България вече е официално на 1-во място по бедност

От: България вече е официално на 1-во място по бедност

@redrum - въпроса е кой е..а мамата на страната, че хората да излязат на улицита ?

Отговори ми ясно на този въпрос и после ще коментираме какво направи ОДС.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Правителството на Жан Виденов беше подало оставка. Какъв беше смисъла хората да излизат на улицата? :) Те хората никога не излизат на улицата сами, някой ги изкара, защо?
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

@redrum - въпроса е кой е..а мамата на страната, че хората да излязат на улицита ?

Отговори ми ясно на този въпрос и после ще коментираме какво направи ОДС.

Може ли аз до отговоря на гатанката :) Почва с Иван и завършва на Костов.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Питах те елементарен въпрос. Недей да увърташ.

@biaaro - ти си поредния дето не си знае историята на страната. Иван Костов взима властта след като страната официално е ФАЛИРАЛА. Това е втория фалит за 10 години. Първия е 1990та при управлението на Луканов, втория 1997 при управлението на Виденов. И двамата са от БКП.

http://bg.wikipedia.org/wiki/Януарски_събития_(1997)
Прочети това преди да пилтечиш за Костов.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Според мен "революцията", а също и хиперинфлацията бяха умишлено предизвикани - нещо като "контролиран взрив".
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Цял ден ли ще го увърташ ? Кое управление предизвика кризите от 90та и 97ма ? БКП или СДС/ОДС ?
 
От: От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Щом е имало пари с които не е можело да си купят нищо, не мислиш ли, че просто е трябвало временно да се либерализира вноса и да се следи за спекулация на цените? :)

Общо взето, от внос нямаше нужда. За горивните запаси нямам информация, но дефицита бе в магазините. Заводите и складовете бяха претъпкани със стока, но пък нямаха пари за заплати. Снабдителното звено липсваше.
Точно тогава много хора направиха пари съвсем честно и с работа. Малко пари на ръка в завода и товариш камион със стока на отложено плащане. След като се създаде доверие, бизнеса спеше. С почти всички заводи, с които съм търгувал, работехме по този начин.
- Искам парите да са в касата или банковата сметка на завода два дни преди заплата.
Това са думи на началник пласмент, с който съм работил.
Понеже не вярвах особено на банките (оказа се, че съм бил прав) съм носел точно като във филмите по цяло куфарче, пълно с пачки левове, от всякакъв номинал.
Много мога да разказвам за онова време, и точно защото бях в снабдителното звено - между производителя и крайния търговец.
Някои от нещата, които пишете, не са така. Главно - защото сте слушали за това, вторично - слушали сте от хора, които не са били "в кухнята".
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Няма Виденов няма Луканов. Костов е виновен и толкова.


Само дето не ти излизат годините. България фалира много преди СДС да дойде на власт. Но това ти няма да го признаеш, понеже идеологията ти е по-скъпа от истината.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Добре де, така е. Комунистите съсипаха България. Кажи сега Костов колко човека вкара в затвора.

[video=youtube;nJRxPpzXZ-c]http://www.youtube.com/watch?v=nJRxPpzXZ-c[/video]
 
От: От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Щом е имало пари с които не е можело да си купят нищо, не мислиш ли, че просто е трябвало временно да се либерализира вноса и да се следи за спекулация на цените? :)

Мисля, разбира се ама ако питаш некой тука фанатици, ще ти кажат че запада щял да ни разе*бе както сега ЕС. На хора, които си нямат представа от икономика(още по малко от търговия и външна), но са на ясно за политиците на макс благодарение на ТВ пропаганда, ще ти кажат че това е зло :D

Прав си именно това трябваше да се случи. Но Вискяр добре ти каза, а и Редрума и той същото потвърди. Дефицит има тогава когато някой определя цени и количество.

А как си представяш в ляво правитество да мине либерализацията, а уж се борим за демокрация. Леле колко смешно ми звучи това което написах но си е самия факт.

