползват услугите от типа - един хост -> 10 сайта. Дали гугъл не е смекчил правилата?
 
От толкова време чакам да ползвам това - ЩРАК -- изключително полезно за темата.

Сега сериозно. Защо да не направят проблем? Ами че то тук има хора с по 100+ домейна, ако ги направят на сайт за 2 часа, егати евтините беклинкове! Чичко Гугъл вижда, че всички идват от един хост, малко съмнително, още повече ако имаш трафик. Не мисля, че има значение темата на сайтовете. Някак не ми звучи приемливо.

Да речем, продаваш паркет. Купил си си 20 домейна и си ги направил на сайтове за продаване. Разменил си линкове между тези 20 домейна и на гугъл му е много съмнително, как си изнамерил 20 имена на първо място, как всички са на едно IP и адрес и прочее и прочее.

Обаче, то вече много хора ползват услугите от типа - един хост -> 10 сайта. Дали гугъл не е смекчил правилата?

Ама много яко си се вкарал в едни филми... разбира се, че не е вярно.... освен ако е вярно. Но виждам, че няма защо да обяснявам защо е вярно и изключенията, когато би получил наказание от Гугъл. :)

Хайде, кажи ми как ще се скриеш от Гугъл, след като Гугъл знае всичко за теб?! А нали целта на заданието е точно това: да се скриеш от Гугъл?
 
Последно редактирано:
Не мисля, че е проблем и то никакъв. Но не говорим за някаква брутална блог мрежа или схема за налинкване на сайтове. Добър пример, в който линкове от един и същ хост са добра идея е когато става дума за силни и авторитетни сайтове, водещи един към друг. Да речем си някоя голяма медия с нишови информативни сайтове (в спорта, автомобилизма, финансите) и си решил да ги навържеш, което и често е така при тях, мисля, че ти е плюс и не само за линк билдинга, но и за трафика. За това въпросът е зададен добре, но е редно и да се уточни и ситуацията.
 
рекламните банери се линкват с релация "nofollow" , щото едва ли ще можеш да ги свържеш смислово и в някакъв полезен контент, так че да има смисъл за Гугъл.
 
Последно редактирано:
А дали има смисъл от линк от БГ сайт към такъв на английски?
 
Не мисля, че е проблем и то никакъв. Но не говорим за някаква брутална блог мрежа или схема за налинкване на сайтове. Добър пример, в който линкове от един и същ хост са добра идея е когато става дума за силни и авторитетни сайтове, водещи един към друг. Да речем си някоя голяма медия с нишови информативни сайтове (в спорта, автомобилизма, финансите) и си решил да ги навържеш, което и често е така при тях, мисля, че ти е плюс и не само за линк билдинга, но и за трафика. За това въпросът е зададен добре, но е редно и да се уточни и ситуацията.

Авторитетни сайтове рядко стоят по няколко на едно ip. Това ще ти го каже всеки системен администратор с опит поне един авторитетен сайт. От скоро се занимавам със сървърна администрация и съм изракал само една година в учене, сега зимата ще ми е втората учебна година едно от първите неща на които ни учиха е това че не трябва да държиш важна информация на едно и също ip. Така че твоята логика би работила на 100% просто защото няма как да се случи два големи сайта да са на едно ip, ако не са един и същи сайт. Има гуру-та които го правят и рискуват много и те го правят с цел придобиване на бърз авторитет от единия сайт към другия, това е голям риск понеже ако изгори единия сайт, ще изгори и другия, ако си авторитет в една ниша и имаш сайтове на различни езици гугъл са дали семантичен инфтрумент чрез които да покажеш връзката им помежду си и то страница по страница и да придубиеш целия авторитет, но ако си в различна ниша това е недопустимо, най - малкото понеже всеки един авторитетен сайт се управлява от различни екипи, ако единия екип обърка нещо ще окаже негативно влияние върху останалите сайтове. Всички сървърни администратори с които работе последно време дори не държат една и съща информация на една и съща машина.

