Българския клиент много бърза

Все едно си завършил в ТВУ, а не в някоя икономческа дупка.
На практика тази услуга не е насочена към НАШИЯ таргет, следователно тя НЕ съществува.
Все едно да ми размахваш линкове на наса как хора пътувалу в космоса - пътуват, но това не означава че има рвйсове до луната :)
П.п. писах бавно защото знан, че си бързо изоставащ :)
 
Все още твърдя, че на ПРАКТИКА няма доставка за един ден,

Говориш глупости, вече ти го казаха. Пример: Доставка от ресторант на поръчана храна. Не само е в същия ден, но е и в рамките на минути.
 
1eLyTlR

zNrg4ulntLBMk.gif

Да значи твърдо шизофренията е ...

1-во говориш
, че никъде по света няма доставка в същия ден.
, след това, че
услуга не е насочена към НАШИЯ таргет
и в добавка титаничното -
, следователно тя НЕ съществува.

Норти, още малко и жал ще ми е за теб - човек толкова упорито да държи да дълбае дъното на своята глупост и безхаберност. Сигурно се "чувстваш" и горд?
 
Доставка до края на деня може да предложи всеки онлайн магазин на регионално ниво. Да речем 150-200 км от локацията на склада.

Дори може да е безплатна в града или селото ако се намира в такова, разбира се ако цената и естеството на стоката го позволяват. Собственика на магазина може и да печели от това без да ангажира куриер.
 
Доставка до края на деня може да предложи всеки онлайн магазин на регионално ниво. Да речем 150-200 км от локацията на склада.

Дори може да е безплатна в града или селото ако се намира в такова, разбира се ако цената и естеството на стоката го позволяват. Собственика на магазина може и да печели от това без да ангажира куриер.
Да - като гледам не е толкова скъпо +4,5 лв за локална доставка в деня http://www.econt.com/2012/02/new_express/
Какъв бил проблема някой от софето да си поръчва от ел. магазин локиран в София и получи безплатна доставка и тя да е в рамките на деня - то зависи и какво се продава, но винаги може се сложи оборот, над който е фрее и в рамките на деня.
Това е изключително силно маркетингово позициониране!
 
Последно редактирано:
Доставка до края на деня може да предложи всеки онлайн магазин на регионално ниво. Да речем 150-200 км от локацията на склада.

Дори може да е безплатна в града или селото ако се намира в такова, разбира се ако цената и естеството на стоката го позволяват. Собственика на магазина може и да печели от това без да ангажира куриер.


Да - като гледам не е толкова скъпо +4,5 лв за локална доставка в деня http://www.econt.com/2012/02/new_express/
Какъв бил проблема някой от софето да си поръчва от ел. магазин локиран в София и получи безплатна доставка и тя да е в рамките на деня - то зависи и какво се продава, но винаги може се сложи оборот, над който е фрее и в рамките на деня.
Това е изключително силно маркетингово позициониране!


Може, разбира се. Аз дадох пример с онлайн магазин за храна по домовете, но вариантите са много, примерно: разнасяне на цветя по домовете. Би могло да се направи и за абсолютно всякакви стоки поръчани в рамките на града. Само трябва желание и маркетингова стратегия.
 
На малоумен ли се правиш или в действителност си такъв?

Правя последен опит да докажа тезата си: дай ми онлайн магазин (няма значение в коя държава) който доставя в същия ден ВСЯКА стока до ВСЯКА локация в съответната държава.

В тази тема става въпрос за китайски боклуци, а не за ЯДЕНЕ и ТО в същия град (в същия имам предвид няколко в България (броят се на пръстите на двете ръце, да не кажа едната) защото в повече не се доставят, камо ли да има онлайн магазини в тях).
 
Какъв бил проблема някой от софето да си поръчва от ел. магазин локиран в София

ами ако склада на онлайн магазина е отсреща - КАКЪВ би бил проблема еконт да създадат услуга "доставка до 5 мин".
Айде стига глупости.

Има услуга "доставка в същия ден" само тогава когато тя е достъпна до всеки без значение къде се намира.
Еконт също доставят на другия ден (по часове може да се вържат и по-малко от един ден), но доставка в същия ден в рамките на цялата страна никога няма да има.

На ми размяташ това, че в софия могло да се достави в същия ден е смешно. Първо защото това е г/д единствения град в България и второ защото дори да я няма тази услуга, всеки може да си купи всичко и без да ползва куриер - даже може да му излезе по-евтино (вместо да дава 8 лв. за спешна доставка + 5 лв за доставката станаха 20 лв. - и като си купил някакъв ментак...) то си губи смисъла.
 
Норти, вече официално ми е жал за теб - нека пак една елементарна ретроспекция:
от
, че никъде по света няма доставка в същия ден.
до
На практика тази услуга не е насочена към НАШИЯ таргет, следователно тя НЕ съществува.

