Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

leonssss

Well-Known Member
Винаги съм се чудел , колкото по шикозен е един хотел по-смотан му е сайта.Същото е с фирмите.
Защо меринджеите им се свиди за направата на хубав сайт.Скоро гледах един сайт-хотел , толкова скъпо обазавеждане имаше сигурно само един стол бе 1000 лева, асайта им с визия от лето 1998г:confused:
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Някои собственици на фирми не подозират какво влияние има интернет. Още живеят в миналото и смятат, че сайта е от минимално значение. Някои дори нямат сайтове, което е още по-смешно.
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

да прав си нямат сайтове.
А някакви квартири и къщи за гости имат по -хубави и
рекламата работи в тяхна полза
 
Последно редактирано:
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Това хотел да има скапан сайт за онлайн резервации или дори да няма си е самоубийство.
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

такива хотели ги подминавам , а може обслужването и интериора да са страхотни!Така губят !

някой може ли каже , колко се печели от агрегатор за хотели
 
Винаги съм се чудел , колкото по шикозен е един хотел по-смотан му е сайта.Същото е с фирмите.
Защо меринджеите им се свиди за направата на хубав сайт.Скоро гледах един сайт-хотел , толкова скъпо обазавеждане имаше сигурно само един стол бе 1000 лева, асайта им с визия от лето 1998г:confused:

Те за това им измислиха и тези програми, в които ще им отпускат до 25К за сайтове, за да могат аджеба да направят нещо за онлайн присъствието си. А защо така се получава, не мога да си отговоря. Нещо изкривено ще е пак, това дето го кара да държи добрите си служители на под 1000 лева заплата, а в същото време да си взима кола за 100 000 лева. Ей това също. Или просто е прост и ограничен човек, и това че той не използва интернет за него означава, че никой почти не използва. Няма какво да си говорим, или са смотани или не им се дават пари, което пак ги прави смотани, защото реално не дават пари само за това. ;) За любовнички и коли, телефони - как да не дават. :) Аз лично не взимам на сериозно бизнес, който изглежда като парцал в интернет. Не ме интересува какви милиона има вложени офлайн, ако онлайн не струва нищо, то не си струва да имаш по каквото и да е с него, ще е голям лош екпириенс. :)
 
Re: От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

и аз също често срещам хубави хотели някой без сайтове други пък със сайт с free домейн :D

Наскоро бях в един не лош малък семеен хотел в Синеморец с много кофти сайт. Но даваха двойните стаите по 30 лева, няма какво да коментирам, то и да искат хубав сайт ще има да си го избиват, но защо пък не. То не може само да вадиш печалбата и да харчиш. :)

И още един пример с доста сериозна фирма (не от най-големите в бранша) за дограма, който сайт изглежда правен на пейтн, така и ми каза пича - сам си го е правел на Дримауивър, направо паднах. И пак си е с него, защото на него му се видяха доста 1000 лева за чисто нов сайт, че и на 2 езика. :) И интересното е, че дойде негов приятел пак в неговия бранш да пият по едно, дойде с Q7, но пък сайта му беше минимум 5К, защото ми го показа и ме попита дали парите, които дава са Ок за това. Нямаше какво да си кривя душата, беше си професионално. Другият няма да се качи на Q7 скоро като гледам какво мислене има за разлика от колегата си.
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Че ако си пълнят капацитета и така, за какво им е сайт. А и по-скъпите хотели се използват от по-изискани клиенти, които им е по-лесно/удобно да вдигат телефона и да се обадят за стая. А това със заплатата от 600лв и кола за 100к на шефа си е чист манталитет ..
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Че ако си пълнят капацитета и така, за какво им е сайт. А и по-скъпите хотели се използват от по-изискани клиенти, които им е по-лесно/удобно да вдигат телефона и да се обадят за стая. А това със заплатата от 600лв и кола за 100к на шефа си е чист манталитет ..

не е така!Дори и да си пълнят стаите целогодишно това е визията им пред света!Да каже клиента чакай да ти покажа къде съм бил и да влезе в нета да отвори един шикозно реалистично рененсансов или модерно урбанистичен милениумски сайт според визията на хотела:)
 
Re: От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

не е така!Дори и да си пълнят стаите целогодишно това е визията им пред света!Да каже клиента чакай да ти покажа къде съм бил и да влезе в нета да отвори един шикозно реалистично рененсансов или модерно урбанистичен милениумски сайт според визията на хотела:)

Да, едното няма общо с другото в някои аспекта. Това е все едно къщата ти отвън да изглежда като някаква конюшня, а като влезеш вътре - палат с какви ли не съвременни гъзарийки. И като минават отвън хората виждат едно, а вътре (ако стигнат, след като са си направили изводите, гледайки я отвън) е на светлинни години. Никой не ходи на първа среща (защото е точно такова) облечен като прошляк, нали? ;)
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Казвам ти го защото, това са българските бизнесмени. То по тая логика и обслужването трябва да е на ниво за да се похвалиш че си бил там, ама не е ...
 
