1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Българския клиент много бърза

Дискусията в 'Онлайн Магазини' стартирана от tanipo, Окт 20, 2016.

1. Krumov

Krumov Well-Known Member

Рег.:
    Авг 31, 2012
    Съобщения:
    1,279
    Харесвания:
    155
    Точки:
    63
    Преди два дни имах странна случка с една клиентка. Поръчала си в магазина продукт, всичко с поръчката е ОК, звъняла ми за нещо така и не стана ясно за какво и когато и върнах обаждането 30 мин по-късно каза: Понеже не ми вдигнахте телефона отказвам поръчката...
    Клиентите в в България са меко казано за бой :)

2. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    7,928
    Харесвания:
    432
    Точки:
    83
    Място:
    Казанлък
    Това звънене за потвърждение ме отказва завинаги от магазина.
    Емаг трябва да го забранят на партнйорите си.

3. tanipo

tanipo Well-Known Member

Рег.:
    Апр 25, 2007
    Съобщения:
    1,524
    Харесвания:
    133
    Точки:
    63
    Абе тва телефоните са страшна работа. Все натам се насочва клиента. Пишеш, обясняваш, ама друго си е да ти звънне по телефона. Ей затва бягам от е-търговията в България. Имам едни е-магазин, в момента го префасонирам да е с 30-40 по-скъпи продукта, и всичко друго за чужбина. Един ден изключих телефона, 30 пропуснати...нервни вече... Интересно обаче 99% възпитани, добри хора...не знам обаче що толкоз държат на талафон.

4. testkiwi

testkiwi Well-Known Member

Рег.:
    Септ 20, 2010
    Съобщения:
    1,049
    Харесвания:
    196
    Точки:
    63
    Професия:
    unemployed :)
    Място:
    Sofia
    Еми да видят, че има някой, а не е скрита покрита шано работа.
    А какво ви пречи това с телефоните? Ние си имаме на всеки сайт по 2-3 телефона дори и всичко точно - телефона вдига поръчките много, а и аз като видя сайт без телефон значи нещо не е ок.
    Един вид - собственика иска да не го знаят кой е, щото и по телефон вече може да провериш тва онова, е ако не е на бай-мангал де

5. isilona

isilona New Member

Рег.:
    Юли 11, 2016
    Съобщения:
    20
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Аз като клиент и адрес искам да видя на сайта.

6. tanipo

tanipo Well-Known Member

Рег.:
    Апр 25, 2007
    Съобщения:
    1,524
    Харесвания:
    133
    Точки:
    63
    Ами защото като всеки човек занимаващ се с онлайн бизнес съм малко анти-сошъл. По принцип работя с дистанционен екип и затова телефона е в мен. Ма се замислям да си взема едно миченци в офиса при мен, хем да ми радва деня, хем да вдига телефона. Какво може да се провери по телефона и как? Освен ако не върне в търсачката резултати.

7. Torbalan Trolski

Torbalan Trolski Well-Known Member

Рег.:
    Авг 1, 2013
    Съобщения:
    1,945
    Харесвания:
    308
    Точки:
    83
    Преди 2-3 месеца ми избуши телефона. Познай на колко магазина ми се наложи да се обадя, докато най-накрая намерих такива, които ще ми го докарат овреме и точно тази модификация, която исках аз.

В 3/4 от тези, които прозвънях патките изобщо не знаеха дали го има при вносителя, да не говорим всъщност с микросим ли е или не ...

8. Странникът

Странникът Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,211
    Харесвания:
    442
    Точки:
    83
    Еми така си е, аз като поръчвам задължително нещата се изговарят и през телефон. Няма ли телефон - няма да има поръчка.

9. milent

milent New Member

Рег.:
    Май 15, 2012
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Бързат не бързат всеки ще си чака! Бързата работа срам за майстора.

10. isilona

isilona New Member

Рег.:
    Юли 11, 2016
    Съобщения:
    20
    Харесвания:
    2
    Точки:
    3
    Всеки си прави сметката ..
    мин година теглих кредит /ипотечен/.. сведох избора до 2 банки .. хванах тази с по ниската оферта и казах действаме
    казаха добре /на думи/ но на действия бяха
    след като ми късаха нервите 2 седмици, отидох в офиса на втората банка .. решиха "проблема" за 2 дни
    сега плащам повече, но пък за сметка на това не съм клиент на първите
    както едните смятат колко са им важни клиентите, така и другите колко са ни важни времето и нервите.

