Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Не искам да бъда скептичен, но не виждам доказателство да не е така. Само са написали, че е доказано, че не е така. Къде е научната статия ? Къде са тестваните хора ? Тука е дума срещу дума и никакъв fact check. Не казвам, че не са прави, но все пак изобщо нямат никакви доказателства. За мен си трябва цяла имунологично проучване не знам как да се направи, за да се види клетки дали прониква дали се свърза и такива неща. Или поне да бяха тествали и те една група от 1000 човека и да кажат ето не е прав D-dimer не е висок.
Според мен просто хората след ваксина нямат висок D-dimer. Не знам защо така си мисля. Виждал съм няколко случая хора след ваксина да са правили D-dimer и им е в норма. Но те не са направили изследване да го докажат
 
Попринцип вирусна пневмония и тежък грип се лекуват в болница и не може вкъщи.
Това изобщо не е вярно. Когато мен ме лепна двойна бронхопневмония пролетта, никой не е споменавал нищо за прием в болница. Една близка, която работи в санаториум за белодробни заболявания, единствена настоя да отида там на лечение, защото наистина имат перфектни специалисти. Отказах.

Както много пъти вече споделих - мен грип не ме пропуска и почти винаги го карам с пневмония. През съзнателния си живот нямам и ден престой в болница.

Стига лечението да е правилно, е по-добре да се лекуваш у дома. Ще имаш комфорт и спокойствие и ще се лекуваш в много по-хигиенична среда.
 
Това изобщо не е вярно. Когато мен ме лепна двойна бронхопневмония пролетта, никой не е споменавал нищо за прием в болница. Една близка, която работи в санаториум за белодробни заболявания, единствена настоя да отида там на лечение, защото наистина имат перфектни специалисти. Отказах.

Както много пъти вече споделих - мен грип не ме пропуска и почти винаги го карам с пневмония. През съзнателния си живот нямам и ден престой в болница.

Стига лечението да е правилно, е по-добре да се лекуваш у дома. Ще имаш комфорт и спокойствие и ще се лекуваш в много по-хигиенична среда.
Може да е била бактериална причинена от вируса. Освен това при Ковид пневмонията май е различна. При ковид се сгъстява кръвта в белия дроб и се запушват капилярчета, а не като бактериална пневмония. Освен това при Ковид има още една особеност, че между 7-14 ден започва образуването на антитела и там има разни особености и когато започне образуването на антитела и организма започва да атакува собствения организъм и направо ти съсипва дроба за 24 часа, не вируса, а организма ти. Ще те излъжа по спомен съм чел, че вируса май прави мимикрия ли нещо такова и прилича на собствните клетки и организма не разпознава вируса от собствените клетки и атакува и двете. Другото което съм чел е, че вируса е тежък и при образуването на антитела реагира повече от агресивно и запова да атакува всичко наред. Не знам точно причината, но организма започва да атакува собствения ти бял дроб и организъм и това се нарича цитокиновя буря. Това няма нищо общо с пневмония от настинка, вторична (бактериална) или дори мисля, че няма нищо общо с куп други вируси. Може да няма нищо общо с други вируси - първо, че другите не водят до това съсирване и запушване на капилярчета в белия дроб, второ че другите вируси не са толкова тежки и организма не реагира толкова бурно т.е цитокиновя буря, както и казах може тази мимикрия дето вируса имитира собствени клетки и организма образува цитокиновя буря. Тоест има много неща, които различават вирус от вирус и грип от грип. Не може да се сравнява Ковид с друг вирус и друга пневмония
Настъпи ли цитокиновя буря лечение вкъщи е невъзможно. Първо че нямаш нужните лекарства, второ че за да ги приложиш се иска следене на показатели всеки ден даже и на часове.
 
