Българска граматика!

Даласа изглежда възобнови едновремешната традиция да пуска ПЕТЪЧНИ теми.
 
Печелиш приза за най-комплексарската тема на годината още през Юни, да ти е честита победата.

Сигурен съм, че учителката ми по български език би се съгласила с теб, лющейки контролни до 12 вечерта за 600лв. заплата, докато някои от бившите й ученици за месец вадят колкото тя за няколко години мизерна работа.

С две думи - правилното писане не предполага успех в живота за радост на 99.9999% от хората, които пет пари не дават за три и половината индивида, на които им правят впечатление такива неща.

Не се заяждам, просто казвам, тъй като познавам хора, които не могат да сложат 100% от запетайките където им е мястото, но запетайките в банковите им сметки са на правилните места. :)
 
Печелиш приза за най-комплексарската тема на годината още през Юни, да ти е честита победата.

Сигурен съм, че учителката ми по български език би се съгласила с теб, лющейки контролни до 12 вечерта за 600лв. заплата, докато някои от бившите й ученици за месец вадят колкото тя за няколко години мизерна работа.

С две думи - правилното писане не предполага успех в живота за радост на 99.9999% от хората, които пет пари не дават за три и половината индивида, на които им правят впечатление такива неща.

Не се заяждам, просто казвам, тъй като познавам хора, които не могат да сложат 100% от запетайките където им е мястото, но запетайките в банковите им сметки са на правилните места. :)
Има си таван.

Правилното писане и говорене е признак за много повече (ключови) качества и не означава само че някой е наизустил семантиката.

Успех може да се постигне и без да можеш да подредиш изреченията правилно, но той ще е в ограничен набор от сфери и в рамките на определени нива.

Подобно на акулите - всеки вид си има дълбочинен диапазон, в който може да функционира успешно :)

Неграмотник може да се котира добре сред себеподобни - примерно в България в момента това не прави голямо впечатление, просто защото милениалите формират голяма част от пазара, а поради историко-културни особености, повечето (не всички) не са получили свястно образование и не им е голям проблем да си общуват на техния си език и да си продават там разни работи един на друг.

Но няма как неграмотник да успее сред големите риби, просто щото повечето или са от "старата школа", или са минали през елитни училища.

... Пък ако такъв опита все пак да се надскочи, обикновено свършва в някоя канавка, със събути до коленете гащи и с бутилка от мастика отзад :) ... А в най-добрия случай - по очи, в басейна, сред облак oт бял прах и собствената си кръв (Scarface).

 
Последно редактирано:
Разбра ли, Даласе, идиоте от тип "за Русия", мислещ само как Русия е по-силна и колко.
Ай ходи пазарувай сега.
Казах ти влизаш в минно поле екипиран с плавници и шнорхел и няма да се хвана на куката
Само едно запомни - защо съм Русия.Бих ти казал просто спор и ташак да става, но истината е друга.
Не може още от пеленаче , детска градина, училище университет да ти набиват канчето на 3март, че Русия е освободител и наша братска страна пред която се прекланяме.А сега не била тази Русия, а друга.Ок приемаме СССР е била водеща сила в соца и навредил на всички източно европейски страни, като не им дава възможност да бъдат капиталисти.Веднага с навлизането на демокрацията да бяха махнали 3 март, като национален празник на освобождението с братска Русия с нейните крепостни селяни.Ок да бяха приели априлското въстание за национален празник.Цели 30г. след демокрацията децата учат, че Русия е освободителка.А на такива като теб учили назапад с тяхната история естествено няма да са наясно с българската история.Помня какво бе България с нейните плюсове и минуси, знам какво изживяват болшенството българи в мизерия и нищета.Тогавашна социалистическа мързелива българска нация направи от аграрна страна индустриална страна с работа за всички и забатачен дълг от 6милиарда долара, а сегашна безработна България има сигурно 80 милиарда.Не разбирам какво ми хвалят ЕС.По твойта логика унгарците дето подкрепят Русия са глупаци.Това, че поддържам Русия и ме викнат запас да се бия срещу тях или Нато ми е през к.ра, защото си гледам интереса и кефа, а само изказвам мнение.Навремето при Левски е било по кръчмите, а сега по форумите.Едвали и ти би отишъл в Азовстал да изправяш цефта на някое оръдие.а може идеш за да счупиш няколко бандеровски цеви.
 
