Българска граматика!

dalasweb

Well-Known Member
Срещам едно заглавие днеска в нета.

Представям Ви първата ми кулинарна книга​

и нещо викам не е граматически правилно.Според мен е

Представям Ви първата СИ кулинарна книга​

проверката я направих, като си казах

Представям Ви първия си интернет проект.

Тази демокрация ти дава великолепната възможност да пишеш книга с грешки без редактор и така хората четат грешно Такива бисери съм чел при фрилансърите:)Такова е образованието. Скоро четох, как чесъна и лука при гастрит, колко полезни били .:)
 
Последно редактирано:
Срещам едно заглавие днеска в нета.

Представям Ви първата ми кулинарна книга​

и нещо викам не е граматически правилно.Според мен е

Представям Ви първата СИ кулинарна книга​

проверката я направих, като си казах

Представям Ви първия си интернет проект.

Тази демокрация ти дава великолепната възможност да пишеш книга с грешки без редактор и така хората четат грешно Такива бисери съм чел при фрилансърите:)Такова е образованието. Скоро четох, как чесъна и лука при гастрит, колко полезни били .:)

Ако обвиняваш демограцията за глупостта на Българите, много лошо. Не знам колко си обикалял из страната, но аз лично съм виждал доста глупост и писането не е проблем, цялата държава е пълна с идиоти, просто по-голяма част от умните избягаха и баланса е нарушен, глупави - умни си има баланс във всяка държавата, просто тук взема да се набиват на очи. Също така от къде знаеш, че даденият фрийлансър не е завършил Американски или Френски колеж, там Българският не е напочит, знам лично над 100 човека доста образовани и едвам пишат на Български. Това е много субективно с писането.

Друго си беше по бай тошово време, нямахме неграмотници, нямахме право много на избор да имаме дори неграмотници, тази лоша демограция, бай тошово време нямаше и глобално затопляне, дупки по пътищата, грозни жени, дебели жени, можеше да построиш къща, можеше да се скатаваш на работа, имаше много работа за всеки, ех времена, друго си беше и винаги бяха пълни магазините с храна. Ако пишеш неграмотно те пребиваха и към белене, друго си беше.
 
Ако обвиняваш демограцията за глупостта на Българите, много лошо. Не знам колко си обикалял из страната, но аз лично съм виждал доста глупост и писането не е проблем, цялата държава е пълна с идиоти, просто по-голяма част от умните избягаха и баланса е нарушен, глупави - умни си има баланс във всяка държавата, просто тук взема да се набиват на очи. Също така от къде знаеш, че даденият фрийлансър не е завършил Американски или Френски колеж, там Българският не е напочит, знам лично над 100 човека доста образовани и едвам пишат на Български. Това е много субективно с писането.

Друго си беше по бай тошово време, нямахме неграмотници, нямахме право много на избор да имаме дори неграмотници, тази лоша демограция, бай тошово време нямаше и глобално затопляне, дупки по пътищата, грозни жени, дебели жени, можеше да построиш къща, можеше да се скатаваш на работа, имаше много работа за всеки, ех времена, друго си беше и винаги бяха пълни магазините с храна. Ако пишеш неграмотно те пребиваха и към белене, друго си беше.
Имаме основни положения, които говорят за обща грамотност на човек. Бил той фрилансър, или някакъв друг лансър. Ако ми пише на шльокавица и неграмотно директно гори, няма значение дали може да ми плаща. Това поне все още можем да си го избираме. Има хора дето кеша им е по-сладък и свалят звезди на мутро типажите.

ПП преди да ме питаш. Не не се заяждам с теб, не те свалям и т.н.
 
Също така от къде знаеш, че даденият фрийлансър не е завършил Американски или Френски колеж, там Българският не е напочит, знам лично над 100 човека доста образовани и едвам пишат на Български. Това е много субективно с писането.