11. jair

jair Active Member

Рег.:
    Март 3, 2013
    Съобщения:
    307
    Харесвания:
    58
    Точки:
    28
    През Amazon и въобще някой западен сайт поръчваш ли? В тях има ли телефони? Или по някаква причина недоверието ти е запазено само за българските онлайн магазини?

Не се заяждам, просто се опитвам да разбера откъде идва това нещо. Аз също съм социопатичен и една от причините да избирам пазаруване онлайн е точно защото не искам да разговарям с хора, които най-вероятно са доста по-некомпетентни от мен след като всяка поръчка я правя след обстойно проучване. Не виждам никаква причина да звъня по телефон за консултация, след като съм сигурен, че няма как човека от другата страна да е навлезнал в по-големи детайли за 1000-ата продукта в магазина от колкото аз за единия, който ме интересува.

12. testkiwi

Рег.:
    Септ 20, 2010
    Съобщения:
    1,049
    Харесвания:
    196
    Точки:
    63
    Професия:
    unemployed :)
    Място:
    Sofia
    да ве, ама амазон и емаг всеки ги знае, когато се купува от super-qki-promocii.com ако няма телефон едва ли някой ще си купи :D

Странникът харесва това.
  13. tanipo

tanipo Well-Known Member

Рег.:
    Апр 25, 2007
    Съобщения:
    1,524
    Харесвания:
    133
    Точки:
    63
    Българина обича да говори по телефона и да прави събрания. Съответно и едното и другото не водят до нищо. Имах навремето един колега, все по телефона уговорки, чудеса - пуши и говори, само дето резултати нямаше. Телефона и "бягането по задачи" много залъгват човек, че върши нещо.

За куриорз ще ви споделя, че от фирма с 20 човека, която ръководех навремето, само моя план за телефон беше на най-ниска тарифа и имаше дни даже не ми се налагаше да говоря по телефона...

И също на големи магазини звънят. И обикновено 90% от запитванията са ей така, да си кажат здрасти.

14. ДАНИЕЛ ПРО

ДАНИЕЛ ПРО New Member

Рег.:
    Дек 7, 2016
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    4
    Точки:
    3
    Аз така един клиент си поръчва една услуга от мен, после искаше да се видим за да уточним детайлите по услугата, тоест за интернет да им правя фирмен сайт

И отивам аз в това кафене и се оказва, че кафенето е негово и като ме видя и само каза - това заведение затваря и дойде бармана и искаха да ме пребъркат, понеже винаги нося към 3-4 000 в различни валути, ако нещо стане. И бармана му казах не ми вземай парите, ще стане лошо, и той се отказа, обаче шефа му го домързя да стане и седнах вече и му обяснявах какво правим със сайта, той накрая като разбра, че неговото не може да стане побесня и хвърли една от големите таборетки навън и удари един човек по главата, и за наш късмет този се оказа цивилен полицай и като ни хвана и бой бой бой, ни счупи от бой и после в ареста като ни заведе в една килия малка и викас тука ще лежите докато не изясним всичко по случая и ни пусна някакви затворници да ни бият уж, обаче не биха мен, понеже им се видях много слаб.
    И така стоях 2 седмици в тъпия арест, а моите познати ме пуснали официално за издирване и полицията ме търсела 2 седмици, и аз от цялата история - пари не видях от този клиент, и много съжалявам за цялата история, а всичко щеше да бъде окей ако бяхме комуникирали само онлайн.

Sky харесва това.
  15. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,315
    Харесвания:
    410
    Точки:
    83

o_Oo_Oo_O

16. ДАНИЕЛ ПРО

ДАНИЕЛ ПРО New Member

Рег.:
    Дек 7, 2016
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    4
    Точки:
    3
    Остави, всякакви такива истории ми се случват все на мен и този е от леките случаи, имал съм случаи заради един злодей да на гонят 5 часа баретите или да се крием 24 часа в една пещера докато дойдат да ни дадат хляб и вода.

Sky харесва това.
  17. testkiwi

Рег.:
    Септ 20, 2010
    Съобщения:
    1,049
    Харесвания:
    196
    Точки:
    63
    Професия: