Бизнесът буквално се влачи по-дъното

От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Преди малко гледах репортаж за Калафат(гледайте от 2-та минута):

btvnews.bg/bulgaria/borisov-ponta-i-haan-preminavat-po-gotoviya-dunav-most-2.html

Интересното е, че там бизнеса не се влачи по дъното и имат чужди инвестиции за разлика от Видин. Друго интересно, че като скиваш коефициента на безработица на България и Румъния се вижда, че май през Румъния не е минала кризата нещо?

След видеото и коефициента на безработица на Румъния лафа "Бойко поне прави нещо." ми звучи като виц. :mrgreen:
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Не подозирах, че е толкова зле положението. Как е възможно 200 евро заплата тук, отсреща 400... До преди няколко години беше почти обратното бе, мацицата му. В една от темите стана въпрос за Албания ... оказа се че и там не са чували за криза и стандарта им пак по-висок от нашия.

Кога ще стигнем Албания и Румъния е новия въпрос? Западните държави, към които се бяхме насочили, вече не се виждат къде са.
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Много пъти съм казвал, как ще ги достигнем че и задминем - проблема е че с писание не става, а и масата от хората очакват всичко да дойде от страна на правителството, последните месеци се убедих именно в това, което е трагичното. В пъти по-трагично е дори от управлението на ГЕРБ
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Всъщност работата на държавата е да създаде точно условия за бизнес. Изследването на Световната банка, цитирано преди няколко мнения разглежда именно условията, осигурени от държавата за започване и развиване на бизнес. В това отношение сме се провалили меко казано с гръм и трясък и няма значение какво очакват или не очакват хората - резултатите са факт. България е изключително враждебно настроена към хората, които искат да се занимават със собствен бизнес. Затова всичко внасяме, нищо не произвеждаме и си ядем ушите. Явно така ще бъде и занапред.
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

В това отношение сме се провалили меко казано с гръм и трясък и няма значение какво очакват или не очакват хората - резултатите са факт.

Провала е повсевместен. Дефакто няма класация, в която да не сме на последно или първо място. Днес се натъкнах и на това:

България изпадна с десет места в световната класация за свобода на медиите на „Репортери без граници“ от 70-то на 80-то място през 2011-2012 г. Така страната се нареди на последно място сред страните членки на ЕС, демонстрирайки еднакви показатели със Сърбия, Чили и Парагвай. От неправителствената организация подчертават, че България не успява да се справи с нарушенията на свободата на словото, основно поради липсата на политическа воля . Преди нея са всички членки на ЕС и държави като Того, Тринидат и Тобаго, Тайван и Танзания.
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Е как поради липса - то това е съзнателна политика медиите да обслужват тях - тези нещо са се объркали :D
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

:mrgreen:
cbig_1912990.jpg
 
От: От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното


ХАхахахаххахахахаххахахаха - ама така си е :D
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Процесът по фалити е неизбежен. И колкото по-бързо се мине през него толкова по-добре.

Просто преди имаше лесни пари - банките даваха наляво и надясно кредити. Сулю и Пулю вземаше кредит и започваше бизнес.

Сега е време да се плаща - нищо необичайно - става така по цял Свят. ;)

В периодите на подем много глупави и недоходоносни идеи започват да се реализират, без да се мисли за последиците.


Дори във форума има обяви от сорта на - "Продавам сайт. Вкарал съм 1000 лв в него, има приходи 10 лв на месец и искам да го продам, поне да си избия разходите"
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Процесът по фалити е неизбежен. И колкото по-бързо се мине през него толкова по-добре.

Просто преди имаше лесни пари - банките даваха наляво и надясно кредити. Сулю и Пулю вземаше кредит и започваше бизнес.

Сега е време да се плаща - нищо необичайно - става така по цял Свят. ;)

В периодите на подем много глупави и недоходоносни идеи започват да се реализират, без да се мисли за последиците.


Дори във форума има обяви от сорта на - "Продавам сайт. Вкарал съм 1000 лв в него, има приходи 10 лв на месец и искам да го продам, поне да си избия разходите"

Пълни глупости си написал. Ти колко пъти си теглил фирмен кредит? Банков кредитен инспектор ще ти пусне кредит, ако е нереалистичен, ама друг път. То тъй става ... отиваш в банката, казваш, че имаш супер идея и те ти дават парите. Малко по сериозно ако обичаш.
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Тея сайтовете дето ги виждаш в подписа ми са купувани и развивани с кредити.

Така, че съм вземал кредити и то не 1 или 2 пъти. Ама не съм им казвал за какво са ми кредити - потребителски са били. ;)

И не съм си купил кола с тях или плазма, а съм инвестирал в сайтове.

А и банката е частна институция и държавата не може да се бърка в нейната работа.
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Банков кредитен инспектор ще ти пусне кредит, ако е нереалистичен, ама друг път.

Замисли се над това изречение и виж само колко нереалистични кредити бяха отпускани за строителство или за покупка на имот.

Просто и банките са лакоми и тъпи и те гледат да намажат като могат и даваха кредити да се строят имоти, дори като се виждаше че нещата отиват към балонизиране.
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Тея сайтовете дето ги виждаш в подписа ми са купувани и развивани с кредити.

