Важен въпрос, относно некоректни онлайн магазини

Bigger

Member
Колеги здравейте, предполагам, че ще е важно за всички да съберем повече информация за подобни случаи. Представете си, че купите някъде нещо онлайн, а то просто не дойде при вас, какво се прави в белите държави в такъв случай? Имаме едностранна кореспонденция, изпратени са повече от 4 писма от мен, отговор нямам, в статуса на поръчката пише, че е доставена до входната врата, а аз не съм получил реално нищо. Къде трябва да подам сигнал за измама и как да направя така, че да ги проверят, санкционират по някакъв начин, за да предпазим други хора от подобен проблем?
 
Разбира се, даже магазина ми излезе в реклама от фейсбук. Чакам повече от месец, следих всички статуси на поръчката, докато не изписа Delivered to front door. Така и не дойде нищо, питам вече 20 пъти в пощата, писах 4 писма до магазина, отговор няма...
 
Просто купувай от сериозни магазини и плащай с наложен платеж. Не трябва много мозък да се сетиш...
Сега и държавна институция ще занимаваш. Ако всеки за щяло и нещяло прави така ще трябва да наемат още чиновници на които нормалните хора да плащат заплати заради останалите малоумни които не могат да се пазят сами
 
notrant, ти бъзикаш ли нещо? Глупав ли ме наричаш? Може би се имаш за много умен? Какъв наложен платеж за пратка, изпратена от САЩ, каква държавна институция ще занимавам, ти нормален ли си или си просто бавноразиващ се? Ако обичаш въздържай се от коментари по темата, предпочитам да не си губим времето с подобни глупости...
 
1. Сигурен ли си, че е некорекнен онлайн търговец, а не малоумен спедитор. Защото историята познава много такива случаи, дори и да си платил 3000 долара за доставка на техника струваща по-малко от 1000.
2. Ако нямаш обратна връзка с нърговеца защо просто не канселираш плащането - ако е в някой платежна платформа вдигни диспут, ако е с карта алармирай на банката. До сега щеше да си си върнал парите и търговеца ако е изпратил пратката да се свърже с теб поне 5 пъти.
3. Честно това тъпо оправдание "да предпазим други" още ли се ползва като заместител на "баси мене налуд ше ме правят, ей сега им пращам НАП, НОИ, ХЕИ, ВИС, СИК, ТИМ и люлинските мутри да им изкорубят кончинката"
 
Благодаря за мнението, напротив, аз мисля, че трябва всеки да знае какъв е реда, ако поръча нещо онлайн от чужбина и попадне в тая ситуация, щото в България имаш някаква представа горе долу как да стане, но там... къде? Затова става въпрос, а такива магазини не бива да се оставят, щото става все по-голям шанса подобни измами да зачестяват и накрая ще сме ощетени всички все някога... Сега ще проверя от къде мина плащането и ще се опитам да се свържа с тях за начало.
 
Payment метод е Myorders Online Payment, но това не ми говори нищи и такава компания не мога да открия, така че май по-добре да отида до банката... сумата е 237 лв от там би трябвало да има някакви механизми, при подобни случаи предполагам. В извлеченията за тая дата виждам само сумата и името на магазина, в който е платен, никаква друга информация...
 
Отговори си на следните 3 въпроса:
1. С карта ли платих
2. Коя е банката издател на картата
3. На кого се обаждам ако имам проблем с картата


Не тръгвай с рогите напред, щото във всяка корида тоя с рогите напред накрая го духа..... т.е бика умира
 
Свързах се с банката, обяснил съм подробно случая, казаха ми че ще се започне някаква процедура, все още чакам да ми се обадят да видим какво ще се прави. Междувременно рекламата на тези сайтове продължава да се върти активно във фейсбук, гледам че и други хора вече почнаха да пускат сигнали на разни места и да пишат за поръчки, които не са дошли. Сайтовете са еднотипни, всички домейни са с Privacy, информаця за магазините няма, на връзка с нас има полета онлайн да им изпратиш мейл, на който не отговарят. Не знам колко са точно, аз поне знам над 5, които се рекламират нон стоп във фейсбук. Не знам какъв е начина да подам до тях сигнал, че това са онлайн магазини на измамници...
 
Пич, ти да не си си купил ел. скутер за $60 с реална цена $1500-2000? Тези се въртят бясно из фейса от няколко месеца.
 
Пич, ти да не си си купил ел. скутер за $60 с реална цена $1500-2000? Тези се въртят бясно из фейса от няколко месеца.
Има ли хора да се ловят на тази глупост? Честно не мога да си представя подобни балами.
 
Има ли хора да се ловят на тази глупост? Честно не мога да си представя подобни балами.
Преди няколко дни мой колега попадна на сайт, в който някакво не лошо изглеждащо колело беше за $50, което ми се стори адски странно. Не си спомням адреса на сайта, но определено не му беше читава работата. :) И, да, има хора, които мислят, че са намерили далаверата в нета.
 
Преди няколко дни мой колега попадна на сайт, в който някакво не лошо изглеждащо колело беше за $50, което ми се стори адски странно. Не си спомням адреса на сайта, но определено не му беше читава работата. :) И, да, има хора, които мислят, че са намерили далаверата в нета.

Много тъжно.....
 
Разбира се, даже магазина ми излезе в реклама от фейсбук. Чакам повече от месец, следих всички статуси на поръчката, докато не изписа Delivered to front door. Така и не дойде нищо, питам вече 20 пъти в пощата, писах 4 писма до магазина, отговор няма...
сподели кой е сайта, ако не е тайна ?
 
Не, скутер не съм купувал, но съм ги виждал сайтовете, които също ми изглеждат едно към едно с моя, там наистина всичко е изключително съмнително. Купих фитнес уред, който да речем тук се продава на около 500 лв за 240 лв, реално изглежда съвсем нормално като цена за директен внос от Китай... след това почнаха да изкачат тия скутери и колела и почна да ме притеснява цялата работа, но вече беше късно. Сайта е www.vipthestore.com
 
Във Фейсбук още от началото на лятото ми излизат такива реклами с нереални цени.
Скутер за 100 евро , лаптоп 30 евро.. безплатни часовници , който струват 200 евро... тва е пълна измама.
Правят сайта за няма и 1 час... пускат реклама във Фейсбук и рибките виждат тънките цени и поръчват като ненормални :)
Всички тези реклами и сайтове са на един и същ човек...просто като му спрат рекламата от ФБ , прави нов сайт с МЕГА промоция на различен продукт.
 
Website: vipthestore.com
Title: Sports Fitness Store!
Description: Sports Fitness Store! : - Cross trainers and elliptical trainers Exercise bikes Mens and
Type: fitness,Women

Domain Age: 61 Days

Owner: xinqian Rhys
Owner Address: 3796 N Yosemite St
Owner City: Parkville
Owner Postcode: 212678
Phone Number: +86.15859512311
cn.png

Phone Type: mobile : China Mobile
Email: [email protected]
cn.png
Related to 200 sites

Owner Country : China
cn.png

Website Location : United States

Сайтът вече е свален... не ставя ясно как си платил, ама ако е било с карта най-добре я блокирай и нея и си извади нова.

И дано повече не ти се налага да пускаш подобни теми, но ако се наложи е добре още в първия пост да пишеш информация като: магазин, как си платил, къде следиш пратката и подобни...
 

Горе