Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

То Бластера е баннат, няма как да ти отговори :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

ее само аз не ходих на море тая година деба, дори и на българското мизерно :D
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Спокойно, не си само ти, и аз не ходя въпреки, че живея на морето.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

И аз не мога да се откъсна дееба. Ама ме успокоява мисълта, че по всяко време все някъде по земното кълбо става за плаж, така че мисълта за свършващото лято не ме ужасява. :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Не знам, някак си идеята да се влача по жегата, заобиколен от лелки и дечурлига, липса на паркоместа за да се излегна заобиколен от хора и шум на мръсния пясък пълен с фасове и напоследък необяснимо как с кучешки лайна за да се топна във водата да се разхладя не ме блазни. Предпочитам да си пия бирата на сянка, да си хапвам миди и просто да гледам морето. А иначе септември и октомври като се разкарат стадата и почвам да посещавам.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Не съм чел коментарите. Лично аз ходя в чужбина, за да опозная друга култура. Но в България също си прекарвам чудесно. Общо взето, установил съм, че по-важна е компанията, както и и настроението, отколкото мястото.
 
Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Не съм чел коментарите. Лично аз ходя в чужбина, за да опозная друга култура. Но в България също си прекарвам чудесно. Общо взето, установил съм, че по-важна е компанията, както и и настроението, отколкото мястото.

Няма какво да четеш. То се вижда. Всяка година едно и също пишат за бг Черноморието и всяка година е от зле към по-зле. Само ми е чудно как тази година сме имали толкова голям ръст като знам кой къде почива от моите познати, но щом официалните статистики го казват, здрави да сме, така е явно. :)

На мен последните години ми се налага често да пътувам до нашето море, по-конкретно по северното Черноморие. Та, честно казано харесвам си го, но ако имах право на избор, щях да почивам другаде. И от тази година съм още по-твърдо застанал зад този си коментар.

Защо?

Защото.....Златните е пълна шитния - там няма първа линия, има мокър пясък, който е щедро отпуснат от концесионерите на тези, на които не им се вадят по 30 лева за сянка, както се изказаха в едно онлайн издание. За жалост, положението е още по зле и на Албена - освен, че те принуждават да си плащаш престоя в комплекса им....който ако го сравня с някой на запад, сигурно ще се поразплаща и повърна леко, но и цялата безплатна зона, която беше адски голяма в момента е чадъри. Първа линия е в мокрия пясък и гнусотите, оставяйки и малко повее място около несимпатичните участъци - някакви стари ръждясали мостове, тъпи зони и обетовани места. Абе пълен шит. Мисля, че Албена няма да го прецаката, ама съм се лъгал. Явно продаването на сянка - чадър, шезлонг, възглавница и други такива за една сума, с която мое да е и цялото ти ядене на ден е модерно вече. Новия велик бизнес модел.

Потъване е, но не знам кога ще е друго ядче. :)
 
От: Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Бате по-евтино е да спиш в хотел от колкото да си излегнеш на плажа

Няма какво да четеш. То се вижда. Всяка година едно и също пишат за бг Черноморието и всяка година е от зле към по-зле. Само ми е чудно как тази година сме имали толкова голям ръст като знам кой къде почива от моите познати, но щом официалните статистики го казват, здрави да сме, така е явно. :)

На мен последните години ми се налага често да пътувам до нашето море, по-конкретно по северното Черноморие. Та, честно казано харесвам си го, но ако имах право на избор, щях да почивам другаде. И от тази година съм още по-твърдо застанал зад този си коментар.

Защо?

Защото.....Златните е пълна шитния - там няма първа линия, има мокър пясък, който е щедро отпуснат от концесионерите на тези, на които не им се вадят по 30 лева за сянка, както се изказаха в едно онлайн издание. За жалост, положението е още по зле и на Албена - освен, че те принуждават да си плащаш престоя в комплекса им....който ако го сравня с някой на запад, сигурно ще се поразплаща и повърна леко, но и цялата безплатна зона, която беше адски голяма в момента е чадъри. Първа линия е в мокрия пясък и гнусотите, оставяйки и малко повее място около несимпатичните участъци - някакви стари ръждясали мостове, тъпи зони и обетовани места. Абе пълен шит. Мисля, че Албена няма да го прецаката, ама съм се лъгал. Явно продаването на сянка - чадър, шезлонг, възглавница и други такива за една сума, с която мое да е и цялото ти ядене на ден е модерно вече. Новия велик бизнес модел.

