Бихте ли ползвали подобен сайт...

Бихте ли ползвали подобен сайт?


  • Общо гласове
    9
  • Poll closed .

Websupport

Active Member
Един лош лондончанин даде идеята за сайт - специализиран за борса за банери. Рекламна борса за директна банер реклама. Първоначално ми се стори идеята добра, но като знам какво е мега шуробаджанащина в бг, се чудя дали изобщо такова нещо би вървяло. Принципно си мислех че би вървяло, защото много хора (СИНГЪЛИ ПРЕДИМНО) имат що-годе оборотни сайтове, но пък имат проблеми с монетаризацията. Та на първо четене си казах, че идеята е страхотна - място където такива собственици да предлагат директна банер реклама, да се образува нещо като борса за банери. Уж може да достигнат сайтовете до повече хора - рекламодатели, предимно от по-малък ранг. Но в последствие малко се скептизирах, защото първо защо няма такива борси и второ се сетих за бг-шуробаджанащината, както и факта, че това може би ще бърка в нечии дупки :)
Та понеже ми е писнало да правя неща от които не би имало полза (не че ми е за няколкото дена работа, но все пак би било излишен ангажимент), реших да пусна тук анкета (преди да се бръмна), при вуците, тоест където потенциално най-много биха имали представа дали ще има интерес от такъв сайт. Та въпросът - бихте ли ползвали такова чудо?
 
на секцията Рекламна Борса точно така и е идеята, пише го в дескрипшъна и
Покупки / Продажби на реклама в уеб сайтове, рекламни мрежи и социални страници...

а това че има повече оферти за линкове го дължа на особености на пазара :)
 
Мда, на теория е супер добро начинание и идея, но на практика е малко куцо. Ако ще се прави подобно нещо, агенциите са №1 място за налазване на рекламодатели. А има ли рекламодатели, има и публишъри. ;) Големият проблем е именно недопускането на големи рекламодатели на други големи сайтове в уж голямата лапачка. :)

Аз бих ползвал. Но трябва да има условия за всеки сайт. Много добре да се подбира кой влиза в подобни мрежи и какво се предлага като възможности. Но ако ще е директна реклама, то тук играя импресии и време (на % ротации), а не толкова кликове. Освен ако не се и намери баланса, нещо като среден CTR. :) Мен ми допада, но проучете по-добре нещата, защото директната реклама се продава много трудно, особено в тази рекламна обстановка и изтънелия джоб на повечето бизнесмени-уана бита. :) Има секция тук, както се вика и тук може да се ползва като канал за набиране на рекламодатели - http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=29
 
От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

Мисля че Етаргет скоро спамеха с подобна оферта, не я четох задълбочено но мисля че беше от сорта да наддаваш в реално време за банера си или нещо от сорта.

RTB - REAL TIME BIDDING
 
От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

кулайс, ясно е че в пазара има такава секция, но принципно колкото повече-толкова повече :) А и идеята е по презумцията "изниква една сергия за банани и до нея веднага се нареждат още 5 сергии за банани", защото по този начин се образува нещо като пазарна среда. На този принцип са и моловете. В случая смисъла е, че ако има такава борса и в нея има предлагане, по презумцията за средата би предизвикало интерес сред малки рекламодатели. Форумът (този) е доста специализиран и се посещава повече от мастерите, тоест тези които предлагат и според мен няма най-подходящата среда пък за тези които търсят. И може би и това е една от причините тези две страни да не се срещат толкова често....така наблюдаваме присъствие в рекламният пазар само на големи агенции. Но пък те знаем имат и големи условия, и според мен лично дребни рекламодатели пропускат възможността да пооптимизират сайтът си с тези така да ги нарека алтернативи - тоест по-малки сайтове, но пък нишови и потенциално оборотни, и най-важното значително по-евтини :)

блинки, точно това са и моите съмнения... Иначе в под "банерна борса" имам повече предвид съсредоточаване на повече по вид такава реклама, отколкото изисквания. Тоест да избягаме от това което имат като изисквания големите агенции за реклама, защото те реално режат много потенциални сайтове, които все пак могат да бъдат интерес за рекламодатели :wink:
 