Друго си беше по бай тошово време, нямахме неграмотници,
Явно съм те подвел.Заглавието не е на фрилансер, а на човек, дори учил по живково време и се зачудих дали е правилно.
Граматиката не я знам, но явно от много четене на книги, от тези задължителните в училище по живково време някаква памет на прочетени изречения е останала и нещо не се свързва четейки това заглавие.
Според мен този образования да си пише на английски, а не да ни мъчи с българския си.Ако е умен няма да го прави.
Ботев на 23 години е превеждал от руски на български и има на български свои страхотни произведения.

Настане вечер – месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее, –
Балканът пее хайдушка песен!

Знаеш ли с каква гордост учителката ми по литература ни казваше ,че това е единствения поет в света който с толкова малко думи е обрисувал такава картина.Този куплет е изписан със златни букви в Лондон!

п.п. а на фрилансерите, дори не им гледам писмото ,а смисъла затова писах за гастрита и чесъна.
Не мислят, когато пишат сао да има контент - а дали е правилен, затова навремето в книго-издателствата имаше редактори.Следящи за политически намеци, за правилността и смисъла на написаното и за грешки при писането.
 
Последно редактирано:
Явно съм те подвел.Заглавието не е на фрилансер, а на човек, дори учил по живково време и се зачудих дали е правилно.
Граматиката не я знам, но явно от много четене на книги, от тези задължителните в училище по живково време някаква памет на прочетени изречения е останала и нещо не се свързва четейки това заглавие.
Според мен този образования да си пише на английски, а не да ни мъчи с българския си.Ако е умен няма да го прави.
Ботев на 23 години е превеждал от руски на български и има на български свои страхотни произведения.

Настане вечер – месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее, –
Балканът пее хайдушка песен!

Знаеш ли с каква гордост учителката ми по литература ни казваше ,че това е единствения поет в света който с толкова малко думи е обрисувал такава картина.Този куплет е изписан със златни букви в Лондон!

п.п. а на фрилансерите, дори не им гледам писмото ,а смисъла затова писах за гастрита и чесъна.
Не мислят, когато пишат сао да има контент - а дали е правилен, затова навремето в книго-издателствата имаше редактори.Следящи за политически намеци, за правилността и смисъла на написаното и за грешки при писането.

Здравей, аз разбрах какво си написал добре ис и прав, беше просто интересно да напиша нещо и аз в стил носталгия към комунизъма. :)

За неграмотността може доста да се напише, доста хора им е трудно да напишат, но си прав, че неграмотните тръгнали и книги да издават, тази тема много пъти съм обсъждал, много от мойте познати и приятели говорят 5 думи на Български и другите 2 винаги биват на друг език, това идва от много неща като комплекси и желание да се покажем, също така в България от много години и още дори от театъра, музиката и психологията на Българите идват, че тези извън България са доста по-умни и малко падаме чуждопоклонници. Също така Българина се опитва да невилира и балансира между много култури, тоест избира да учи повече английски защото той се говори по-цял свят а Българският само в България, както написах по-горе това идва от много аспекти, фактори и всякакви подобни през годините.

Ще ми е интересно какво мислиш за новото време, когато всяка една страна в Еропа приема още една голам част мултикултурализъм, защото, много е важно да се вземе под внимание това, че децата се учат от родителите от малки да учат повече английски от колкото Българица/Кирилица...
 
Големия ми е 7 ми клас и имаше проект да нарисува Моканина. Та ... въпросът му (На сина ми), беше как да го нарисува като Йовков, никъда не е направил описание. Обясних му че трябва да прочете "По жицата", да разбере диалога и да прецени сам по косвен път, какъв човек е бил, как е живял, какъв е бил бита му ... И после да го нарисува.
 
Срещам едно заглавие днеска в нета.