Относно въпроса на гоподина аз мога да му кажа категорично че е ужасно лошо да имаш линкове от същото ip. Такива линкове може да ти навредят, но не и да ти помогнат. Ако дадени подобни линкове са помогнали то това не е било заради тях, а заради естественото развитие на сайта. Гугъл не е тъп, както и другите търсачки, става им ясно веднага какви са тези линкове и с каква цел и в момента в които бъдат видяни от търсачката ще бъдат блокирани, което не се забелязва от тулове и квото и да било понеже няма как да бъде забелязано. Единствено може да се забележи ако става въпрос за много линкове и ако знааеш подобни линкове попринцип какво влияние дават и се забелязва по признака че няма влияние. За реалната ми практика от около 4 години на мен такъв случай не ми е минавал през ръцете, да знам как се отразява нов линк и да мога да линкна от много сайтове на едно ip. Пожелавам си и да не изпадам в така витуация, понеже това е най - безсмисленото и глупаво нещо което може да направи един човек.

Много сайтове от едно ip обаче да водят към едно и същи но различно друго ip е съвсем друга ситуация и тогава вече се гледа различно на нещата. Имайте предвид че ако имената на класовете на css-а ви се повтарят повече от 5% на два или повече различни домейни, които са ви линкнали води до сигурно блокиране на линковете, а това означава че не се взимат под внимание тези линкове, все едно ги няма. Демек ако напраската много домейни с различни ip-та и различни домейни и всичките имат 5% дублиране на класове на css пак ги хваща гугъл, ако ползваш безплатна тема пак гориш, а ако твоите класове на линкнатия сайт се повтарят с класовете на сайт от които си взел линк е още по - лош сигнал. Също така гугъл гледа и мрежата на сайтовете не сам ip-то, гледа също провайдъра, гледа регистранта на домейна (има как да се проследи, особенно за търсачка която индексира всичко), следи и за хората администриращи сайтовете, всички имате профил в гугъл драив било през телефона, било през хром и кво ли не, всичките сте влезнали през телефона да си видите сайтовете или през хрома. Едно влизане в администрация през хрома означава че сте собственик я си представете така се случва за 50 линка от 50 ваши сайтове, ами хваща се! Следят и още доста други неща, които не биха ви дошли на акъла.

С две думи, линкове от ваши сайтове не се взимат, колкото и авторитетни да са те! Правилната практика е да си вземете линкове от чужди сайтове, а след като изградите авторитет да се линкнете по вашите си сайтове. Най - силния и конвертиращ линк които можете да си вземете е от адлордс и дава изключително голям авторитет, особенно ако го държите доста дълго време за реклама. Представете си последните 5 години линка https://www.domain.com/books/agatha-christie да не сте го спирали от реклама, ами всички линкове от тази сатраница ще бъдат показвани на първи позиции дори да нямат линкове понеже вече сте авторитет за книгите на Агаката Кристи пред гугъл за страната в която продавате. Същата е и практиката за дрехи и всякакви бързо оборотни стоки.

На новинарски сайтове с полезно съдържание не са прави линк билдигн умишлено, ако имате новинарски сайт с полезно съдържание, което вие умишлено трябва да пропангандирате, то значи нямате такъв сайт а боклук, ако имате сайт с полезно съдържание потребителите сами ще го пропангандират за две години имам подобни сайтове с посещения от по 50к на ден без да съм споделил и една статия в друг сайт, без да съм правил каквото и да било, дори фейсбук страница няма, единствено съм си дал линковете на гугъл и честотата на индексиране, разбира се съм му дал и възможност да индексира всички нови линкове за под секунда и така нямам съдържание което да не се индексира до 30-тата секунда след пускането му.
 