Последно редактирано от модератор:
Печелиш приза за най-комплексарската тема на годината още през Юни, да ти е честита победата.:)
Още си малък прочети целия форум, прецеди го и ще разбереш, че темата за хемороидите е спечелила приза и не отстъпва мястото.А, като ти гледам ника не ми говори нищо освен за шахматната дъска.Но го нема шейха.И друго 80% имат хемороиди, не може да си отдругите, защото висиш по форумите, а те освен разширени вени водят и до хемороиди.Вземи превантивни мерки, като прочетеш темата, как форумците се справят с тях.
 
Последно редактирано:
От ред четвърти Даласе - всяко едно изречение е неразбиране на история лизане на 'БРАТСКИ' задници, както ти сам ги наричаш брятя - източно монголците.
Пък Унгария къде я сравняваш - тя е провалена демокрация, тя върви стремглаво надолу от доста години.


@dalasweb Пиши в темата за Украйна по-добре утре.
 
Последно редактирано:
@contra , виждаш ли твоето ГРАМОТНО сигане ОТ СТАРАТА ШКОЛА как си подрежда нещата? Бил съм защитавал азовците, не знам си кво. Сложи му лайк и му кажи колко е грамотен и в час. (Ти си бати провала.)
 
Казах ти влизаш в минно поле екипиран с плавници и шнорхел и няма да се хвана на куката, щото нямам време с олигофрени недоебани от Карлуково да се занимавам.
Само едно запомни - защо съм Русия.Бих ти казал просто спор и ташак да става, но истината е друга.
Не може още от пеленаче , детска градина, училище университет да ти набиват канчето на 3март, че Русия е освободител и наша братска страна пред която се прекланяме.А сега не била тази Русия, а друга.Ок приемаме СССР е била водеща сила в соца и навредил на всички източно европейски страни, като не им дава възможност да бъдат капиталисти.Веднага с навлизането на демокрацията да бяха махнали 3 март, като национален празник на освобождението с братска Русия с нейните крепостни селяни.Ок да бяха приели априлското въстание за национален празник.Цели 30г. след демокрацията децата учат, че Русия е освободителка.А да такива джендъри, като теб учили назапад с тяхната история естествено няма да са наясно с българската история.Помня какво бе България с нейните плюсове и минуси, знам какво изживяват болшенството българи в мизерия и нищета.Тогавашна социалистическа мързелива българска нация направи от аграрна страна индустриална страна с работа за всички и забатачен дълг от 6милиарда долара, а сегашна безработна България има сигурно 80 милиарда.Не разбирам какво ми хвалят ЕС.По твойта логика унгарците дето подкрепят Русия са глупаци.Това, че поддържам Русия и ме викнат запас да се бия срещу тях или Нато ми е през к.ра, защото си гледам интереса и кефа, а само изказвам мнение.Навремето при Левски е било по кръчмите, а сега по форумите.Едвали и ти би отишъл в Азовстал да изправяш цефта на някое оръдие.а може идеш за да счупиш няколко бандеровски цеви.И да се върнеш с цъфнала в жълто-синя анална розичка.
ЕЙ ПЕДАЛ ЛАЙНАРОВ МАЙ СИ ПЛАЧЕШ ЗА ВЕЧЕН АЗОВСКИ БАН И КУР.ИМА ГРАНИЦИ ЗА ПОЕМАНЕ, АТИ ГО ИСКАШ НАЙ-ЕДРИЯ И ГОЛЕМИЯ ЧИКИЙО ВСЕЗНАЙКОВА
?!:D:D:D
 
Голям си, Даласе, най-големия тука. Поклон и уважение!:)
 
