Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като кучета?

От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Блинки не рискувай Брадъре!!!

Плати си при частник! Ще се погрижи за теб, ще си свърши работата качествено, а почерпиш ли го накрая и приятели ще си останете. По нататък ще те котка като писано яйчице.

Специалистите не работят със здравна каса - Факт! (Хората им имат повече доверие, бизнесът им съществува заради тях, зъболекар не може да оцелее на свободна практика ако не е Супер Добър)
Със здравната каса работят измекярите, не могат да движат собствен кабинет. И търсят клиенти с помощ от държавата, а те са по бедни и не се оплакват(клиентите). Претупват ги набързо, и все по често заради тази грешка си плащат солено, като отиват при частник да довърши работата започната от БЕЗПЛАТНАТА услуга за която си платил стократко..., или поправи зле извършена манипулация... При евентуален проблем, не можеш да търсиш помощ по същият казус...


Преди да замина оправях зъб, вадих мъдрец - макар и двете да ми бяха безплатни - с намаления :) , предпочетох да си платя.
Младо зъболекарче, културен разговор, обяснява се, работи се спокойно.
Почерпих го, наистина бях доволен. (оказа се и че сме с д/г общи интереси).
Скоро имах проблем, завъртях един телефон до БГ, Док ми обясни всичко - Беше супер, тъй като на Английски е доста трудно да разбереш медицински термини от ниша - Зъби...

Скоро пак ще му ползвам услугите.
Всички щастливи.

Поздрави
 
Последно редактирано:
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Всичко държавно е сложно, такова е за да те обърква и да правиш каквото ти кажат.
Плащаш си - Съобразяват се с теб, третират те с ред. (Както един продавач с неговите...)

И се замислям че Държавното е доста по скъпо... влече много време, ненужна тъпа информация която дефакто не казва кой знае какво... и зависиш. Лошо!
Което води до много въпроси, и първият е ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ да плащам на държавата за здраве - като те ми го взимат, с това и парите които изкарвам с честен труд...

Еми нямаме голям избор, не видиш ли глобяват ако не си плащаш осигуровни... искаш не искаш...
 
Re: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Ама аз си плащам при частник нон стоп. Само дето не мога да се откача от рекета, който трябва да си го плащаме. Демек като отиде някой на лекар ще има нещо от рода на "Еми пич, то касата ти го плаща до половината, другата ще я шием ли платено?" Малко ми е странно, но явно е така.

Утре отивам на частник и всичко ще ми е кеш. Не знам една пломба какво толкова ще ми помогне, както се вика една година плащане, това е баце, една пломба и това е. Не искам да говорим за прегледите, защото по здравна чакам много, платено - взимат ме веднага. И ако някой смята, че 3 часа пред кабинета му струва 20 лева, значи малко не намирам бизнесмена в него. :)

Нека го кажа така - добър SEO специалист взима за консултиране от 50-100 лева и повече, ако е добър на час. Той реално трябва да изгуби 300 лева и нагоре, за да се забие пред някой кабинет и да чака, защото ще спести около 17.10 лева. Демек, казано на икономически език тези 17.10 лева ви губят 300 лева. Което за мен е ебаси нелогичното. Давам този пример, защото сме в тази област. ;)

Специалистите определено не работят със здравната каса. Щях да се учудя ако работеха. Все едно в държавната администрация да имаме гурута в онлайн маркетинга. Хахаха, още нещо, върху което може да се замисли държавата. Там винаги, поне според мен, ще работят хора, които не предоставят кой знае какво качество. Не за друго, но не може човек, които може със знанията си да изкара нещо от рода на 1000+ лева, да седи на заплата 800 лева и по-малко. И това няма логика.
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Дам алтернативната цена е голям - за тези 17.5 кинта
 
Re: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Радван се, че са се включили толкова много хора, чието мнение уважавам.

Да чукна на дърво - бабата е жива и здрава, поне за сега. Утре .. е утре кой знае, с тези грижи. Защо всъщност създадох тази тема - защото ми е писнало да си плащам като поп рекета на тази държава. Защо го казвам това - в последните 4 години не съм ползвал нито веднъж медицински грижи (освен тези на зъболекар, за които съм си плащал извън здравната каса). Та 4 х 12 = 48 х 17.80 = 850 лева (приблизително).

