Бихте ли искали да имате модераторски права в собствените си теми?

Искате ли да имате администраторски права в своите теми?

  • Да

    Votes: 8 28.6%
  • Не

    Votes: 21 75.0%
  • Нямам мнение

    Votes: 0 0.0%

  • Общо гласове
    28
От друга страна не съм и голям фен на банванията, ако не броим ботовете и линкспамърите.
Сума ти забавни и оригинални хора си заминаха само щото някои други са малко по-чувствителни.

А едно време РЕПИТЕ решаваха толкова много проблеми наведнъж... моментално виждаш чие мнение колко струва и дали да го земаш насериозно, пък той нека си пише каквото и колкото иска. Елегантна и нежна саморегулация.
 
От друга страна не съм и голям фен на банванията, ако не броим ботовете и линкспамърите.

А едно време РЕПИТЕ решаваха толкова много проблеми наведнъж... моментално виждаш чие мнение колко струва и дали да го земаш насериозно, пък той нека си пише каквото и колкото иска. Елегантна и нежна саморегулация.
Баце, тук - в този форум - ако те баннат значи имаш сериозни ишута.

Нищо не решават репите. Едните бяха червени, другите зеленеят. И какво все едно и тук не си ги знае глупаците. Репи за това не ти трябват. Нужно е да му прочетеш първите две изречения и ще стоплиш.
 
Последният да приготви кроасани с кафенце за Нандито, че не ни чака нищо хубаво утре като се събуди.
 
Последният да приготви кроасани с кафенце за Нандито, че не ни чака нищо хубаво утре като се събуди.
Да, за да подсиля емоцията, бих добавил, че ще съм и признателен ако пуска по-женски теми. Не можем ли да разберем просто коя поза харесват повече жените? Ако си има мъж, да си му модерира неговите постове в соц. мрежи, освен ако не са с един общ профил. ;)
 
Съжалявам много но теми, като тази с ваксините и Украйна не знам как точно се реве за самомодерация? Сериозно. :)
Темата/анкета съвсем не е продиктувана от споровете в оф-топика. Знаеш добре кое породи тази идея.

За тези, които не знаят: Хрумна ми, заради пълната липса на модерация в бизнес темите. Една определено луда жена (@Александра Христова) от минимум година спами темите на конкуренцията, без никаква реакция от страна на админите - забележка, премахване на мненията ѝ... Нищо.

Цяла седмица Блинки не смогна да реагира на репорти от няколко човека - чакал авторката на темата да му каже, че не е ок някой да предлага услугите си в чужди теми, като същевременно дискредитира (без никакви доказателства) техните автори.

Нандито, която половината са нахранени от нея,
Ето затова нямам доверие в модераторските ти способности. Липсва ти всякаква обективност.
Виждаш как и кого съм нахранила аз, а не виждаш постовете/хората, които са го предизвикали.

Да, имам остър език, но си създадох поведение на боец именно заради тенденциозната ти модерация през годините.

Още в първите години, когато видях, че НЕ реагираш на репортите ми, започнах да отговарям по начина, по който бях нападана. Сърди се изцяло на себе си за грубия тон в някои теми. Ти го позволи с бездействието си - ти го създаде.
 
Сега влизам и попадам на махленски език, ругатни, скандали, насиране на теми и въобще селяния.
Да, гледаш ги, защото няма адекватна модерация. Ще продължиш да ги гледаш, и изобщо не говоря за темите в оф топика.
тук присъстваха хора, които помагаха на другите, имаше и истински бизнесмени, имаше какво да се чете.
Да, и много от тях спряха да влизат заради шепа лумпени, които ''подмиват'' блинки периодично, за да се радват на максимален комфорт при омазването на теми, в които някой си предлага услугите.
Няма да забравя случая с Константин, чиято тема беше обект на тотален тероризъм от страна на няколко дебила с ранг ''много важна за форума персона''. Какво направи Блинки след многобройните ми призиви да разчисти темата на момчето?? Заключи я, защото пораждала хейт! Адекватно да си е... м...
 
Що не си сипе една чаша червено вино,
Щото не обича. Щото не консумира алкохол.

А ти що не ходиш да вадиш мини от морето, ами си седнал да злобееш, заради един изцяло хипотетичен въпрос?

Вижте, анкетата беше пусната с цел проучване на настройката на потребителите и разглеждаше основно сериозните теми, в които се пречи на потребителите да си предлагат адекватно услугите.

Резултатите до момента са показателни. Българинът не иска права, защото те са пряко обвързани и с отговорности. Добитъка си иска пъдар. Няма лошо, така да бъде. Само, че пъдарят ще се погрижи за вас, когато/ и ако изобщо сметне за необходимо.
 