Представям Ви първата ми кулинарна книга​

и нещо викам не е граматически правилно.Според мен е

Представям Ви първата СИ кулинарна книга​

Това скрита реклама ли е :)
 
Ще ми е интересно какво мислиш за новото време, когато всяка една страна в Еропа приема още една голам част мултикултурализъм, защото, много е важно да се вземе под внимание това, че децата се учат от родителите от малки да учат повече английски от колкото Българица/Кирилица...
Нашия министър председател от малък са го карали повече да набляга на английския.
И сега е един предател.Предава българите в Македония,като иска да вдигне ветото
Предава българите в Бесарабия, като праща оръжие.
Предава Русия!
Предава българския народ и затова ще го махнат от трона му.Всичко това води до-
ДЪРВО БЕЗ КОРЕН,Миш-маш и Тюрлю гювеч. нали знаеш какво е?
Давам пример с турците в бг и бг турците в Турция.
Едните четат на български и учат за Левски, Ботев, Караджата и се качват на подиума под звуците на българския химн, като победители от името на България.
А другите четат на турски и учат за завоеванията на султаните и Ататюрк и се качват на подиума под звуците на турския химн , като победители от името на Турция.
Всичките са български граждани.
Същото е когато българите, които живеят в Европа.Да българи са, но децата им учат за Бисмарк и копират нрава на хората в държавата, която живеят.И родителите им, ако не наблягат на българщината и българския език , а се стремят лесно интегриране в тамошното обществото, което за разлика в България им дава права и задължения, но не осъзнават, че на документ са българи, но нямат нищо българско, камо ли да пишат и четат на български.
 
Умен си аз не бих се сетил.
Като го каза и потърсих какво е това чудо. Да не го прие като заяждане?
 
dalasweb се възмущава от чуждата неграмотност, това трябва да е виц.

Даласе, аз съм много далеч от правилното писане, но ти си направо към "пубертет, пропуснал часовете по български език заради джойнт и компютърни игри" (а си дръто магаре..). Ти си страшно, даже срамно зле, човече - факт, който всеки вижда. Но правиш тема, в която се възмущаваш от чуждата неграмотност.

Е това ако не е виц.:D:D:D
---

Друго си беше по бай тошово (слято се пише май) време, нямахме неграмотници, нямахме право много на избор да имаме дори неграмотници, тази лоша демограция
Значи тогава си бил грамотен?!?!? Демограцията ли те развали?:)
Или винаги си си бил така и редовно си лагерувал..
Ако пишеш неграмотно те пребиваха и към белене, друго си беше.
Стамба, ти си другият грамотник от байтошово. (И аз помня времето, но теб не те помня от часовете по български.)
 
Нови български думи от Станимир И.:
Демограция - грациозна демокрация.

Поздрави.
 
dalasweb се възмущава от чуждата неграмотност, това трябва да е виц.

Даласе, аз съм много далеч от правилното писане, но ти си направо към "пубертет, пропуснал часовете по български език заради джойнт и компютърни игри" (а си дръто магаре..). Ти си страшно, даже срамно зле, човече - факт, който всеки вижда. Но правиш тема, в която се възмущаваш от чуждата неграмотност.

Е това ако не е виц.:D:D:D
---


Значи тогава си бил грамотен?!?!? Демограцията ли те развали?:)
Или винаги си си бил така и редовно си лагерувал..

Стамба, ти си другият грамотник от байтошово. (И аз помня времето, но теб не те помня от часовете по български.)

Много си прост малък, ще ти го напиша, че си някъде на 18 - 20 доколкото знам, ако вашите са малко глупави и не са ти казали какво е сарказъм, аз ще те науча мойто момче, защото може да съм ти баща. Ето виж тук: https://bg.wikipedia.org/wiki/Сарказъм и мисли малко с главата, тя е там само да виси над раменете. Тръгнал си на пишеш на големите, не се бутай там където ти е малка тояшката малък, остави големите батковци да си пишат, някой неща не ги разбираш, защото не си бил роден тогава, бил си в на баща си скоростната кутия.

Поздрави.
 
Нови български думи от Станимир И.:
Демограция - грациозна демокрация.

Поздрави.
Е, не си прав :) Това е демо версия на грациозност.
 
