Брандиране на кафе..

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Търся някакво име с което да брандирам ОФЛАЙН кафе.. ресторант.. и т.н..
Нямам ГРАМ намерение на ТОЗИ етап да си правя кафе, но просто искам да си купя домейна.. Може да си направя тениска :lol:
Чудих се какви ли не имена, и не мога да си харесам и не мога..
Трябва ми .ком да е свободно..

Мислех си за няколко:

- Leolel( на никой не му харесва :lol:)
- Inoks( заето .ком :( )
- Toleo( заето .ком :( )

И общо взето това ми бяха идеите.. :lol:
Някой може ли да помага тука :(

(не пускам секцията в домейни, защото е хем офлайн, хем онлайн)
Трябва ми да е готино,кратко, да няма ч,я,ш,щ,ъ, че потребителите, се бъркат..

Поздрави,
Симеон
 
От: Брандиране на кафе..

При имената на кафенета се търси нещо познато и лесно за запомняне. Примерно: Венеция, Аризона, Класик, Кристал и други подобни. Лоша идея е да се слага нищо незначещо или засукано име. Не е проблем ако има други кафенета със същото име, само гледай да не са много наблизо. От сайт на кафене не виждам абсолютно никакъв смисъл. Не е нужно нищо повече от един блог в Блогспот със снимки и адреса, макар че и това е твърде много.
 
От: Брандиране на кафе..

Отвори Yelp или някой друг подобен сайт, избери си някоя държава и разгледай кафетата и ресторантите там. Ако си харесаш някое име има голяма вероятност .bg домейна да е свободен :)
 
От: Re: Брандиране на кафе..

При имената на кафенета се търси нещо познато и лесно за запомняне. Примерно: Венеция, Аризона, Класик, Кристал и други подобни. Лоша идея е да се слага нищо незначещо или засукано име. Не е проблем ако има други кафенета със същото име, само гледай да не са много наблизо. От сайт на кафене не виждам абсолютно никакъв смисъл. Не е нужно нищо повече от един блог в Блогспот със снимки и адреса, макар че и това е твърде много.
Да така е, но аз имам друго нещо в предвид, като имам предвид брандирането.. :) Просто искам някво име да имам, да си го поддържам.. ;)

Отвори Yelp или някой друг подобен сайт, избери си някоя държава и разгледай кафетата и ресторантите там. Ако си харесаш някое име има голяма вероятност .bg домейна да е свободен :)
.бг, никога не ме е кефило, не знам защо.. намерих няколко добри, но все бяха заети .com-овете ;(

В какъв стил искаш да е кафето? :)
Не знам да ти кажа, аз скоро време няма да го отворя.. поне няколко години ще ми трябват.. Смисъл, още съм далееееееееч от кафето, просто това ми е като мечта, и за това.. :)
Да съм "една крачка" по-напред :)
 
Последно редактирано:
От: Брандиране на кафе..

Избрах си име.. купих го.. и накрая го рефънднах..
Купих си домейна.. и го оставих 15 минути, и после не се сетих как се казва..
Погледнах го.. тамън да му сложа SSL.. и се замислих, ай ще видя след 30 минути..
ПАК ГО ЗАБРАВИХ...

Е как да си купя домейн, който дори аз(собственика), не го помни :lol:
Да си имам и проблемите.. баси :D

Та.. ловът продължава.. Отворен съм за нови идей :D
 
Последно редактирано:
От: Брандиране на кафе..

Тва беше яко :D
Живата истина човече..
Даже го казах на майка ми 5 пъти.. и после след 30 минути я питах, и тя не го помнише..
Е как да имам такъв домейн/кафене, като не мога да го запомня :lol:
 
От: Re: Брандиране на кафе..

просто това ми е като мечта, и за това.. :)
Да съм "една крачка" по-напред :)
Кафе като мечта! Една крачка преди другите.®
Италия се води най-кафеджийската страна: sognocaffe.com е свободен, caffecomeunsogno.com е свободен. ;)
Ако ще е в България: кафекатомечта.com е свободен.
Ако и тези забравиш, спри да пиеш кафе! 8)
 

Горе