Последният да приготви кроасани с кафенце за Нандито, че не ни чака нищо хубаво утре като се събуди.

Кроасани?? Кой нормален яде с отваряне на очите си? Цигарки вървят с кафето, Ноке! Не ги разбираш нещата. ;)

Хубав и спорен ден на всички пожелавам.
 
Резултатите до момента са показателни. Българинът не иска права, защото те са пряко обвързани и с отговорности. Добитъка си иска пъдар. Няма лошо, така да бъде. Само, че пъдарят ще се погрижи за вас, когато/ и ако изобщо сметне за необходимо.
Беее..бее.., опа, чеки да превключим на кирилица..

В исторически план.. преди няколко милиона години имаше подобна ситуация и тогава се появи пазарния офтопик.. да се избегне лафаджийството в "бизнес темите".

Изцяло личното ми мнение е, че не тряя да можем да трием. Неколко са причините, ма ей ти един, два примера.

1. Онаа тема... Ако авторката можеше да трие, да, щеше да си изчисти "бизнес темата" ама щеше да заличи и следите от неграмотността и наглоста на конкуренцията.
Кофти за авторката, пе трябва да си копи/пейстне нова темичкс, ама по-добре да се локне и да си седи като инфо.

2. Все по-рядко се случва, но е добре, ако се появи некой схемаджия да можем да си го оплюем както си му е реда.. ако почне да ни трие..?

Айде, че паша ма чака.
 
Кроасани?? Кой нормален яде с отваряне на очите си? Цигарки вървят с кафето, Ноке! Не ги разбираш нещата. ;)

Хубав и спорен ден на всички пожелавам.
А си мислех, че само аз стартирам деня така. Не, че е полезно, но ми стана по-хубаво да разбера, че не го правя само аз. :)

И да, как се става с апетит. Или може би това е от цигарите.
 
Темата/анкета съвсем не е продиктувана от споровете в оф-топика. Знаеш добре кое породи тази идея.

За тези, които не знаят: Хрумна ми, заради пълната липса на модерация в бизнес темите. Една определено луда жена (@Александра Христова) от минимум година спами темите на конкуренцията, без никаква реакция от страна на админите - забележка, премахване на мненията ѝ... Нищо.

Цяла седмица Блинки не смогна да реагира на репорти от няколко човека - чакал авторката на темата да му каже, че не е ок някой да предлага услугите си в чужди теми, като същевременно дискредитира (без никакви доказателства) техните автори.


Ето затова нямам доверие в модераторските ти способности. Липсва ти всякаква обективност.
Виждаш как и кого съм нахранила аз, а не виждаш постовете/хората, които са го предизвикали.

Да, имам остър език, но си създадох поведение на боец именно заради тенденциозната ти модерация през годините.

Още в първите години, когато видях, че НЕ реагираш на репортите ми, започнах да отговарям по начина, по който бях нападана. Сърди се изцяло на себе си за грубия тон в някои теми. Ти го позволи с бездействието си - ти го създаде.
Темата е почистена. Може да провериш, ако не ми вярваш. Блинки репортите ги е видял, и в това може да си сигурна. Но има един момент, в който преди по-тежка модерация се гледа не само от мен. Не мисли, че модерирането е лесен процес. Той в много случаи подтиква и към негативни помисли каква уж "цензура" има. Не е да хванеш и да изтриеш нещо. Това повлича след себе си много злобни коментари и в много случаи критики, което води неимоверно след себе си настроения, вредящи на форума. И през годините темите, които са в пазара, винаги са били в ръцете на авторите им, защото както може да им донесат печалби, така може и да донесат много негативи.

Честно казано всеки има право на мнение, модерирането тук е от най-либералното, даващо малко повече свобода. Честно казано няма угодия като цяло. Все някоя страна е ощетена, но едно е сигурно - съобразени са изцяло с правилата на форума. А именно тези правила са го съхранили през годините. Това е хубаво, че си станала боец, само да ти кажа, туй като имам повече опит от теб по форумите, този боец е приключил на 1-2рата седмица в друг форум, с други правила. За жалост няма как да направиш проверка на думите. :)
 
Не, че е полезно,
Напротив, действа чудесно на храносмилането. С ядене се затруднява храносмилателната система, затова не бива да се буха в търбуха веднага със ставането. С кафе и цигарка се стимулира отделителната система, което никой не може да ме убеди, че е вредно за здравето.