Ако обвиняваш демограцията за глупостта на Българите, много лошо. Не знам колко си обикалял из страната, но аз лично съм виждал доста глупост и писането не е проблем, цялата държава е пълна с идиоти, просто по-голяма част от умните избягаха и баланса е нарушен, глупави - умни си има баланс във всяка държавата, просто тук взема да се набиват на очи. Също така от къде знаеш, че даденият фрийлансър не е завършил Американски или Френски колеж, там Българският не е напочит, знам лично над 100 човека доста образовани и едвам пишат на Български. Това е много субективно с писането.

Друго си беше по бай тошово време, нямахме неграмотници, нямахме право много на избор да имаме дори неграмотници, тази лоша демограция, бай тошово време нямаше и глобално затопляне, дупки по пътищата, грозни жени, дебели жени, можеше да построиш къща, можеше да се скатаваш на работа, имаше много работа за всеки, ех времена, друго си беше и винаги бяха пълни магазините с храна. Ако пишеш неграмотно те пребиваха и към белене, друго си беше.

Здравей, аз разбрах какво си написал добре ис и прав, беше просто интересно да напиша нещо и аз в стил носталгия към комунизъма. :)

За неграмотността може доста да се напише, доста хора им е трудно да напишат, но си прав, че неграмотните тръгнали и книги да издават, тази тема много пъти съм обсъждал, много от мойте познати и приятели говорят 5 думи на Български и другите 2 винаги биват на друг език, това идва от много неща като комплекси и желание да се покажем, също така в България от много години и още дори от театъра, музиката и психологията на Българите идват, че тези извън България са доста по-умни и малко падаме чуждопоклонници. Също така Българина се опитва да невилира и балансира между много култури, тоест избира да учи повече английски защото той се говори по-цял свят а Българският само в България, както написах по-горе това идва от много аспекти, фактори и всякакви подобни през годините.

Ще ми е интересно какво мислиш за новото време, когато всяка една страна в Еропа приема още една голам част мултикултурализъм, защото, много е важно да се вземе под внимание това, че децата се учат от родителите от малки да учат повече английски от колкото Българица/Кирилица...
За словоред и смислово подреждане няма да говорим, може би в Карлуково ще го схванат. (Но това ти е от попаденията, в добра форма си - поздравления. Обикновено си значително по-зле и се конкурираш успешно с Даласа.) Та, ПАК ЛИ Е САРКАЗЪМ, част от него ли е, Стаминимрчоооо, льохмане пословичен??:) Толко си ламав, че повечето тук ти се подиграват открито не от вчера, льольо с фантазни многомилионни бизнеси:)

(А къде всъщност е сарказма в "демограция"? Какво се казва? Че е толкова саракастично, та не се разбира. Което е нормално за твоята изразност, лабав мислителю.:))
Много си прост малък, ще ти го напиша, че си някъде на 18 - 20 доколкото знам, ако вашите са малко глупави и не са ти казали какво е сарказъм, аз ще те науча мойто момче, защото може да съм ти баща. Ето виж тук: https://bg.wikipedia.org/wiki/Сарказъм и мисли малко с главата, тя е там само да виси над раменете. Тръгнал си на пишеш на големите, не се бутай там където ти е малка тояшката малък, остави големите батковци да си пишат, някой неща не ги разбираш, защото не си бил роден тогава, бил си в на баща си скоростната кутия.
:):):)Мишко недоклатена, на колко си, моето момиченце? Аз може и по-голям от теб да съм. Та, на колко годинки си?:)
 
А какво стана, Станимире, с онази патриотична формация във Фейсбук, която тук нещо промотираше преди време? Няма много родолюбие в постовете ти, даже никак. Бях им прегледал отгоре-отгоре какво са писали тези твоите и виждам, че ти си абсолютно безразличен към техните идеи. Защо ги промотираше? Следиш ли ги още, симпатизираш ли им, и ако да - защо няма нито дума от техните идеи в твоите писаници? Напротив - има точно обратното: долно тролско, наядено с - по повод и без повод - гнусен, обикновено безпочвен хейт към българите, основан на добре познатата западна пропаганда, предназначена да тушира самочувствието в далечните колонии и да зададе тон и дух на преклонение към чуждите метрополии, "центрове не развитие".