в няколко поста, та от там се прехвърляме на титаниятният върпос

Правя последен опит да докажа тезата си: дай ми онлайн магазин (няма значение в коя държава) който доставя в същия ден ВСЯКА стока до ВСЯКА локация в съответната държава.

и в един абзац еманацията на логиката на Норти, уж няма пък после има, после пак нямало, но пък не знам си какво имало ...

Има услуга "доставка в същия ден" само тогава когато тя е достъпна до всеки без значение къде се намира.
Еконт също доставят на другия ден (по часове може да се вържат и по-малко от един ден), но доставка в същия ден в рамките на цялата страна никога няма да има.

След като редица топ доставчици в САЩ, УК и редица друг странни дават възможността за доставки в същият ден, ти все твърдиш че нямало ... а за магазин, какво ще кажеш за начало Амазон? В Амазона дори се удовлетворява твоят сегмент покупка на китайски боклуци, с доставка в рамките на деня, че е и фрее над 35 долара ...

Да не ревнеш сега за Амазона - напъни се и за нула време ще намериш н броя магазини по света с доставка в същият ден.

Мисля, от мен толкова по темата - и аз имам някакви санитарни стандарти под, които не падам щом става въпрос за разговори с тролове ...
 
Последно редактирано:
На ми размяташ това, че в софия могло да се достави в същия ден е смешно. Първо защото това е г/д единствения град в България...

Трябва да си голям глупак за да кажеш, че София е единствения град в България, че София = България.
 
Same-Day (Evening Delivery)
Cost

  • £9.99 per delivery*
  • No extra cost for Amazon Prime members.
Delivery Time

  • Orders placed before the Same-Day (Evening Delivery) deadline to arrive on the same day, between 18.00 and 22.00.
Details

  • Available to selected postcodes in the UK.
  • Use the Same-Day / Get it Today filters to find eligible items.

Много сложна услуга която има смисъл в единични случай. В България никога няма да се полза достатъчно, особено ако е по-скъпа от тази за доставка на следващия ден.

Последното нещо с което е известен амазон е Доставка в същия ден.

Трябва да си голям глупак за да кажеш, че София е единствения град в България, че София = България.

ти пък стига си подвиквал. Това е факт и не съм си го измислил аз :rolleyes:
 
Details
Available to selected postcodes in the UK.
Use the Same-Day / Get it Today filters to find eligible items.

Не отговаря на това изискване:
Има услуга "доставка в същия ден" само тогава когато тя е достъпна до всеки без значение къде се намира.

за това, че трябва да се съобразявам кои продукти имат тази опция ВЪОБЩЕ да не отварям дума!
 
Details
Available to selected postcodes in the UK.
Use the Same-Day / Get it Today filters to find eligible items.

Не отговаря на това изискване:


за това, че трябва да се съобразявам кои продукти имат тази опция ВЪОБЩЕ да не отварям дума!


Нали си фен на пазарната икономика и капитализма :) Ако искаш екстри си плащаш това е положението. Дали струва 9.99 или 999.999 няма никакво значение услугата съществува. Прическите за куче са огромна глупост например което не пречи да струват по $5000-6000. Човека на когот му трябва спешно кабел от $1 няма проблем с това да плати $9.99 за доставката му.

А дали пък Амазон много им пука за теб и дали искат да се съобразяват с теб? Четеш и като не ти изнася биеш хикса и тичаш до левчето на ъгъла на блока. Отново се убеждавам, че или името на форума е грешно или някой негови потребители са сбъркали уеб адреса....
 
Нали си фен на пазарната икономика и капитализма :) Ако искаш екстри си плащаш това е положението. Дали струва 9.99 или 999.999 няма никакво значение услугата съществува. Прическите за куче са огромна глупост например което не пречи да струват по $5000-6000. Човека на когот му трябва спешно кабел от $1 няма проблем с това да плати $9.99 за доставката му..

За съжаление прите за доставката НЕ са проблем, като си платиш ДОСТАТЪЧНо естествено, че може да ти я доставят в същия ден със хеликоптер който да кацне на покрива ако щеш.
По-големия проблем, че ако искаш да си купиш кабел най-вероятно няма да можеш защото той не влиза в Use the Same-Day / Get it Today filters to find eligible items.
Толкова за мечтите ви за доставка в същия ден до всяка точка на съответната държава.

Обобщение: има някаква такава услуга но с много ситен текст, подробности и условия. Това я прави неизползваема. кабел може да се получи и на следващия ден, освен ако не ти е спешно защото ще го използваш с друго предназначение.
 
Норти, ти искаш безплатна доставка в същият ден ли?
Я да видим дали ако се обадиш на вендора и кажеш на майната си и плащам 1к за доставка до вечерта няма да дойде?
Щом самите доставчици дават услугата доставка в същият ден, друго не те интересува!
 

Горе