Отделно на цялото това нещо, мога с примери да ви покажа, как всичко това е сгрешено. Да ви разправям за комшия, който беше с бъбречна криза и го накараха да си вземе такси, защото е на по-малко от километър от болницата и "може сам да се предвижиш до тук", няма смисъл. Същият този работи в една голяма българска фирма и се осигурява на ~ 1000 лева заплата, т.е. здравните са му далеч от споменатите от мен по-горе минимални здравни рекети, тъй де осигуровки да кажа. Мога и да спомена как ми отказаха лечение, защото работното време на хирурга беше свършило, а аз съм с избит зъб и плюя кръв на всяко вдишване, защото "ако желаеш можеш да дойдеш в частния ми кабинет". И не е като да не са се отнасяли с мен като с боклук, и то като с най-долен такъв. В болница да зададеш въпрос на лекар е все едно целенасочено да желаеш да ти се изсмеят и да ти теглят една тлъста селска майна. Да случвало ми се е и това, и познайте - дежурната санитарка (тази която сменя чаршафи и чисти), отговори на въпрос който зададох на лекар, който преди тва ми каза "ми ходи си, кво ме занимаваш мен, баща ти е пациент на друг лекар".

За какво говорим бе хора? И ще ви помоля да не намесваме цивилизованите и развити страни, живеем в България, ще се съобразяваме с положението тук. Точно това обсъждах вчера с приятел - тук съм по избор. Надявам се, че ще има развитие за мен, за вас, за децата ми, а и за родителите ми. Надявам се, че рано или късно държавата ще тръгне на горе, но с всеки един ден надеждите ми умират. Те не умират, защото аз не давам всичко от себеси нещата да се подобрят, не е защото не си внасям дължимото към държавата. Умират, защото има порочни мафиотски кръгове, които нямат интерес нещата да се подобрят. Маскират всичко като опит да вдигнат държавата, а се оказва поредната финансова пирамида от която намазват баджо и стринките му, които виждаш ли по никакъв начин не са роднини с някой изпълнител на нещо си.

Е писна ми, така като гледам не само на мен.
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Някой друг ползвал ли е "горещата линия" 112, и какви впечатления може да даде.

В личен план - Никога не ми се е налагало, но си спомням кампанията от облъчваторите беше доста успешна.

Офф:
Томов, Братле,
приеми това сравнение с "чужбинция" като плюс, така и така си прочел.
Добре е да знаеш как е в Европа, тъй като и Родината ни е част от нея, всеки ден ни го казват Политиците.
Общо взето здравеопазването е кофти нещо, и в най-развитата държава болници и подобни учреждения не са сред любимите места на хората.

Надявам се Жената да укрепне бързо, в каквото и положение да се намира.

Поздрави
 
Re: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Бил съм в чужбина, знам какво е. Именно за това не искам да има сравнения, защото това е като да сравняваш автомобил с хладилник - и двете работят, ама едното седи на едно място, а другото те предвижва напред.

Пак казвам - живеем тук в България. Аз искам нещата тук да се променят и оправят. Как е и ще бъде в чужбина - не ме интересува.
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Томов и аз искам нещата да се оправят в БГ но на този етап няма как да стане - Прост народ калпава държава
Болшинството от хората в тази държава не заслужават по добър живот за съжаление както и преди съм казвал демокрацията е диктатура на мнозинството над малцинството и когато ти си от малцинството на здравомислещите хора и гледаш как лумпените ти определят битието някакси не се получава.
 
От: Re: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като

Бил съм в чужбина, знам какво е. Именно за това не искам да има сравнения, защото това е като да сравняваш автомобил с хладилник - и двете работят, ама едното седи на едно място, а другото те предвижва напред.

Пак казвам - живеем тук в България. Аз искам нещата тук да се променят и оправят. Как е и ще бъде в чужбина - не ме интересува.

Разбирам те напълно, подкрепям те силно!
Имаш и аргументи, сигурен съм. Няма да ти спамя и темата.
Уважавам и това че си бил по гурбети, виждаш нещата реално в заобикалящата те среда, и руптаеш.