От ред четвърти Даласе - всяко едно изречение е неразбиране на история лизане на 'БРАТСКИ' задници, както ти сам ги наричаш брятя - източно монголците.
Пък Унгария къде я сравняваш - тя е провалена демокрация, тя върви стремглаво надолу от доста години.
Евреите 40г. са обикаляли, за да се върнат по-старите места вече с друго неробско мислене.Тук минаха само 30г. има още време изцяло да обърнем гъза.
Средношколец съм на квартира в голям град - учене, четене, гъзария с касетен уокмен на шията.Наливаха ни основите за това как капитализма е последен стадий на империализма.
На нашия етаж имаше още две стаи с квартиранти.В едната имаше младо бездетно семейство, които се плющяха, като за световно,а в другата една самотна възрастна 80годишна баба.С бабата често говорехме за живота, затова кой и помага пенсия и т.н.Сама е няма си никой.Казано честно не обърнах много внимание на това, защото си малък,а и не мислех, че може някой да остане сам самичък на този свят.Спомням си веднъж половината клас бяха дошли в квартирата.Пушат, смеят се и вдигат шум.Видях бабата пред нейната врата и измислих, че имаме комсомолско поръчение да се подготвим за Георги Димитров и процеса в Лайпциг.След, като се разотидоха с авера ми отидохме да се извиниме за шума и да поговорим с бабата.Бабата каза, че помни Г.Димитров и неговото време, като започна колко лош човек бил, колко хора избил, колко горяни - тогава за първи път чух тази дума.Ние се спогледахме с приятеля ми.Тръгнахме си и си казахме бабката е възрастна и изперкала.Винаги, като бяхме при нея я подпитвахме за нейната младост, житие и битие, а тя все разправяше какви злини са направили комунистите.А ние определено не и вярвахме.Бях забравил за бабата и се сетих доста след демокрацията, когато имаше гласност на всичко.Всичко, което умопобърканата ни сподели излезе истина.Тя бе свидетел и живяла в тези времена, а може и репресирана да е била.Бабата беше права за всичко, а ние не и повярвахме.Същото е сега с младежите дето са настраната на Украйна мислят, че Русия е наш враг, защото са с промити мозъци, както бяхме и ние.Но едно е ясно, историята ще помни Зеленски живял в епохата на Путин.

За тези, които никога няма да бъдат истински войници, а ще джъткат делта форс, контрата, колл оф дюти или плейстейшъна.

 
Последно редактирано:
От ред четвърти Даласе - всяко едно изречение е неразбиране на история лизане на 'БРАТСКИ' задници, както ти сам ги наричаш брятя - източно монголците.
Пък Унгария къде я сравняваш - тя е провалена демокрация, тя върви стремглаво надолу от доста години.


@dalasweb Пиши в темата за Украйна по-добре утре.
Нали се сещаш, че демократично се отнемат права по този начин. Ти не го криеш, но дали го разбираш? Прецедента е Косово. 100 дни бомбардиривки на могъщата американска армия. мисля, че ги водят 98. Представи си какво ще стане, ако руснаците полудеят, ще настане ад. Като фен на Тесла не усещаш ли, че Мъск яко се мазни на руснаците, щото явно знае как точно стоят нещата. И те не са могъщата американска армия срещу недъгавата руска армия.

Защо Даласа да не може да е проруски настроен? Нищо не можеш да кажеш по въпроса. Аз нямам големи претенции, но Русия е тук съвсем наблизо. Американските бази са още по-наблизо и утре могат да бъдат използвани за повод. От време на време ми се иска да треснат една ракета, та да ни дойде акъла в главата.

Косовския предецент не може да бъде отменен. Китай се готви за Тайван. Само стой и гледай.
 
Евреите 40г. са обикаляли, за да се върнат по-старите места вече с друго неробско мислене.Тук минаха само 30г. има още време изцяло да обърнем гъза.
Средношколец съм на квартира в голям град - учене, четене, гъзария с касетен уокмен на шията.Наливаха ни основите за това как капитализма е последен стадий на империализма.
На нашия етаж имаше още две стаи с квартиранти.В едната имаше младо бездетно семейство, които се плющяха, като за световно,а в другата една самотна възрастна 80годишна баба.С бабата често говорехме за живота, затова кой и помага пенсия и т.н.Сама е няма си никой.Казано честно не обърнах много внимание на това, защото си малък,а и не мислех, че може някой да остане сам самичък на този свят.Спомням си веднъж половината клас бяха дошли в квартирата.Пушат, смеят се и вдигат шум.Видях бабата пред нейната врата и измислих, че имаме комсомолско поръчение да се подготвим за Георги Димитров и процеса в Лайпциг.След, като се разотидоха с авера ми отидохме да се извиниме за шума и да поговорим с бабата.Бабата каза, че помни Г.Димитров и неговото време, като започна колко лош човек бил, колко хора избил, колко горяни - тогава за първи път чух тази дума.Ние се спогледахме с приятеля ми.Тръгнахме си и си казахме бабката е възрастна и изперкала.Винаги, като бяхме при нея я подпитвахме за нейната младост, житие и битие, а тя все разправяше какви злини са направили комунистите.А ние определено не и вярвахме.Бях забравил за бабата и се сетих доста след демокрацията, когато имаше гласност на всичко.Всичко, което умопобърканата ни сподели излезе истина.Тя бе свидетел и живяла в тези времена, а може и репресирана да е била.Бабата беше права за всичко, а ние не и повярвахме.Същото е сега с младежите дето са настраната на Украйна мислят, че Русия е наш враг, защото са с промити мозъци, както бяхме и ние.Но едно е ясно, историята ще помни Зеленски живял в епохата на Путин.