Потъване е, но не знам кога ще е друго ядче. :)
 
От: Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Всеки си има различно виждане за почивка...Но не мога да се съглася с Blinky, че в Албена положението било зле. Има достатъчно свободни зони и то редуващи се с платените( 50 м. платено, 50 м. свободно-ориентировъчно са метрите) На всяка стая се е полагат чадър,2 шезлонга, 2 шалтета безплатно (с изкл.на 2та евтини, нереновирани хотела, но там дават преносим чадър ) А за таксата за влизане с кола в комплекса - 6 лв.( 10 за съб. и нед.) според мен не са много за удобството да паркираш на плажа или под прохладна сянка в резервата на метри от плажа.Но пък отказват навлеците звучно люпещи семки и истерично крещящи по децата си, хвърлящи боклуците си където лежат. Плаща се само за влизане с кола - има голям безплатен паркинг до входа. Заливът е няколко км. и може да се отиде на плаж и на Кранево. Който обича по-спокойните места: участъка м/у Албена и Кранево също е охраняем. Ако не си гост на комплекса можеш да ползваш всички басейни, но без шезлонги на тях. А басейните и душовете някога бяха с минерална вода и предполагам, че все още е така (района е богат на извори)
Има още плюсове, които няма да откриете по останалото бг море или близките дестинации, но ще спра, че тоя пост стана цяла рекламна кампания .
Надявам поне на някого това инфо да е било полезно.
 
За първи път от 7 години насам бях на Черноморието в Поморие (старата част) и останах приятно изненадан. Бях се подготвим за люта чалга, викове, мазни дебеланковци мислейки себе си за мутри и общо взето бях готов за обичайната гледка по морето, но останах приятно изненадан! Всичко беше много културно и нямаше люта чалга или поне при мен на първа линия не се чуваше, хората от които бях заобиколен ежедневно бяха основно семейни двойки всичко беше спокойно, има един много хубав Ресторант & Клуб 24 в който храната беше от Китайска кухня до Италианска... и всичко в к.к. Поморие ми се стори на изключително сносни цени, не като на Златни или Слънчев бряг, където за да пия една кола ми казват 5-7лв..., няма да ме бутнат тия 7 лв., но айде моля ви се е така на инат няма да им ги дам, защото си мислят, че ядем доматите с колците. Но общо взето предпочитам чужбина - Турция (вече е малко рисково), Гърция (малко са сухари, но става), Хургада и Тунис беше много хубаво, но и там много почнаха да се взривяват и за сега ми остана само Италия и Испания, като мога да споделя, че в Италия е мноого приятно за моренце, особенно в Римини
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Турция беше добра дестинация с хотелите oл инклузив ама вече кой ще ти ходи там с тия атентати. Затова се търсят алтернативи - по отбрани по нашето черноморие или Гърция.

А около София , някой да препоръча вила с минерален басейн , която може да се наеме за седмица , 2 или уикенд ?
 
Последно редактирано:
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Турция беше добра дестинация с хотелите ал инклузив ама вече кой ще ти ходи там с тия атентати. Затова се търсят алтернативи - по отбрани по нашето черноморие или Гърция.

А около София , някой да препоръча вила с минерален басейн , която може да се наеме за седмица , 2 или уикенд ?

На Костенец в "Езерото" е готино за 2-3 дни.

П.П И до Горна Малина - "Мелниците", но там водата не е минерална.
 
Мелниците е готино, но ми беше малко странно като бях на хотел там, при положение, че си бях на един хвърлей от София :D, но е готино особено сега като работят всички басейни и пързалки, водните пързалки са повече детски от колкото за възрастни, но става :)
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

На Костенец в "Езерото" все едно влизаш в зоната на здрача.
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Аз пък да изразя учудването си от един хотел ( ако не съм го направил вече ) от "Дипломат Плаза" - Луковит. Значи хубав спа център, хубави стаи, хубав ресторант, излизаш навънка и ти минава каруцата с коня и циганина. Цялото село не прилича на нищо и единствената хубава сграда е тази на хотела. Ей за това казвам, че не можем да правим туризъм... как може в цялата тая цигания да сложиш луксозен хотел - аз си мислех, че местността е доста по-облагородена, но има само един площад в цялото село по европейски проект, на който има повече пейки, отколкото са жителите на селото и това е....
 
  • Like
Реакции: CTAH
Re: От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Аз пък да изразя учудването си от един хотел ( ако не съм го направил вече ) от "Дипломат Плаза" - Луковит. Значи хубав спа център, хубави стаи, хубав ресторант, излизаш навънка и ти минава каруцата с коня и циганина. Цялото село не прилича на нищо и единствената хубава сграда е тази на хотела. Ей за това казвам, че не можем да правим туризъм... как може в цялата тая цигания да сложиш луксозен хотел - аз си мислех, че местността е доста по-облагородена, но има само един площад в цялото село по европейски проект, на който има повече пейки, отколкото са жителите на селото и това е....

Град е :D, но да си призная не виждам какво би правил нормален човек на почивка в Луковит :D..., че то там и забележителности няма, ако не отидеш до Ловеч, Плевен да видиш нещичко.. иначе има една църква в едно село на 10-тина километра, един храм и пещера имаше наоколо, но нищо интересно като цяло
 
От: Българският туризъм - защо българите ходят на почивка в чужбина

Е как бе няма ли пещери там по Луковит, това име много ми е смешно винаги съм му се чудил, както и на Червен Бряг
 

Горе