Може да е била бактериална причинена от вируса. Освен това при Ковид пневмонията май е различна. При ковид се сгъстява кръвта в белия дроб и се запушват капилярчета, а не като бактериална пневмония. Освен това при Ковид има още една особеност, че между 7-14 ден започва образуването на антитела и там има разни особености и когато започне образуването на антитела и организма започва да атакува собствения организъм и направо ти съсипва дроба за 24 часа, не вируса, а организма ти. Ще те излъжа по спомен съм чел, че вируса май прави мимикрия ли нещо такова и прилича на собствните клетки и организма не разпознава вируса от собствените клетки и атакува и двете. Другото което съм чел е, че вируса е тежък и при образуването на антитела реагира повече от агресивно и запова да атакува всичко наред. Не знам точно причината, но организма започва да атакува собствения ти бял дроб и организъм и това се нарича цитокиновя буря. Това няма нищо общо с пневмония от настинка, вторична (бактериална) или дори мисля, че няма нищо общо с куп други вируси. Може да няма нищо общо с други вируси - първо, че другите не водят до това съсирване и запушване на капилярчета в белия дроб, второ че другите вируси не са толкова тежки и организма не реагира толкова бурно т.е цитокиновя буря, както и казах може тази мимикрия дето вируса имитира собствени клетки и организма образува цитокиновя буря. Тоест има много неща, които различават вирус от вирус и грип от грип. Не може да се сравнява Ковид с друг вирус и друга пневмония
Настъпи ли цитокиновя буря лечение вкъщи е невъзможно. Първо че нямаш нужните лекарства, второ че за да ги приложиш се иска следене на показатели всеки ден даже и на часове.
Твърде много се фокусираш върху тежките случаи. Фактът, че дори у нас, където трепат болните с правата лопата в главата, смъртността е ниска (4-5%), трябва да ти говори, че тия катаклизми настъпват рядко.

Повечето ми познати, които го изкараха, си минаха както при всеки друг грип.

Аз реално не знам дали също не карах ковид, защото тестът ми (антигенен) беше направен на 6-тия ден от появата на симптомите, когато пневмонията вече беше водещият симптом, а не хремата, както започна всичко. Разлика този път имаше и тя беше в доста по-дългия период на лечение.

Идеята ми е: спри да се паникьосваш, фокусирайки се върху прецедентите. Мога да ти разкажа подробно как протича рак на панкреаса - това не значи, че точно това те очаква.

Ако избираш между щетите от ваксините и от вируса, знай, че едното е вече доста познато и на лекари, и на пациенти, докато с другото медицината тепърва ше се запознава. ;)
 

"Нa cлeдвaщия дeн му cлaгaт киcлoрoд, кoйтo явнo e нa мaкc, a тoй ми кaзвa, чe тoвa нe му пoвлиявa дoбрe и гърлoтo му гoри aдcки, a aз звъня нa бoлницaтa, зa дa пoпитaм нoрмaлнo ли e ? Тe ми oбяcнявaт, чe тoвa e oт киcлoрoдa и лигaвицaтa му e cухa, a тoй нe мoжe дa cи пoeмe въздух дoри c киcлoрoдa", дoпълни тя.

Гoдeницaтa нa изпълнитeля cпoдeля, чe прeз цялoтo врeмe ce e чувaлa c нeгo. Вчeрa прeз дeня, кoгaтo пocлeднo ce чувaт, тoй ѝ cпoдeля, чe ca зaпoчнaли дa му вливaт уcпoкoитeлни.

"Вeчeртa в 9:30 му пишa кaк e, a тoй ми пишe дoбрe cъм. Тoгaвa ce уcъмних, чe нeщo нe e нaрeд, нo нe пocмях дa ce oбaдя. Никaквa вecт oт cнoщи, при кoeтo звъня в 8 чaca cутринтa и тe нaй-cпoкoйнo ми зaявявaт, чe тoй e пoчинaл, чe e тръгнaл дa ce зaдушaвa cнoщи към 11 чaca, кaтo ca гo интубирaли и нe ca мoгли дa нaпрaвят aбcoлютнo нищo.

Не очаквах кислородните маски да водят до изсъхване на гърлото, аз гледах на тях само в положителна светлина, но изглежда дори една кислородна маска когато се използва неправилно е способна да накара параноичните доктори да си помислят, че на пациента му трябва... още кислород и още изсъхване :confused:

Основната причина за сухота в носа и гърлото е липсата на влага. Използването на овлажнител може да реши проблема. Овлажнителите се предлагат като приставки към вашата кислородна система; всъщност системата може да бъде снабдена с включен овлажнител. Овлажнява кислорода, предотвратявайки сухота.

И това че е започнал да се задушава почти веднага след като са го натъпкали с успокоителни... за мен е причина да се усъмня в успокоителните, а за докторите явно е причина да ги увеличат и да го сложат на уреда за инквизиция (ICU), защото такъв е протокола и ако го спазват всичко ще бъде наред и никой няма да ги съди.
 
Твърде много се фокусираш върху тежките случаи. Фактът, че дори у нас, където трепат болните с правата лопата в главата, смъртността е ниска (4-5%), трябва да ти говори, че тия катаклизми настъпват рядко.