От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

Един лош лондончанин даде идеята за сайт - специализиран за борса за банери. Рекламна борса за директна банер реклама. Първоначално ми се стори идеята добра, но като знам какво е мега шуробаджанащина в бг, се чудя дали изобщо такова нещо би вървяло. Принципно си мислех че би вървяло, защото много хора (СИНГЪЛИ ПРЕДИМНО) имат що-годе оборотни сайтове, но пък имат проблеми с монетаризацията. Та на първо четене си казах, че идеята е страхотна - място където такива собственици да предлагат директна банер реклама, да се образува нещо като борса за банери. Уж може да достигнат сайтовете до повече хора - рекламодатели, предимно от по-малък ранг. Но в последствие малко се скептизирах, защото първо защо няма такива борси и второ се сетих за бг-шуробаджанащината, както и факта, че това може би ще бърка в нечии дупки :)
Та понеже ми е писнало да правя неща от които не би имало полза (не че ми е за няколкото дена работа, но все пак би било излишен ангажимент), реших да пусна тук анкета (преди да се бръмна), при вуците, тоест където потенциално най-много биха имали представа дали ще има интерес от такъв сайт. Та въпросът - бихте ли ползвали такова чудо?


Аз също съм мислил за нещо подобно, но така и не ми остана време за подробности по проекта и реализация
 
От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

Buysellads е точно това. Но те са на световно ниво. С колега от форума одавна мислим нещо подобно, но като гледам пазара и евтините facebook и адуърдс (сравнително де) ще е доста тегаво. Отделно трябва система да се пише за да е всичко изрядно. Щото измами има много, ако не минават рекламите през твоя система за отчитане. А те не са евтини (поне не сгодните). Фирма също ще трябва, защото да минават плащания през теб, да свършва кампанията и ако всичко е окей, да се плаща на банер собственика, защото ако е продажби рекламиращ - издател пак стават разминавяни, измекяри и т.н. Абе не е шега работа, НО идеята си я бива :)
 
От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

Рок, не чак толкова тегаво дет ти си го мислил :) Идеята е по-фрии. Точно това намекнах, че твърде много условия, много изисквания и тн, все неща които реално режат малките, които пък могат да са нишови, могат да бъдат и полезни, пък и по-евтини. Смисъла не е комерсиалност. Нищо няма да минава през сайтът. Идеята е просто да има предлагане. Да се образува пазарна среда, която да предизвика търсене :wink:
 
От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

И то съм го мислил, но реално отваряш 1 сайт , къстъмизираш го що годе да има дизайн и функционалност за същността. Проблема там ще е вероятността от измекяри, като оня с Iframe - пуска сайт с 10К дневно, то няма 100 човека реални... Т.е. ако изгорят няколко човека поради една или друга причина реномето на сайта пропада. В такъв случай ще трябва по някакъв начин да гарантираш истиността на офертите на банерите и евентуалното им изпълнение. Това може да стане с ръчно одобрение и прикачване на адсенс/туксо и лично разглеждане на сайта, но гаранции без система твоя 100% няма да има. Аз лично бих ползвал да си продавам реклама в такъв сайт, щото адсенса е шит, а смея да твърдя че все пак има какво да се предложи, но за тия стотинки в БГ сенса е супер зле.
 
