"Бизнес Куриер" - отзиви?

От: "Бизнес Куриер" - отзиви?

С най-стабилна и голяма мрежа на територията на страната са Еконт Експрес. Имай предвид за Спиди, че доставят в по-малките населни места по график 2-3 пъти седмично. Това може да ти забави даден доставка с около 4 дни. Еконт не са света вода ненапита, но като цяло най-добре се справят на местна почва както се казва. Имат и голям екип обслужващ нуждите на онлайн търговците.

Не ти казвам да избереш някой определен. Направи си сам проучване и прецени.
 
От: "Бизнес Куриер" - отзиви?

Благодаря за мнението. Да, най-вероятно е така с Еконт, но и цените са им най-стабилни...Близо 5.40 за Сф... Може би в някой по-следващ етап ще потърся услугите им.(евентуално)
 
От: "Бизнес Куриер" - отзиви?

Благодаря за мнението. Да, най-вероятно е така с Еконт, но и цените са им най-стабилни...Близо 5.40 за Сф... Може би в някой по-следващ етап ще потърся услугите им.(евентуално)


Пропускаш споразумението за -20% от куриерската услуга за онлайн магазини. 5.40 - 20 % = 4.32
 
От: "Бизнес Куриер" - отзиви?

Аз лично бих препоръчал www.direct.bg.

Момчето го познавам и е много точен, вече за цени на 1 пратка не мога да говоря но имат доста добри условия ако сключите договор.
Има и калкулатор на сайта но все пак звъннете по тел :)
 
От: "Бизнес Куриер" - отзиви?

Аз го докарах за пратка тип Мини Пакет ( до 5 кг) - 11.55 лв от Дианабад до кв. Васил Левски .....
 
От: "Бизнес Куриер" - отзиви?

За онлайн магазин не знам какви цени могат да дадът, но знам че имат месечни пакети, които излизат много изгодно. Но въпроса е да имаш обем от поръчки иначе са си дебели. Предимството е, че всичко доставят за около 2 часа.
Аз съм ги ползвал за документи. Неща които на Еконт не бих ги поверил.

Пример:

Имаш онлайн магазин за лаптопи. Днеска пращаш 3 лаптопа. Печалбата ти е 200лв на лаптоп - не те бърка да дадеш примерно с пакет отстъпка 7лв ако знаеш че човека веднага ще си получи лаптопа.
Само напиши че ще дойде стоката до 4 часа например и да видим дали няма да поръчат от твоя онлайн магазин.

Аз сам поръчвал от магазини кадето куриера идва оставя една бележка че е идвал и после ходи си търси от офиса стоката. А сам си бил в къщи по това време, просто не му се е занимавало да звъни. Такива фирми ще ти дадът най-ниска цена но ... качеството е 0ла.
 
От: "Бизнес Куриер" - отзиви?

Ако доставката е за града в случая СФ при прдажбата на лаптоп спокойно си я доставящ ти и клиента получава безплатна доставка. Всякак не излиза изгодно
 
От: "Бизнес Куриер" - отзиви?

Krumov, това не ми звучи сериозно да си я доставяш ти. Какъв бизнес правиш след като трябва да се занимаваш със всичко сам. Сам си правиш уеб сайта, сам си правиш сеото и рекламата, сам си доставяш стоката ... Сам си правиш и съппорта, не виждам как ще напредваш при това положение.
 
От: "Бизнес Куриер" - отзиви?

Krumov, това не ми звучи сериозно да си я доставяш ти. Какъв бизнес правиш след като трябва да се занимаваш със всичко сам. Сам си правиш уеб сайта, сам си правиш сеото и рекламата, сам си доставяш стоката ... Сам си правиш и съппорта, не виждам как ще напредваш при това положение.

Тоест за да съм сериозен бизнесмен трябва да имам: секретарка, поне двама администратори, едно сео гуру, рекламна агенция, склад с трима души персонал от който един е началник на склада, двама доставчици за местните поръчки и вместо всичките тези пари да ги вложа в стока е по-добре да ги дам за заплати и осигуровки?
 
От: "Бизнес Куриер" - отзиви?

Krumov е прав. Ако всички тези неща може да ги свърши един човек то по добре да не наема допълнителен персонал.
vitohol точно така се прави бизнес! От друга страна ако си мързелив и парите ти пре-стигат за нуждите или просто толкова станеш голям, че да не може да смогваш чак тогава се наемат допълнителни човечета.
 
От: От: "Бизнес Куриер" - отзиви?

Krumov е прав. Ако всички тези неща може да ги свърши един човек то по добре да не наема допълнителен персонал.
vitohol точно така се прави бизнес! От друга страна ако си мързелив и парите ти пре-стигат за нуждите или просто толкова станеш голям, че да не може да смогваш чак тогава се наемат допълнителни човечета.

