Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

neich

New Member
Здравейте ,
Купих си нещо от Ebay.com на 18.09.2012г. , но не съм е получил. Сумата е малка (15 $), но защо пък да ме правят на .............Изчетох много информация във форуми как да процедирам в този случай но не разбрах едно нещо: Къде трябва да отворя диспут? В Ebay или PayPal ? Или и на двете места? Вече писах оплакване в Ebay - Customer Support - Resolution Center - cases. Това достатъчно ли е или трябва и в PayPal да отворя диспут. Сигурно въпроса ми ще се стори странен на знаещите от Вас но като не съм изпадал в подобна ситуация ....... Специално заради това се регистрирах тук а и да не пропусна 45 дневния срок. Благодаря предварително за отговора Ви!
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

По принцип се отваря диспут в Ebay и автоматично се блокират и парите на продавача по транзакцията в PayPal. Малко е гадно да отвориш диспут и в двете, защото може да се получи объркване. Ако си отворил в Ebay, нямаш грижи за сроковете ;)
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

По принцип се отваря диспут в Ebay и автоматично се блокират и парите на продавача по транзакцията в PayPal. Малко е гадно да отвориш диспут и в двете, защото може да се получи объркване. Ако си отворил в Ebay, нямаш грижи за сроковете ;)

Благодаря Ви за бързия отговор. Щом в този случай вече няма да имам проблем със срока в PayPal , за сега няма да отварям там диспут. Още един път - хиляди Благодарности!
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

От коя страна е продавача? 1 месец е доста дълъг период
 
Не са ли ти дали да си тракваш пратката? Като цяло трябва да са ти дали тракинг код, с който да следиш къде е в момента. Виж си къде е в момента и пиши на деливъри службите. Реално не е нужно търговеца да е виновен в тази ситуация, но и това не е изключено.

Виж колко време са ти гарантирали за получаване, както и ако пише до колко дни може да се забави при ред причини и ще може да си калкулираш дали наистина се бави или прости си още в рейнджа. А търговеца? Може да се свържеш и с него преди да взимаш такива мерки. Реално той има профил това и силно ще му удариш рейтинга с това. Не взимам страна, но и на мен ми се е случвало нещо, което е трябваше да дойде за 2-3 седмици да се бави и реално отне около месец, месец и малко. А търговеца, от който си го поръчал с добър рейтинг ли е? И ако да или не, провери какви коментари са му дали други потребители.

Диспута в двете много ще го удари. Знам го и от тази гледна точка, защото всеки искаш да продава през eBay или Amazon гледа да не сгазва лука, независимо дали потребителя мисли, че е той виновен или не. Честно и куриерските служби дънят търговците. И този, ако е така де, няма да е изключение.
 
Re: От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

От коя страна е продавача? 1 месец е доста дълъг период
Значи съм имал доста силно търпение. И на мен ми се вижда много дълъг период, но като гледах тракинга на една пратка, седи с дни на дадена товарителница и си викам "Нормално". Виж какви срокове са обявили там, и най-вече търговеца. Все пак е редно и той да си изпълнява ангажиментите. Но както казах, понякога дървото яде търговеца за сметка на куриера. :)
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Аз лично отварям диспут в ебей ако артикула не отговаря на описанието или примерно е повреден. Последно беше с една гипсова фигурка която ми дойде на парчета. Беше уникално некадърно опакована. Две снимки още при разопаковането и се реши проблема. В останалите случаи (включително не полчен артикул) си ги искам през paypal. По принцип е 40 дни срока за разглждане, но сякаш там повече ги натискат.

Но може просто да се бави доставката. Свържи се с Продавача и питай.
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Ако е от Китай покупката (както предполагам) им пишеш и ти пращат 2-ри артикул веднага без никакви претенции. Ако е от другаде пак би трябвало ..
 
От: Re: От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Блинки, ако е от Китай няма проблеми. Но ако е от Англия или друга европейска държава е доста притеснително. Една пратка от Англия я чаках, чаках така 1 месец и накрая като дойде беше празна кутия, без съдържанието вътре. Естествено вината не беше в продавача, а в пощите.....

п.с. имах пак една пратка от Англия, която въобще не дойде и продавачът ми прати нова /а съм сигурна, че пак не е била негова вината/.
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Преди да направиш каквото е идае, пиши на продавача. Повечето са свестни
 
От: Re: От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

п.с. имах пак една пратка от Англия, която въобще не дойде и продавачът ми прати нова /а съм сигурна, че пак не е била негова вината/.

Това също е добра идея. Имал съм следния случай. Писах на едни китайци, че им няма доставката и пратиха нова. Резултат - два артикула :) . Единия някъде се беше забавил по трасето. За това най- добре първо се свържи с търговеца.
 
