Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Преди малко го написах и в една ваксърска група и там ми викат, заради мерките.. алооо в Китай какви мерки слошиха на първата вълна имаше хиляди починали там бяха само в костюми на улиците и пръскаха, никой не излизаше. Тука на първата вълна помня излязох навънка по работа и няма нито един човек, изглеждаше като някой филм дето целия свят е изчезнал и пак имаше стотици починали на ден, а Норвегия и преди ваксините ходиха навсякъде просто са имали маски и някой други ограничения явно и са имали максимум 3 починали на ден
Какви мерки какви глупости се говори вече не издържам на тая идиотщина
Когато тръгваш с максимално доверие към въруса и начините за диагностика и лечение, тогава е пълно с ей такива необясними неща. И започваш да нагаждаш сезони, култура, процент на възрастно население, числата от лотарията и какво ли не, така че да си обясниш защо тук имало толкова случаи, а другаде било съвсем различно.

Когато аз тръгна с минимално доверие към вируса и начините за диагностика и лечение, тогава нещата си пасват одма. И не само това, а мога един вид да предсказвам бъдещето (относно действията и последствията от тях).

По принцип винаги ще кажа, че истината е някъде по средата. За натурални неща обикновено е. Но това явно е доста не-натурално и за мен истината клони към медицинска и медийна манипулация на високо ниво. И да, знам, все някой ще каже че това е невъзможно, защото изисква прекалено много ресурси и прекалено много хора да участват в една лъжа. Но ето че и тук в последните страници обсъждаше предишни опити за пандемии и ваксинации, само че по-неуспешни. Всъщност един много успешен опит е имало, това със СПИН... там много неща са същите, включително някои от главните действащи лица. Тия неща са тренирани, тренирани, тренирани... затова се получават. Макар че не се получиха идеално, имаше толкова много пробойни, че дори такава невероятна медийна и социална пропаганда не успя да смогне.
 
Когато аз тръгна с...
Тръгнал си да покоряваш Еверест по къси гащи и с джапанки. Затова стигаш до това, което си написал по-долу. Не си подготвен да правиш анализи по темата, да разбереш статистиката и да правиш каквито и да е изводи. Нямаш нужното образование, нямаш опит, нямаш и особена вродена интелигентност, за да разкриеш някаква конспирация от позицията на самороден гениален талант, направил голям пробив. Нещата, които пишеш за другите видове грип и СПИН също са пълни глупости.
 
Тръгнал си да покоряваш Еверест по къси гащи и с джапанки. Затова стигаш до това, което си написал по-долу. Не си подготвен да правиш анализи по темата, да разбереш статистиката и да правиш каквито и да е изводи. Нямаш нужното образование, нямаш опит, нямаш и особена вродена интелигентност, за да разкриеш някаква конспирация от позицията на самороден гениален талант, направил голям пробив. Нещата, които пишеш за другите видове грип и СПИН също са пълни глупости.
Когато не можеш да обориш информацията, нападаш носителя. Много интелигентно. По добре си чети там факт-чековете, да не изостанеш от дезинформацията. И понеже си изпуснал малко такава докато си го писал всичкото това нещо, ще те осведомя:


Превод за наивници като теб:

Пунчев: Съвсем скоро очаквайте масова реимунизация. Кога точно? Когато ни бъде наредено.
 
122 страници има пълни с налудничавите твърдения на твоята групичка, които са оборвани постоянно с медицински факти. Очевидно не сте нормални хора, които могат да разсъждават трезво. Това, че се шегувате помежду си, че нормалните хора използват факти, да ви покажат, че твърденията ви са измислици показва, че сте побъркани.
 
122 страници има пълни с налудничавите твърдения на твоята групичка, които са оборвани постоянно с медицински факти. Очевидно не сте нормални хора, които могат да разсъждават трезво. Това, че се шегувате помежду си, че нормалните хора използват факти, да ви покажат, че твърденията ви са измислици показва, че сте побъркани.
122 страници с твърдения, но дори само твърденията от една страница да вземеш, пак не можеш да отговориш на тях. На многознайко се правиш, а когато те накарам да отговориш логично на някой от многото проблеми свързани с короната, и изведнъж езика ти залепва. И ти като Тедката си знаеш само това дето са ти снесли като информация по медиите. Разликата ви е, че той е глупавичък и не го интересува никаква информация, просто е наивен и вярва, докато ти търсиш информация, само че сред пропагандната такава, в резултат на което само се набутваш още повече в лайната. После единствените ти доводи са, че ние сме ниско интелигентни и затова не вярваме на помията дето ти четеш.

