1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Българския клиент много бърза

Дискусията в 'Онлайн Магазини' стартирана от tanipo, Окт 20, 2016.

1. $INeed$

$INeed$ Well-Known Member

Рег.:
    Март 10, 2007
    Съобщения:
    2,427
    Харесвания:
    221
    Точки:
    63
    Да, бърза...Да му е на минутата и ако може Без пари. :) Олио да ги попържи всичките. ;)

2. nortrant

nortrant Well-Known Member

Рег.:
    Дек 4, 2009
    Съобщения:
    5,278
    Харесвания:
    476
    Точки:
    83
    Все едно си завършил в ТВУ, а не в някоя икономческа дупка.
    На практика тази услуга не е насочена към НАШИЯ таргет, следователно тя НЕ съществува.
    Все едно да ми размахваш линкове на наса как хора пътувалу в космоса - пътуват, но това не означава че има рвйсове до луната :)
    П.п. писах бавно защото знан, че си бързо изоставащ :)

3. Странникът

Странникът Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,122
    Харесвания:
    411
    Точки:
    83
    Говориш глупости, вече ти го казаха. Пример: Доставка от ресторант на поръчана храна. Не само е в същия ден, но е и в рамките на минути.

RealMoney харесва това.
  4. blackout8

blackout8 Well-Known Member

Рег.:
    Окт 30, 2010
    Съобщения:
    4,458
    Харесвания:
    349
    Точки:
    83
    Място:
    Варна
    Да значи твърдо шизофренията е ...

1-во говориш
    , след това, че
    и в добавка титаничното -
    Норти, още малко и жал ще ми е за теб - човек толкова упорито да държи да дълбае дъното на своята глупост и безхаберност. Сигурно се "чувстваш" и горд?

RealMoney харесва това.
  5. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,287
    Харесвания:
    398
    Точки:
    83

:D:D:D

6. xainov

xainov Active Member

Рег.:
    Февру 7, 2013
    Съобщения:
    884
    Харесвания:
    42
    Точки:
    28
  7. Krumov

Krumov Well-Known Member

Рег.:
    Авг 31, 2012
    Съобщения:
    1,270
    Харесвания:
    152
    Точки:
    63
    Доставка до края на деня може да предложи всеки онлайн магазин на регионално ниво. Да речем 150-200 км от локацията на склада.

Дори може да е безплатна в града или селото ако се намира в такова, разбира се ако цената и естеството на стоката го позволяват. Собственика на магазина може и да печели от това без да ангажира куриер.

8. blackout8

Рег.:
    Окт 30, 2010
    Съобщения:
    4,458
    Харесвания:
    349
    Точки:
    83
    Място:
    Варна
    Да - като гледам не е толкова скъпо +4,5 лв за локална доставка в деня http://www.econt.com/2012/02/new_express/
    Какъв бил проблема някой от софето да си поръчва от ел. магазин локиран в София и получи безплатна доставка и тя да е в рамките на деня - то зависи и какво се продава, но винаги може се сложи оборот, над който е фрее и в рамките на деня.
    Това е изключително силно маркетингово позициониране!

Последно редактирано: Окт 22, 2016
  9. Странникът

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,122
    Харесвания:
    411
    Точки:
    83

Може, разбира се. Аз дадох пример с онлайн магазин за храна по домовете, но вариантите са много, примерно: разнасяне на цветя по домовете. Би могло да се направи и за абсолютно всякакви стоки поръчани в рамките на града. Само трябва желание и маркетингова стратегия.

10. nortrant

Рег.:
    Дек 4, 2009
    Съобщения:
    5,278
    Харесвания:
    476
    Точки:
    83
    На малоумен ли се правиш или в действителност си такъв?

Правя последен опит да докажа тезата си: дай ми онлайн магазин (няма значение в коя държава) който доставя в същия ден ВСЯКА стока до ВСЯКА локация в съответната държава.

В тази тема става въпрос за китайски боклуци, а не за ЯДЕНЕ и ТО в същия град (в същия имам предвид няколко в България (броят се на пръстите на двете ръце, да не кажа едната) защото в повече не се доставят, камо ли да има онлайн магазини в тях).

11. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,287
    Харесвания:
    398
    Точки:
    83

:D:D:D

12. nortrant

Рег.:
    Дек 4, 2009
    Съобщения:
    5,278
    Харесвания:
    476
    Точки:
    83
    ами ако склада на онлайн магазина е отсреща - КАКЪВ би бил проблема еконт да създадат услуга "доставка до 5 мин".
    Айде стига глупости.

Има услуга "доставка в същия ден" само тогава когато тя е достъпна до всеки без значение къде се намира.
    Еконт също доставят на другия ден (по часове може да се вържат и по-малко от един ден), но доставка в същия ден в рамките на цялата страна никога няма да има.

На ми размяташ това, че в софия могло да се достави в същия ден е смешно. Първо защото това е г/д единствения град в България и второ защото дори да я няма тази услуга, всеки може да си купи всичко и без да ползва куриер - даже може да му излезе по-евтино (вместо да дава 8 лв. за спешна доставка + 5 лв за доставката станаха 20 лв. - и като си купил някакъв ментак...) то си губи смисъла.

