"Бестселър" :)

От: От: "Бестселър" :)

Всяка книга, която още в заглавието си поставя единия пол над другия е боклук и изкривява мисленето на хората, като ги кара да взимат нерационални, и неправилни решения в живота. Българският вариант на тази книга прави точно това - подиграва се с чалгарската психика на нашите "дами", за да им хвърли в очите още едно евтино четиво. Българският вариант на тази книга прави точно това. Целта е да се съберат по пет лева от колкото се може повече малоумници.

Май ще си дойдем на думата.
Понеже не го посочваш ти, ще го направя аз. Ето оригиналното заглавие на книгата: Moan About Men: A Joyful Guide to the Things Men Do That Drive Women Mad
Изводите си ги направи сам - ако разбира се, този път не съм аз тази, която иска прекалено много от теб. Ако е така, извини ме. :roll:
 
От: "Бестселър" :)

Както си личи от първия пост, говорехме за българското издание. Ако преиначават заглавието, какво остава за съдържанието на книгата? Книгата е написана за средностатистическия англичанин. Тоест, същите изводи не важат у нас. Освен това представлява несериозно, развлекателно и хумористично четиво. Ето как приключва:


"We can try to teach our men to be more considerate, more tidy, in short more like women. Sometimes, we even succeed in some small way - the dishes are washed, an anniversary is remembered, a football match is missed in favour of a day out with the family - but deep down we know we cant fundamentally change them, and lets face it, we probably wouldnt want to.

Thank goodness, then for our female friends. Thank goodness for girls nights in or out with copious amounts of wine, chick flicks and enormous bars of chocolate and sympathetic shoulders to cry on. Thank goodenss for our ability to laugh with each other about the things that drive us bonkers about the men in our lives. Thank goodness for all these things because as we all know, there is nothing quite like a jolly good moan about men!!"
 
От: "Бестселър" :)

Абе писна ми от някакви такива феминистки, сексисти и всякакви изгъзици. Противопоставяне на полове, внушения, психо атаки с търговска цел срещу едни или други. Ние сме съвременни хора, модерни и възпитани и като такива трябва да осъждаме остро всяка провокация, която цели да ни компроментира на тема пол, етнос, религия и прочие дори да звучи като клише. Утре ще взема да напиша книга "Защо жените са кучки - 1001 истини" и ще я пусна за 4 кинта сигурен, съм че пияниците в кварталното кафене на заем ще вземат но ще си я купят. Общо взето глупости, които не заслужват никакво внимание включително и от всяка жена, която се чувства дама и интелигентен тревзвомислещ човек.
 
От: От: "Бестселър" :)

Както си личи от първия пост, говорехме за българското издание. Ако преиначават заглавието, какво остава за съдържанието на книгата? Книгата е написана за средностатистическия англичанин. Тоест, същите изводи не важат у нас. Освен това представлява несериозно, развлекателно и хумористично четиво. ...

Имало хляб в теб, о български мъжо! :lol:

Това несериозно, развлекателно и хумористично четиво, без даже да бъде проучено, поне мъничко, да не говорим прочетено, предизвика горещи дискусии...доста народ тук се изказа, отправи обиди, разкраси авторката с красноречиви епитети, направи всеобщо достояние разбиранията си по отношение на българските мъже и жени... и какво излезе накрая??? Българските издатели са виновни! Те ни заблуждават с грешни преводи! Ама ние си им вярваме и така, априори, гледаме да се изкажем, пардон - да оплюем каквото и да ни се даде, та да покажем колко сме интелигентни и как имаме собствено мнение по всеки въпрос.

Ето, това е най-големия български проблем - всеки си изказва мнението за неща, от които бъкел не разбира и после, стой и гледай сеир! (и турски сериалчета)
 
От: "Бестселър" :)

Не разбрах, ти чела ли си въпросната книга?
 
От: "Бестселър" :)

Помня преди 2-3 години приятелката ми ме убеди да прочета някаква боза на Алън Гарнър "Войната за вдигнатият капак на тоалетната чиния" която минаваше за забавно четиво с наченки на сериозна психология от този момент до днес се пазя като дявол от тамян от такива книжки и заглавия. :)
 
Re: От: "Бестселър" :)

Ами като си намират мъже, които не стават за нищо, така ще пишат. Моя мъж например, става за всичко, затова преди седмица отпразнувахме сребърна сватба - 25 години семеен живот. Като видя някой, че е пълен идиот, изобщо не се занимавам с него - отдавна съм разбрала, че никой не може да бъде променян - или го харесваш такъв, какъвто е, или не се занимаваш с него. Представете си само, ако мъжете се вържат на тия малоуми писаници и станат такива, каквито авторката иска да бъдат - еми то все едно да ги скопят. Тогава пак няма да са доволни, щото ще са незадоволени...То не че и сега не са де :)

Правилно сами са си ги избрали такива... Ама трябва да се опарят за да им дойде акъла в главата... важи и за двата пола ... Умната, ако не русата и да никой няма право да реве ако е второто :)

не съм чел книгата ама имам чустовото че авторката се оплаква от избора който сама е направила...
 
