Бихте ли използвали платени социални мрежи ?

Бихте ли използвали платени социални мрежи ?

  • Да

    Votes: 4 21.1%
  • Не

    Votes: 15 78.9%

  • Общо гласове
    19

Ivan.Cekov

Active Member
Въпроса ми е бихте ли използвали платени социални мрежи за набавяне на линкове? Целта е да се премахнат спамърите, да има по-качествени линкове и разбира се да има печалба за собствениците. След като са платени ще има и завишени правила и поддръжка. Ще се радвам да видя и вашето мнение по въпроса :)
 
От: Бихте ли използвали платени социални мрежи ?

Въпроса ми е бихте ли използвали платени социални мрежи за набавяне на линкове? Целта е да ... да има печалба за собствениците.

Докато една от целите е да има печалба за собствениците - такава мрежа никога няма да бъде полезна, добра.
 
От: Бихте ли използвали платени социални мрежи ?

Докато една от целите е да има печалба за собствениците - такава мрежа никога няма да бъде полезна, добра.

Целта на анкетата е не толкова до печалба, а до това да се намали спама, но все пак имаш право докато има свободни ресурси да си спамим както ни дойде на кеф никой няма да плати.
 
От: Бихте ли използвали платени социални мрежи ?

От друга страна линковете ще са много по-качествени от неоспамени и поддържани социалки.
 
От: Бихте ли използвали платени социални мрежи ?

Целта на анкетата е не толкова до печалба, а до това да се намали спама, но все пак имаш право докато има свободни ресурси да си спамим както ни дойде на кеф никой няма да плати.

Да, така си е, прави си. Но го казвам от тази гледна точка:
Според мен сега много хора ще се "светнат" как да печелят парички. Набързо ще направят един, два... няколко сайта, и сега има разни потребители, които се хвалят че имат по една-две дузини социалки. След това обявяват абонамент. И ето ти лесна печалба - тия хора не могат да измислят и един качествен сайт, а ако имат такъв, то не могат да продадат сериозна реклама, но като направят социалката и обявят да кажем по 5 лв. месечен абонамент, и ако има 10 човека - ето ти 50 лв. всеки месец. А сега го разбий това и направи десетина социалки - извода е ясен.
За това съм малко скептичен, че това има сериозно бъдеще. Защото това не е социалка, а един сайт, за който се искат грижи. Абонамента не означава, че някой ще са привилегировани - това означава, че аз ако имам социалка, ще я направя добра, посещавана, ще я вдигна в серпа, и ще се погрижа хората, които пишат статии да печелят не само линковете, но и трафик. А това никак не е малко и не всеки може да го направи.
Въобще, както навсякъде - сериозните хора и качеството ще си проличи и тук.
 
От: От: Бихте ли използвали платени социални мрежи ?

Да, така си е, прави си. Но го казвам от тази гледна точка:
Според мен сега много хора ще се "светнат" как да печелят парички. Набързо ще направят един, два... няколко сайта, и сега има разни потребители, които се хвалят че имат по една-две дузини социалки. След това обявяват абонамент. И ето ти лесна печалба - тия хора не могат да измислят и един качествен сайт, а ако имат такъв, то не могат да продадат сериозна реклама, но като направят социалката и обявят да кажем по 5 лв. месечен абонамент, и ако има 10 човека - ето ти 50 лв. всеки месец. А сега го разбий това и направи десетина социалки - извода е ясен.
За това съм малко скептичен, че това има сериозно бъдеще. Защото това не е социалка, а един сайт, за който се искат грижи. Абонамента не означава, че някой ще са привилегировани - това означава, че аз ако имам социалка, ще я направя добра, посещавана, ще я вдигна в серпа, и ще се погрижа хората, които пишат статии да печелят не само линковете, но и трафик. А това никак не е малко и не всеки може да го направи.
Въобще, както навсякъде - сериозните хора и качеството ще си проличи и тук.

