Бизнес от планинско село

За съжаление, ще ми отнеме време да проуча. Съветвам Ви да проучите и търсенето в тези места, и цените. Има начин да се определи обема на търсенето, колегите ще обяснят ако има някой желание и време. Вашите познанства няма да донесат бизнес. Нямате и нужда от това, има си достатъчно начини да си привлечете клиентите по Интернет.
 
Скайчо, не всички села по черноморието са като казанлъшките, а и като се изръсиш ще имаш и хубав интернет. Куриерите пък са в съседни градове, караш стоката и си готов.
 
не мисля, че да се връщаш от Германия в България изобщо е добра идея :D За какво, като България по-добре няма да става, а и по селата само цигани има.
Купи си къща в Гърция, Черна гора или Хърватска и си прави тоя бизнес с гостите

ето пример - http://www.rightmove.co.uk/overseas-property/property-44899539.html 96000 евро в будва апартаментче, пускаш го в airbnb и така като разгледах 1 месец в нещо такова е около 3000 лв, за какъв чеп ще си набиеш парите в умираща икономика като бг в която след 15 г. апартамента по-скоро няма да струва нищо, отколкото да струва двойно с тоя демографски срив и цигани :D
Аз лично бих купил къща в Беларус ако някой ме пита, ама тва е отделна тема :D
 
Последно редактирано:
Абе ясно, че Беларус ти е страст, я вземи с 2-3 думи обясни. Аз по-скоро бих бягал от държави с руско влияние, там тоталитаризма още е ежедневие.
 
Абе ясно, че Беларус ти е страст, я вземи с 2-3 думи обясни. Аз по-скоро бих бягал от държави с руско влияние, там тоталитаризма още е ежедневие.
ами ходил съм вече 4 пъти и тая година лятото пак ще ходя и имам лични наблюдения върху това как си живеят хората, защото оставам по 1-2 месеца там. Не казвам, че там е като Сингапур, ама поне не вървят с бясни темпове назад като нас, а по-скоро стоят на едно място и чакат. А и цените на имотите, които са реално ниски след 10-15 г. когато другаря Лукашенко си замине, щото умре ли - никакъв син няма да го замести, всички просто чакат да си замине и тогава цените ще се изравнят с тези в полша.
Последната възможност в европа да се хване соц жилище преди да стане капитализъм и цените да излетят :D (е примерно русия - апартаменти 90 г. дето са стрували без пари) сега е практически невъзможно да купиш едностаен в москва под 500 к долара в първите 2 кръга на града

ето цените около метро в началото на втори кръг - https://www.avito.ru/moskva/kvartiry/prodam?metro=99-117-137 - 500 к до 1 милион долара, същото ще стане и в беларус, щото русия е яко дупка в сравнение с беларус (лично мнение)
 
Последно редактирано:
Не съм убеден, че въпросните другари ще сдадат властта, а и големия брат до тях няма да даде. За мен си е риск дори да стъпя там, пък жилище да купувам абсурд...
 
Ние сме от онези емигранти, които заминаха, за да се върнат след време. Обичаме много България и имот в чужбина не ни е вариант. Ще чета по-често сайта ви, дори бих наела консултант / някой от пишещите тук/, който би ми помогнал относно стартиране на онлайн бизнес . Като някакъв доход все пак, защото сме решили да се разделим с динамичният живот на града и да се установим сред природата. Другото-с къщата за гости предстои се доизмисли.
 
Идеята да наемете консултант е много разумна. Проблема, е че в тоя форум има точно 20 човека, които ще могат да ви дадат цялостен и добър план.
 
Не съм убеден, че въпросните другари ще сдадат властта, а и големия брат до тях няма да даде. За мен си е риск дори да стъпя там, пък жилище да купувам абсурд...
Абе, да ти кажа, Беларус е по-близо до Полша и Германия, отколкото до бардака в Русия. Дори няма почти нищо общо с нея. Хората там не са толкова тъпи като руснаците и макар да е трудно за бизнес все още, хората си правят и си търгуват прагматично и с европа и с русия, докато те си се карат. Е, примерно братовчед ми има транспортна фирма в беларус и кара ексклузивно само той един европейски продукт в цяла русия докато ония си слагат санкции. dtransllc.ru му е сайта, ако нещо има да се вози, ще го извозим :D
 
Да, с удоволствие бих вложила пари в консултация и обучение. Кого бихте ми препоръчали?
А относно циганите в Бг- вярно е, че са голяма напаст, но елате да видите тук колко паплач са и идват все повече и повече. И отделно всякакви други емигранти. Всички смучат пари от държавата и много голям процент от нашите, истинките българи, за съжаление. Престъпността много се увеличи последните 2 години. Германия вече не е същата.
 
TestKiwi, Biaroo, Беджев ( знам, че ме мразиш ама това не значи, че не те оценявам :) ), това са хората с по-цялостно бизнес мислене на първо мислене, първите двама не работят с клиенти мисля. То и аз не работя с клиенти, клиентите като цяло са много, много зле...хем не разбират, хем искат, вие виждам обаче, че може би ще сте нормален клиент.
 
