Българския клиент много бърза

Преди два дни имах странна случка с една клиентка. Поръчала си в магазина продукт, всичко с поръчката е ОК, звъняла ми за нещо така и не стана ясно за какво и когато и върнах обаждането 30 мин по-късно каза: Понеже не ми вдигнахте телефона отказвам поръчката...
Клиентите в в България са меко казано за бой :)
 
Това звънене за потвърждение ме отказва завинаги от магазина.
Емаг трябва да го забранят на партнйорите си.
 
Абе тва телефоните са страшна работа. Все натам се насочва клиента. Пишеш, обясняваш, ама друго си е да ти звънне по телефона. Ей затва бягам от е-търговията в България. Имам едни е-магазин, в момента го префасонирам да е с 30-40 по-скъпи продукта, и всичко друго за чужбина. Един ден изключих телефона, 30 пропуснати...нервни вече... Интересно обаче 99% възпитани, добри хора...не знам обаче що толкоз държат на талафон.
 
Абе тва телефоните са страшна работа. Все натам се насочва клиента. Пишеш, обясняваш, ама друго си е да ти звънне по телефона. Ей затва бягам от е-търговията в България. Имам едни е-магазин, в момента го префасонирам да е с 30-40 по-скъпи продукта, и всичко друго за чужбина. Един ден изключих телефона, 30 пропуснати...нервни вече... Интересно обаче 99% възпитани, добри хора...не знам обаче що толкоз държат на талафон.

Еми да видят, че има някой, а не е скрита покрита шано работа.
А какво ви пречи това с телефоните? Ние си имаме на всеки сайт по 2-3 телефона дори и всичко точно - телефона вдига поръчките много, а и аз като видя сайт без телефон значи нещо не е ок.
Един вид - собственика иска да не го знаят кой е, щото и по телефон вече може да провериш тва онова, е ако не е на бай-мангал де
 
Ами защото като всеки човек занимаващ се с онлайн бизнес съм малко анти-сошъл. По принцип работя с дистанционен екип и затова телефона е в мен. Ма се замислям да си взема едно миченци в офиса при мен, хем да ми радва деня, хем да вдига телефона. Какво може да се провери по телефона и как? Освен ако не върне в търсачката резултати.
 
Какво може да се провери по телефона и как? Освен ако не върне в търсачката резултати.
Преди 2-3 месеца ми избуши телефона. Познай на колко магазина ми се наложи да се обадя, докато най-накрая намерих такива, които ще ми го докарат овреме и точно тази модификация, която исках аз.

В 3/4 от тези, които прозвънях патките изобщо не знаеха дали го има при вносителя, да не говорим всъщност с микросим ли е или не ...
 
Еми да видят, че има някой, а не е скрита покрита шано работа.
А какво ви пречи това с телефоните? Ние си имаме на всеки сайт по 2-3 телефона дори и всичко точно - телефона вдига поръчките много, а и аз като видя сайт без телефон значи нещо не е ок.
Един вид - собственика иска да не го знаят кой е, щото и по телефон вече може да провериш тва онова, е ако не е на бай-мангал де

Еми така си е, аз като поръчвам задължително нещата се изговарят и през телефон. Няма ли телефон - няма да има поръчка.
 
Всеки си прави сметката ..
мин година теглих кредит /ипотечен/.. сведох избора до 2 банки .. хванах тази с по ниската оферта и казах действаме
казаха добре /на думи/ но на действия бяха
Бързат не бързат всеки ще си чака! Бързата работа срам за майстора.
след като ми късаха нервите 2 седмици, отидох в офиса на втората банка .. решиха "проблема" за 2 дни
сега плащам повече, но пък за сметка на това не съм клиент на първите
както едните смятат колко са им важни клиентите, така и другите колко са ни важни времето и нервите.
 
Еми така си е, аз като поръчвам задължително нещата се изговарят и през телефон. Няма ли телефон - няма да има поръчка.

През Amazon и въобще някой западен сайт поръчваш ли? В тях има ли телефони? Или по някаква причина недоверието ти е запазено само за българските онлайн магазини?

Не се заяждам, просто се опитвам да разбера откъде идва това нещо. Аз също съм социопатичен и една от причините да избирам пазаруване онлайн е точно защото не искам да разговарям с хора, които най-вероятно са доста по-некомпетентни от мен след като всяка поръчка я правя след обстойно проучване. Не виждам никаква причина да звъня по телефон за консултация, след като съм сигурен, че няма как човека от другата страна да е навлезнал в по-големи детайли за 1000-ата продукта в магазина от колкото аз за единия, който ме интересува.
 
През Amazon и въобще някой западен сайт поръчваш ли? В тях има ли телефони? Или по някаква причина недоверието ти е запазено само за българските онлайн магазини?

Не се заяждам, просто се опитвам да разбера откъде идва това нещо. Аз също съм социопатичен и една от причините да избирам пазаруване онлайн е точно защото не искам да разговарям с хора, които най-вероятно са доста по-некомпетентни от мен след като всяка поръчка я правя след обстойно проучване. Не виждам никаква причина да звъня по телефон за консултация, след като съм сигурен, че няма как човека от другата страна да е навлезнал в по-големи детайли за 1000-ата продукта в магазина от колкото аз за единия, който ме интересува.

да ве, ама амазон и емаг всеки ги знае, когато се купува от super-qki-promocii.com ако няма телефон едва ли някой ще си купи :D
 
Българина обича да говори по телефона и да прави събрания. Съответно и едното и другото не водят до нищо. Имах навремето един колега, все по телефона уговорки, чудеса - пуши и говори, само дето резултати нямаше. Телефона и "бягането по задачи" много залъгват човек, че върши нещо.

