България вече е официално на 1-во място по бедност

От: България вече е официално на 1-во място по бедност

ХАХАХА, абе харконе, понякога не ти се отдава да хейтваш. Аз имам пари да ям само филе Елена и сиренце рокфор. Не ме мисли мен, заплатата си я давам сам. Говоря ти за това, че хората са докарани до мизерия, че масово бабите живеят със 150 - 200 лв. пенсийка, за толкова години това ги е променило, мизерията. Идеята ми е, че няма разлика между кризите в края на социализма/комунизма и перманентната криза при демокрацията. Верно, при второто много хора имат пари, ама и преди 89-та пак имаше прослойки, които са си хрупали месце, докато масата е гладувала.

Коментирах разлики между снимки и ситуации, а не между комунизъм и демокрация. Твоята идея не ме интересува.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Пий едно кафенце и разтовари самосвала, че нещо си нервен.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Redrum, братле този път съм на различно мнение. Преди 20 години си говорим за купона система и недостиг, поради оскъдност на основни ресурс и затова са опашките. Всеки взима спрямо купон, кой има по-добри върки взима повече. Като съм бил бебе са ми говорили нашете кви бартери на купони са правили, така че хич да не нямало е.
А това с Лидъл, си е струпване не от недостиг, а от желание за купуване на повече стоки спрямо фиксиран доход. Водени за трупане, не за задоволане на първичното, както е било преди.

Може и така да се каже че преди са се трупали от недостиг на ресурси, но са имали хартийки.

Мисля, че макс говори за годините след 89 и опашкитете, не че след 85 не почва става батака в БГ.
На много възрастни съм им казвал че трябва са били щастливи че са живяли в един златен период.
Но трябва се сблъскаме с реалността и или ние да я контролираме или тя нас. В момента хората чакат някой от горе да ни оправи някой от вън да дойде и ни оправи. А никой не вижда в себе си решението за проблемите си!
Как да го види след като 65 год. е била изтръгната инициативността, а отделно интелигенцията е била под критичния минимум.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Недостигът е бил контролиран и целенасочен. Живи свидетели са ми разказвали странни случки, точно за този период (тъй, като не го помня добре). Обаче има една огромна разлика - тогава хората са живели по-различно и не е имало такова струпване в големите градове, всеки си е имал или градинка или място и се е произвеждала продукция за домашна потреба. Така, че тази криза хората са я минали по-леко, отколкото сегашната криза. Но и при двете системи има кризи и не върви някой да говори какво било преди 89-та, че имало опашки и прочее, защото това не е характерно за целия период, а за края му, когато е предизвикано. Докато следващия строй, от самото си начало е съпроводен с криза, заради безобразното разграбване и рушене.

Иначе с това не съм съгласен:

А това с Лидъл, си е струпване не от недостиг, а от желание за купуване на повече стоки спрямо фиксиран доход. Водени за трупане, не за задоволане на първичното, както е било преди.
Как си мислиш, че живеят хората с по 200 лв. Нормално е като чуят за кисело мляко по 20 ст. и да се избиват да бързат да си купят, защото другото от левче просто не могат да си мечтаят за него. Точно за задоволяване на първичното става въпрос, просто старите хора на по една пенсийка са ограбени и мизерстват. За това и стават тия боеве за банани...тъжна работа.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Пий едно кафенце и разтовари самосвала, че нещо си нервен.

Нарежи си малко от твоето любимо филе Елена, че да ти олекне и се почувстваш повече човек от тези на опашките.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Редрум ти сам ми казваш - навремето е имало дефицит на стоки, сега на недостиг на пари и в двата случая не са добри. Въпроса е какво избираш, защото ако имаш пари и нищо не купуваш заради дефицит май е по зле, от това да имаш малко пари но да можеш си купиш, а при намаления дори и много. Прав си дефицит има само тогава когато някой друг определя и контролира цените, а точно тогава така е било, добре са ти разказали.

Съгласен съм, че не се живее никак с 200 лв. Въпроса бе дефицитно ориентиран.
Давам ти контра въпрос, ако си спомням техномаркета направиха 50% намаление на всякакви техники и магазините им се задръстиха от опашки. Това е щото пак сме адски бедни и си купуваме стоки от 2к на 1к ли е? Или е маркетинг ход. Защото знаеш основе фактор за търсенето е доход, а при константен доход само гъвкава ценова политика вдига търсенето. Това не сме го отркили ние а запада. И това да не рече че и запада беден, щото като дойде черния петък и всичко юруш.