От: От: "Бестселър" :)

Това несериозно, развлекателно и хумористично четиво, без даже да бъде проучено, поне мъничко

Нали това направих по-горе? Караш ме да се повтарям. Прочети пак текста на английски в bold и си направи сама изводите колко сериозно е това четиво.
 
От: "Бестселър" :)

Хубаво е да четеш в оригинал. А пък ако можеш да четеш в оригинал хумористични книги (и да разбираш хумора), вече си напреднал много с езика. Последната стъпка в изучаването на един език е да четеш хумор на жаргон.

Не мога да разбера защо едно обсъждане толкова често се превръща в дуел. И защо Империята непременно трябва да Отвръща на Удара? Намирисва ми на ниско самочувствие и небалансирана психика...
 
От: "Бестселър" :)

Ама вие май, не само книгата не сте чели, ами постовете тука ги четете по диагонал. :lol: Нали? Важното е да се заяждате с някой или с нещо.
Както съм написала в пост 17, книгата не съм я чела, но май ще взема да я прочета. Да знаете момчета, че ако си разваля мнението за мъжете - вие ще сте ми виновни! :lol:
 
От: "Бестселър" :)

Не мога да разбера защо едно обсъждане толкова често се превръща в дуел. И защо Империята непременно трябва да Отвръща на Удара?

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.

Все едно да ме питаш що играя шах. Ами разучи правилата на играта и ще си отговориш сам. :)
 
От: От: "Бестселър" :)

Нали това направих по-горе? Караш ме да се повтарям. Прочети пак текста на английски в bold и си направи сама изводите колко сериозно е това четиво.

Никъде не казвам, че четивото е сериозно, а и умишлено си послужих с твоите думи. Яд ме е, когато хората се изказват и дават мнение за нещо, в случая книга, която не са чели или най-малкото са се оставили да бъдат заблудени само от несполучливо преведено заглавие.
 
От: От: "Бестселър" :)

Никъде не казвам, че четивото е сериозно, а и умишлено си послужих с твоите думи. Яд ме е, когато хората се изказват и дават мнение за нещо, в случая книга, която не са чели или най-малкото са се оставили да бъдат заблудени само от несполучливо преведено заглавие.

А за какво ни е да четем несериозно четиво? Тази тема бе пусната, заради заглавието на книгата на български. Ако беше заради оригинала, въобще нямаше да си правя труда да пускам тема, нито пък Блинки щеше да сложи снимка на корицата в темата "Смешни клипове".
 
От: "Бестселър" :)

Ами като не си я чела, какво по-точно защитаваш? Прочети я и ни убеди, че си заслужава да си губим времето. Не харесвам подобен тип "литература" по дефолт и не виждам, защо трябва да си губим времето и да четем тоя боклук, за да имаме мнение, след като ти не си я чела и също имаш мнение.

Помня преди 2-3 години приятелката ми ме убеди да прочета някаква боза на Алън Гарнър "Войната за вдигнатият капак на тоалетната чиния" която минаваше за забавно четиво с наченки на сериозна психология от този момент до днес се пазя като дявол от тамян от такива книжки и заглавия.
Същият парцал ми е попадал и на мен. Бяха я подарили на жена ми. Ужасен ужас и губене на време.
 
Днес гледах "В защита на пещерния човек". Там хранеха и мъже и жени. Мъжете били ловци - точно фокусирани в нещо, както е при ловуване, а жените били събирачи - обикаляли и събирали много информация - незначителна и значима. :) Пример: когато мъжа кара и не е сигурен къде отива с колата си намаля музиката и се фокусира върху целта, жената кара и не и пука, даже се гримира и говори и по телефона. Но важно е крайните резултати, нали? Пиесата беше точно по темата тук. Малко факти. :)
 
От: "Бестселър" :)

Когато пуснеш на масовия български читател (ако изобщо си прави труда да чете), който и без това е прост та дръгнка, такъв боклук (говоря за българското издание), няма никакво значение дали оригиналът е качествен или не. Всички останали ваши приказки са просто чесане на езици.


Този боклук ме накара да се замисля, да започна и аз да продавам кодовете си по този начин. Ще сложа едно "убийствено" заглавие и по 4 лв. за всяко файлче, което може да прави завършени неща. Само че хората, които ще ги купят, ще са доволни и ще им хареса, защото заглавието и корицата може да са боклук, но вътре в опаковката ще има нещо, което работи и работи добре :)


Edit: махнах си кода, щото само програмисти ще разберат за какво иде реч.



П.С. Някой знае ли как се маха Attached thumbnail, защото не е нужен вече, пък не виждам бутон?
 

Прикачени файлове

  • reg1.jpg
    reg1.jpg
    44 KB · Преглеждания: 17
Последно редактирано:
От: "Бестселър" :)

Не знам кой ще я купува тая книга, аз 5 лв за нея няма да дам. Преди време бяха подарили някаква подобна на братовчедка ми и тя се обиди до смърт - повече не си проговориха с приятелката, която и я подари. Опитват се да сложат провокативни заглавия, за да привличат купувачи. Маркетингов трик и нищо повече. Не знам само колко ще е успешен - ето тука, три страници обсъждане вече ще станат, а едва ли някой ще иде да я купи, още по-малко пък да я чете.
 

Горе