България вече е официално на 1-во място по бедност

От: От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

@Вискярски, я кажи малко повече какво е било. За мен е изключително интерсно, от познати, които са били в бизнеса през тъмните години на демокацията, знам че са ставаили огормни печалби от продукция. Едва ли не каквото са вкарали са вадили 2-3 пъти.
Само моите преживелици са за поне един роман и ТВ сериал за цял сезон. :D
2-3 пъти си бе ежедневие. В някои неща съм стигал до 8.
Заводите си го караха по старото ценообразуване. Затворили се в оградата на завода - никакви панаири, никакви реклами, никакви дистрибуторски мрежи. Никаква представа какво става на пазара.
От сегашния Оргахим, Русе, съм доставял в София продукция с Москвич 412 и закачено ремарке. Като дори до Разлог съм карал бои и разредители - за да няма празен курс, когато пътувам за Гоце Делчев.
Общо взето, търговията в началото се правеше с леки коли, тук там ремарке към тях. Бусовете доста по-късно се включиха в играта, а и бяха скъпи.
Втория ми автобус - Авия 20 местна (първия бе Чавдар 5С - изкара година и половина), на която махнах седалките и получих полезен обем 14 куб м (МБ 207 е със 7 куб м обем), го купих за 2000 марки. С плюшена тапицерия и дантелени пердета - беше приготвен да кара албански мераклии до Божи гроб, да стават хаджии. Но не успял да получи лиценз, естествено. :lol:
За два курса се изплати. ;)
Карах го две години и половина, с книжка категория В. Както каза един полицай "- Поне С категория да имахте, господине, хайде да не е Д!".

Въобще - мътна вода, в която плуваха страшно много пари. Само трябваше да се гребне.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Вероятно бъркаш касовата приватизация с масовата приватизация. Коя е тази супер успешна фирма за която си работил да видим кога и кой я е приватизирал ?

Имай в предвид, че Костов приватизира 73 големи предприятия, всичко от които са фалирали от 2-3 години и са в списъка на Жан Виденов за ликвидация.

Дай да назовем отговорните за фалита на България.

Виж статията в уикипедия и ми отговори на въпроса ако обичаш:

Кой предизвика кризата от 1990-1991 и 1996- 1997 ?

По това време Костов не е на власт още. Датите не излизат просто.


Фирмата я приватизира един от известните олигарси, на който бизнеса тръгна от управлението на Костов. Към днешно време същия е разследван за безброй неща. Лидер на партия и крупен индустриалец.

Не отричам приноса на всички преди Костов за разгрома на България, но финалния удар го нанесе точно той. Следващите само оглозгаха останките.

Сега разбрах от другата тема, че си на 27 години.... Ебе момче, ти си бил на 15 години когато са се случвали по-горните събития:) Какво ми се пенявиш тука като грам не си наясно с нещата. Спри да вярваш в дядо коледа и слез малко на земята, защото по сайтовете няма да прочетеш за Ал Бож, мистър 10%, Валяка, в чийто апартамент намериха няколко милиона лева наскоро, и другите от бандата на любимия ти командир.
 
Последно редактирано:
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

@biaaro - Кажи ми как да спорим с тебе като 1 конкретно нещо не си казал ?
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

@biaaro - Кажи ми как да спорим с тебе като 1 конкретно нещо не си казал ?

Написал съм доста конкретни работи, това че нямаш очи да ги видиш не е мой проблем.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Вискяре, абе ти яко си се вписал в онези години. Кво стана събрали капитал за нещо по сериозно или фалита и хипернафлацията ти изграха номер? Макар че тогава се направиха най-добрите сделки, ама то акъл си трябваше за тях
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Да пръщи от конкретни работи поста ти.

Направо да се чуди човек от къде да тръгне да ти проверява инфото.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Трябва да ти пускам имена на фирми и хора, а ти да проверяваш какво има за тях, тъй ли?:)

Виждам те че си тотално объркан и не информиран относно материята.

Костов е във власта от 89г. до 2001 почти без прекъсване и е участвал във всичките мизерии, които бяха извършени.

