Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Тя смъртността ще ви извади очите, а и не мога да разбера какво толкова сравнявате Израел, който е с 9 починали, а ние сме 149.
 
Разбира се, че няма. За да обясниш нещо на някого първо трябва да го разбереш, а ти нямаш и минимална идея какво означават данните, които си пляснал тук.
Ми обясни ни графиката ти бре, умнико. Ние нали сме невежи, ти си умен. Давай, обясни защо в нашата графика виждаш само смърт, а в другата на Израел виждаш спасение. И на мен ми изглеждат доста идентични графиките, искам да ми кажеш защо не са.
 
а ние сме 149.
Което си е плод на разбитата ни здравна система, и още повече на факта (оня може да го чекне), че при ковид същата тази система прилага методите на светата инквизиция.

Няма индивидуален подход. Няма "Първо: Не вреди!" - има протокол, на който д-р Менгеле и Герхард Ленц могат да свалят шапка.
 
Тя смъртността ще ви извади очите, а и не мога да разбера какво толкова сравнявате Израел, който е с 9 починали, а ние сме 149.
Айде нема нужда да използваш максималното ни число през седмицата за сравнение с тяхното минимално. Дори ти трябваше вече да знаеш, че през уикенда винаги записват по-малко бройки, след което в следващите работни дни изплюват значително повече.

Разбираш ли, хората не чакат да мине уикенда за да умрат, просто през неработните дни болниците обявяват по-малка част от умрелите тогава. На хората дет се занимават със статистиките са им почивни дни тогава. Умрелите си умират и се трупат като число, само че никой не ги обявява официално, щот няма кой. После статистикарите като дойдат на работа и добавят необявените умрели от изминалите дни към умрелите от Вторник например. И ето ти пик.

Затова не гледаме такива пикове и плитчини, а средните стойности.
 
Затова не гледаме такива пикове и плитчини, а средните стойности.
Графиките са с осреднени стойности на 7 дневна база. Не че двамата най-умни ще разберат за какво говоря :)
 
Айде нема нужда да използваш максималното ни число през седмицата за сравнение с тяхното минимално. Дори ти трябваше вече да знаеш, че през уикенда винаги записват по-малко бройки, след което в следващите работни дни изплюват значително повече.

Разбираш ли, хората не чакат да мине уикенда за да умрат, просто през неработните дни болниците обявяват по-малка част от умрелите тогава. На хората дет се занимават със статистиките са им почивни дни тогава. Умрелите си умират и се трупат като число, само че никой не ги обявява официално, щот няма кой. После статистикарите като дойдат на работа и добавят необявените умрели от изминалите дни към умрелите от Вторник например. И ето ти пик.

Затова не гледаме такива пикове и плитчини, а средните стойности.
Вчера беше понеделник ми се струва. А и казваш по 50-60 на ден нищо работа, нали? Ей, българите са много тъпо племе, срам ме е, че съм такъв.
 
Вчера беше понеделник ми се струва. А и казваш по 50-60 на ден нищо работа, нали? Ей, българите са много тъпо племе, срам ме е, че съм такъв.
Въобще, ама въобще не говоря за абсолютни числа. И всъщност в момента ти пак отхвърляш едни други 50-60 на ден, които не виждаш в тази статистика, но ще излязат по някое време в другата на НСИ. Като си толкова загрижен за умрелите, поне ги умножавай по 2 за да не пропуснеш някой.

Що все трябва аз, антиваксър и конспиратор, да припомням на вас, алтруистите и загрижените за всеки умрял човечец, че толкова сте се фокусирали на нещата дето приказват по Новините, че постоянно забравяте за другите незнайни жертви на пЛандемията, които по бройка са също толкова, ако не и повече. Срамота е.
 
След 5-6 месеца да не ревнете, че не може да напускате България, когато държавите затворят границите си за неваксинирани българи. Или тогава с нежелание ще изприпкате в първия ваксинационен пункт. То като гледам само така ще ви влеят разум в наивните глави.
 
След 5-6 месеца да не ревнете, че не може да напускате България, когато държавите затворят границите си за неваксинирани българи. Или тогава с нежелание ще изприпкате в първия ваксинационен пункт. То като гледам само така ще ви влеят разум в наивните глави.
Ти не бери грижа, в Булгаристан който търси, все ще намери къде да излеят шишенцето и да му издадат какъвто идиотски документ трябва.
 
Не моем да разберем що Още се пънете на тая висока смъртност у БГ.

Април месец, човека отговори на тоя въпрос - всички починали, които са били с положителен тест /болни или не от ковид/ се всписват като починали от ковид, без значение основното им заболяване.

Както по-нагоре стана ясно по-големия % починали са със сърдечно-съдови проблеми.

Според НЕТа през 2019 има 70000 почнали от сърдечно-съдови заболявания.
Според вградения уиндоус калкулатор това прави ~190 на ден.

Който иска може да си направи "фак-чек" къде се намира България по сърдечно-съдови проблеми спрямо, с която си прецени друга държава с ниска ковид смъртност.

@AseasRoa @dimitur7
Чета, коментирате некви ковид протоколи, ама аз така и не разбрах, в кой момент момчето се оказа болно от ковид... я споделете, ако съм пропуснал нещо.
 