За тези, които никога няма да бъдат истински войници, а ще джъткат делта форс, контрата, колл оф дюти или плейстейшъна.

Даласчо, замислял ли си се понякога, че май няма нито един друг толкова мързелив колкото теб във форума, който не си прави труда да остави разстояния между изреченията, така необходими за да се чете нормално и без прекомерно напъване написаното?

Това като говорим за грамотност.

Има и такова нещо като отделни абзаци. Има по принцип, при теб - не. Но ти си от "старата школа" и споменатото не прави никакво впечатление на Ноке например. (Той пак не е видял избирателно. За милениалите вижда всичко.)
 
Последно редактирано:
Аз затуй не съм го и чел това, след първото изречение, пък и много странен навик си е направил, да не оставя разстояния между препинателните знаци, само аз ли го виждам веднага това, не знам.
 
Даласчо, замислял ли си се понякога, че май няма нито един друг толкова мързелив колкото теб във форума, който не си прави труда да остави разстояния между изреченията, така необходими за да се чете нормално и без прекомерно напъване написаното?

Това като говорим за грамотност.

Има и такова нещо като отделни абзаци. Има по принцип, при теб - не. Но ти си от "старата школа" и споменатото не прави никакво впечатление на Ноке например. (Той пак не е е видял избирателно. За милениалите вижда всичко.)
Прокомментируйте пожалуйста
biden-cabinet-diversity.jpg
 
Прокомментируйте пожалуйста
biden-cabinet-diversity.jpg
Кое да коментирам? Не съм ли се изказал достатъчно по въпроса в другата тема, а и в някои от другите? Може и да не е достатъчно, защото не е имало конкретен акцент или отделна тема (а може би и не е удобно да има, ще възникне "расистки проблем"). Ако възникне такъв въпрос, дали няма да съм от най-критичните, а смея да кажа - и обоснованите по въпроса, как мислиш?

Пак включваш от магнитните бури нещо.:)

p.s.: Да не са роднини на някой от тая тема тия?:D
 
Кое да коментирам? Не съм ли се изказал достатъчно по въпроса в другата тема, а и в някои от другите? Може и да не е достатъчно, защото не е имало конкретен акцент или отделна тема (а може би и не е удобно да има, ще възникне "расистки проблем"). Ако възникне такъв въпрос, дали няма да съм от най-критичните, а смея да кажа - и обоснованите по въпроса, как мислиш?

Пак включваш от магнитните бури нещо.:)

p.s.: Да не са роднини на някой от тая тема тия?:D
Не става въпрос за расовото разнообразие. Официално повечето от тези са католици, по-точно баптизъм.
 
Даласчо, замислял ли си се понякога, че май няма нито един друг толкова мързелив колкото теб във форума, който не си прави труда да остави разстояния между изреченията, така необходими за да се чете нормално и без прекомерно напъване написаното?

Това като говорим за грамотност.
Не е като да нямате какво да научите един от друг.
 
Не е като да нямате какво да научите един от друг.
Някакъв междуличностен обмен по Програма "ромско включване за устойчиво развитие с нулев въглероден отпечатък 2030" вероятно?

p.s.: Не е расистки хумор, подчертавам да не стават грешки.
 
Не става въпрос за расовото разнообразие. Официално повечето от тези са католици, по-точно баптизъм.
Разбра ли контра - не ставало въпрос за расовото разнообразие, а за религиозното еднообразие (виж ми окото). Проблемът бил религиозен.:)

Комунизмът, замислен и реализиран от нали знаете кои (ако не знаете - историята знае) явно отново спасява света от религиозната деградация. Връщаме се към изконната истина, която и децата знаят, за "произходът на всичко от една незнайно откъде появила се точка, стояща си в нищото". И нека бъде светлина.
 
Последно редактирано:

Горе