Авторитетни сайтове рядко стоят по няколко на едно ip. Това ще ти го каже всеки системен администратор с опит поне един авторитетен сайт. От скоро се занимавам със сървърна администрация и съм изракал само една година в учене, сега зимата ще ми е втората учебна година едно от първите неща на които ни учиха е това че не трябва да държиш важна информация на едно и също ip. Така че твоята логика би работила на 100% просто защото няма как да се случи два големи сайта да са на едно ip, ако не са един и същи сайт. Има гуру-та които го правят и рискуват много и те го правят с цел придобиване на бърз авторитет от единия сайт към другия, това е голям риск понеже ако изгори единия сайт, ще изгори и другия, ако си авторитет в една ниша и имаш сайтове на различни езици гугъл са дали семантичен инфтрумент чрез които да покажеш връзката им помежду си и то страница по страница и да придубиеш целия авторитет, но ако си в различна ниша това е недопустимо, най - малкото понеже всеки един авторитетен сайт се управлява от различни екипи, ако единия екип обърка нещо ще окаже негативно влияние върху останалите сайтове. Всички сървърни администратори с които работе последно време дори не държат една и съща информация на една и съща машина.
Много правилно са ти казали админите и е напълно така. Единични са случаите, в които се наблюдава. В повечето случаи е просто липса на бюджет за добра сървърна инфраструктура. И ако не ми вярваш, ето ти пример: kemta.bg и economic.bg, които са от голяма Бг медия, не от най-големите, но едни от значимите в областите си. ;) Виждал съм и други примери. А кое е добра практика, всички знаем. :)
 
Относно въпроса на гоподина аз мога да му кажа категорично че е ужасно лошо да имаш линкове от същото ip. Такива линкове може да ти навредят, но не и да ти помогнат.

Не е вярно.
С две думи, линкове от ваши сайтове не се взимат, колкото и авторитетни да са те!

И това не е вярно.
...ако имате новинарски сайт с полезно съдържание, което вие умишлено трябва да пропангандирате, то значи нямате такъв сайт а боклук,...

Това също е невярно.
...ако имате сайт с полезно съдържание потребителите сами ще го пропангандират...

Това обаче е вярно.
 
Значи стана егати дискусията! От само два възможни отговора, сега вече говорим, има ли смисъл да са авторитетни, дали са на вече осъществил се сайт, не знам си какво още. Супер, няма проблем, нека да има размишления. Ще добавя и едно ново:

Ами ако всичките домейни са съвсем нови?
 
Значи стана егати дискусията! От само два възможни отговора, сега вече говорим, има ли смисъл да са авторитетни, дали са на вече осъществил се сайт, не знам си какво още. Супер, няма проблем, нека да има размишления. Ще добавя и едно ново:

Ами ако всичките домейни са съвсем нови?
Няма значение времето на което е домейна от които взимаш линка, важно е на колко време е домейна които е линкнат. Разбира се ако ще говорим за авторитети и останалите около 50 сигнала които се следят в един сайт преди да вземеш линк не може да говорим за домейн на две седмици, но има и изключения, примерно на един доктор домейна му стана доста желан за беклинк още в момента в които го пуснахме, но това беше в следствие на авторитета на доктора, така че си зависи. По това което казвам аз няма дискусия, понеже нещата които казвам се прилагат от всички водещи SEO фирми в България и в другите страни, понеже това са общо приети практики добре обмисляни от хиляди SEO оптимизатори които от години насам работят по 10 часа на ден само и само да се осъвършенстват в тази област, затова има само един начин и това е техния, никои не е измислил нещо ново иновативно което да е гейм ченджър, както в сайтовете, така и в оптимизирането им!
 
По това което казвам аз няма дискусия,..

Напротив - има дискусия, вече ти казах - не си прав в това което казваш.
 
Няма значение времето на което е домейна от които взимаш линка, важно е на колко време е домейна които е линкнат. Разбира се ако ще говорим за авторитети и останалите около 50 сигнала които се следят в един сайт преди да вземеш линк не може да говорим за домейн на две седмици, но има и изключения, примерно на един доктор домейна му стана доста желан за беклинк още в момента в които го пуснахме, но това беше в следствие на авторитета на доктора, така че си зависи. По това което казвам аз няма дискусия, понеже нещата които казвам се прилагат от всички водещи SEO фирми в България и в другите страни, понеже това са общо приети практики добре обмисляни от хиляди SEO оптимизатори които от години насам работят по 10 часа на ден само и само да се осъвършенстват в тази област, затова има само един начин и това е техния, никои не е измислил нещо ново иновативно което да е гейм ченджър, както в сайтовете, така и в оптимизирането им!


