Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Магазини, или потребители са търговците?
Паур Селъри ли са? Какъв Фийдбек имат?
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Това е единия - tomtop_digital - от Китай 98.9%
другия - YallStore - от USA 99.1%
И двамата са магазини (според разбиранията ми)
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Няма се притесняваш.

Ако няколко дни след крайния срок Итемите не са при теб - Контактваш продавача. До 24 часа би трябвало да получиш адекватен отговор. До три дни ако не се е решил проблема, и продавача не е приказливите (и да е...) отваряш диспут в Ибей (четеш директно в сайта, и намираш точният проблем с който се оплакваш, в твоя случай неспазени срокове, неполучена стока).
Диспута стои седмица, на него със сигурност ще отговорят, ако не са на молбите ти.
До края на седмицата ако не са те компенсирали, си получаваш цялата сума отново в ПП.
Продавача ако има проблеми с шипинга, ще трябва да обяснява на Ибей, в следствие те преценят как да се процедира.

НИКОГА не оставяй Фийдбек преди да си получиш стоката!

Цялата ти конверсация през системата на Ибей (НЕ Имейли) се следи от техн. им екип.
При диспут много детаилно. Старай се да си културен.

Винаги можеш да се свържеш предварително с продавача, ако стоката е скъпа или др., за да си наясно какво ще следва.

Ибей и ПейПал са яко свързани, няма смисъл да се оплакваш в ПП, след като си платил директно през Ибей.


Лошо е ако пазаруваш от дребни играчи, с негативен Фийдбек, и най-вече Китай, Тайланд... Профилите им изчезват бързо.
Нарочно бавят сроковете за да се изпуска времето за диспути.

Надявам се да съм помогнал и Аз малко.
Поздрави
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Надявам се да съм помогнал и Аз малко.
Поздрави

Помогнахте ми , при това доста добре подреден отговор.
 
Re: От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Помогнахте ми , при това доста добре подреден отговор.
Казвай ако има с още нещо да помогнем. Важното е да има положителен резултат. :)

Ако някой се сети нещо друго да сподели, да го направи, за да видим какво може да се очаква. Мисля, че всеки тук сподели малко или много от опита си. ;)
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Благодаря за желанието ви за съдействие! Днес пуснах cases на "Китаеца" в Ebay , ако (като) отговори нещо ще го споделя с вас и изобщо ще ви държа в течение. Може и да получа съвет за отговор на неговия отговор в диспута. Същото ще важи и за търговеца от САЩ , но него ще го изчакам още няколко дни. Той ми изглежда по - сериозен , поне ми отговаря на всяко питане. Макар , че дава едни и същи "стандартни" отговори ( Пратката Ви е изпратена.... , проверете в местния пощенски клон.... , Бъдете търпеливи...., Ако имате проблем не се колебайте да се свържете с нас.......)
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Това вече е подло и мръснишко. :D

В случая си изчаках посочения срок за доставка и тогава мейлнах продавача :oops:

@neich
Иначе както каза по горе колегата - винаги бъди културен. Самите търговци(всеки такъв тук ще ти го потвърди) са по склонни да търсят решение когато насреща си видят адекватно отношение.
 
Re: От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

В случая си изчаках посочения срок за доставка и тогава мейлнах продавача :oops:
Да, разбрах те още в началото, но реших да си го кажа. 100% не е мислено така, както е станало. :)
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Ето го и отговора на търговеца:
"Dear customer.This is eBay seller antiquechina2009, I found you leave me a negative feedback and says: I am so sorry to trouble you so much. I checked your shipping information, and I thought maybe your items were lost on the shipping way. but please trust us, we did have sent your items out.Now, you claimed us you still don't receive your items after such a long time, firstly i apologize to you sincerely.I want to refund your money as your compensation firstly, and then I also can resend them again after you receive them, you can repay us.Do you agree?If you agree. Could you please help us modify the negative feedback, as you know, I am just a eBay seller. I do business on eBay and I want to make all customers satisfy with all service. Although I am not a perfect man, I am trying.I always think good communication would sort any problem out, not feedback or dispute. So, I hope you understand us and do us this favor.Looking forward to your reply."