Либерализиция на внос е кракторкочно решение, производство е устойчивото и дългосрочно решение. Реално трябваше да внасяме и да произвеждаме. Но .........

Май много са забравили историята та да им припомни, колко "демократична" и "пазарна" бяхме:

[video=youtube;t6KbIrjkIZk]http://www.youtube.com/watch?v=t6KbIrjkIZk[/video]

@Вискярски, я кажи малко повече какво е било. За мен е изключително интерсно, от познати, които са били в бизнеса през тъмните години на демокацията, знам че са ставаили огормни печалби от продукция. Едва ли не каквото са вкарали са вадили 2-3 пъти.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

[video]http://vbox7.com/play:e8178fcf21[/video] Америка докараха нарочно кризата за да ни вкарат в БОРДА, Жан Виденов не е искал да има борд ( сиреч да сме зависими от американците ) и това се знае.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

За прехода и планът Ран-Ът, доста интересен коментар:

[video=youtube;VIiv2uX9apY]http://www.youtube.com/watch?v=VIiv2uX9apY[/video]
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

От много хора по-големи и начетени съм чувал, че именно Хиперинфлацията и точно събитията непосредствено преди нея са били именно от наш Костов и сие. Целяща идея да се измят ръцете на БКП и компания, не случайно няма никой вкрана в паднелата от червените.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

[video=youtube;Vi4TsSJzljg]http://www.youtube.com/watch?v=Vi4TsSJzljg[/video]

Иван Ценов за 10 януари 1997 година - Max, гледай го и коментирай.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Буахахахахах.


Комунетата почнаха да се гърчат, като стигнехме до въпроса кой точно докара кризата от 90та и 96-97.

Хахахахахха. Сега САЩ им били виновни. Утре ще са извънземните.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Гледай последния клип бе десебарски комсомолец. Човекът си го казва кое-как е станало в прав текст.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Бухахахахахахаха.

Кво стана е ? Взе да си изтърваш нервите нещо ?

Хахахахахах.


Сори пич истината не ти понася. Сега всякакви конспиративни теории ще ми изкараш.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Питах те елементарен въпрос. Недей да увърташ.

@biaaro - ти си поредния дето не си знае историята на страната. Иван Костов взима властта след като страната официално е ФАЛИРАЛА. Това е втория фалит за 10 години. Първия е 1990та при управлението на Луканов, втория 1997 при управлението на Виденов. И двамата са от БКП.

http://bg.wikipedia.org/wiki/Януарски_събития_(1997)
Прочети това преди да пилтечиш за Костов.

За мен това не е история, защото беше твърде скоро и съвсем ясно си спомням времето на Костов и безумията, които се направиха тогава. Да не говорим, че съм лично засегнат от костовата приватизация. Работих в една фирма, която печелеше по 5 милиона долара на година, не оборот, чиста печалба. Приватизираха я за 4 милиона лева с активи за поне 30 000 000. Само за няколко месеца съкратиха половината хора и намалиха заплатите 5 пъти. По този начин и останалите напуснаха, а местата им заеха неквалифицирани бастуни хванати от гората. Към днешно време фирмата е затънала здраво и съвсем скоро ще излезе от бизнеса, а я оставихме в цветущо здраве. Та това е общо взето което направи Костов с големите фирми в България, ако не го бях видял с очите си сигурно и аз нямаше да вярвам.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Вероятно бъркаш касовата приватизация с масовата приватизация. Коя е тази супер успешна фирма за която си работил да видим кога и кой я е приватизирал ?

Имай в предвид, че Костов приватизира 73 големи предприятия, всичко от които са фалирали от 2-3 години и са в списъка на Жан Виденов за ликвидация.

Дай да назовем отговорните за фалита на България.

Виж статията в уикипедия и ми отговори на въпроса ако обичаш:

Кой предизвика кризата от 1990-1991 и 1996- 1997 ?

По това време Костов не е на власт още. Датите не излизат просто.
 

Горе