Чаааак пък такива - SEO гурута и бля бля.................... не бъди убеден! Влизал ли си в чуждестранен форум за SEO ? Там има неща, които тук не се предлагат - пакети от линкове, програми в помощ на SEO гурутата както им викаш и прочее. Не сме открити топлата вода, въпроса е дали google, не е решил да смекчи правилата в тази насока.
 
Напротив - има дискусия, вече ти казах - не си прав в това което казваш.

Пич стига си ме цитирал бе! Никои си разбери го! Никои не те знае! Нямаш миродавно мнение! Попадам на твои постове постояноо и виждам че нямат никаква стойност и авторитет! Не можеш да дадеш един реален пример с резултат които да опровергае казаното от мен! Не нито искам да влизам в спорт с дървени тикви като теб, нито имам време за това! Ти ако си спори и излгеждай смешно! Ако искаш някои да те забележи, да те уважава и да знае изобщо кои си, то тогава придобои знания които имат някаква стойност и на база тях коментирай! Вжи си само линка в подписа, само това показва какво ти е положението и нивото на знания! 100% си поредния перко писател и мечтател чул недочул за линк билдинг!

Като си толкова отворен че не е така я ми кажи кои от известните тулове за инспектиране не дава статистика точно за тези неща? Кои от тези тулове не ги определя като най - важните? Щото ако се заречеш ще видиш и че маджестик казват каквото и аз и ахреф и серпстатс, даже серпстатс имат хубав блог, може да се зачетеш и в блога на нетпийк и там пише същото, може да се изгледаш видеата на софтуни там Генади обяснява всичко подробно от А до Я и е точно същото което и аз казвам! Може да разгледаш видеата на Калин Каракехайов за линк билдинга, той също потвърждава думите ми! Ама тва са все хора дет нито са те чували нито явно мнението им не е миродавно за теб, това че имат едни от най - сериозните стартъппи в европа по които получава колосални суми не го взимаш под внимание и т.н. Просто всеки разговор с дървена тиква като теб ще е безсмислен, затова повече няма да те отразявам, хора сами могат да си направя преценка на кои мнението му е авторитетно и на кои не!

Между другото ти си типичен пример как може стар профил да е ниско авторитетен и да е безсмислено да се търси линк от него, а аз нов профил с малко мнения да съм супер авторитете и да си заслужава да получиш линк от мен. Същото е и при домейните, но кво да ти обяснявам точно на теб!
 
  • Like
Реакции: Sky
Може да разгледаш видеата на Калин Каракехайов за линк билдинга, той също потвърждава думите ми!

И ти даваш пример с тоя незнаен образ, измислен "seo", който Гугъл го поряза и той тръгна на война с Гугъл и искаше да го фалира? А?! Толкова добър "Seo", та чак Гугъл го поряза. :D

Само това да прочетат хората за теб и веднага им става ясно какъв смешко си. Прочел това и онова.. намерил балами да му дават петцифрени суми и се мисли за голямата работа.

Аз каквото говоря го знам от практиката, и още повече - знам хора, които го правят. А ти нищо не знаеш, знаеш само някакви измислени тулове и даваш примери със "seo" оптимизатори, порязани от Гугъл.
 
Пич стига си ме цитирал бе! Никои си разбери го! Никои не те знае! Нямаш миродавно мнение! Попадам на твои постове постояноо и виждам че нямат никаква стойност и авторитет! Не можеш да дадеш един реален пример с резултат които да опровергае казаното от мен! Не нито искам да влизам в спорт с дървени тикви като теб, нито имам време за това! Ти ако си спори и излгеждай смешно! Ако искаш някои да те забележи, да те уважава и да знае изобщо кои си, то тогава придобои знания които имат някаква стойност и на база тях коментирай! Вжи си само линка в подписа, само това показва какво ти е положението и нивото на знания! 100% си поредния перко писател и мечтател чул недочул за линк билдинг!