За медицински факти ела да ми говориш едва след като тъпия вирОс бъде изолиран. Аз като фен на разни криминални истории, там когато няма труп, няма и престъпление. Същото и тук - няма вирОс, няма пандемия.
 

Erickson is part of a newly formed group called America’s Frontline Doctors, which preaches, among other things, that the the anti-malaria drug Hydroxychloroquine is effective against COVID-19 — despite medical consensus that it is not — and that masks are not necessary to control spread of the virus — despite medical consensus that they are. The group posted portions of its Monday press conference on social media — President Trump retweeted it — but Facebook, Twitter and YouTube took it all down. The doctor group’s web host, Squarespace, shut down the group’s website, citing “activity that’s false, fraudulent, inaccurate or deceiving.”
 
@Test @tedkata_m
Не че нещо ама казвате нямали сме медицинско образование. Вие да не мислите, че лекарите разбират нещо ?
Знаете ли какво правят чакат от СЗО да кажат дали да слагаме ваксини, какви лекарства да прилагаме и това е
Пускат един протокол за лечение и влиза първия болен и почват по списък 1,2,3,4 и даже не знаят дали тези лекарства лекува или правят някакви нежелани реакции или влошават състоянието. Имаме десетки имунолози в България и биохимици. Седна ли един да провери какво има в тези ваксини поне ? За мен трябва да се проверява всяка партида на случаен принцип по поне 1 доза да се взима и изследва какво има вътре. Как така някаква държава ти праща ваксини за твоя народ и ти просто ги слагаш ?
Може да ви е смешно, но по Бай Тошево време това нямаше да стане.
Те по тоя начин САЩ могат да спечелят една война срещу половиния свят без дори да загубят един войник. Защо Китай и Русия си правят ваксините сами ? Нашите в България идва партидата и САЩ каза безопасни са, САЩ казаха да ги слагаме и айде на ред - боц,боц, боц, САЩ казаха, че вътре няма нищо вредно, СЗО каза, че няма нищо вредно вътре, СЗО каза като влезе някой в болницата да му слагаме това и това и това. Вярно е ! СЗО никога не бърка и затова ще следваме нейните правила. Тия компании винаги са ни мислили доброто и затова сега трябва да им вярваме. И лекарите вярват и казват - трябва да се ваксинирате така казаха от СЗО (не те,че знаят че са безопасни СЗО така каза), а ние си казваме лекарите ни казаха, че са безопасни дайте да слушаме лекарите. Ето с примера чакаме ЕМА и СЗО да каже, че може 3-та бустерна доза и излизат и казват няма нужда от 3-та доза за сега. Само после да кажат псст и нашите веднага ще почнат давайте слагаме 3-та доза - трябва,трябва,трябва !!!!!
Искам да вярвам, искам да си сложа и не казвам, че ваксините не предпазват, не казвам и че имат странични ефекти, но след всичко това как да повярвам. Явно трябва да се постараят повече с инфромационната кампания, да има повече откритост, а не да създават само въпросителни
 
Ква е опорката тука? Че му наложили цензура ли? Или щом ютюб са го делнали начЕе фейк?
 