Какво избираш така да кажем дефицит на стоки или недостиг на пари? Мен не ми харесам дефицита на стоки, защото винаги мога заместя парите с алтернтивни разменни средства, но като нямам срещу какво да ги разменя малко става интересно.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Говорим си за стоки от първа необходимост и най-вече храна. Избирам това хората да могат да си купуват храна, всички друго са предмети, които можеш да не притежаваш. Например по време на кризите в София, може да са били празни рафтовете, но огромна част от хората са живеели в малки градове/села и не са изпитвали недостиг на храна.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Въпроса е какво избираш, защото ако имаш пари и нищо не купуваш заради дефицит май е по зле, от това да имаш малко пари но да можеш си купиш, а при намаления дори и много.

Той избира да държи едно филе Елена дълбоко замразено в камерата, защото му носи чувство на удовлетвореност, че някога демонстративно го е купил от супермаркета. Щом го има филето в наличност, значи за Редрум дефицит няма.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Ало, май те хапе нещо кучето, я се осъзнай.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Говорим си за стоки от първа необходимост и най-вече храна. Избирам това хората да могат да си купуват храна, всички друго са предмети, които можеш да не притежаваш. Например по време на кризите в София, може да са били празни рафтовете, но огромна част от хората са живеели в малки градове/села и не са изпитвали недостиг на храна.

Ама ти ако се опитваш да обясниш това на max или блеки - те са с промит мозък, няма смисъл единия макс - тийн на 19 години, другия с промит капиталистически мозък, само сметки са му в главата - същия като дянков.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Говорим си за стоки от първа необходимост и най-вече храна. Избирам това хората да могат да си купуват храна, всички друго са предмети, които можеш да не притежаваш. Например по време на кризите в София, може да са били празни рафтовете, но огромна част от хората са живеели в малки градове/села и не са изпитвали недостиг на храна.

Ама ти ако се опитваш да обясниш това на max или блеки - те са с промит мозък, няма смисъл единия макс - тийн на 19 години, другия с промит капиталистически мозък, само сметки са му в главата - същия като дянков.

http://www.lostbulgaria.com/index.php?cat=7
http://www.lostbulgaria.com/index.php?cat=9
http://www.lostbulgaria.com/index.php?cat=10


Max - соц времето на Бай Тошо е само - "глад, терор, мизерия" ли?

Точно след соц времето идва туй : http://www.lostbulgaria.com/index.php?cat=11 - твоите хора демократите и ибават майката на всичко. И не ми говори, че комунистите са виновни за прехода - ти като махнеш целия режим - нормално да крадат- тя самата демокрация ги предразполага към крадене. Именно този сайт, който си дал виж му името - изгубената България, само негативите гледате, не може така.
 
От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

нормално да крадат- тя самата демокрация ги предразполага към крадене.
Без коментар!
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Защо без коментар? И децата могат да ти кажат, че такава свобода и бюрокрация предразполага към крадене, да не мислиш, че само комунистите крадът? И това комунисти и анти-комунисти - само се разделят хората, бойко го прави много умело, нищо че вардеше най-големия - Бай Тошо. В америка не крадат ли? Там директно се трепят масово. Пране на пари, наркотици, всичко нелегално позволява демокрацията - и после защо са пълни затворите, ами съвсем нормално е да са пълни.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Въпроса е какво избираш, защото ако имаш пари и нищо не купуваш заради дефицит май е по зле, от това да имаш малко пари но да можеш си купиш, а при намаления дори и много.

Не съм съгласен, че е по-добре и ще ти кажа според мен защо. Когато има дефицит примерно като тогава на храна и горива държавата има властта и ресурсите да реши проблема. Веднага могат да тръгнат тировете и цистерните и да внесат от чужбина. По-лошо е когато има ама няма кой да го купува и народа мизерства докато големите вериги хвърлят непродадената храна.

В първият случай проблема можа да бъде решех за кратък период във вторият - не.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Като изключим марксичето, което освен да тропа и копира постове не може, има резон в коментарите ви.