Доста забавни "мъдрости" в тази тема...
Бизнес с мекички и 1-2 къщички за туристи от майната си не е бизнес. Аз никога не бих вложил 80к € в такова нещо!
Избор на имот си е цяла тема. И одисея. Това не са джапанки от плажна сергия. На времето квартира си избирах 7 месеца. Не че нямаше богат избор. И си взех за четвърт от типичния наем за квартала. На 6 минути пеша от бизнеса ми.
В Германия било добре, в Беларусия било зле, в София нямало нищо заслужаващо за купуване, на село IT не ставало.
Ми то някои на село и картофи не смогват да произведат, но обичайно картофите се произвеждат на село, а не в града.
Северна Германия се обезлюдява, от много "хубав" живот. И то доста от преди Меркел да довлече циганията.
За европарите хич няма да отварям дума.
Живота на село е идилия по клипчета и снимки - птички пеят, доматите сами растат и тичат на масата, агнето чака с нетърпение да се добере до тавата и фурната...
Живота на село може и е по-хубав от живота в града. Но си има изисквания. Не искам да ви попарвам желанията, но от това, което чета, явно си го представяте, че за две седмици вече ще пиете кафето на морава под славееви песни. Има хора с късмет - уцелват милионите от тотото. Може да сте от тях.

Сега основният ми коментар:
Ако не сте изкарали стаж за немска пенсия, какъв е зора да се връщате?!
 
Потърсете целогодишни туристически дестинации. Место където има туристически поток. Рядко хората отиват само заради едната къща.
Трябва да има в близост върхове, забележителности и т.н. Да е като изходна точка за поне 2-3 еднодневни прехода/разходки.
Добавят се атракции, като коне, атв, моторни шейни и т.н. И много е важно какъв таргет от хора търсите. Дали ще са тип "идвам за да ям и пия" или "идвам да видя какво има в този район".
Иначе по Габрово, Трявна умряла работа. По-скоро Троянско, Родопи, Рила, Пирин ..
 
Това Атв и подобни вече се изтърка. Нещо по интересно трябва да се мисли.

Вискяре, за мен селото не е просто мечта ами задължителна дестинация. Варна е един от най-замърсените градове, пускам прахосмукачка и след 30 минути телевизора е в прах. А центъра на Варна, където живея е кочина, улиците са окопи, аристократите изсират кученцата си по улицата, строежи, колите само дето не ги паркираме по балконите вече...само чакам на жена ми да и увре акъла и бягаме...
 
Варна е един от най-замърсените градове, пускам прахосмукачка и след 30 минути телевизора е в прах.

Ти да не мислиш че Русе е по-добре. Ние си взехме "ранчо" на 5 минути път със колата и почти всеки свободен час сме там. Има къща, вода и ток. И декар двор.
 
Здравейте.
От 5 години живеем в Германия и смятаме догодина да се върнем в България.Мечтаем си да живеем в планинско или полупланинско място и да развием малък бизнес. Имаме много идеи и голям хъс.
В момента продаваме имота си в България, който е на доста атрактивна цена / над 75000 Евро/ и смятаме да вложим сумата в отремонтирана къща за гости чрез покупка, в която и да живеем. Време и нерви за строеж на нова такава нямаме. Насочили сме се към Габровския или Тревненския Балкан, или някъде в Родопите. Тази в момента се продава http://lada.istrum.eu/
Моля за вашите съвети и идеи.
Смятате ли, че инвестицията си заслужава?Или да се захванем с нещо друго, но задължително искаме да живеем сред природата.
Благодаря и приятен ден.

Защо с тия 80 000 евро не купите нещо малко в Германия (ако може де) и да го пуснете там под наем. С тоя наем ще може да е издържате в БГ на село (условно).
От там нататък каквото дойде - онлайн бизнес и тн.
 
Най-много клиенти за семена и разсад имам от Варна. И са предимно отворени и интелигентни хора.
Относно женската половина - ужасно е. Сега можех да имам двуетажна къща с двор - на първата пряка от Лъвов мост, към халите. Ако не беше се запънала жената навремето. Сега се апе отзад, но онова време отмина.
 
Ми аз сега търся апартамент някъде на по спокойно място. С парите за някакви мизерии в града, може да се направи къща с басейн на 10 км от Варна.
 
Доста забавни "мъдрости" в тази тема...
Бизнес с мекички и 1-2 къщички за туристи от майната си не е бизнес. Аз никога не бих вложил 80к € в такова нещо!
Избор на имот си е цяла тема. И одисея. Това не са джапанки от плажна сергия. На времето квартира си избирах 7 месеца. Не че нямаше богат избор. И си взех за четвърт от типичния наем за квартала. На 6 минути пеша от бизнеса ми.
В Германия било добре, в Беларусия било зле, в София нямало нищо заслужаващо за купуване, на село IT не ставало.
Ми то някои на село и картофи не смогват да произведат, но обичайно картофите се произвеждат на село, а не в града.
Северна Германия се обезлюдява, от много "хубав" живот. И то доста от преди Меркел да довлече циганията.
За европарите хич няма да отварям дума.
Живота на село е идилия по клипчета и снимки - птички пеят, доматите сами растат и тичат на масата, агнето чака с нетърпение да се добере до тавата и фурната...
Живота на село може и е по-хубав от живота в града. Но си има изисквания. Не искам да ви попарвам желанията, но от това, което чета, явно си го представяте, че за две седмици вече ще пиете кафето на морава под славееви песни. Има хора с късмет - уцелват милионите от тотото. Може да сте от тях.

Сега основният ми коментар:
Ако не сте изкарали стаж за немска пенсия, какъв е зора да се връщате?!
Ние сме селски чеда, живяхме и в голям град, а последният имот, който продаваме е в отлично устроено село на 2 км. от голям град. Та селският живот и селската работа я познаваме отлично и с удоволствие я вършим. Хора "работари" сме. Въпреки добре устроеният живот вече тук ще се върнем в Бг, заради най-важните неща, които не можем да си ги купим с пари: семейството, приятелите, слънцето, снега, празниците, вкусната храна. Приоритетите на хората се променят. Ние се връщаме при корените и "при-родата". Дано да не се получи нещо като изповед, но както вие, така и много хора ни се чудят на решението. А то идва просто от вътре.
 

Горе