Бизнес на колела

Avdra_93

New Member
Привет на всички,знам че темата не е на правилното място,но тук очаквам най- бързо някакъв отговор. Идеята ми е следната,да извършвам търговия на цветя на колела. Ще ги сея и отглеждам вкъщи понеже имам нужното място и условия. Продажбата ще се осъществява в близките населени места в общината чрез бус. Т.е. днес на едно място, утре на друго. Регистрацията на ЕООД е почти завършена и ми предстои купуването на бус. Въпросите са следните.
1. Как ще бъде по-добре,буса да бъде регистриран на фирмата или на мое име.
2. Освен да съм фирма,ще ми трябват ли други документи за извършване на такъв вид търговия.(казаха ми че щеми трябва и разрешителни от кмета на населеното място където ще се извършва търговията)
3. Ако идеята с този вид продажба ,не потръгне и реша да доставям цветя по магазините в дадената община или област,ще ми трябват ли някви допълнителни документи.
Благодаря.
 
Здравей. Може би е към бизнес / икономика темата. Но пак е за правене на пари, офлайн. :)
Ще е нужно да се посъветваш със счетоводител какви точно ползи ще има от това буса да се води на името на фирмата. Според мен повече разходи минават като фирмени, от горивото до самата поддръжка.
Нужно е да питаш в общината, защото ще заемаш общинска собственост докато си на едно място с буса. Някои хора го правят, просто разпъват днес на едно място, продават и това е. Но е хванат ли ги им се налагат глоби. Често е по сигнал от другите търговци.
Тук не съм сигурен, че са нужни допълнителни разрешителни, но определено може да отправите въпроса си към някоя борса за цветя. Дори аз бих си поразпитал там с подготвени въпроси, и всичко е до една почерпка на източника. ;)

Само като допълнение бих си изградил и някакво онлайн присъствие или страница, или сайт. ;)

Успехи от мен.
 
1. Ще ти е по-добре да си купиш и регистрираш буса на фирмата, за да си приспадаш ДДС от горивото и разходите за поддръжка да минават разход на фирмата.
2. Ще ти правят проблеми за тротоарно право задължително. Не навсякъде можеш да си искаш тротоарно право. Зависиш от общинския архитект, да ти начертае чертеш, подпечата и чак тогава отиваш за плащане. Говори си с общинитите.
3. Не би трябвало да имаш нужда от разрешителни, мисля че бизнесът с цветя не се регулира от БАБХ, но може и да греша.

При всеки случаи - много странна бизнес идея. Бих се ориентирал към производство на екзотични и локални цветя, които да предлагам на крайни клиенти чрез изграждане на бранд. Повечето цветарници си купуват на едро от борсите и според мен ще е трудно да проибеш, а където го направиш ще е ако имаш уникален продукт.
 
Здравей. Може би е към бизнес / икономика темата. Но пак е за правене на пари, офлайн. :)
Ще е нужно да се посъветваш със счетоводител какви точно ползи ще има от това буса да се води на името на фирмата. Според мен повече разходи минават като фирмени, от горивото до самата поддръжка.
Нужно е да питаш в общината, защото ще заемаш общинска собственост докато си на едно място с буса. Някои хора го правят, просто разпъват днес на едно място, продават и това е. Но е хванат ли ги им се налагат глоби. Често е по сигнал от другите търговци.
Тук не съм сигурен, че са нужни допълнителни разрешителни, но определено може да отправите въпроса си към някоя борса за цветя. Дори аз бих си поразпитал там с подготвени въпроси, и всичко е до една почерпка на източника. ;)

Само като допълнение бих си изградил и някакво онлайн присъствие или страница, или сайт. ;)

Успехи от мен.
Да,задължително ще се консултирам със счетоводител относно на кой да се води буса. Ще говоря с общината,мисля че те трябва да ми издадат някво разрешително за заетото тротоарно място,все пак искам да съм изряден документално, дане се стига до глоби. Относно онлайн присъствието,ще създам страница и сайт,но след като стартирам всичко. Благодаря 👏
 
1. Ще ти е по-добре да си купиш и регистрираш буса на фирмата, за да си приспадаш ДДС от горивото и разходите за поддръжка да минават разход на фирмата.
2. Ще ти правят проблеми за тротоарно право задължително. Не навсякъде можеш да си искаш тротоарно право. Зависиш от общинския архитект, да ти начертае чертеш, подпечата и чак тогава отиваш за плащане. Говори си с общинитите.
3. Не би трябвало да имаш нужда от разрешителни, мисля че бизнесът с цветя не се регулира от БАБХ, но може и да греша.