На чети:

Само за една нощ преподавателят по политикономия на социализма доц. Иван Костов се превръща в главен идеолог на реформаторите в БКП и щатен експерт на КНСБ на Политическата кръгла маса. По-късно е предложен за депутат във Великото народно събрание от БСП. Но през май 1990 г. умира кандидатът на СДС в Пловдив и някой издига на негово място Иван Костов. Така реформаторът -горбачовист от БКП става реформатор в новосформираното движение СДС. И неизменно е във властта - с изключение на един кратък период от декември 1994 до декември 1996 г. по време на управлението на Жан Виденов. Иначе преди това той е министър в две правителства и замалко не остава на поста си и в правителството на Беров! Депутатите от БСП били готови да подкрепят неговата кандидатура, но той просто не бил предложен. Но все пак предава щафетата на свой човек - заместника си Стоян Александров, който след това сдава поста в правителството на Виденов на втория заместник на Костов - Димитър Костов. Така че освен във властта Иван Костов неизменно стои близо до основния ресурс на държавата - нейните финанси. И поради това няма нищо случайно, че кариерата му през целия период на демократични промени е съпътствана от скандали. При това не толкова политически, колкото с фондации - най-напред “Сапио“, после и с “Демокрация“.




Това идва да покаже, че става въпрос за червени и сини комунисти, на които целта е да измамят хората и да им разиграят един твърде дълъг и грозен театър в последствие. Ти като искаш си играй на на конкретика и доказване....
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

В България няма идеология, няма комунисти и капиталисти, има само шуробаджанащина и крадене. Идеологическите приказки за са заблуда на овцете, всички са в играта и голямото крадене. Гледай интервюто на Жан Виденов с Кеворк, ще ти станат ясни много неща, особено за Костов. Защо заедно с Филип Димитров спряха отварянето на досиетата още 90-та година, защо не отвориха досиетата по време на управлението му? Нали е "антикомунист"?
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

@biaaro - и пак не ти излизат сметките.

Костов е във властта от 20 декември 1990 до 30 декември 1992 като министър на финансите в 2 правителства.

Забележи това е времето точно след Лукановата криза.

След това Костов ставам министър председател на 21 май 1997ма точно след Виденовата криза и хиперинфлацията.


Костов не идва преди криза, а след нея. Как пък Костов е виновен за кризата ?
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

[video]http://vbox7.com/play:e8178fcf21[/video]


Изгледай и СЛУШАЙ МНОГОООООООО ВНИМАТЕЛНО КАКВО КАЗВА ТОЯ ЧОВЕК!!!!! Относно твоя човек, както виждаш тоя човек си личи, че е умен човек, че не е някакъв боклук, въобще читав човек е, много хубаво говори и за предателите като цяло в БГ след 89-та.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Важното е какво са направили като са били на власт, не с какво се оправдават днеска и как интелигентно говорят.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

537609_10151214086729790_1112701886_n.jpg
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

155808_431282030271115_1421044341_n.jpg
 
От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Ахаххаах. Това е много добро.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

От тези статистики да изключат мангалите и примитивните турци и тогава да казват, дали сме бедни или не ......
 
Последно редактирано:
От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

От тези статистики да изключат мангалите и примитивните турци и тогава да казват, дали сме бедни или не ......

Да и да се добавят българите дето имат имоти в чужбина
 
От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

От тези статистики да изключат мангалите и примитивните турци и тогава да казват, дали сме бедни или не ......

И да ги изключат от статистиката, пак същото ще е. Народът си е беден като цяло, че циганите свалят до известна степен нивото , така е, но и доходите на работещите българи са много ниски и това е същинския проблем. Средностатистическия българин е със заплата между 400 - 700 лв. И това ако не е бедност, не знам кое е, направо си е мизерия
 
От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

И да ги изключат от статистиката, пак същото ще е. Народът си е беден като цяло, че циганите свалят до известна степен нивото , така е, но и доходите на работещите българи са много ниски и това е същинския проблем. Средностатистическия българин е със заплата между 400 - 700 лв. И това ако не е бедност, не знам кое е, направо си е мизерия

Какво предлагаш
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Нищо не предлагам ,какво да предложа. Всеки да си се оправя, както може.
 

Горе