13. nortrant

Рег.:
    Дек 4, 2009
    Съобщения:
    5,278
    Харесвания:
    476
    Точки:
    83
    не стига това, ами като разбере и че трябва да даде още 10-15 лв. за доставка в същия ден направо ще се откаже от ментака :D

14. blackout8

Рег.:
    Окт 30, 2010
    Съобщения:
    4,458
    Харесвания:
    349
    Точки:
    83
    Място:
    Варна
    Норти, вече официално ми е жал за теб - нека пак една елементарна ретроспекция:
    от
    до
    в няколко поста, та от там се прехвърляме на титаниятният върпос

и в един абзац еманацията на логиката на Норти, уж няма пък после има, после пак нямало, но пък не знам си какво имало ...

След като редица топ доставчици в САЩ, УК и редица друг странни дават възможността за доставки в същият ден, ти все твърдиш че нямало ... а за магазин, какво ще кажеш за начало Амазон? В Амазона дори се удовлетворява твоят сегмент покупка на китайски боклуци, с доставка в рамките на деня, че е и фрее над 35 долара ...

Да не ревнеш сега за Амазона - напъни се и за нула време ще намериш н броя магазини по света с доставка в същият ден.

Мисля, от мен толкова по темата - и аз имам някакви санитарни стандарти под, които не падам щом става въпрос за разговори с тролове ...

Последно редактирано: Окт 22, 2016
  15. Странникът

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,122
    Харесвания:
    411
    Точки:
    83
    Трябва да си голям глупак за да кажеш, че София е единствения град в България, че София = България.

RealMoney и Krumov харесват това.
  16. nortrant

Рег.:
    Дек 4, 2009
    Съобщения:
    5,278
    Харесвания:
    476
    Точки:
    83
    Same-Day (Evening Delivery)
    Cost

• £9.99 per delivery*
    • No extra cost for Amazon Prime members.
    Delivery Time

• Orders placed before the Same-Day (Evening Delivery) deadline to arrive on the same day, between 18.00 and 22.00.
    Details

• Available to selected postcodes in the UK.
    • Use the Same-Day / Get it Today filters to find eligible items.

Много сложна услуга която има смисъл в единични случай. В България никога няма да се полза достатъчно, особено ако е по-скъпа от тази за доставка на следващия ден.

Последното нещо с което е известен амазон е Доставка в същия ден.

ти пък стига си подвиквал. Това е факт и не съм си го измислил аз :rolleyes:

17. nortrant

Рег.:
    Дек 4, 2009
    Съобщения:
    5,278
    Харесвания:
    476
    Точки:
    83
    Details
    Available to selected postcodes in the UK.
    Use the Same-Day / Get it Today filters to find eligible items.

Не отговаря на това изискване:
    за това, че трябва да се съобразявам кои продукти имат тази опция ВЪОБЩЕ да не отварям дума!

18. Krumov

Krumov Well-Known Member

Рег.:
    Авг 31, 2012
    Съобщения:
    1,270
    Харесвания:
    152
    Точки:
    63

Нали си фен на пазарната икономика и капитализма :) Ако искаш екстри си плащаш това е положението. Дали струва 9.99 или 999.999 няма никакво значение услугата съществува. Прическите за куче са огромна глупост например което не пречи да струват по $5000-6000. Човека на когот му трябва спешно кабел от $1 няма проблем с това да плати $9.99 за доставката му.

А дали пък Амазон много им пука за теб и дали искат да се съобразяват с теб? Четеш и като не ти изнася биеш хикса и тичаш до левчето на ъгъла на блока. Отново се убеждавам, че или името на форума е грешно или някой негови потребители са сбъркали уеб адреса....

19. nortrant

Рег.:
    Дек 4, 2009
    Съобщения:
    5,278
    Харесвания:
    476
    Точки:
    83
    За съжаление прите за доставката НЕ са проблем, като си платиш ДОСТАТЪЧНо естествено, че може да ти я доставят в същия ден със хеликоптер който да кацне на покрива ако щеш.
    По-големия проблем, че ако искаш да си купиш кабел най-вероятно няма да можеш защото той не влиза в Use the Same-Day / Get it Today filters to find eligible items.
    Толкова за мечтите ви за доставка в същия ден до всяка точка на съответната държава.

Обобщение: има някаква такава услуга но с много ситен текст, подробности и условия. Това я прави неизползваема. кабел може да се получи и на следващия ден, освен ако не ти е спешно защото ще го използваш с друго предназначение.

20. blackout8

Рег.:
    Окт 30, 2010
    Съобщения:
    4,458
    Харесвания:
    349
    Точки:
    83
    Място:
    Варна
    Норти, ти искаш безплатна доставка в същият ден ли?
    Я да видим дали ако се обадиш на вендора и кажеш на майната си и плащам 1к за доставка до вечерта няма да дойде?
    Щом самите доставчици дават услугата доставка в същият ден, друго не те интересува!

Сподели страницата