Ся, който предпочита, може да го постигне с чай, топла вода и лимон... Цигарата не е задължителна. Тя е атрибут на напредналите в здравословните практики. ;)
 
Напротив, действа чудесно на храносмилането. С ядене се затруднява храносмилателната система, затова не бива да се буха в търбуха веднага със ставането. С кафе и цигарка се стимулира отделителната система, което никой не може да ме убеди, че е вредно за здравето.

Ся, който предпочита, може да го постигне с чай, топла вода и лимон... Цигарата не е задължителна. Тя е атрибут на напредналите в здравословните практики. ;)
Абе да стартираш деня с цигара и кафе не е много полезно и здравословно. Питал съм доста доктори, никой не е казал обратното. Честно казано трудно бих си представил друг старт на деня. Ще трябва да се мислят варианти за друг старт на деня. Май наистина само цигарата прави картинката зле. :)
 
Не е да хванеш и да изтриеш нещо
Не става дума за ''нещо'', а за поведение, което е наистина недопустимо и против правилата на форума, където и да са те.

Я ми кажи, ти щеше ли да изтриеш псувните и вулгаризмите на Ремайнд от ''оная'' тема, ако беше само моят репорт? Не, нямаше да си мръднеш пръста. И въпросът не е дали съм жена. Никой не заслужава грозни обиди, но когато виждаш, че с легитимни методи не става - почваш да меташ и ти. Обикновено работи!

Същото като с Русия и украйна. 8 години Русия сезира света и съответните организации за изстъпленията на фашисткия режим и грубото погазване на всички споразумения - глас в пустиня. Накрая тя взе нещата в свои ръце и всички ревнаха, че имало агресия. Същото и с мен - Нанди храни. Ми ще храни, щото ако не ошамариш лекето, то няма да разбере с кого си има работа. Ние военните сили сме така. ;)

само да ти кажа, туй като имам повече опит от теб по форумите, този боец е приключил на 1-2рата седмица в друг форум, с други правила. За жалост няма как да направиш проверка на думите.
Напротив, има как да направя проверка. На много места са ме наказвали и дори са ми банвали профила за груб тон, но са постъпвали по същия начин и с потребителите, които са го предизвикали. Тук това нещо го няма.

Аз си знам кусурите и приемам критики и наказания. Двойният аршин е това, което никога няма да приема. Несправедливостта е това, което може да ме накара да извадя някому очите. И няма значение дали тази несправедливост е насочена към мен или към някой друг. За 8 години трябва да си забелязал, че влизам в битки основно заради други хора.
 
Не става дума за ''нещо'', а за поведение, което е наистина недопустимо и против правилата на форума, където и да са те.

Я ми кажи, ти щеше ли да изтриеш псувните и вулгаризмите на Ремайнд от ''оная'' тема, ако беше само моят репорт? Не, нямаше да си мръднеш пръста. И въпросът не е дали съм жена. Никой не заслужава грозни обиди, но когато виждаш, че с легитимни методи не става - почваш да меташ и ти. Обикновено работи!

Същото като с Русия и украйна. 8 години Русия сезира света и съответните организации за изстъпленията на фашисткия режим и грубото погазване на всички споразумения - глас в пустиня. Накрая тя взе нещата в свои ръце и всички ревнаха, че имало агресия. Същото и с мен - Нанди храни. Ми ще храни, щото ако не ошамариш лекето, то няма да разбере с кого си има работа. Ние военните сили сме така. ;)


Напротив, има как да направя проверка. На много места са ме наказвали и дори са ми банвали профила за груб тон, но са постъпвали по същия начин и с потребителите, които са го предизвикали. Тук това нещо го няма.

Аз си знам кусурите и приемам критики и наказания. Двойният аршин е това, което никога няма да приема. Несправедливостта е това, което може да ме накара да извадя някому очите. И няма значение дали тази несправедливост е насочена към мен или към някой друг. За 8 години трябва да си забелязал, че влизам в битки основно заради други хора.
Да, щях. Но почна ли да трия него, почвам да трия всичко подобно и така докато темата не започне да се оглозгва до пост №1. Ако това искате, защо тогава има такава тема. Не мога да повярвам, че влизам в обяснителен режим, защото просто някои хора не могат да сдържат емоциите си и нормалния начин на комуникиране спора да работи след като се спречкат в някои от техните си убеждения.

Значи са те банвали, а тук не си получавала никакви наказания, просто си била любезно предупреждавана. Това не ти ли говори нещо, даже няколко неща. :) Тук за да те баннем наистина трябва да си минала зад границата. Виж, не следваме модерирането на форумите, в които колят и бесят бг админи в лошия смисъл на думата. Такива, които са усетили и за секунди силата на властта. Няма двоен стандарт за никой, всеки е еднакво модериран, еднаква наказан или съответно еднакво поощряван или еднакво минал измежду капките. Взимането на страна в една модерация е може би един от най-грешните подходи. И това мога да те уверя, че никога не е била практика.

