Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

Аз бях разработил на базата на opencart една система за Бургаска пицария... с филтър по алергени, форма за лесни и бързи поръчки поръчки, часовник с обратно броене до края на работния ден на кухнята, схема за лоялни клиенти и промоции и куп други неща.
Но за съжаление клиента не беше готов за всички тези неща и силно ми оряза идеята.

Ако наистина имаш нужда от помощ, обещавам да помогна, а и не на последно място съм професионален готвач.
 
От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

Аз бях разработил на базата на opencart една система за Бургаска пицария... с филтър по алергени, форма за лесни и бързи поръчки поръчки, часовник с обратно броене до края на работния ден на кухнята, схема за лоялни клиенти и промоции и куп други неща.
Но за съжаление клиента не беше готов за всички тези неща и силно ми оряза идеята.

Ако наистина имаш нужда от помощ, обещавам да помогна, а и не на последно място съм професионален готвач.

Бате, колко струва това,,, знам, че си испипваш работите, а ми трява неша зя пицария,,, ако може с лека остъпка :wink:
 
От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

Ела на скайпа да кажеш какво точно ти трябва
Ще имаш отстъпка,,,,, голяма ;)

Бате, колко струва това,,, знам, че си испипваш работите, а ми трява неша зя пицария,,, ако може с лека остъпка :wink:
 
От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

Аз бях разработил на базата на opencart една система за Бургаска пицария... с филтър по алергени, форма за лесни и бързи поръчки поръчки, часовник с обратно броене до края на работния ден на кухнята, схема за лоялни клиенти и промоции и куп други неща.
Но за съжаление клиента не беше готов за всички тези неща и силно ми оряза идеята.

Ако наистина имаш нужда от помощ, обещавам да помогна, а и не на последно място съм професионален готвач.

Има няма 5-10% ще тръгнат да се занимават с толква сложна поръчка.
Една кака слагаш на телефона да приема заявките и сайта само за каталог.
 
От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

По - добре едно приложение да се направи, като ще е с толкова опции. Но пак опира да бюджет и желание за гмуркане надълбоко в бизнеса.
 
От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

По - добре едно приложение да се направи, като ще е с толкова опции. Но пак опира да бюджет и желание за гмуркане надълбоко в бизнеса.

Ех чи ного спецялисти, ами кво приложение ве байхуй
 
От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

Поръчката в никакъв случай не е сложна ....

Говорим за информиран избора и добро потребителско преживяване, както и за наредбата във всички менюта да се съдържа инфо за алергените в продуктите.

Може да ти се струва странно но много хора наистина им пука какво ядат.

Не казвам че варианта с каката е лош но е + една заплата още.


Има няма 5-10% ще тръгнат да се занимават с толква сложна поръчка.
Една кака слагаш на телефона да приема заявките и сайта само за каталог.
 
От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

Прави се един опенкарт и на всеки продукт просто има варианти - едни текстови полета със заглавие "Напишете каква порция искате - Стандартна ( 100гр ) или Диетична ( 50 гр ) и т.н., клиента си пише и му се доставя...нищо сложно не е .
 
От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

Прави се един опенкарт и на всеки продукт просто има варианти - едни текстови полета със заглавие "Напишете каква порция искате - Стандартна ( 100гр ) или Диетична ( 50 гр ) и т.н., клиента си пише и му се доставя...нищо сложно не е .

Спициално ти не си дорасъл за тези неща :beer:
 
От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

cross без да се засягаш ама и хабер си нямаш за какво иде реч.

Следващия път като седнеш на кръчма освен цените в менюто прегледай и грамажите а после забележи какво са ти се сервирали не какво а колко ..

Прави се един опенкарт и на всеки продукт просто има варианти - едни текстови полета със заглавие "Напишете каква порция искате - Стандартна ( 100гр ) или Диетична ( 50 гр ) и т.н., клиента си пише и му се доставя...нищо сложно не е .
 
От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

Поръчката в никакъв случай не е сложна ....

Говорим за информиран избора и добро потребителско преживяване, както и за наредбата във всички менюта да се съдържа инфо за алергените в продуктите.

Може да ти се струва странно но много хора наистина им пука какво ядат.

Не казвам че варианта с каката е лош но е + една заплата още.

Тук е време да уточни и към коя група клиенти се е насочил. Според нея ще е различен и бюджета.
 
От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

Таргет групата е ясна, това са работници и служители в офисите в квартала които нямат време и възможност да обядват в къщи.

Също така са хора които скучаят на работата си и постоянно си ровят в телефоните

И не на последно място хора които искат да си занесат вкусна домашно приготвена храна в къщи за вечеря
 
От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

Таргет групата е ясна, това са работници и служители в офисите в квартала които нямат време и възможност да обядват в къщи.

Също така са хора които скучаят на работата си и постоянно си ровят в телефоните

И не на последно място хора които искат да си занесат вкусна домашно приготвена храна в къщи за вечеря
Kak така ги сложи всички в една група?
Работник със 500 лева заплата и офис служителка с 1К заплата едно и също ли ще ядът?
 
От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

Работник с 500 лв. заплата не е в тази ниша ...
Даже бих казал не е и в София
Нарочно ли се правиш да неразбрал?
 
От: Бизнес с храна за офиса - въпрос, съвети

Районът на младежа е изключително подходящ от към платежоспособни клиенти. Заплатите на офис служителите там са между 800 и 1200 лв, в IT бранша и повече. Мениджърите не ги броим, те също взимат повече. Та за всеки служител на всяко ниво е сугурно, че може и направо си отделя между 4 и 10 лв за обяд. Пак зависи дали е мъж/жена, 50 кг или 110 и прочие.

Таргета му са всички офиси в радиус 2-3 км. Поне за начало, по натам да си мисли за повече. Там има толкова много офиси, че докато ги разработи...
 
Здравейте отново!
Благодаря на всички изказали се по темата, доста от нещата ми бяха много полезни в създаването на първоначалния план и избистряне на идеята.
Поради наличие на други проекти този малко се позабави, но зимата е силният сезон тук, така че ще се помъча да се включим на време.
Сега пред мен стои въпросът с маркетинга и намирането на клиенти. Много неща ми се въртят в главата.
Таргетирането на района във фейсбук е неизбежно. Въпросът е маркетинга от чисто психологическа, галантна, емоционална и както искате я наречете точка...
Мислил съм за безплатни пратки, чрез куриер и чрез мен самия. Например, както си стоят хората, появявам се аз в 12ч на обяд с подготвени подаръчно разни нещица за ядене и кратко резюме на това, което предлагам. Изхождам от там, че всички които рекламират някакви доставки ти хвърлят един гол лист и толкова... Ако дадеш отношение на хората си мисля, че би трябвало да се отплати в последствие.
Други идеи, като първата доставка да бъде безплатна също ми се върти в главата. Няма да е кой знае каква загуба, но пък е възможност за спечелване на постоянни клиенти.

Бих искал да се обърна към вас с въпроса "На вас как би ви било приятно някой да ви презентира подобно нещо и кое би ви накарало да поръчате от съответния човек, ресторант, марка и т.н.?

Ще бъдете наистина полезни сигурен съм!

Благодаря за вниманието предварително!
 
При мен може да си добавиш платено ревю на сайта от подписа ми. Приемам ревюта за ресторанти и тем подобни. Няма много възползвали се, но линка, който ще получиш към сайта си ще е тематичен и авторитетен, което е един старт откъм интернет маркетинг и оптимизация за търсещи машини. За подробности на лично.
 

Горе