Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Re: От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

На Минт-а си имам скайп, даже повече ме кефи от уиндоуския. Проблем ми са някои филми да подкарам с него и унити плеъра.
Да, филми не гледам на този комп, но не съм се напънъл да го правя, не се е получило. Аз скоро ще преинсталирам, че станаха едно 2-3 години с това чудо. Колкото до скайш, много по як е от изчадието, което гледам за Windows. :)

Но темата е за Windows 10, та да се придържаме към това, иначе има алтернативи, то ясно. ;)

Но с ръка на сърце си признавам, че за следващия ще гледам ако не товари много бюджета, да е с Windows - легален. ;)
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Разводни се темата, ама няма лошо;) Явно има нужда от дискусия по алтернативите.
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Ъпхеро, аз имам скайп на убунту. Проблемът е в теб.
Да има, но трябва да инсталираш сумати и глупости и хранилища и тн ....
 
Re: От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Да има, но трябва да инсталираш сумати и глупости и хранилища и тн ....


Да, и малко ако искаш има и да си го криптираш. ;) Но това е истината. Нещо уиндолса от доста годинки не съм го качвал ка комп.
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Разбира се, че се преминава към най-новата OS (непиратско, оригинално копие/ключ) asap, когато това е възможно. Има си и дата за целта, всичко е ясно (поне за тези, които се интересуват).

За тези, които не се интересуват, могат да се актуализират, четейки и следейки новините, както и техните коментари по съответните tags в специализираният Neowin:

Windows 10 | Office | MS | WC: Win-10 | MyDigitalLife: Win-10 ФОРУМ

N'joy.
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Всички нови версии на операционната система ги избягвам поне година докато не я стабилизират и не работи с всички приложения, които ползвам, а те са страшно много. Защо да се вкарвам във филми с лош край, който мога да пропусна, времето ми е много ценно (от години не се вживявам как иконките ще са ми "чисто нови" и не виждам как някой елементарни визуални екстри ще ми вземат акъла) ... предполагам има много хора, които си имат прекалено много време за губене да експериментират ...
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Всичко е в ръката на 3rd party NON-M$ Devs за всичкия софтуер, НЕзависещ и НЕразработващ се от тях. От 3rd parties зависи дали ще си пуснат ъпдейтите навреме, дали самите ТЕ тестват Win-10 от поне година и пр. Който държи на репутацията си, на обратната и навременна съвместимост, то съответно отдавна би ползвал Builds, излизали до момента (от Devs), за да си напишdk и полират софтуера да върви както трябва (без crashes/errors/bugs).

…e, има ги и такива, които първо чакат RTM, че после се „задействат“, както и трети, които чакат 2г. поне, че после пускат обратно съвместимия ъпдейт, но на такива разработчици едва ли им се ползва софтуера масово, освен ако не е exclusive (преди 2-3 месеца се бях сблъскал с такъв).
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

А телефоните ви с какви операционни системи са, масово андроид и една част иос предполагам, а може би някой са все още с нокиа 6310 ;-) най-железния телефон на всички времена, което всъшност не е толкова лошо http://www.mobilebulgaria.com/news/...brashtat-pogled-kam-starite-telefoni-na-nokia.
Рано или късно всичко остарява и щете или нещете преминавате към по-новото.

Андроид между другото не е ли на основата на линукс или бъркам?

А що се отнася до желанието за перманентен ъпгрейд:-D това е нещо като зараза, аз също съм заразен до някъде и това не е толкова лошо, според мен това е породено от непрекъснатия стремеж за усъвършенстване, но по някога вместо ъп се полочава даунгрейд:))
 
Последно редактирано:
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Аз съм с 8.1 и ще изчакам 'стабилна' 10-ка. В компютъра съхранявам голяма част от работата и не искам да си правя експерименти все още с пробната версия. Основните програми, с които работя са 64 битови и се държат стабилно на 8.1. Естествено голям принос за това има и самата компютърна(хардуеърна) конфигурация.
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Здравейте, вчера ми се появи съобщение в долния десен ъгъл на Windows 7 който ме подканва да обновя до версия 10 но ме притеснява едно след като го обновя нужно ли е отново да купувам лицензионен ключ т.е той върви заедно с диска но все пак нужно ли е отново да си закупувам ключ за да мога да го ползвам или ще си ползвам този който ми е за Windows 7.

OFFTOPIC: Прочетох цялата тема и виждам че тука доста от потребителите са фенове на Линукс и съответно плюят Windows-а ами какво да Ви кажа хора преди 2-3 години си закупих Windows 7 заедно с лаптопа който купувах тогава и след като го инсталирах тогава повече не съм бутал диска и системата ми все още до момента не е забила а повярвайте ми товаря я адски много като се започне от AfterEffects се стига до Photoshop но не мога да кажа същото за пиратските версии защото преди това ми се налагаше през месец да бия инсталация. Относно Линукс и Макинтош бих предпочел Мака защото имам MacBook Pro на външен вид е идеален операционната му система е стабилна но много ама много ме осакатява защото има програми които не мога да ги ползвам а техните алтернативи са супер вдървени така че каквото и да ми говорите Windows за момента е най-популярната ОС и има абсолютно всичко за нея.:)
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Някои проверявал ли е дали пакета на 10-ка е отново безплатен и легален с ъпдейта?
Питам, тъй като съм с оригинален вин7 64 битов и не ми се рискува ако е някаква бета версия...


Оп... пропуснал съм да вметна, че са офис пакета става на въпрос. Сега съм с версията на 2007, но по-новите имат по-добри функции, които ще ми влезнат в употреба. :)
 
Последно редактирано:
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Кой точно „пакет“ имаш предвид, че такъв до 10:00 AM PDT (вечерно време на 29-ти юли) едва ли ще мернеш в Windows Updates, освен ако ти се дърпа .iso версия някакъв си пореден номер „Build“ (тъй като RTM няма, поне до 29.07)?
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

офертата е валидна за 1 година, тъй че ще изчакам от 6 до 11 месеца...
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Аз лично ще изчакам малко, а след това мисля да взема еднo SSD и да си направя чиста инсталация, но ми се иска да може да бъде с boot меню, така че да имам и Linux
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Лаптопите с HD не могат да изглеждат уникално на Win 8 или 7.. дано на Win 10 да са оправили всичките бъгове. :)
С удоволствие го чакам да го свалям от .. сещате се :D
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Все още не,7 се държи стабилно.
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Аз си ъпгрейдвам, и преди си ъпгрейднах на 7ца, сега ще мина на 10ка
Хората предлагат безплатен ъпгрейд, кеф ти е, ъпгрейдваш и тва е, просто новото ме кефи
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Все още не,7 се държи стабилно.

Да, стабилен е, но времето му е изтекло. Трябва да се замени с нещо модерно. Освен това е по-бавен от 8.1 и 10.
 
От: Бихте ли се ъпгрейднали безплатно до Windows 10?

Да, стабилен е, но времето му е изтекло. Трябва да се замени с нещо модерно. Освен това е по-бавен от 8.1 и 10.

+1. И аз съм със седмицата и ще я сменя вече, ако я сложа на sleep после 20 минути чакам да спре да се бъгва и да зацепва....
 

Горе