От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

Ето малък пример (въпреки че примери стотици): Странникът има оборотен сайт, но не намира подходящи рекламодатели... Той се чуди защо!!! А аз преполагам с аргументи: Няма подходяща среда, не намира потенциално търсещите такава реклама точно защото няма такава пазарна среда. Всички си мислят, че форуми като този или пък големите рекламни агенции предлагат подобна среда, но това не е така. При разговори с мои познати, собственици на комерсиални сайтове, презентиращи офлайн услуги (предимно) те не знаят как и къде да рекламират, те си нямат и на идея от уебмастерски или предприемачески форуми, те не влизат в такива форуми или сайтове и това е напълно разбираемо (поне за мен).
Но в крайна сметка не съм много сигурен за такъв сайт-борса...тука бг сме оле-мале, за това и пуснах такава тема да придобия горе-долу поне представа какви са настроенията на собствениците на сайтове (предимно тези които са направили такива с идея за монетаризация, но са недоволни от адсенсе и др подобни платформи)
 
От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

^^В тоя смисъл да - съгласен съм... Но така наистина се налагат доста ограничения, но все пак си прав :(
 
Re: От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

кулайс, ясно е че в пазара има такава секция, но принципно колкото повече-толкова повече :) А и идеята е по презумцията "изниква една сергия за банани и до нея веднага се нареждат още 5 сергии за банани", защото по този начин се образува нещо като пазарна среда. На този принцип са и моловете. В случая смисъла е, че ако има такава борса и в нея има предлагане, по презумцията за средата би предизвикало интерес сред малки рекламодатели. Форумът (този) е доста специализиран и се посещава повече от мастерите, тоест тези които предлагат и според мен няма най-подходящата среда пък за тези които търсят. И може би и това е една от причините тези две страни да не се срещат толкова често....така наблюдаваме присъствие в рекламният пазар само на големи агенции. Но пък те знаем имат и големи условия, и според мен лично дребни рекламодатели пропускат възможността да пооптимизират сайтът си с тези така да ги нарека алтернативи - тоест по-малки сайтове, но пък нишови и потенциално оборотни, и най-важното значително по-евтини :)

блинки, точно това са и моите съмнения... Иначе в под "банерна борса" имам повече предвид съсредоточаване на повече по вид такава реклама, отколкото изисквания. Тоест да избягаме от това което имат като изисквания големите агенции за реклама, защото те реално режат много потенциални сайтове, които все пак могат да бъдат интерес за рекламодатели :wink:

лошо няма да има среда и конкуренция, НО теми от форума се ранкват и достигат директно до хора който нито знаят за форума нито за даден сайт борса който ще трябва да се популяризира а просто проверяват за даден тип реклама... :) ако някой си напише темата и заглавието грамотно и подробно ще получи директно трафик от търсачкат за офертата си ... който си напише релкамата неграмотно със заглавие "продавам 2 банера" разчита само на форума като даже си намалява и шанса да направи продажби понеже няма конкретика в заглавието


Ето малък пример (въпреки че примери стотици): Странникът има оборотен сайт, но не намира подходящи рекламодатели... Той се чуди защо!!! А аз преполагам с аргументи: Няма подходяща среда, не намира потенциално търсещите такава реклама точно защото няма такава пазарна среда. Всички си мислят, че форуми като този или пък големите рекламни агенции предлагат подобна среда, но това не е така. При разговори с мои познати, собственици на комерсиални сайтове, презентиращи офлайн услуги (предимно) те не знаят как и къде да рекламират, те си нямат и на идея от уебмастерски или предприемачески форуми, те не влизат в такива форуми или сайтове и това е напълно разбираемо (поне за мен).
Но в крайна сметка не съм много сигурен за такъв сайт-борса...тука бг сме оле-мале, за това и пуснах такава тема да придобия горе-долу поне представа какви са настроенията на собствениците на сайтове (предимно тези които са направили такива с идея за монетаризация, но са недоволни от адсенсе и др подобни платформи)

Да обикновенно като незнаят проверяват в гугъл и тоагава продавачите от форума като са писали грамотно - темата и обявата (като споменах в първия абзац на този пост) имат опция да си я продадът рекламата


сърч за: реклама в спортни страници

https://www.google.com/search?q=реклама+в+спортни+страници


сърч за: реклама в сайт за коли

https://www.google.com/search?q=реклама+в+сайт+за+коли

ПП примерите са идеални как при абсолютно равен шанс някой им се появяват опции да поспечелят някой не ...