Абсолютно подкрепям Крумов :)
Аз също сам съм доставял часовници по клиент.. защо да им давам на куриерите 5-6лв ? Като мога да ида и сам :)
А лятото и с колелото :)

Поздрави,
 
Абе и е прав и не е прав. Защо? Защото ако прави всичко, в един момент не му се получават нещата. Не познавам някой, който да прави всичко и всичко да му е силно. Не говоря наизуст. От опит е. Имам един приятел, който прави всичко и нито маркетинга му е маркетинг, нито селса му е селс, нито счетоводството му е счетоводство. Да не говорим ако има и други задачи за вършене. Аз ще кажа, че се прави бизнес според това колко можеш да докараш и какво може да не правиш ти, а приходите ти да растат. За начало е ОК, но за нещо, което ще искаш да развиеш до големи мащаби, няма как. Аз лично мисля, че това е временно положение. ако се задържи така, реално ми е странно какъв бизнес е. По-скоро ми прилича на раб. място. Говоря в положение "не мога да смогна и изоставам с вкарването на бизнес в системата", а не за "имам време да го правя, защо да аутсорсвам или наемам друг". Има разлика и точно тя май не е уточнена като хората тук.

Колкото и да не ви се иска в един момент и това се случва. Започваш на ниво осигуровки, заплати, РЗП-та, администрация. Ако не, кофти тръпка. Но зависи изцяло и какъв бизнес имаш, както големината му, така и неговата активност.
 
От: Re: "Бизнес Куриер" - отзиви?

Абе и е прав и не е прав. Защо? Защото ако прави всичко, в един момент не му се получават нещата. Не познавам някой, който да прави всичко и всичко да му е силно. Не говоря наизуст. От опит е. Имам един приятел, който прави всичко и нито маркетинга му е маркетинг, нито селса му е селс, нито счетоводството му е счетоводство. Да не говорим ако има и други задачи за вършене. Аз ще кажа, че се прави бизнес според това колко можеш да докараш и какво може да не правиш ти, а приходите ти да растат. За начало е ОК, но за нещо, което ще искаш да развиеш до големи мащаби, няма как. Аз лично мисля, че това е временно положение. ако се задържи така, реално ми е странно какъв бизнес е. По-скоро ми прилича на раб. място. Говоря в положение "не мога да смогна и изоставам с вкарването на бизнес в системата", а не за "имам време да го правя, защо да аутсорсвам или наемам друг". Има разлика и точно тя май не е уточнена като хората тук.

Колкото и да не ви се иска в един момент и това се случва. Започваш на ниво осигуровки, заплати, РЗП-та, администрация. Ако не, кофти тръпка. Но зависи изцяло и какъв бизнес имаш, както големината му, така и неговата активност.



Разбира се, логично е до един момент да може да се справя сам човек. С развиването на бизнеса се разраства и броя на ангажираните хора в него. Но при 300-400 поръчки месечно който обработваш сам да можеш да спестиш 1 -1.50 лв от доставката на клиента и да те мързи да го направиш изисквайки куриер до адрес е глупаво
 
Re: От: Re: "Бизнес Куриер" - отзиви?

Разбира се, логично е до един момент да може да се справя сам човек. С развиването на бизнеса се разраства и броя на ангажираните хора в него. Но при 300-400 поръчки месечно който обработваш сам да можеш да спестиш 1 -1.50 лв от доставката на клиента и да те мързи да го направиш изисквайки куриер до адрес е глупаво
Да ти кажа честно 300-400 на месец са си 10-14 доставки за ден, което пак е леко натоварващо. Естествено не казвам, че е ОК да не го правиш. Напротив. Да си кажа истината, тръгването с партньор във всяко едно начинание е идея по-лесно, защото може добре да разпределиш задачите, както и да не си One Man Show. :)

Не мога да преценя в кой момент един онлайн магазин, както в случая, започва да разчита за доставките си на повече от един човек. Ако някой има наблюдения, може да сподели. Говоря в случаите, когато собственика му се ангажира с доставките към крайните клиенти. Знам, че зависи от вида стока и търговския марж, но все пак ако някой сподели при какъв брой продажби на ден или месец се минава към куриерска фирма или служите, ще е добре да спомене и самият бранш, в които оперира. А защо не и стоката. :) Факторът е субективен, но все пак. ;)
 
От: Re: От: Re: "Бизнес Куриер" - отзиви?

Стартирах сам, след няколко месеца се включи партньор. Доста бързо обаче беше изловен в некоректност и работа за лична изгода. Магазина е на почти 2 години, за сега 15-20 пратки дневно се справям. Поръчките са основно за страната тоест работя само с куриер. В града където живея съм имал 10-на поръчки общо до сега. Предполагам ако надхвърли 30-35 поръчки дневно определно ще ми излезе през носа :lol:

Дано се наложи по-скоро да разчитам на помощници това може само да ме зарадва.
 

Горе