Мизерна работа, малчо. Изпитвам конфуз по много причини, когато те чета.:)
 
dalasweb се възмущава от чуждата неграмотност, това трябва да е виц.

Даласе, аз съм много далеч от правилното писане, но ти си направо към "пубертет, пропуснал часовете по български език заради джойнт и компютърни игри" (а си дръто магаре..). Ти си страшно, даже срамно зле, човече - факт, който всеки вижда. Но правиш тема, в която се възмущаваш от чуждата неграмотност.

Е това ако не е виц.:D:D:D
---


Значи тогава си бил грамотен?!?!? Демограцията ли те развали?:)
Или винаги си си бил така и редовно си лагерувал..

Стамба, ти си другият грамотник от байтошово. (И аз помня времето, но теб не те помня от часовете по български.)
Той @Станимир И. ти го е написал, но не си вдянал.Но мислим, колкото и да го прочетеш няма да схванеш мисъта на писмото му, защото са те карали и възпитавали да не мислиш, а да се рееш, като хоатично свободен електрон на който му трябва посока.Е ще ти я дам посоката с насока.Мини пътя на баща си, а може би на дедо си.
Когато се сбогуваш със синята вратовръзка, защото вече не си чавдарчето,което
"Чавдарчето е весело дете, играе, пее, учи се, чете."
а пионерче с червена вратовръзка, като Тимур който трябва съвестно да се учи и помага на възрастните, а не да ги ограбва за джойнт или да ги заплашва да му хвърлят парични помощи през терасата.И после влизайки в комсомола ще научиш кои са петтимата от РМС и как Адалберт Антонов- е дал живота си, за да може да има масло в скоростната кутия на дедо ти.И ако си умен ще назубриш Историята на БКП за да влезеш във висшето.След, което такива уж според тях мислещи и пишещи на 10пръстната стават книжни плъхове, намърдали се, а другите щяха да строят социализма.Е да каквато и да бе- Имахме посока към едно светло бъдеще.
Но и друго съществено-Тогава в Карлуково ги държаха, а не да ги пускаха по фронтовите форуми тези неразбрани Наполеони.
Разбираш ли сега защо не можеш се докосна до изживяванията и премеждията на най-неукия и неграмотен комсомолец оттогава.Защото той има начертан път и посока.Затова Путин от 2014г казваше посоката на укрите дето защитаваш, а сега им я начертава.Ръйш ли?

И на изпроводяк- Да те питам как си с хемороидите от много стоене се появяват.
Нещо си объркал окопите/темите/Ти не защитаваше ли евакуираните от Азовстал?
 
А какво стана, Станимире, с онази патриотична формация във Фейсбук, която тук нещо промотираше преди време? Няма много родолюбие в постовете ти, даже никак. Бях им прегледал отгоре-отгоре какво са писали тези твоите и виждам, че ти си абсолютно безразличен към техните идеи. Защо ги промотираше? Следиш ли ги още, симпатизираш ли им, и ако да - защо няма нито дума от техните идеи в твоите писаници? Напротив - има точно обратното: долно тролско, наядено с - по повод и без повод - гнусен, обикновено безпочвен хейт към българите, основан на добре познатата западна пропаганда, предназначена да тушира самочувствието в далечните колонии и да зададе тон и дух на преклонение към чуждите метрополии, "центрове не развитие".

Мизерна работа, малчо. Изпитвам конфуз по много причини, когато те чета.:)

Спокойно, малък, явно имаш тормоз от малък, ще ти препоръчам да пиеш хапчета за нервите и да не си толкова нервен, това показва колко лабилна психика имаш. Сигурно ти треперят ръцете докато пишеш тези неща, доста сериозно избухна тук, горкият, не плачи, просто избягай от вас и вашите няма да ти налагат тормоз и след 5 - 10 години ще си оправиш нервите малък. Мале, мале, как избухна готов да се бие, казах ти при големите не пиши, термините който ползвам, няма как да ги намериш, защото в Google ги няма.
 

Горе