Гангстер д-вата има макс до 3-6 месеца резерв нищо не може направи в лонг терм, а в БГ този лонг терм бе години.
Редрум, Ние точно за стоки от 1ва необходимост говорим че са били дефицити. Аз съм бил малък нашите са правили бартери на купони. Казвали са ми имаме пари но няма какво да купиш.

Въпроса е принципен. Хайде ще го обесня, че марксисчето да разбере:

Дефицит на истински блага е много по ужасен, от дефицит на разменно средство. Имай си 100 бона в сметка и ми се реди на опашки за хляб с часове и ако имаш късмет да си купиш.
Дефиците са само единствно д-вно регламенитрани, в момента има недостиг на парични разменни средства. Дефицит/Недостиг в една икономика не е добре, но още по не добре е когато е стоков дефицита.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Гангстер д-вата има макс до 3-6 месеца резерв нищо не може направи в лонг терм, а в БГ този лонг терм бе години.

Я, пак ми прочети второто и третото изречение. :mrgreen:
 
От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Я, пак ми прочети второто и третото изречение. :mrgreen:

Моя грещка :)
А иначе ти как си представяш, държавата да покрива всичко от 1ва необходимост на нейна сметка, нали идеята е точно д-вата да преразпределя малко. Приницпно може да го направи това но тогава хич не го направиха.
Нали си говорим за реални неща, не какво трабва се прави. Щото преди 20 години трябше да стане именно като ти си го писал, но на цената на нови дългове и т.н и т.н. А сега да оправим проблема с кинтите пак д-вата трябва заема нови дългове и да ги налее в производства и човешки капитал.

И двата принципа д-вата играе главната роля, а не пазара. Трябва да е обратното но затова си трябват адски много неща които запада ги има като мислене а ние не. Та и затова се чака на д-ватата.

Проблема е че и в двата случая се осра д-вата но някой хора още на нея разчитат!
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Чакайте малко сега... Кой ограби пенсионерите, че сега взимат по 100-200лв пенсии ?

Къде са парите от вноските им за 40 години трудов стаж ? Кой ги открадна ? Кой източи предприятията ? Кой направи външния дълг ? Кой докара хиперинфлацията ?

ОДС идва на власт 1997. Тези неща стават мнооого преди това, когато на власт е БКП.


Имате една система, която е пробвана на 30 места и от 30 опита всичките водят до крах. Една по една всички комунистически страни фалират и след това правят преход към демокрация и капитализъм.

Сега Вие тука ми обяснявате, как преди било много по-хубаво. Е хубаво е било за някои по едно време. След това всичко е рухнало, понеже е било неустойчиво.

Стига с тия експерименти вече.


@ReminD - овча главо Луканов от СДС ли е или е от БКП ? Виденов от СДС ли е или от БКП ? Лъжите ти край нямат. Костов и ОДС идват на власт след третия пореден фалит под ръководството на БКП. Набий си го в тъпата кратуна.

Лукановата криза е от 91ва. Виденовата от 97ма - като Костов идва на власт точно в разгара и.


Тоест комунистите и...т мамата на страната, не демокрацията.
 
От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Моя грещка :)
А иначе ти как си представяш, държавата да покрива всичко от 1ва необходимост на нейна сметка, нали идеята е точно д-вата да преразпределя малко. Приницпно може да го направи това но тогава хич не го направиха.
Нали си говорим за реални неща, не какво трабва се прави. Щото преди 20 години трябше да стане именно като ти си го писал, но на цената на нови дългове и т.н и т.н. А сега да оправим проблема с кинтите пак д-вата трябва заема нови дългове и да ги налее в производства и човешки капитал.

И двата принципа д-вата играе главната роля, а не пазара. Трябва да е обратното но затова си трябват адски много неща които запада ги има като мислене а ние не. Та и затова се чака на д-ватата.

Проблема е че и в двата случая се осра д-вата но някой хора още на нея разчитат!

Щом е имало пари с които не е можело да си купят нищо, не мислиш ли, че просто е трябвало временно да се либерализира вноса и да се следи за спекулация на цените? :)
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

И като дойде ОДС на власт колко крадливи комунисти вкара в затвора, това е въпроса?
 

Горе