Re: От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Казвам ти го защото, това са българските бизнесмени. То по тая логика и обслужването трябва да е на ниво за да се похвалиш че си бил там, ама не е ...
Все от някъде трябва да се почне. :) Ако и двете са зле, време е да се замислят за нещо други, което им се прави. :)

Аз лично съм се нагледал на всякакви. :) Не може да ме учуди нищо. От тънкажници, които искат да минат тънко и нищо не им се получава в този живот до ларж бизнесмени, които дори не знаят за какво плащат, а си им вървят нещата. :)
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

дай, примери. ще им направим :D
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Винаги съм се чудел , колкото по шикозен е един хотел по-смотан му е сайта.Същото е с фирмите.
Защо меринджеите им се свиди за направата на хубав сайт.Скоро гледах един сайт-хотел , толкова скъпо обазавеждане имаше сигурно само един стол бе 1000 лева, асайта им с визия от лето 1998г:confused:

Освен всичко това, което изброи ще добавя и това. На едната стена на едно CBA (вече ABC), гледам опъната огромна реклама на някакви храни. Email-а на фирмата беше @abv.bg :mad:
 
Re: От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Освен всичко това, което изброи ще добавя и това. На едната стена на едно CBA (вече ABC), гледам опъната огромна реклама на някакви храни. Email-а на фирмата беше @abv.bg :mad:

То не са единствени. :) Ако видите някои фирмени баничарки или бусове, ще видите същото, мейл на abv.bg, направо да ти умре коня от гъдел. :) И моя брачед е така, малко му идва високотехнолоично да ползва мейл от домейн. :) Но съм се амбицирал да го науча, даже не иска да му го върна, нали си може и това. :)

:cry:
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Снимал съм една конференция в "известен"хотел в Родопите. Гледам им сайта....трагедия. Опитах се да говоря с меринджея нещо да подобрим галерията (поне). Отговорът му беше:
"Пари за глупости нямаме". Общината ако иска-тя да плаща за глезотии.
Нямам какво повече да кажа
 
Re: От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

"Пари за глупости нямаме". Общината ако иска-тя да плаща за глезотии.
Нямам какво повече да кажа
Б*х аз този велик гуру на мениджмънта. :) Това явно е някаква много популярна фраза, защото не я чувам за първи път от човек на подобна позиция. ;)

От кога е глезотия интернет визията ти да е читава? :) Този не е за тази позиция. Цяло чудо е, че хотела още върви някак там.
 
От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Пълно е с трагични сайтове и хора, които като инсталират един wordpress през бутона в админ панела си за автоматична инсталация и се чувстват богове :D За жалост постоянно попадам и на такива клиенти, които искат да им правя реклама на сайта, който дори не се зарежда правилно през повечето браузери...
 
Re: От: Богати фирми и шикозни хотели с калпави сайтове - защо ли?

Пълно е с трагични сайтове и хора, които като инсталират един wordpress през бутона в админ панела си за автоматична инсталация и се чувстват богове :D За жалост постоянно попадам и на такива клиенти, които искат да им правя реклама на сайта, който дори не се зарежда правилно през повечето браузери...

Хахаха. Преди има няма 2 години дойде един приятел със сайт визитка, за да му прави SEO. Казах му, че който и да го вземе за тази услуга, ако не му каже, че сайтът трябва да се смени - само ще му вземе парите. Евалата, заслуша се в съвета ми и си го смени. :)

Но го давам за пример, защото това е масово. Друг случай се сещам за една фирма, на която някой от маркетинга е проявил доста силно творческо разстройство и им беше направил фирмения сайт на Дримуивър, като човек, едвам успявах аз да се ориентирам кое какво е и къде би ме отвело. И Бога ми, тръгнал с това нещо да прави кампания в Google AdWords. викам му, абе човек, вие тук самоубийци ли сте или просто наистина вярвате, че ще имате някакви резултати. Казах им да е ме слушат, но поне да вземат още едно мнение по въпроса преди да скочат в ямата. А скока ще е болезнен.

И тук ми идва въпроса....аджеба защо не те слушат? Защото съвета ти е безплатен, защото съвета идва от познат, защото съвета идва от човек, който не им е колега, а е външен. Не знам, но е масово това. Дано им дадат, както обещаха, ваучъри да си сглобят нещо там като сайт. Иначе трагедия. И няма какво да се учудвате - вчера ми звъни един и ми вика "бате, няма ми сайта" ...гледам....гледам...тъпака си е изпуснал домейна. Викам му "ти получи ли мейл?" .... той "да, ама забравям все да отида..." Е за такива си говорим. :)
 

Горе