@Test @tedkata_m
Не че нещо ама казвате нямали сме медицинско образование. Вие да не мислите, че лекарите разбират нещо ?
Знаете ли какво правят чакат от СЗО да кажат дали да слагаме ваксини, какви лекарства да прилагаме и това е
Пускат един протокол за лечение и влиза първия болен и почват по списък 1,2,3,4 и даже не знаят дали тези лекарства лекува или правят някакви нежелани реакции или влошават състоянието. Имаме десетки имунолози в България и биохимици. Седна ли един да провери какво има в тези ваксини поне ? За мен трябва да се проверява всяка партида на случаен принцип по поне 1 доза да се взима и изследва какво има вътре. Как така някаква държава ти праща ваксини за твоя народ и ти просто ги слагаш ?
Може да ви е смешно, но по Бай Тошево време това нямаше да стане.
Те по тоя начин САЩ могат да спечелят една война срещу половиния свят без дори да загубят един войник. Защо Китай и Русия си правят ваксините сами ? Нашите в България идва партидата и САЩ каза безопасни са, САЩ казаха да ги слагаме и айде на ред - боц,боц, боц, САЩ казаха, че вътре няма нищо вредно, СЗО каза, че няма нищо вредно вътре, СЗО каза като влезе някой в болницата да му слагаме това и това и това. Вярно е ! СЗО никога не бърка и затова ще следваме нейните правила. Тия компании винаги са ни мислили доброто и затова сега трябва да им вярваме. И лекарите вярват и казват - трябва да се ваксинирате така казаха от СЗО (не те,че знаят че са безопасни СЗО така каза), а ние си казваме лекарите ни казаха, че са безопасни дайте да слушаме лекарите. Ето с примера чакаме ЕМА и СЗО да каже, че може 3-та бустерна доза и излизат и казват няма нужда от 3-та доза за сега. Само после да кажат псст и нашите веднага ще почнат давайте слагаме 3-та доза - трябва,трябва,трябва !!!!!
Искам да вярвам, искам да си сложа и не казвам, че ваксините не предпазват, не казвам и че имат странични ефекти, но след всичко това как да повярвам. Явно трябва да се постараят повече с инфромационната кампания, да има повече откритост, а не да създават само въпросителни
Явно няма да се боцкаш и си решил да философстваш. Пиши си направо не и не ни измъчвай.
 
Явно няма да се боцкаш и си решил да философстваш. Пиши си направо не и не ни измъчвай.
На теб наистина не знам какво да ти кажа човек.. За първи път виждам такъв като тебе. Аз не знам кое е правилното решение дали да се ваксинира човек или не, но ти наистина явно нямаш грам мозък в главата си. Може ти да си прав, че си се ваксинирал, а аз да греша. Не споря за това, но ти наистина имам чувстовто, че си не по-голям от 3-ти клас.
Приличаш на първата ми приятелка като бяхме малки и нещо като не и е изгодно и почва да извърта ей така като тебе като няма какво да отговори и казва "решил си да философстваш, направо си пиши и не ме измъчвай"
Ти не философстваш ли в тая тема и кой изобщо не философства ?
 
@Test @tedkata_m
Защо Китай и Русия си правят ваксините сами ? Нашите в България идва партидата и САЩ каза безопасни са...
Ааа и ние сме си направили, ето:

Междувременно ми стана любопитно как се справят братушките, след като те първи си направиха собствена ваксина:
1632666155586.png
По-грозна картинка скоро не бях виждал :oops: И по-странна, сякаш от Юли насам имат норматив на 790 умрели на ден, плюс/минус 10 бройки. Ни повече, ни по-малко.
 
На теб наистина не знам какво да ти кажа човек.. За първи път виждам такъв като тебе. Аз не знам кое е правилното решение дали да се ваксинира човек или не, но ти наистина явно нямаш грам мозък в главата си. Може ти да си прав, че си се ваксинирал, а аз да греша. Не споря за това, но ти наистина имам чувстовто, че си не по-голям от 3-ти клас.
Приличаш на първата ми приятелка като бяхме малки и нещо като не и е изгодно и почва да извърта ей така като тебе като няма какво да отговори и казва "решил си да философстваш, направо си пиши и не ме измъчвай"
Ти не философстваш ли в тая тема и кой изобщо не философства ?
Изписа един ферман, а сам не знаеш какво искаш. Другите поне ги уважавам, че си имат твърдо мнение и не искат да се ваксинират. А ти орева форума. Не съм аз трети клас, ти май си първи. Не мога да те разбера какво искаш от нас. Да ти кажем давай, или да ти кажем не го прави. А и ако търсиш съвети по форумите как да се лекуваш...закъсал си сериозно. Нищо, че нивото на лекарите е ниско, пак е по-добре от тук.
 