едно време като беше по малък форума оправях тайтъли, за да е от полза за всички - трафик за нас продажба за публикувалите, вече не мога да смогвам, всеки с оферта напсиана : "продавам 2 банера" сам си е виновен сам - явно искат да го намират по продавам два банера потенциалните клиетни, а не по реклама в сайт за.... (не мога да го оправям в живота)

Предполагате как биха ви намерили клиентите и така публикувате темата = има ефект от форума дори има възможност да продават на хора който не членуват в него...
 
От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

Не съм напълно съгласен :) Никой не търси по тукашните анчори, в това съм убеден. Освен това форумът както и да звучи е доста сложен. Не сте се замисляли някой нов който не е в час с такъв форум как се вкарва във филми до като обикаля секциите :D Ти си си свикнал и аз също, но хората които не са в час с такива форуми се вкарват в приключения и според мен предпочитат по-прости места с по ясна идея и лесна навигация...и един вид нещо като "да видят сергиите за банани че са една до друга" и че пише на тях СЕРГИИ ЗА БАНАНИ :D
 
Последно редактирано:
От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

Пак малко за примерът със странника, че ми стана смешно :) На един френд му направих сайт за офлайн услуга... и сега му пояснявам колко е трудно тоя сайт да стигне до повече хора..понаплаших го един вид. После му казах, че съм намерил супер тънко за 20лв да му излиза сайта на едно място дет влизат по 10 хиляди души днес :) И от тогава всеки ден ме пита "айде бе кво става с оня евтиният банер за 20лв" :D Ето ти пример за предизвикване на търсене...ама тоя човек никога посмъртно не би влязал тук..още повече да пише и участва :wink:
 
Re: От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

Не съм напълно съгласен :) Никой не търси по тукашните анчори, в това съм убеден. Освен това форумът както и да звучи е доста сложен. Не сте се замисляли някой нов който не е в час с такъв форум как се вкарва във филми до като обикаля секциите :D Ти си си свикнал и аз също, но хората които не са в час с такива форуми се вкарват в приключения и според мен предпочитат по-прости места с по ясна идея и лесна навигация...и един вид нещо като "да видят сергиите за банани че са една до друга" :D

е как да не търси, лонг теил е, с малко трафик е, но ако имаш автокъща, какво ще напишеш ако искаш да сия рекламираш и незнаеш къде а в големите сайтове ти е скъпо

реклама в сайт за коли е с висока вероятност да е един от сърчовете :) въпроса е кой си е написал таитъла така :) а такъв тайтъл е полезен и за в какво ново във форума аз много рядко кликам на тема продавам 2 банера,

Ако имаш риболовен магазин, е вероятно да потърсиш реклама в сайт за риболов (там излизаме оферта с гест блогинг в топ 10 но съм сигурен че ако пича си пусне нова тема с по точен тайтъл и банер реклама ще има опция да продаде натакива който не знаят форума...


няма нужда се вкарва във филм продавача ако си е оставил вскички контактни, а не информация на лс даже няма нужда да се регва направо влиза в оферата и гледа информация за връзка статистика за посещаемост не логнат и тнт, ама аз ли да ви ги напиша обявите питам... форума дава шанс на инациативните...
 
Ако ще правиш реклама на услугата от уста на уста, което е най-добрия маркетинг, поне за мен, ти и сайт не ти трябва, реално. :) Просто му взимаш парите, качваш му банера на някой сайт, който би му докарал трафик, който купува и има интерес към продуктите и това е. Иначе твоя човек е идеална извадка на предприемчивия българин - сайт и до там, а пари за реклама....нъц. :)

Няма как такъв човек да влезе тук и да търси. Но, ако се поинтересува, няма как да подмине. :) В интерес на истината, това, до което се приближава идеята е точно както каза Rocksatedy - Buysellads. Има един много кофти момент тук - за да се предложат цени като Buysellads, трябва пазара да ти го позволи. Както казах идеята е супер, даже се чудя защо за БГ мислите да реализирате това, хванете евро зоната. Ние защо гледаме да драпаме навън. :)
 