За куриорз ще ви споделя, че от фирма с 20 човека, която ръководех навремето, само моя план за телефон беше на най-ниска тарифа и имаше дни даже не ми се налагаше да говоря по телефона...

И също на големи магазини звънят. И обикновено 90% от запитванията са ей така, да си кажат здрасти.
 
Аз така един клиент си поръчва една услуга от мен, после искаше да се видим за да уточним детайлите по услугата, тоест за интернет да им правя фирмен сайт


И отивам аз в това кафене и се оказва, че кафенето е негово и като ме видя и само каза - това заведение затваря и дойде бармана и искаха да ме пребъркат, понеже винаги нося към 3-4 000 в различни валути, ако нещо стане. И бармана му казах не ми вземай парите, ще стане лошо, и той се отказа, обаче шефа му го домързя да стане и седнах вече и му обяснявах какво правим със сайта, той накрая като разбра, че неговото не може да стане побесня и хвърли една от големите таборетки навън и удари един човек по главата, и за наш късмет този се оказа цивилен полицай и като ни хвана и бой бой бой, ни счупи от бой и после в ареста като ни заведе в една килия малка и викас тука ще лежите докато не изясним всичко по случая и ни пусна някакви затворници да ни бият уж, обаче не биха мен, понеже им се видях много слаб.
И така стоях 2 седмици в тъпия арест, а моите познати ме пуснали официално за издирване и полицията ме търсела 2 седмици, и аз от цялата история - пари не видях от този клиент, и много съжалявам за цялата история, а всичко щеше да бъде окей ако бяхме комуникирали само онлайн.
 
  • Like
Реакции: Sky
Аз така един клиент си поръчва една услуга от мен, после искаше да се видим за да уточним детайлите по услугата, тоест за интернет да им правя фирмен сайт


И отивам аз в това кафене и се оказва, че кафенето е негово и като ме видя и само каза - това заведение затваря и дойде бармана и искаха да ме пребъркат, понеже винаги нося към 3-4 000 в различни валути, ако нещо стане. И бармана му казах не ми вземай парите, ще стане лошо, и той се отказа, обаче шефа му го домързя да стане и седнах вече и му обяснявах какво правим със сайта, той накрая като разбра, че неговото не може да стане побесня и хвърли една от големите таборетки навън и удари един човек по главата, и за наш късмет този се оказа цивилен полицай и като ни хвана и бой бой бой, ни счупи от бой и после в ареста като ни заведе в една килия малка и викас тука ще лежите докато не изясним всичко по случая и ни пусна някакви затворници да ни бият уж, обаче не биха мен, понеже им се видях много слаб.
И така стоях 2 седмици в тъпия арест, а моите познати ме пуснали официално за издирване и полицията ме търсела 2 седмици, и аз от цялата история - пари не видях от този клиент, и много съжалявам за цялата история, а всичко щеше да бъде окей ако бяхме комуникирали само онлайн.


o_Oo_Oo_O
 
Аз така един клиент си поръчва една услуга от мен, после искаше да се видим за да уточним детайлите по услугата, тоест за интернет да им правя фирмен сайт


И отивам аз в това кафене и се оказва, че кафенето е негово и като ме видя и само каза - това заведение затваря и дойде бармана и искаха да ме пребъркат, понеже винаги нося към 3-4 000 в различни валути, ако нещо стане. И бармана му казах не ми вземай парите, ще стане лошо, и той се отказа, обаче шефа му го домързя да стане и седнах вече и му обяснявах какво правим със сайта, той накрая като разбра, че неговото не може да стане побесня и хвърли една от големите таборетки навън и удари един човек по главата, и за наш късмет този се оказа цивилен полицай и като ни хвана и бой бой бой, ни счупи от бой и после в ареста като ни заведе в една килия малка и викас тука ще лежите докато не изясним всичко по случая и ни пусна някакви затворници да ни бият уж, обаче не биха мен, понеже им се видях много слаб.
И така стоях 2 седмици в тъпия арест, а моите познати ме пуснали официално за издирване и полицията ме търсела 2 седмици, и аз от цялата история - пари не видях от този клиент, и много съжалявам за цялата история, а всичко щеше да бъде окей ако бяхме комуникирали само онлайн.

Остави, всякакви такива истории ми се случват все на мен и този е от леките случаи, имал съм случаи заради един злодей да на гонят 5 часа баретите или да се крием 24 часа в една пещера докато дойдат да ни дадат хляб и вода.
 
  • Like
Реакции: Sky
Аз така един клиент си поръчва една услуга от мен, после искаше да се видим за да уточним детайлите по услугата, тоест за интернет да им правя фирмен сайт


И отивам аз в това кафене и се оказва, че кафенето е негово и като ме видя и само каза - това заведение затваря и дойде бармана и искаха да ме пребъркат, понеже винаги нося към 3-4 000 в различни валути, ако нещо стане. И бармана му казах не ми вземай парите, ще стане лошо, и той се отказа, обаче шефа му го домързя да стане и седнах вече и му обяснявах какво правим със сайта, той накрая като разбра, че неговото не може да стане побесня и хвърли една от големите таборетки навън и удари един човек по главата, и за наш късмет този се оказа цивилен полицай и като ни хвана и бой бой бой, ни счупи от бой и после в ареста като ни заведе в една килия малка и викас тука ще лежите докато не изясним всичко по случая и ни пусна някакви затворници да ни бият уж, обаче не биха мен, понеже им се видях много слаб.
И така стоях 2 седмици в тъпия арест, а моите познати ме пуснали официално за издирване и полицията ме търсела 2 седмици, и аз от цялата история - пари не видях от този клиент, и много съжалявам за цялата история, а всичко щеше да бъде окей ако бяхме комуникирали само онлайн.
Извинявам се, но не се сдържах :D :D :D :D :D
 

Горе