@Test @tedkata_m
Не че нещо ама казвате нямали сме медицинско образование. Вие да не мислите, че лекарите разбират нещо ?
Знаете ли какво правят чакат от СЗО да кажат дали да слагаме ваксини, какви лекарства да прилагаме и това е
Пускат един протокол за лечение и влиза първия болен и почват по списък 1,2,3,4 и даже не знаят дали тези лекарства лекува или правят някакви нежелани реакции или влошават състоянието. Имаме десетки имунолози в България и биохимици. Седна ли един да провери какво има в тези ваксини поне ? За мен трябва да се проверява всяка партида на случаен принцип по поне 1 доза да се взима и изследва какво има вътре. Как така някаква държава ти праща ваксини за твоя народ и ти просто ги слагаш ?
Може да ви е смешно, но по Бай Тошево време това нямаше да стане.
Те по тоя начин САЩ могат да спечелят една война срещу половиния свят без дори да загубят един войник. Защо Китай и Русия си правят ваксините сами ? Нашите в България идва партидата и САЩ каза безопасни са, САЩ казаха да ги слагаме и айде на ред - боц,боц, боц, САЩ казаха, че вътре няма нищо вредно, СЗО каза, че няма нищо вредно вътре, СЗО каза като влезе някой в болницата да му слагаме това и това и това. Вярно е ! СЗО никога не бърка и затова ще следваме нейните правила. Тия компании винаги са ни мислили доброто и затова сега трябва да им вярваме. И лекарите вярват и казват - трябва да се ваксинирате така казаха от СЗО (не те,че знаят че са безопасни СЗО така каза), а ние си казваме лекарите ни казаха, че са безопасни дайте да слушаме лекарите. Ето с примера чакаме ЕМА и СЗО да каже, че може 3-та бустерна доза и излизат и казват няма нужда от 3-та доза за сега. Само после да кажат псст и нашите веднага ще почнат давайте слагаме 3-та доза - трябва,трябва,трябва !!!!!
Искам да вярвам, искам да си сложа и не казвам, че ваксините не предпазват, не казвам и че имат странични ефекти, но след всичко това как да повярвам. Явно трябва да се постараят повече с инфромационната кампания, да има повече откритост, а не да създават само въпросителни
"Искам да вярвам, искам да си сложа и не казвам, че ваксините не предпазват, не казвам и че имат странични ефекти, но след всичко това как да повярвам. Явно трябва да се постараят повече с инфромационната кампания, да има повече откритост, а не да създават само въпросителни"
Ами те нашите се стараят много, чак се престарават, обаче шаблона, спуснат, за информационна кампания и пропаганда, е един и същ за цяла Европа. Протоколът е такъв - локдауни, затваряме заведения, паркове, отваряме ги, онлайн обучение, маски навън, маски вътре, страшилка по медиите. И не могат да извършват странични движения нашите от този протокол. Просто таргетът е друг - Северна, Западна и Централна Европа. За няколко държавички, от по няколко милиона, никой не дава и пет пари. То затова и се оказахме такива несретни, неваксинирани. Я да видиш, ако бяха писали специална стратегия за БГ и Румъния, за ваксинация. Щяхме да сме вакснати, че и Ганкиното щяхме да играем.
 
А и ако търсиш съвети по форумите как да се лекуваш...закъсал си сериозно.
Не мисля, че търси съвети в темата. Идеята на спора, който водим вече в трета или четвърта тема, е именно спора. В него се ражда истината, но всеки сам избира коя е неговата истина. То е като с религиите - или вярваш напълно и спонтанно, или отхвърляш напълно. Някои се съмняваме във всичко и това е добре.
Конкретният потребител просто се колебае в коя доктрина да повярва. Ние ще му помогнем да реши, като непрекъснато постваме информация. Не сме лекари, затова чуваме мнението на лекарите, които смятаме за комптентни и разбиращи.

Лекарите са разединени, а вие искате лаиците да сме на едно мнение...
 
Не мисля, че търси съвети в темата. Идеята на спора, който водим вече в трета или четвърта тема, е именно спора. В него се ражда истината, но всеки сам избира коя е неговата истина. То е като с религиите - или вярваш напълно и спонтанно, или отхвърляш напълно. Някои се съмняваме във всичко и това е добре.
Конкретният потребител просто се колебае в коя доктрина да повярва. Ние ще му помогнем да реши, като непрекъснато постваме информация. Не сме лекари, затова чуваме мнението на лекарите, които смятаме за комптентни и разбиращи.