Не съм много на "ти" с Английския , с Google преводача много не мога да схвана какво ме пита. Съгласен е да ми върне парите и след това отново да си купя същия артикул или иска да ми изпрати нов и да затворя диспута..... След по обстойно пренареждане на думите , мисля че предлага да ми върне парите и ако (като) получа стоката да му ги върна отново. Преди да му отговарям ще изчакам вашия съвет и естествено ще му пиша това , което вие препоръчате! Благодаря!
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Здравей отново,
предлага да върне парите и да прати на ново.
Ти си оставил негативен фиийдбек ли?
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Ти си оставил негативен фиийдбек ли?
Да , преди диспута. От вас научих , че не трябва да го права преди да има каквато и да е развръзка.
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Нещо се сгъбяса форума, не можах да пратя отговор.
Да, това с негативния фийдбек е малко гадно за продавача :(
Иначе му кажи да ти върне парите и ако още имаш желание си го купи пак. Като ти върне парите му кажи да ти прати искане за премахване на негативния фийдбек и затвори диспута ;)
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Нещо се сгъбяса форума, не можах да пратя отговор.
Да, това с негативния фийдбек е малко гадно за продавача :(
Иначе му кажи да ти върне парите и ако още имаш желание си го купи пак. Като ти върне парите му кажи да ти прати искане за премахване на негативния фийдбек и затвори диспута ;)
Да , скапа се нещо.
ОК , ще му пиша това , което казвате.
 
Последно редактирано:
Re: От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Нещо се сгъбяса форума, не можах да пратя отговор.
Да, това с негативния фийдбек е малко гадно за продавача :(
Иначе му кажи да ти върне парите и ако още имаш желание си го купи пак. Като ти върне парите му кажи да ти прати искане за премахване на негативния фийдбек и затвори диспута ;)
Да, така е. Както казах в началото, това е много голяма греда за всеки търговец там, защото трябва да бориш не малка конкуренция и хората си гледат и ревютата, давани за самия търговец. Няма спор, че ще му е тежко след това. За това практиката е да се свържеш първо с него преди да предприемаш каквито и да е действия срещу репутацията, която той си е градил с месеци, годни. Вярвам, че с добър тон ще се разберете веднага, защото както казах, няма търговец там, който да не се сдуха от факта, че някой ще подаде репорт или ще му плесне негативен фидбек. Все едно да имате книга за клиентите и тя да седи закачена пред витрината, пред която сте се спрели, а там да има и негативен коментар за услугите и продуктите. Естествено, че това, което се откроява ще прочетете първо. Другите са почти едни и същи - колко са доволни. И друго има - положителните фидбеци се събират много трудно, докато негативните - те си идват от раз. Това съм забелязал с времето. Никой няма да се ангажира с това да даде добро ревю, защото е получил това, за което си е платил. А за негативно веднага се включват, защото не са получили това, за което са си платили. Логика на потребителя. Това е. :)
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Оставял съм 5 звезди положителен Фийдбек, но с културно оформено ревю, че са направили грешка, тъй като не искам да ги гърбя или да си губя времето. Продукта не отговаряше на описанието с цвета.

По късно пак съм пазарувал от същия шоп - ест всичко перфектно.

В И-бей всички се борят за Положителен, при 1 негативен на милион положителни процента не е точно 100.


Екипа на сайта могат да редактират Фийдбек, както да премахват перманентно.
Предполагам си се извинил, като новак е възможно да се правят такива грешки - на тях е ясно също.
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Здравейте отново ,
Сагата с двете пратки приключи успешно. Днес ми върнаха парите за пратката от Китай. Пратката от САЩ пристигна също днес. Благодаря Ви на всички за съдействието , просто до сега не съм изпадал в подобна ситуация и не знаех как да реагирам.
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Екстра :)
 
От: Бърз въпрос - не получена покупка от Ebay

Супер :) И пратката от Китай ще дойде ;)
Не забравяй да си махнеш отрицателния фийдбек и да затвориш диспута, за да не прецакваш продавача ;)
 

Горе