Re: От: Re: От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Блинки, ако е от Китай няма проблеми. Но ако е от Англия или друга европейска държава е доста притеснително. Една пратка от Англия я чаках, чаках така 1 месец и накрая като дойде беше празна кутия, без съдържанието вътре. Естествено вината не беше в продавача, а в пощите.....

п.с. имах пак една пратка от Англия, която въобще не дойде и продавачът ми прати нова /а съм сигурна, че пак не е била негова вината/.
Моята беше от Англия и там се прекачваше с Еконт, защото нямаха деливъри до БГ. И като цяло си чаках един месец. Няма проблеми. И какъв телефонен харастмънт беше, ама си чаках скъп часовник. Няма как.

Да, това се опитвам да кажа, вина не търсете винаги в търговеца. Когато имаш повече от едно звено, то реално трябва да се наблегне в това на в кое е проблема. И на мен са ми пращали празни пратки. И си викам "Абе кой калъф ще плати да ми прати нещо без съдържание" и веднага ми щракна, че някой по веригата се е обзавел.

Пиши на търговеца, не само са свестни, но и държат на това да не се прецаката. Даже са готови на подаръци и бонуси, само и само да не се стигне до момента с кой прав - кой крив. Нямат интерес. И вярвам, че повечето хора тук, като търговци, ме разбират.
 
Re: От: Re: От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Това също е добра идея. Имал съм следния случай. Писах на едни китайци, че им няма доставката и пратиха нова. Резултат - два артикула :) . Единия някъде се беше забавил по трасето. За това най- добре първо се свържи с търговеца.
Това вече е подло и мръснишко. :D
 
От: Re: От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Продавача е от Китай. - Item location:Shen Zhen, China

Иначе направих опит да си пиша с него , но на всичките ми въпроси е отговорил един път с "Thank You" когато му писах , че ако не ми даде смислен отговор ще пусна диспут. Не са ми дали тракинг код!
Иначе чакам още една пратка на стойност 70 $ + 10$ доставка от 02.10.2012 , която също още е няма и ако продължава да е няма най вероятно ще е със същата съдба. За нея обаче имам тракинг номер и той е 000065308757 пуснато по PostclubUSA . Опитвам се поне нея да следя но не успявам. Търговеца е от
Item location:
North Brunswick,NJ, United States
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

За пратки от Китай е нормално :) Но все пак диспутът си е застраховка, при положение че търговецът явно не говори английски :) Като види, че има дипсут ще намери някой да ти напише смислен отговор, защото в Ebay има строги правила и не може да си позволи повече от 3-4 диспута.
Доставките от САЩ също идват за около 2-3 седмици, но от там поне можеш да си следиш ;)
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

За пратки от Китай е нормално :) Но все пак диспутът си е застраховка, при положение че търговецът явно не говори английски :) Като види, че има дипсут ще намери някой да ти напише смислен отговор, защото в Ebay има строги правила и не може да си позволи повече от 3-4 диспута.
Доставките от САЩ също идват за около 2-3 седмици, но от там поне можеш да си следиш ;)

Проблема ми с втората пратка , е че този трекинг номер не излиза в сайта на PostclubUSA! По горе написах номера за проследяване , ако не е проблем пробвайте и Вие да видим дали излиза нещо. Да не би да бъркам аз нещо!
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Това с неизлизането е често проблем и то по вина на логистиката. А тя е мамата си трака!
И аз мисля като останалите, че трябва да поговориш с търговеца, а след това диспути и тн. Да не коментирам казуси като последният ми, в който пратката дойде за 3 дни, а вече 10 не мога да си я получа заради глупостите на DHL...Просто писах на малкото китайче, че ще чака с мен и като взема стоката ще му освободя пратката. Така следващият път ще внимава кой му плаща и кой той посочва на товарителницата.
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

При пратки от Китай понякога се получават забавяния от над един месец. Аз още чакам една пратена на 1 октомври, но си знам, че понякога се забавят и не се притеснявам. Тяхната пощенска система е много особена и има компромиси заради зверски ниската цена на доставката в сравнение с другите държави. Досега само веднъж не съм си получавал доставка от там, но ми пратиха същото нещо отново и все пак го получих.
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Пробвах номера, който си дал и наистина не излиза, явно не са я въвели.
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Благодаря на всички за помощта! Като има някакво развитие по двете доставки , ще го споделя с вас за да бъде темата в завършен вид. Кореспондирам и с двамата търговци , като "Китаеца" не отговаря (или се майтапи с това "Thank You") а "Американеца" се оправдава с пощенските служби.
 

Горе