Re: От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

Пак малко за примерът със странника, че ми стана смешно :) На един френд му направих сайт за офлайн услуга... и сега му пояснявам колко е трудно тоя сайт да стигне до повече хора..понаплаших го един вид. После му казах, че съм намерил супер тънко за 20лв да му излиза сайта на едно място дет влизат по 10 хиляди души днес :) И от тогава всеки ден ме пита "айде бе кво става с оня евтиният банер за 20лв" :D Ето ти пример за предизвикване на търсене...ама тоя човек никога посмъртно не би влязал тук..още повече да пише и участва :wink:

Аз също създавам търсене и препоръчвам на познати и приятели оферти от форума -само че не ме слушат и затова фалират.... :) но не отхвърляли това от гугъл това е купуващ трафик дори и да е малко
 
От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

Websupport - така си е, трудно е. Отказах се от офертата за 20 лв. - мястото за реклама и банера струва над 200 лв., допълнително намалих цената на 100 лв. - никакъв интерес. В момента съм пуснал реклама за това място за 200 лв. като вече банера е само 1, и допълнително с направените отстъпки цената излиза наполовина даже - и познай дали има интерес!

А мисля, че не само аз съм в такава позиция, има хора, които също имат оборотни сайтове (имам предвид хубав сайт, а не поредния тъп сайт, наблъскан с картинки и статии тип копи-пейст, колкото да "поразведри" малко картинките) и те трудно намират реклами за сайтовете си.

Примерно, аз търся и рекламен агент и пак няма. А мога да поема доста реклама, и човека с който ще работя може да си изкарва според мен отлични доходи, и пак няма. Все се свързват с мен някакви ... направо нямам думи. Щеше да бъде смешно, ако не беше тъжно, излизат ми с номера, че са завършили реклама, а ме карат да им обяснявам какво е това реклама и какво точно се иска от тях да правят... .
 
От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

Ясно кулайс, никой не казва че форума не е подходящ за предлагане на реклама, казвам че хората предпочитат ясното и простото. В случая се възползват хора специалисти, тук поне 2/3 са такива. Ама обущаря или собственика на магазинче или кафене или жена му с фризьорският салон, шанса да намери тук инфо е доста малък. Но ясно, в крайна сметка не става въпрос дали форума е подходящ, а дали би се ползвал тясно специализиран сайт. Ти сега да не мислиш за някаква конкуренция, спокойно, нали сме тук за обмяна на опит и взаимопомощ, а и практиката е доказала, че колкото-повече-толкова повече. Ако имаше само един сайт за предлагане на смартфони, 100% със сигурност щяха да се продават (и ползват, нищо че са толкова яки и готини) в пъти по-малко телефони и интересът към тях щеше да е в мноооого пъти по-малък :wink:

Странник, защото ти вадиш генерални заключения за ефективността на твоята оферта, изхождайки от резултатите постигнати от предлагането и тук... Точно за това говоря - не би трябвало бизнеса да се ограничава и съсредоточава само на едно място, грешна е логиката, че щом тук е мазалото, всичко друго е излишно и безполезно. Търсене се предизвиква с много дублажи. Ейго на, той вика "а, къв е тоя сайт, не съм виждал до сега такъв..значи е някаква тояга, мен намериха да ме баламосват" а другият вика "бахххмааму, гледай на колко места ги продават тия банани, трябва да взема и аз, да не се мина" :D
 
От: Бихте ли ползвали подобен сайт...

А, не, не търся само тук, на много места търся и предлагам, изводите ми не са само от този форум, навсякъде е едно и също. Приказвал съм и с рекламни агенции... там пък каква мафия е, не е за приказване направо, до там се стига, че нямам сметка да работя с рекламни агенции, поне не и с тези, с които съм контактувал.

А точно защото искам да достигна до офлайн клиентите и търся рекламни агенти, не само за новинарския сайт, имам и други сайтове, но това е трудна работа. Тази работа не е за всеки.
 

Горе