Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Страшно сте се зомбирали. На мен лично 10-ката много ми харесва и като функционалност и като интерфейс. Не забравяйте, че без така омразните компании Microsoft и Apple едва ли съвременните компютри и програми щяха да са същите, каквито ги познаваме.

Въпрос на личен избор, гледна точка и на това, какво човек е готов да сподели с M$, е използването на Win 10, ние само се опитваме да кажем, какви са фактите, а всеки решава сам за себе си. Разбира се избора на всеки, е достоен за уважение и аз лично не упреквам никой, който е съгласен да се подложи на това, така че съм съгласен с теб. По втората част от коментара ти обаче няма да се съглася. Майкрософт не са дали нищо на света и не са спомогнали да се развиват технологиите по никакъв начин със затворена си система. Единственото, което правят, е да експлоатират потребителя само с цел печалби. При Apple нещата са почти идентични с малки изключение разбира се, защото те все пак имат пробив и иновации в мобилните платформи. Добре умеят да оптимизират софтуера си за работа с хардуера. В основата си обаче и те са Unix базирани. Виж Линукс ядрото обаче не е така, то е лидер и почти на всякъде е заложено, като на негова база се изграждат и задвижват значително повече технологични решения, за каквото ти дойде на ум. Индустрия, военна сфера, комуникации, супер компютри и т.н. В това няма нищо случайно.


Такива надути смешници най-обичам. Аз зобмби? :D

Казвам ти аз, че си самонадеян пикльо ама не ми вярваш. Един смислен пост не видях в тази тема. Как те търпят тук не си обяснявам. Обичаш или не и колкото и да ти е неприятно, явно нямаш достатъчно компетентност, за да дадеш обоснован отговор и единственот, което ти остава явно е да си съдираш задничето като злобеш на дребно с подобни коментари. За пореден път - бягай на пясъчника дете. Научи се, придобий опит, улегни и тогава се бутай за даваш мнения, а аз няма повече намерения да се занимавам с теб.
 
Последно редактирано:
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Едното се оправя с чакане

Явно си още ерген.
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Явно си още ерген.
Как стигна до това заключение?
Въпрос на личен избор, гледна точка и на това, какво човек е готов да сподели с M$, е използването на Win 10, ние само се опитваме да кажем, какви са фактите, а всеки решава сам за себе си. Разбира се избора на всеки, е достоен за уважение и аз лично не упреквам никой, който е съгласен да се подложи на това, така че съм съгласен с теб. По втората част от коментара ти обаче няма да се съглася. Майкрософт не са дали нищо на света и не са спомогнали да се развиват технологиите по никакъв начин със затворена си система. Единственото, което правят, е да експлоатират потребителя само с цел печалби. При Apple нещата са почти идентични с малки изключение разбира се, защото те все пак имат пробив и иновации в мобилните платформи. Добре умеят да оптимизират софтуера си за работа с хардуера. В основата си обаче и те са Unix базирани. Виж Линукс ядрото обаче не е така, то е лидер и почти на всякъде е заложено, като на негова база се изграждат и задвижват значително повече технологични решения, за каквото ти дойде на ум. Индустрия, военна сфера, комуникации, супер компютри и т.н. В това няма нищо случайно.





Казвам ти аз, че си самонадеян пикльо ама не ми вярваш. Един смислен пост не видях в тази тема. Как те търпят тук не си обяснявам. Обичаш или не и колкото и да ти е неприятно, явно нямаш достатъчно компетентност, за да дадеш обоснован отговор и единственост, което ти остава е да си съдираш задничето като злобеш на дребно с подобни коментари. За пореден път - бягай на пясъчника дете. Научи се, придобий опит, улегни и тогава се бутай за даваш мнения, а аз няма повече намерения да се занимавам с теб.

Защо си редактираш постовете?
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Не забравяйте, че без така омразните компании Microsoft и Apple едва ли съвременните компютри и програми щяха да са същите, каквито ги познаваме.
Силно оспорвано.
Микромекия наложи пазарен монопол и вкара в ъгъла ябълката. Бил Гейтс, освен да иска принудително пари за бъгави версии през година, нищо друго полезно не е направил.
 
  • Like
Реакции: wsar
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Защо си редактираш постовете?

Пхахахаха, идеален си...
За да ги редактирам, допълня или променя, или да опраа правописа където и к'вото видя. За разлика от теб, освен че се занимавам да ти отговарям, (че много почнахме да се смеем и решихме да се полендзим), като те гледаме какъв си ми шаран неориентиран, имам и още куп друга работа. Друго моето дете има ли или си искаш биберона?
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Силно оспорвано.
Микромекия наложи пазарен монопол и вкара в ъгъла ябълката. Бил Гейтс, освен да иска принудително пари за бъгави версии през година, нищо друго полезно не е направил.
Как пък все на вас се падат тия бъгове, аз защо не съм попадал на тях?
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Как пък все на вас се падат тия бъгове, аз защо не съм попадал на тях?

Да не се връщам много назад, защото вероятно ще ти е трудно да помниш онези години на 3.11, но кога ХР стана читава (в голяма степен) ОС?
Дори за ХР (СП3) бе одисея връзването в мрежа на доста периферийни елементи.
За Милениум, Виста и подобни да не говорим.
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Вече ъпгреиднах от уин 7
Със драйверите никакъв проблем обаче има други проблеми.
При клик със десният бутон системата отговаря след известен брои минути
ако отговори въобще.
Решение
Трябва да възстановите схемата на екрана по подразбиране
решава проблема но все пак реагира по бавно от уин 7 или 8
Втори често срещан проблем
Старт менюто не работи
Има 2 варианта
Първият е ако сте със аваст антивирус деинсталирате и рестартирате !при мен реши проблема! ако не помогне добавяте нов юзер и би трябвало всичко да е наред.
Най ми харесва във уин 10 ,че има опция за доунгреид до предишната ви операционна система,обаче е валидна само 1 месец след ъпдеита.
Така ,че реших да даунгреидна до уин 7 и да изчакам няколко месеца,докато отстранят бъговете.
Надявам се ,че съм бил полезен.
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Има ли срок за безплатния ъпдейт?
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Има ли срок за безплатния ъпдейт?