Като си толкова отворен че не е така я ми кажи кои от известните тулове за инспектиране не дава статистика точно за тези неща? Кои от тези тулове не ги определя като най - важните? Щото ако се заречеш ще видиш и че маджестик казват каквото и аз и ахреф и серпстатс, даже серпстатс имат хубав блог, може да се зачетеш и в блога на нетпийк и там пише същото, може да се изгледаш видеата на софтуни там Генади обяснява всичко подробно от А до Я и е точно същото което и аз казвам! Може да разгледаш видеата на Калин Каракехайов за линк билдинга, той също потвърждава думите ми! Ама тва са все хора дет нито са те чували нито явно мнението им не е миродавно за теб, това че имат едни от най - сериозните стартъппи в европа по които получава колосални суми не го взимаш под внимание и т.н. Просто всеки разговор с дървена тиква като теб ще е безсмислен, затова повече няма да те отразявам, хора сами могат да си направя преценка на кои мнението му е авторитетно и на кои не!

Между другото ти си типичен пример как може стар профил да е ниско авторитетен и да е безсмислено да се търси линк от него, а аз нов профил с малко мнения да съм супер авторитете и да си заслужава да получиш линк от мен. Същото е и при домейните, но кво да ти обяснявам точно на теб!



И ти даваш пример с тоя незнаен образ, измислен "seo", който Гугъл го поряза и той тръгна на война с Гугъл и искаше да го фалира? А?! Толкова добър "Seo", та чак Гугъл го поряза. :D

Само това да прочетат хората за теб и веднага им става ясно какъв смешко си. Прочел това и онова.. намерил балами да му дават петцифрени суми и се мисли за голямата работа.

Аз каквото говоря го знам от практиката, и още повече - знам хора, които го правят. А ти нищо не знаеш, знаеш само някакви измислени тулове и даваш примери със "seo" оптимизатори, порязани от Гугъл.


Да са успокоите малко, а? Мегдана е другаде!

Точно на тия гурута, щурута и мурута не им вярвам пък аз! Те може да са ви обяснили нещо в един клип, което и на късмет да е станало. Това е друга тема обаче. Усещам и двамата как спорите повърхностно и не мислите - дали това е силно и днес? Дали гугъл още наказва за подобни неща днес, а не преди години. Още в началото на темата, първата публикация казах, че всичката налична информация е стара, няколко години.
Ако толкова ги следите тези гурута (писна ми да го повтарям това название :D ) дайте един клип, линк с тяхно изказване по темата, което да е на по-малко от 6 месеца?
 
Да са успокоите малко, а? Мегдана е другаде!

Точно на тия гурута, щурута и мурута не им вярвам пък аз! Те може да са ви обяснили нещо в един клип, което и на късмет да е станало. Това е друга тема обаче. Усещам и двамата как спорите повърхностно и не мислите - дали това е силно и днес? Дали гугъл още наказва за подобни неща днес, а не преди години. Още в началото на темата, първата публикация казах, че всичката налична информация е стара, няколко години.
Ако толкова ги следите тези гурута (писна ми да го повтарям това название :D ) дайте един клип, линк с тяхно изказване по темата, което да е на по-малко от 6 месеца?

Е, да се успокоим, но когато някой ме обижда без да го обидя - какво, да търпя ли? Имаме различни опитности и различни мнения, но да се обиждаме защото другия не мисли като нас?

А пък това, колко са правилни неговите мнения си личи от факта - да се аргументираш с някакъв, чиито сайтове са баннати от Гугъл и той му е обявил война за да го фалира... чак цяла тема направи в този форум и всички му се смяха... без коментар.

Е, да де, прав си. Всъщност и в едното твърдение има истина и в другото има истина. Но да се твърди, че нещо не е вярно, само защото не е вярно - това не е правилно. Гугъл няма да те накаже ако линкнеш сайтове от един и същ хостинг помежду им. Както и попитах в началото: Кажи ми как ще се скриеш от Гугъл? Как ще го излъжеш, че един сайт не е твой? Не можеш.
 
Последно редактирано:

Горе