При всеки случаи - много странна бизнес идея. Бих се ориентирал към производство на екзотични и локални цветя, които да предлагам на крайни клиенти чрез изграждане на бранд. Повечето цветарници си купуват на едро от борсите и според мен ще е трудно да проибеш, а където го направиш ще е ако имаш уникален продукт.
Да,идеята е малко странна но докато не опитам няма как да разбера дали ще проработи.
Проблем ли ще е че съм регистрирал дружеството не по ДДС.
И аз доколкото знам не се регулира от БАБХ но ще питам за всеки случай.
Точно за това тротоарно място мисля че трябва да издадът някво разрешително от общината, че мога да продавам там.
Благодаря 👏
 
Да,идеята е малко странна но докато не опитам няма как да разбера дали ще проработи.
Проблем ли ще е че съм регистрирал дружеството не по ДДС.
И аз доколкото знам не се регулира от БАБХ но ще питам за всеки случай.
Точно за това тротоарно място мисля че трябва да издадът някво разрешително от общината, че мога да продавам там.
Благодаря 👏
Ако ще продаваш на крайни клиенти само - не. Ако ще таргетираш търговци и търговия на едро + фирмени подаръци (кошници и т.н.) най-вероятно ще губиш клиенти, ако не си регистриран. Също така, ако търкаляш тоя бус много ще можеш да си приспадаш ДДСто на горивото и ремонтите.

Тротоарното - ще ти издадат с пазарлъци и подмятания, във всяка община са изроди. Най-атрактивните са дадени, но въпреки това ще можеш да се вместиш някъде. Като идея - търси къде има пазари на производители, например Лидъл организират, Била правеха, на римската стена се прави всяка седмица - там също ще имаш клиенти според мен, ако рекламираш и продаваш родно производство. Разни празници, събори и т.н. също, там вече режимът е малко по-различен с общината, но трябва предварително да се уговориш с тях.
 
Ще е яко ако успееш да го оцветиш буса, да го обрисуваш. Тогава пък ще трябва да посетиш и КАТ, за да смениш талона, заради промяна на цвета.
Ако налепи фолио и остави някаква част на която се вижда оригиналната боя няма да му се наложи :)
 
Ако налепи фолио и остави някаква част на която се вижда оригиналната боя няма да му се наложи :)
Аа, така ли? Но не трябва да покриват повече от 50% от оригиналната боя, нали? Имаше нещо и там специфично за фолиата.

Основният цвят на превозното средство не бива да се заличава изцяло и трябва да е видим за служителите на КАТ. За да се спази тази разпоредба, задължително трябва да има поне една част от автомобила, която да е със запазен оригинален цвят. Например това може да бъде капачката на резервоара, странично огледало, броня или друг елемент.

Явно не е 50%. :)
 
Мисля че не е бях гледал някъде за това ама не си спомням много добре :D
Огледах на няколко места, навсякъде е този цитат. :) От форуми до фирми за поставяне на фолиа. ;)
 
Да,идеята е малко странна но докато не опитам няма как да разбера дали ще проработи.
Проблем ли ще е че съм регистрирал дружеството не по ДДС.
И аз доколкото знам не се регулира от БАБХ но ще питам за всеки случай.
Точно за това тротоарно място мисля че трябва да издадът някво разрешително от общината, че мога да продавам там.
Благодаря 👏
добре си се ориентирал към цветята , но в малките населени места хората обикновенно сами си ги отглеждат и не дават пари за цветя освен на празници. Ориентирай се към разсада... влез във фейсбук в групите "Помощ за завръщане На Село. Заедно с децата и по-смело. примерно и виж какво се търси и хората дават луди пари за разсад. Другото е борба с вятърни мелници.
 
Разсада върви, ама само на пролет. Иначе е вървежна стока.
За цветя в бус и на мен ми е странно. Освен ако не правиш доставки само и да продаваш онлайн, но този пазар е много свит.
 
Май ще му е на оферта да го направи с фолио
Дори ще е по-добре и практично. :) Виждал съм много с фолио, доста добре стават. На една информационна агенция баха направени така. ;)
 
Ще е яко ако успееш да го оцветиш буса, да го обрисуваш. Тогава пък ще трябва да посетиш и КАТ, за да смениш талона, заради промяна на цвета.
Зависи. Ако 30 процента от оригиналния или 40 бяха останат, не се изисква смяна на талони. Ако целият се оцвети / облепи ито зависи как, единия вариант е минава за рекламен, а ако са само цветове без надписи се сменя талона за цвят " шарен".
 

Горе