Повечето ми познати, които го изкараха, си минаха както при всеки друг грип.

Аз реално не знам дали също не карах ковид, защото тестът ми (антигенен) беше направен на 6-тия ден от появата на симптомите, когато пневмонията вече беше водещият симптом, а не хремата, както започна всичко. Разлика този път имаше и тя беше в доста по-дългия период на лечение.

Идеята ми е: спри да се паникьосваш, фокусирайки се върху прецедентите. Мога да ти разкажа подробно как протича рак на панкреаса - това не значи, че точно това те очаква.

Ако избираш между щетите от ваксините и от вируса, знай, че едното е вече доста познато и на лекари, и на пациенти, докато с другото медицината тепърва ше се запознава. ;)
Антитела няма ли да си направиш за твое успокоение? Така ще знаеш, че си го минала поне.
 
Антитела няма ли да си направиш за твое успокоение? Така ще знаеш, че си го минала поне.
Бъзикаш се вече. Тя пуши като комин и най-безотговорно оправдава пушенето пред себе си и пред света, а ти очакваш да се е притеснила за някакви си антитела :))))
 
Антитела няма ли да си направиш за твое успокоение? Така ще знаеш, че си го минала поне.
Та аз боледувах през февруари - март. Ти да не мислиш, че в настоящия момент ще имам антитела? За мен е по-важен Т клетъчният имунитет. Ако не ковидясам тая зима, значи съм го минала.

giphy.gif
 
Не искам да бъда скептичен, но не виждам доказателство да не е така.
Буквално на всеки абзац има линкове към източниците им на информация. Ако държиш точно на научни статии по темата, също има много.
По принцип научните статии са предназначени за други учени и не са написани на език, разбираем за обикновените хора, но ако имаш желание можеш да ги разгледаш.
 



Не очаквах кислородните маски да водят до изсъхване на гърлото, аз гледах на тях само в положителна светлина, но изглежда дори една кислородна маска когато се използва неправилно е способна да накара параноичните доктори да си помислят, че на пациента му трябва... още кислород и още изсъхване :confused:



И това че е започнал да се задушава почти веднага след като са го натъпкали с успокоителни... за мен е причина да се усъмня в успокоителните, а за докторите явно е причина да ги увеличат и да го сложат на уреда за инквизиция (ICU), защото такъв е протокола и ако го спазват всичко ще бъде наред и никой няма да ги съди.
Макар че съм по-скоро антиваксърски настроен не мога да кажа за този случай, че...

Уж е бил добре, а всъщност едвам дишал с маската за въздух (говорим за обикновен въздух, а не от ония дето уж ги убива). Явно изобщо не е бил добре всъщност. Освен това лекарите са казали, че дори и с въздух не може да диша после. Както и споменах по-горе цитокиновата буря може да убие човек за 24ч.
Просто уж казват, че бил добре, а не можел да диша дори с кислородна маска (пак казвам не от тези дето убиват хората, не тия ICU или вентилатор). Явно си е бил зле и когато повечето хора са зле и им се наложи вентилатор + сънотворни не знам кое ги убива, защото ето, че и без тях се е влошавал рязко. Така че може всъщност и да не е това причината хората да умират. Може да се разбере само, ако един човек тръгне рязко да се влошава и откаже вентилатор + сънотворни и се оправи, но дори и тогава не може да се докаже на 100%.
Представи си, че наистина вируса го убива и се влошава и лекарите наистина действат правилно ICU или вентилатор + сънотворни + нервно-мускулна блокада и т.н и това е правилния начин.
 
Сега към обратната позиция да мина, че не мога да кажа нещата както ги виждам без значение на коя страна са.
За филантропите.
СПИН май е лабораторно създаден. Ебола май пак е лабораторен не съм сигурен, но ако е следва тази логика. Прави се вирус и се пуска, после пък измислили вахина и са филантропи спасяват човечеството. Правят вахина, за да спасят бедните страни от ебола. Добре може наистина вируса да е естествен и наистина да са филантропи помагащи на хората, а ние тука някакви конспирации се въртят и ги изкарват някакви си ....Чудя се обаче щом мислят толкова за бедните държави от Африка и им изпращат вахини, за да спасят бедните защо първо не им занесат вода и храна, че там май умират и от глад и жажда ? Дали толкова милиардери както казват, че мислят за тях дали ако наистина мислеха те щяха да са толкова бедни ? Нима с толкова пари не може да се изгради инфраструктура, да има болници, да има вода, храна и т.н за да водят нормален живот ?
Ся tedkata ще ме нападне, че съм се чудил постоянно много, но просто има аргументи и в едната и другата посока. И в двете посоки с основание и съвсем логични
 
Ся tedkata ще ме нападне, че съм се чудил постоянно много, но просто има аргументи и в едната и другата посока. И в двете посоки с основание и съвсем логични
Аз ще те нападна за начина, по който изписваш думата ваксина. Тва "ваХина" направо ми бърка в предсърдния мускул. Моля те, не го прави повече.
 
