Българският потребител в цифри

От: Българският потребител в цифри

Данните са на Gemius и Nielsen.

Моля, пак заповядай :)
 
Re: От: Българският потребител в цифри

Ето и това, което обещах. Забелязах, че има 10% разлика в броя на българите, ползващи интернет към 2010 между това проучване и инфото, което е пуснал Fozzy. Но повече гледни точки - по-голям шанс да се стигне до истината :)

Та ще бъда много приятно изненадан, ако някой, на когото му се е сторила полезна информацията ми удари 1 рамо с фб страничката.

Виж файлът 4051Виж файлът 4052Виж файлът 4053
Това прилича на графиките на Пиеро 97, ако не ме лъже съзнанието. Те имат този стил.

Като намеря други статистики, ще постна тук. НО има дост из нета, даващи много добри статистики.
 
Още нещо интересно от IAB:

Световният пазар на мобилна реклама (брутен обем) през 2011г. е оценен на € 3,8 млрд. Евро, като Европа има дял от 25,9%, Северна Америка- 31,4%, Латинска Америка- 3,5%, Азиатско-тихоокеанския регион- 35,9%, а Близкия изток и Африка- 3,2%.

Световният пазар на мобилна реклама оценен на € 3,8 млрд.

Като цяло и света очаква ръст, какво да кажем за при нас, където всичко те първа започва да расте. При нас идва с години закъснение, но поне в тази насока се надявам да не е така. Все пак говорим за нещо много по-глобално и безгранично. Не е като да се приема закон, все пак. :)
 
Айде, още една статистика:

internetadvertising.jpg
 
От: Българският потребител в цифри

ЛИЦА, КОИТО СА ПОРЪЧВАЛИ/КУПУВАЛИ СТОКИ И УСЛУГИ ПО ИНТЕРНЕТ ЗА ЛИЧНИ ЦЕЛИ ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ 12 МЕСЕЦА
2011
% Брой
Общо 6.7 363 964
По местоживеене:
Гъсто населени места 10.2 255 215
Средно населени места 3.4 14 142
Слабо населени места 3.7 94 608
По пол:
Жени 6.7 181 640
Мъже 6.6 182 324


Според обичното ни НСИ
 
Последно редактирано:
Изследване, проведено през юни 2011г. от Gemius:

  • Има 3 милиона и 500 хиляди Интернет потребители. Тук са включени всички, които са посетили поне един български уеб сайт и са направили поне 1 импресия. Изключени са потребителите под 15 годишна възраст.
  • 51% жени, 49% мъже.
  • около 30% са на възраст между 15 и 24 години. ~25% - 25-34г., ~22% - 35-44г., ~15% - 45-54г.
  • Заетост:
    - 6% - висш мениджмънт;
    - 15% - оперативен мениджмънт;
    - 13% - собствен бизнес;
    - 30% - оперативни служители;
    - 6% - физически труд;
    - 8% - домакини и жени по майчинство.

Още някои характеристики:
  • 79% градско население;
  • 60% живеят в големите градове;
  • 87% имат мобилен телефон;
  • 29% имат кредитна карта;
  • 42% пазаруват през Интернет;
  • 10% (над 300 хил. души) редовно пазаруват през Интернет.

http://toxity.biz/?p=2025
 
Кофти статистика за българските онлайн търговци: http://www.economy.bg/bulgaria/view/4333/46%-ot-bylgarite-nikoga-ne-sa-polzvali-internet
Да но все си мислех, че %-тите са около 30%, но явно съм прекалено наивен. Скоро се надявам тази тенденция да се пооправи малко, виждам все повече хора около мен да започват. Даже реалистично тази статистика е предимно и само защото сме със състаряващо се поколение. Защото каквото и да си говорим, баща ми започна да ползва, майка ми ползва, само 2те баби не ползват. Всичко други около мен, са ползвали и даже продължават да ползват. Не знам и дали статистиката горе е много вярна, но ако вземем общото население, май си е идва на мястото всичко.

Хубавото е, че все повече расте. Навлизането на смарфони, таблети и т.н. също.
 
Значи това е тенденциозно направена графика братле всеки който разбира ще му е смешна стига да не играе от страна на разработващите приложения....


1. точка достъпност много по лесно е през браузинг сайта бие + сайт - апликация

2. потребителски интефейс хъм това е относително като може да е постна апликацията така и сайта може да постен слагам оценка =

3. иска връзка ами иска да може да се тегли база данни офлайн например за най близките заведения ама колко апликации я имат цялата повечето искат възка за да сваляне или апликация на онлайн магазин не тегли всички продукти за разглеждане.... слагам оценка =

4 лимираната функционалност можела да ползва функциите на телефона ама и мобилната версия може да ползва камерата а колкото то локейшън съвисис (GPS) само антични браузъри от преди няколко години не могат да изпратя таква информация до сайт новите могат стига да е нужна слагам оценка =

5. скорост тук апликацията е малко по бърза защото тегли само данните а не и инфраструктурата (дизайна на сайта) ОБАЧЕ тои дизайна е 20-30 килобайта ако гледате 100 мб или повече при HD клипове през 3G или 4G (да и това навлиза в бг) разликата дали гледате през апликация или през мобилна версия ще е 0.02% нула цяло нула два процента за да не кажете че съм тенденциозен ще сложа - на сайта и + на апликацията ама плюса е с части о процента и сие на право за = особено при новите вързки и новото мобилно съдържание

6 разход за разработака съгласен + за мобилната версия

7. няма нужда от нищо пишеш адреса работи + за мобилнаа версия

8. ням удобрение + за мобилната версия

9 от мен за да покажа че не съм тенденциозен ще дам плюс на апликацията който не е посочен ... хората са по склонни да дадътр 99 цента или $1.99 за апликация отколкото да ги дадът за доживотен достъп до сайт те очакват сайта да е безплатен и да печели от реклама...
 

Горе