Лекарите са разединени, а вие искате лаиците да сме на едно мнение...
Според него трябваше още на първата страница да tedkata да напише ваксинирай се и просто да закрием темата.
Ами заключвайте темата наистина няма смисъл от нея.
 
Ааа и ние сме си направили, ето:

Междувременно ми стана любопитно как се справят братушките, след като те първи си направиха собствена ваксина:
Виж файлът 21934
По-грозна картинка скоро не бях виждал :oops: И по-странна, сякаш от Юли насам имат норматив на 790 умрели на ден, плюс/минус 10 бройки. Ни повече, ни по-малко.
Това да не е за миналата година ?
Аз до колкото знам май сега е против ваксините
 
Ако някой се колебае дали да се ваксинира, аз бих му препоръчал да изчака до края на годината. Да се видят резултатите от ваксинираните в държавите с 60-70% и повече, тогава вече ще са изтекли повече от 6 месеца от първите 2 дози.
 
"Искам да вярвам, искам да си сложа и не казвам, че ваксините не предпазват, не казвам и че имат странични ефекти, но след всичко това как да повярвам. Явно трябва да се постараят повече с инфромационната кампания, да има повече откритост, а не да създават само въпросителни"
Ами те нашите се стараят много, чак се престарават, обаче шаблона, спуснат, за информационна кампания и пропаганда, е един и същ за цяла Европа. Протоколът е такъв - локдауни, затваряме заведения, паркове, отваряме ги, онлайн обучение, маски навън, маски вътре, страшилка по медиите. И не могат да извършват странични движения нашите от този протокол. Просто таргетът е друг - Северна, Западна и Централна Европа. За няколко държавички, от по няколко милиона, никой не дава и пет пари. То затова и се оказахме такива несретни, неваксинирани. Я да видиш, ако бяха писали специална стратегия за БГ и Румъния, за ваксинация. Щяхме да сме вакснати, че и Ганкиното щяхме да играем.
В FLCCC имат протокол, с който лекуват с Ивермектин
В стария български ползваха Ивермектин
FLCCC още им е такъв протокола
EMA казва Ивермектин не помага
Българските лекари казват Ивермектин не помага, защото проучванията не показвали ефект.

Може да видите според FLCCC протокола с колко лекарства се лекува, а в България съм говорил с лекари и лечението е цинк и витамин Ц, което на мен ми се струва малко. От друга страна пък този протокол май го спазват в САЩ, а там има много починали.
Във всички протоколи има включено витамин Ц, но според някой лекари не трябваше. Знам за една жена с автоимунно заболяване се консултира с завеждащи клиника Ковид в други държави - Америка, Англия и са и казали да не пие витамин Ц, защото сгъстява кръвта.
Последно по съветите на българския проткол и на ЕМА на ЕС лечението е - витамин Ц,Д, Цинк. И пак казвам според мен е много малко. Боледувал съм от други вирусни инфекции и никога не са ме лекували само с витамини.

Ремдесивир се използва в леки до средно-тежки случаи т.е преди човек да се е влошил, но поради малките количества не ги дават на хората и влиза някой в болница и не му го дават и го пестят, защото мислят, че ще го изкара леко. После се влошава и те решават да му дават Ремдесивир обаче той вече не действа.

По дебата с ваксините е подобна ситуацията. На кое да вярвам ?
Значи когато не се интересуваш е лесно, защото не знаеш нищо. Когато си нямаш и на представа с какво се лекува и как лекуват просто чакаш личния лекар и ако той ти каже да си вземеш вазелин да си намажеш ... и ти вярваш и ти се струва, че всичко е наред, но ако почнеш да се интересуваш виждаш, че много неща не са наред

Има много лични лекари изписват имуностимуланти като изопринозин ! НЕ ГО ПРАВЕТЕ !!!
 
Аз до колкото знам май сега е против ваксините
Чорбанов не е против ваксините по принцип, а против забърканите урболешката от фарма компании с доста съмнително реноме. Файзер е съдена многократно за нанесени вреди, Модерна е на "филантропа", а Оксфорд си плюха на сурата.

Сега, аз не знам Чорбанов какво е забъркал, но и неговата е "бърза" според златните стандарти. Решението за или против ваксините е много просто, всъщност. Решаваш от какво те е страх повече - от вируса или от ваксините?
 

Горе