Но нека е ясно че колкото и да искаш/вярваш в нещо, да го защитаваш, да не приемаш друго... Винаги има шанс то да не се случи.
Тъй като мислиш в момента в едър план за цяла Държава, мисля че твоето и на шепа хора желания нямат значение на фона на случващото се.

И Аз не искам да се скитам, "Немил, недраг", искам си домът и приятелите, роднини и природа. Добре работеща държава, здраве, щастие и малко пари - Не мисля нещо толкова голямо.
Явно сега вървя по твоите стъпки, тъй като ти си се завърнал от пътуванията си - Пак казвам Уважавам това.

Хладилника и колата работят...
Лошо е когато искаш да отидеш някъде но разполагаш с хладилник у дома знам...
Но е също лошо когато си с кола, но без хладилник у дома.
(И двете неща реално съм ги преживявал - ех младини :) )
 
Re: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Томов и аз искам нещата да се оправят в БГ но на този етап няма как да стане - Прост народ калпава държава
Болшинството от хората в тази държава не заслужават по добър живот за съжаление както и преди съм казвал демокрацията е диктатура на мнозинството над малцинството и когато ти си от малцинството на здравомислещите хора и гледаш как лумпените ти определят битието някакси не се получава.

Народа ни е прост, защото е търпелив. Минава медийната пропаганда, завърта им главите и след обикновено 3 до 4 години се сещаме, че нещо не е като хората. Колко удобно, тъкмо идват нови парламентарни избори.

@myselfmonev
Не си ме разбрал правилно. Изобщо не съм бил дълго време в чужбина, но просто видях достатъчно, за много кратък период. Както аз, така и други сме наясно, че и в тяхната политика от време на време има така наречените flaws. При нас политика е синоним на flaw.

Мненията ти са силно оценени, в интерес на истината всяко мнение в темата е оценено. Дадох репутации на който мога, на който не можах - да псувате форума :) Няма такова нещо като спам тук. Ти имаш мнение, дори да се различава от моето, то е твоето мнение. Просто не искам да се сравнява положението в България с това в други европейски страни. Знаем, че сме на светлинни години зад тях, няма смисъл да си сриваме самочувствието още повече. Не мисля, че има човек който да не вижда грешките в системата ни, най-вече в здравеопазването. И да искаме не можем да стигнем до немско или английско ниво, но поне да се изчистим от сегашните ни проблеми, това не е лошо начало. Малка стъпка, но все пак стъпка напред - това искам аз.
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Значи човек Евала бия !!!
Ти си първият Българин който не сравнява с "другите" държави, даже и не поддаваш!

Ей такива повече ако се съберат, няма да има курвенски истории с извинение, и държавата ще е индивидуална, добре сработена машина в завод наречен планета земя.

Другите на които се надявам са Емигранти, върнали се по родни земи...
Както са сторили видни Българи от близко и далечно минало...
Буров ми идва на ум, мисля добро попадение.

Не мога да ти жълна и аз Реп, форума...
Но си имам едно на ум за името ти, не е нужно да си с цифри под него.
(Има един с който избягвам да говоря тук, професионалист в деянията си, но груб в комуникацията с по "низши" от него с огромен реп...)

Лека и спокойна,
трупясвам се че утре ме чака тежък ден мисля.
 
Re: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Да, не трябва да се сравнява с други държави. Просто няма база за сравнение. Това е факт от много години.

И аз искам да изкажа благодарност на частниците и да тегля една голяма на държавните учреждения. Няма какво да добавя, казах си мъките. :)
 
От: Българското Здравоопазване или що да не ви смучем парите за да си мрете като куче

Казал съм го пътя е един и то е загърбване на правитестветото, че ще те спаси. НЕ искам сравнявам запада, но само една справка правя че там мед. и здравния сектор е дерегулиран и са се намесили солидно частниците - частни мед. услуги, частни мед. осигуряване и т.н и т.н, това е в пъти по конкурентно на д-вата. Като имаш условия на монопол винаги така се получва, истината е една спиране на лапчаката на д-вата от НЗОК - и тези ресурси да се преразпределят за високо ефективни производства. Ще се оправим в момента в който разберем че д-ваната хранилка адски ни сваля стандарта и качеството на живот.
 

Горе