Една година, който ще важи за една година. Т.е. ако имаш оригинален win7 да речем и надградиш днес до 10, ще ползваш безплатно 10-ката само за една година, след това ще ти иска да го активираш, което естествено се заплаща.
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Една година, който ще важи за една година. Т.е. ако имаш оригинален win7 да речем и надградиш днес до 10, ще ползваш безплатно 10-ката само за една година, след това ще ти иска да го активираш, което естествено се заплаща.

Какви щуротии говориш...
Офертата за безплатен ъпгрейд е валидна за 1 година след пускането - т.е. до 29 юли 2016 година
Който надгради до 10-ка в рамките на този период получава безплатен лиценз завинаги. След посочената дата, лиценза си остава и потребителя не дължи никакви такси в бъдеще.
Който иска на надгради след 29.07.2016г ще трябва да си заплати лиценза
 
От: От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Какви щуротии говориш...
Офертата за безплатен ъпгрейд е валидна за 1 година след пускането - т.е. до 29 юли 2016 година
Който надгради до 10-ка в рамките на този период получава безплатен лиценз завинаги. След посочената дата, лиценза си остава и потребителя не дължи никакви такси в бъдеще.
Който иска на надгради след 29.07.2016г ще трябва да си заплати лиценза

Ясно, а как да проверя дали лаптопа ми е съвместим с Windows 10
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Ето малък хинт за тези, които много искат да го пробват! Тук повечето са на "ти" с компютрите и смятам, че едва ли някой ще има проблеми.

Направете си имидж на HDD към момента и можете да експериментирате! Ако всичко с вин 10 мине безпроблемно и ви хареса - чудесно! Ако обаче нещо не захапе или пък ако нещо не ви кефи - връщайте имиджа!

Иначе мен десятката ме кефи, ма ше изчакам преди да се пусна и аз по пързалката!

И да, лиценза е фри форевър, ако се ъпдейтне до юли 2016.
 
От: От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Какви щуротии говориш...
Офертата за безплатен ъпгрейд е валидна за 1 година след пускането - т.е. до 29 юли 2016 година
Който надгради до 10-ка в рамките на този период получава безплатен лиценз завинаги. След посочената дата, лиценза си остава и потребителя не дължи никакви такси в бъдеще.
Който иска на надгради след 29.07.2016г ще трябва да си заплати лиценза

Аууу извинявам се ако съм подвел някой. До последно и те на знаеха какво да предприемат и официлано да обявят. Бълваха противоречива информация, че дори и техните "партньори" не бяха съвсем на ясно. Това, което твърдиш за всички версии ли става въпрос или само за ОЕМ, защото за тях е ясно, не си ъпдейтваш хардуера и нямаш проблеми, ама ако решиш да си смениш нещо по хардуера, какво правим, плащаш си или какво? Не им измислям аз презентациите: http://microsoft-news.com/microsoft-details-windows-10-revenue-recognition-model пък и не ме интересува да им следя специално политика от близо. Знам само, че сиренцето в капана е без пари при M$.
 
От: От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Аууу извинявам се ако съм подвел някой. До последно и те на знаеха какво да предприемат и официлано да обявят. Бълваха противоречива информация, че дори и техните "партньори" не бяха съвсем на ясно. Това, което твърдиш за всички версии ли става въпрос или само за ОЕМ, защото за тях е ясно, не си ъпдейтваш хардуера и нямаш проблеми, ама ако решиш да си смениш нещо по хардуера, какво правим, плащаш си или какво? Не им измислям аз презентациите: http://microsoft-news.com/microsoft-details-windows-10-revenue-recognition-model пък и не ме интересува да им следя специално политика от близо. Знам само, че сиренцето в капана е без пари при M$.

Май няма сиренце, надстройката е безплатна, като запазва правата на предходния Windows
8286292N.png
 
От: От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Май няма сиренце, надстройката е безплатна, като запазва правата на предходния Windows
8286292N.png

Не ме разбра, но няма значение. Не питам за изданието на Windows дали е Home или Pro явно, е все едно. Аз питам дали важи за всички версии или само за ОЕМ, което е нещо различно от изданието.
 
От: От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Май няма сиренце

При микромекия винаги има сиренце. Дори с броя въвеждания на лицензионния клрюч:
Интернет кафе, за по-ефтино купува Уин ХР home, според броя на компютрите в него. Хем си е бъгава ОС, хем се ползва много и за какви ли не посещения. Чак след като инсталирах AVG, нещата леко утихнаха. Чести преинсталации, броя въведени лицензионни клрючове се изчерпа! Не може по Мрежата/имейл да получиш продължение. Трябва да се обадиш по телефона лично на представителя Майкрософт за България, за да ти издиктува код за активация на бозата. Който важи 3-4 инсталации и след това пак грабваш телефона. Като ти писне от тази простотия, а и от броя безплодни опити да намериш и говориш с представителя на Майкрософт, или качваш пиратско копие на ХР про и трепериш да не те хванат, или купуваш нов Уин ХР home.
 

Горе