  • Haha
Реакции: OSH
Сега към обратната позиция да мина, че не мога да кажа нещата както ги виждам без значение на коя страна са.
За филантропите.
СПИН май е лабораторно създаден. Ебола май пак е лабораторен не съм сигурен, но ако е следва тази логика. Прави се вирус и се пуска, после пък измислили вахина и са филантропи спасяват човечеството. Правят вахина, за да спасят бедните страни от ебола. Добре може наистина вируса да е естествен и наистина да са филантропи помагащи на хората, а ние тука някакви конспирации се въртят и ги изкарват някакви си ....Чудя се обаче щом мислят толкова за бедните държави от Африка и им изпращат вахини, за да спасят бедните защо първо не им занесат вода и храна, че там май умират и от глад и жажда ? Дали толкова милиардери както казват, че мислят за тях дали ако наистина мислеха те щяха да са толкова бедни ? Нима с толкова пари не може да се изгради инфраструктура, да има болници, да има вода, храна и т.н за да водят нормален живот ?
Ся tedkata ще ме нападне, че съм се чудил постоянно много, но просто има аргументи и в едната и другата посока. И в двете посоки с основание и съвсем логични
Няма да те нападам, ама това е като някой, който ми обяснява, че примерно ако беше купил биткойн 2013 сега щял да бъде милиардер. Ами да е купил, защо не е???
 
 
Представи си, че наистина вируса го убива и се влошава и лекарите наистина действат правилно ICU или вентилатор + сънотворни + нервно-мускулна блокада и т.н и това е правилния начин.
Според мен щом той е казал, че кислородната маска му влияе зле, значи е така. Сега не знам каква точно е била, но ето че и в нета лесно се намира информация, че изсъхването при такива процедури е лесно да се случи.

А това...
Те ми обясняват, че това е от кислорода и лигавицата му е суха, а той не може да си поеме въздух дори с кислорода...
може да се възприеме по 2 начина:
- Не е могъл да диша заради задуха от короната, независимо с кислород или не.
- Защото му е било изгоряло гърлото (адски) го е боляло да диша заради тази сухота. Тук аз бих казал, че му е било трудно да диша и без кислорода, а доктора е казал обратното - с кислорода. Разликата е във възприемането кое създава проблема и кое го решава. Според доктора кислорода само помага, затова така е казал, че дори с помощта на кислорода му е било трудно да си поеме въздух. Аз ако се съмнявам в кислорода бих казал, че и без него го е боляло, камо ли пък с него.

Тази сухота бих предположил, че не е чак животозастрашаваща, поне не и в рамките на няколко часа. Но ако докторите само са чакали каквото и да е влошаване за да му налеят успокоителните, те са го получили и са започнали да ги наливат. След което към 11 часа вече са подействали, задушили са го допълнително и те са реагирали с ICU (смъртна присъда).

Статиите не са написани много разбираемо кое кога точно се случва, но според мен въпреки затрудненото си дишане е бил добре. Аз съм имал много пъти затруднено дишане (от алергични реакции предполагам, никога не съм се изследвал какво ги причинява), но въпреки че като преживяване е било неприятно, то никога не съм се усещал като на крачка от смъртта. Но ако се паникьосам, тогава може да изглежда че се задъхвам, а всъщност всичко си ми работят добре. Имах и такава ситуация преди време... не паник атака, само притеснение, но пак усещането е за по-трудно дишане, когато всъщност не е.
 
Чудя се обаче щом мислят толкова за бедните държави от Африка и им изпращат вахини, за да спасят бедните защо първо не им занесат вода и храна, че там май умират и от глад и жажда ? Дали толкова милиардери както казват, че мислят за тях дали ако наистина мислеха те щяха да са толкова бедни ? Нима с толкова пари не може да се изгради инфраструктура, да има болници, да има вода, храна и т.н за да водят нормален живот ?
Именно. Това все едно да се опитваш да направиш един цигански квартал по-цивилизован като им подхвърляш медни и алуминиеви жици, и то жици извадени от техните къщи и електропроводи (да кажем неработещи жици без ток). На пръв поглед нещо що-годе добро се прави, ама като вникнеш малко повече става ясно, че няма как да стане работата, и даже само се вреди.
 