Дето викаш същото с офертите събмит в 100 социалки само за 20 лева. :)
 
От: От: Бихте ли използвали платени социални мрежи ?

Дето викаш същото с офертите събмит в 100 социалки само за 20 лева. :)

:) .
 
Въпроса ми е бихте ли използвали платени социални мрежи за набавяне на линкове? Целта е да се премахнат спамърите, да има по-качествени линкове и разбира се да има печалба за собствениците. След като са платени ще има и завишени правила и поддръжка. Ще се радвам да видя и вашето мнение по въпроса :)
Не знам дали аз ще успея да се вместя в някой отговор, но казвам да, когато и единствено носят ползи. Какво ще рече това? По-скоро на нещо като действие, защото сега си има, примерно във Facebook, и който иска си купува спонсорирани постове. Но платена, като менмбършип на месец, трябва да имат ползи самите потребители. Добър пример може да е реален бизнес случващ се там. Или както е затворения кръг на Google - SERP -> Sites -> Adsense. Абе като цяло ползи. Нищо повече не би стимулирало потребителя.

А качеството е задължително, даже и без да се плаща. Никой не ходи по напсамени и зле поддържани сайтове. Това не е бенефит, това е условие да си атрактивен и просто един от играчите в мрежата.
 
От: Бихте ли използвали платени социални мрежи ?

Платени социалки има успешни.
Ама вие говорите за спамилка, не за социалка...
 
От: От: Бихте ли използвали платени социални мрежи ?

Да, така си е, прави си. Но го казвам от тази гледна точка:
Според мен сега много хора ще се "светнат" как да печелят парички. Набързо ще направят един, два... няколко сайта, и сега има разни потребители, които се хвалят че имат по една-две дузини социалки. След това обявяват абонамент. И ето ти лесна печалба - тия хора не могат да измислят и един качествен сайт, а ако имат такъв, то не могат да продадат сериозна реклама, но като направят социалката и обявят да кажем по 5 лв. месечен абонамент, и ако има 10 човека - ето ти 50 лв. всеки месец. А сега го разбий това и направи десетина социалки - извода е ясен.
За това съм малко скептичен, че това има сериозно бъдеще. Защото това не е социалка, а един сайт, за който се искат грижи. Абонамента не означава, че някой ще са привилегировани - това означава, че аз ако имам социалка, ще я направя добра, посещавана, ще я вдигна в серпа, и ще се погрижа хората, които пишат статии да печелят не само линковете, но и трафик. А това никак не е малко и не всеки може да го направи.
Въобще, както навсякъде - сериозните хора и качеството ще си проличи и тук.

ако ще давам 5 лв. на месец - по-добре да си направя моя :lol:

бих плащал за такава при която 70% от приходите през първите 2 год се инвестират в нея
 
От: Бихте ли използвали платени социални мрежи ?

Не става въпрос за 5 лева месечно, а да речем по 1$.
 
От: Бихте ли използвали платени социални мрежи ?

ако ще инсталираш един pligg и зарязваш - не вярвам да се регистрират много...

Системата щеше да е уникална, аз лично щях да я направя, но като гледам няма смисъл от влагане на труд и средства в такова занятие.
 
От: Бихте ли използвали платени социални мрежи ?

Не, не бих, ако е за БГ - малко хора биха могли да си позволят такава екстра само заради едните спамери, които сравнително лесно се контролират навсякъде, където има свястна поддръжка. А малко потребители автоматично води да знаем какво. Това би могло да ти свърши работа ако примерно предложиш на сдружението на строителните фирми затворена система, където само шефовете на строителните фирми примерно (и свързаните с тяхната дейност отрасли разбира се) могат да контактуват помежду си, да се запознават, обменят опит, ресурси и т.н. - там можеш да поискаш и 100 лева на фирма месечно и ако има интерес пак ще печелиш твърдо и доволно.
 

Горе