За жалост не си имала възможността да си нас от малко по-отдавна, за да разбереш през какво нещо е минал форума от към "личности", с които сме имали сериозни проблеми - не само с езика им, но и с начина им на "полезност" тук. Такива, които са вкарвали форума в доста "интересни" ситуации. Нали, мани ме мен, през годините съм претръпнал на всичко, но гледаме да запазим форума, и не го правим за нас, а за всеки, който би го намерил полезен. А той е бил и продължава да е такъв.

Намирам една тенденция през годините. А именно хората все по-малко изпитват нужда да помагат, повечето искат просто да вземат това, което им се "полага" и в замяна нищо. Не говоря за тук, по принцип е така. Но за жалост и нас с времето не ни е подминало.
 
Резултатите до момента са показателни. Българинът не иска права, защото те са пряко обвързани и с отговорности. Добитъка си иска пъдар. Няма лошо, така да бъде. Само, че пъдарят ще се погрижи за вас, когато/ и ако изобщо сметне за необходимо.
Значи много е важно да правиш добре разликата между "поемане на отговорност" и "не е моя работа, защото не е моя работа". Ако искаш да отидем да вземем всичко по един скалпел и да си вадим сами апендицитите? Да поемем отговорност и да не сме овце като всички, които го правят по старомодния начин - с хирург. :D

Администрацията на група хора, които имат повече опит, време и знаят как съвместно да взимат решения не е измислено от вчера. Ти май наистина не разбираш какво би се случило, ако се дадат права на такива като теб и оня изтрещялник Тупана? :)
 
защото просто някои хора не могат да сдържат емоциите си и нормалния начин на комуникиране спора да работи след като се спречкат в някои от техните си убеждения.
Тук изобщо не става дума за битките в политическите теми.

Кажи ми колко пъти направихте забележка на оная кукувица Сашка, която системно спами темите на колежки с неграмотно написани коментари от типа ''изберете мен, тая не става, тя е копи-пейст и т.н.'' - Колко пъти ти лично я предупреди, че така не се правии?

Тупанчето, който е супер готин и не е навредил на ничий бизнес го банваш, защото някоя префинена госпожица се е опалакала на госпожата за негово изказване в оф-топик тема. В същото време бизнес темите се осират, с което се вреди на техните автори, които трябва да чакат благоволение, за да се почисти темата им.


Ако искаш да отидем да вземем всичко по един скалпел и да си вадим сами апендицитите?
Не съм изненадана, че приравняваш висококвалифицирана дейност с нещо, което дори Блинки може да прави, ако поиска. ;)

Ти отдавна си се доказал като момче с дефицити, затова не ти се сърдя за всички глупости, които си наплякал в темата. Бъди здрав. :)
 
Понеже опцията репорт се е доказала многократно като неефективна, ми се струва удачно всеки автор на тема във форума да има възможност сам да си я модерира. По този начин ще се елиминират навреме неадекватни включвания на потребители и ще може бързо да се реагира на груб тон, обиди и всякакъв оф-топик/спам в темите.

С тази възможност ще се облекчи и работата на админите. А ние, потребителите няма да се чувстваме като деца в детската градина, които се оплакват на госпожата.

Гласувайте, дами и господа. Тук вотът ви няма да бъде манипулиран. :)

п.с. Друг е въпросът доколко ще бъде зачетен. Така и не разбрах дали тази идея е технически изпълнима.
Не съм съгласен, ще има дискриминация. Например ако темата е твоя и аз ти коментирам. Адмирации към админите, които си вършат перфектно работата и нямат конкретно отношение спрямо дадени потребители, дори на моменти им се чудя как издържат да не вземат мерки.
 
Например ако темата е твоя и аз ти коментирам
Не знам защо сте толкова уплашени от мен. Че аз съм либерал точно като Блинки, само че с принципи. :D

Разберете нещо много просто - аз обичам споровете и не бих премахнала мнение, само защото се различава от моето. Най-малкото това слага край на спора, който толкова обичам. :)

Ако обаче имам тема, в която си предлагам услугите, искам да мога да изтрия всеки безумен пост, който казва ''вземете мен, тая не става''. Щото алтернативата е да чакам седмица Блинки да се намъдрува дали такова поведение е ок или не.

Иначе Блинки е добряк, но малко безхарактерен за моя вкус. ;)
 

Горе