Годеницата на поп-фолк певецът Ангел - Христина Пейкова, сподели трагични подробности от последния им разговор. Днес стана ясно, че младият изпълнител е починал внезапно в столичната болница ИСУЛ от коронавирус. Почернените близки на звездата обаче твърдят, че много неясноти около смъртта му.

Преди две седмици 35-годишният мъж се разболява и търси лекарска помощ. Няколко болници отказват да го приемат, тъй като няма положителен тест за Ковид. Състоянието му обаче се влошава, разказва годеницата му.

Копирано от standartnews.com
 
Чудя се обаче щом мислят толкова за бедните държави от Африка и им изпращат вахини, за да спасят бедните защо първо не им занесат вода и храна, че там май умират и от глад и жажда ?
Именно. Това все едно да се опитваш да направиш един цигански квартал по-цивилизован като им подхвърляш медни и алуминиеви жици, и то жици извадени от техните къщи и електропроводи (да кажем неработещи жици без ток). На пръв поглед нещо що-годе добро се прави, ама като вникнеш малко повече става ясно, че няма как да стане работата, и даже само се вреди.
Не е точно така. Има по света бедни, неграмотни и умиращи. Все пак ако някой ги храни, дали ще стане по-добре за тях.
Храненето трябва да продължи! Този, който го хранят ще свикне с мисълта, че го хранят и са задължени дори да го хранят.
ПП това май е само един от многобройните проблеми в Африка.
 
Според мен щом той е казал, че кислородната маска му влияе зле, значи е така. Сега не знам каква точно е била, но ето че и в нета лесно се намира информация, че изсъхването при такива процедури е лесно да се случи.

А това...

може да се възприеме по 2 начина:
- Не е могъл да диша заради задуха от короната, независимо с кислород или не.
- Защото му е било изгоряло гърлото (адски) го е боляло да диша заради тази сухота. Тук аз бих казал, че му е било трудно да диша и без кислорода, а доктора е казал обратното - с кислорода. Разликата е във възприемането кое създава проблема и кое го решава. Според доктора кислорода само помага, затова така е казал, че дори с помощта на кислорода му е било трудно да си поеме въздух. Аз ако се съмнявам в кислорода бих казал, че и без него го е боляло, камо ли пък с него.

Тази сухота бих предположил, че не е чак животозастрашаваща, поне не и в рамките на няколко часа. Но ако докторите само са чакали каквото и да е влошаване за да му налеят успокоителните, те са го получили и са започнали да ги наливат. След което към 11 часа вече са подействали, задушили са го допълнително и те са реагирали с ICU (смъртна присъда).

Статиите не са написани много разбираемо кое кога точно се случва, но според мен въпреки затрудненото си дишане е бил добре. Аз съм имал много пъти затруднено дишане (от алергични реакции предполагам, никога не съм се изследвал какво ги причинява), но въпреки че като преживяване е било неприятно, то никога не съм се усещал като на крачка от смъртта. Но ако се паникьосам, тогава може да изглежда че се задъхвам, а всъщност всичко си ми работят добре. Имах и такава ситуация преди време... не паник атака, само притеснение, но пак усещането е за по-трудно дишане, когато всъщност не е.
Той и без маската е нямал да може да диша. Не маската го е задушавала, защото това не са ICU или вентилатор и подобни.
Има огромна разлика от паник атаки и стрес. Ако лекарите са видели, че сатурацията му пада и други показатели явно както са казали са видели, че се влошава и са решили да го местят. Има различни показатели - сатурация, кръвни - IL-6, чувал съм за разни нещо от рода на въглероден диоксид в кръвта и подобни не ги разбирам, но явно са видели, че наистина се влошава и са решили да го местят. И явно е било така щом не е можел да диша дори с въздуха. Само след тези неща не разбирам как е казал, че се чувства добре и че иска скара и подобни неща. Хем не може да диша дори с маската хем се чувства добре, че дори иска скара. Просто не се връзват двете..
А дали е бил толкова зле, че да почине или нещо го е допринесло не знам
 
Всички казват, че Ковид не е кой знае какво и че има по-смъртоносни вируси като Ебола например.
Някой сравнявал ли е жертвите от Ебола с тези на Ковид ?
 

Горе