Така, че съм вземал кредити и то не 1 или 2 пъти. Ама не съм им казвал за какво са ми кредити - потребителски са били. ;)

И не съм си купил кола с тях или плазма, а съм инвестирал в сайтове.

А и банката е частна институция и държавата не може да се бърка в нейната работа.

То това любителски бизнес някакъв... :)
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

В Германия ако си регистрираш фирма , държавата ти плаща по 600 eвро на месец в продължение на една година

Ние* не искаме държавата да ни помага, искаме държавата да не ни пречи!

Сигурно ви е омръзнало, но пак ще покажа тази карикатура:

2qk6nme.jpg

На картинката: "Аз съм от правителството, аз съм тук за да помогна".

Под "ние" имам предвид тези, които разбираме защо пазарната икономика е пътя към богатството на качествените хора (и пътя към мизерия на паразитите). Останалите искат държавата да им "помага" (за сметка на качествените хора).
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Това са градски легенди, че банките отпускали на сульо и пульо пари или пък само срещу лична карта. Винаги са искали обезпечение или да отговаряш на определени условия - безплатен обяд нема. :)
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Biaaro, щото вече навлизаме в макроикономиката да и аз ще влезна.

Това което ти е чудно се нарича massive entrepreneurship errors това е изключителна важна част от бизнес цикъла и по-точно Boom(разширяването) след него иде bust(криза, която преминва в рецесия).
Тези грешки са масови не щото са тъпи както предприемачите така и банките и всички от стопанския живот, а защото това е следствие на малструктурните настройки на икономиката, а те са в следсвие от кредитна екзпанзия и дават грешни сигнали за бизнесмените. С думи прости кредитната експанзия води до инвестиране в проекти, който изглеждат правилни по време на разтежа, но при спукването си личи. А в БГ в края на буум кредитната експанзия бе с ръстове от 50%.

Справка - това е имотния балон в БГ. Чудовищни грешки на цялата индустрия - това има предвид колегата.

Това са обикновени макроикономически промеливи - само трябва ясно разбиране на бизнес цикъла. Проблема е че мейнстрийм икономическата мисъл е грешна - монетаристи и кейнсианисити. Реално най-правилната школа е именно Австрийската. Колкото и страно ти се вярва фалитите, безработицата са нещо много добре за икономиката. Проблема е че политиците проповядват мейнстрийм икон. мисъл.

Справка за 100 години от началото на 19в. САЩ от нищо става мега сила и за тези 100 години в САЩ е имало 15 рецесии - проблема е че очистващите ефекти, сега не ги оставят да се случат. Тогава за 6-12 месеца минава рецесия айде ако е свирепа отнема една година и половина до две. Но след създаването на ФЕД всичко се обърква и не случайно великата депресия е толкова велика, просто щото Велико са се осрали като загърбват пазарните принципи.

Повече трябва се четат тези неща а не се слуша какво казват по новините политиците. Защото буум-а 2005-8 завеща именно такава свирепа рецесия, в която се намираме сега - всички плюят Дянков дори и аз за доста безсмислени неща, но като цяло той направи това трябваше да направи. Другите ресорни министерства не си вършат работа. Ако вкараме че и сме във валутен борд и всичко става много по сложно, за което се изисква много мисъл, която липсва в политиците ни.
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

От Словоред:
капиталист

[същ.] финансист, банкер, милионер, рентиер, богаташ

[същ.] експлоататор

Внимавай носителите на авторски права да не те нападнат. Явно си копирал данните от някой речник, който ги е копирал от някой комунистически тълковен речник. Ползваш whois privacy за домейна, обаче имаш реклами към други сайтове и може по тях да те спипат. Рицаря на книгата ще ти се зарадва.
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Проблема е че мейнстрийм икономическата мисъл е грешна - монетаристи и кейнсианисити. Реално най-правилната школа е именно Австрийската. Колкото и страно ти се вярва фалитите, безработицата са нещо много добре за икономиката. Проблема е че политиците проповядват мейнстрийм икон. мисъл.

Справка за 100 години от началото на 19в. САЩ от нищо става мега сила и за тези 100 години в САЩ е имало 15 рецесии - проблема е че очистващите ефекти, сега не ги оставят да се случат. Тогава за 6-12 месеца минава рецесия айде ако е свирепа отнема една година и половина до две. Но след създаването на ФЕД всичко се обърква и не случайно великата депресия е толкова велика, просто щото Велико са се осрали като загърбват пазарните принципи.

"You must spread some Reputation around before giving it to blackout8 again."
 
От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Буеки, при нас има държавна намеса стискаща за гушата бизнеса, не баш чист икономически цикъл. Фалита е повече умишлен отколкото въз основа на икономически цикъл.
 
От: От: Бизнесът буквално се влачи по-дъното

Буеки, при нас има държавна намеса стискаща за гушата бизнеса, не баш чист икономически цикъл.

Това и аз викам. Проблема е че са последните 22 години не шат ни пуснат. При времена на буум се замскират нещата, ама при рецесия ......

П.С. Като се сетя за 22 години имаме два държавни фалита, по между им една хиперинфлация, един силен икономически буум вследствие на чужди спестявания/капитали и една рецесия - супер ни е баланса, благодарение на политиците.
 

Горе