Ми обясни ни графиката ти бре, умнико. Ние нали сме невежи, ти си умен. Давай, обясни защо в нашата графика виждаш само смърт, а в другата на Израел виждаш спасение. И на мен ми изглеждат доста идентични графиките, искам да ми кажеш защо не са.
Вече сме ги обяснявали тези неща няколко пъти в темата. Няма да си губя времето с глупаци.
 
Вече сме ги обяснявали тези неща няколко пъти в темата. Няма да си губя времето с глупаци.
Налага ти се обаче да обясниш графиките. Въобще не се прави на ударен, а започвай.

Чета, коментирате некви ковид протоколи, ама аз така и не разбрах, в кой момент момчето се оказа болно от ковид... я споделете, ако съм пропуснал нещо.
И аз никъде не разбрах това. Само казват, че в началото когато е търсил болници е нямал PCR... което може да значи, че въобще не си е правил, или че е имал отрицателен. Бих заложил, че е нямал никакъв. Но за след това няма сведение дали му е правен тест и какъв е бил.
 
И аз никъде не разбрах това. Само казват, че в началото когато е търсил болници е нямал PCR... което може да значи, че въобще не си е правили, или че е имал отрицателен. Но за след това няма сведение дали му е правен тест и какъв е бил.
Пише че е нямал положителен... затуй го гонели кат мръсно коте. После го приели с "връзки".. аз единствения вариант, който се сещам е да се е съгласил да го пишат положителен.. че да му обърнат внимание...
 
Не моем да разберем що Още се пънете на тая висока смъртност у БГ.

Април месец, човека отговори на тоя въпрос - всички починали, които са били с положителен тест /болни или не от ковид/ се всписват като починали от ковид, без значение основното им заболяване.

Както по-нагоре стана ясно по-големия % починали са със сърдечно-съдови проблеми.

Според НЕТа през 2019 има 70000 почнали от сърдечно-съдови заболявания.
Според вградения уиндоус калкулатор това прави ~190 на ден.

Който иска може да си направи "фак-чек" къде се намира България по сърдечно-съдови проблеми спрямо, с която си прецени друга държава с ниска ковид смъртност.

@AseasRoa @dimitur7
Чета, коментирате некви ковид протоколи, ама аз така и не разбрах, в кой момент момчето се оказа болно от ковид... я споделете, ако съм пропуснал нещо.
Ами лично според мен той е бил с Ковид още в началото нищо, че теста му е бил отрицателен.
После го приемат и той си е бил зле наистина. Влошавал се е наистина. Не са лъгали лекарите. Дали щеше да отселее, ако не са му давали определени лекарства или не са му слагали въздух никой не знае. Първото, което е не знаем нито с какво е лекуван, нито на какъв въздух е бил ICU или вентилатор, нито колко усилени са били. Но на вентилатор никой не отселява. На вентилатор се слагат много тежките случаи, които не могат да дишат сами. Дали умират от вентилатора или умират, защото наистина случая е тежък пак няма как да знае никой. Трябва да има 10 човека за вентилатор и 5 да оставят без и 5 на и да видят кои ще оцелеят и то пак е много индивидуално.
Факт е че обаче на вентилатор слагат много тежките случаи. Дали ако го оставят без вентилатор ще оцелее ?
 
Въобще, ама въобще не говоря за абсолютни числа. И всъщност в момента ти пак отхвърляш едни други 50-60 на ден, които не виждаш в тази статистика, но ще излязат по някое време в другата на НСИ. Като си толкова загрижен за умрелите, поне ги умножавай по 2 за да не пропуснеш някой.

Що все трябва аз, антиваксър и конспиратор, да припомням на вас, алтруистите и загрижените за всеки умрял човечец, че толкова сте се фокусирали на нещата дето приказват по Новините, че постоянно забравяте за другите незнайни жертви на пЛандемията, които по бройка са също толкова, ако не и повече. Срамота е.
Щото покрай другите числа вече ги има и тези. Т.е. хората пак си умират от други болести, но умират вече и вседствие на Ковида. Ама това 2 години тъпата ти глава не го проумя. То да беше само ти...
 
Пишат така:

На мен ми е любопитно това рязко влошаване след като човека видимо се оправя. И преди ми е правило впечатление да са писали как някой се оправя и изведнъж хоп, рЕзко става зле, слагат го на оная машина и си заминава.

Има си и термин явно - Second Week Crash. И е описвано още в началото, ето статия от Май 2020. Ето и БГ статия от Юли 2020.

Аз разбира се ще подходя със скептицизъм и ще предположа, че се стига до това заради някое лекарство например. Но и съвсем натурално развитие да е, пак ще подходя със скептицизъм към реакцията на докторите когато видят някой да се влошава на 2-та седмица да го сложат на ICU, където шансовете за фатален край още по-рЕзко се увеличават. Ако е нормална реакция на имунитета да кажем, че оставете го човека там да си диша като риба на сухо за няколко дена, пък току вземе да се оправи. Някой ако има инфо за хора натурално преминали през такъв second-week crash, да споделя.
Някъде бях чел, че на втората седмица започва цитокиновата буря, защото тогава се образуват антителата. Те наистина тогава почват да се образуват, но какво общо има антителата с цитокиновата буря не знам.

Ето защо е толкова индивидуално и как един боледува тежко, а друг леко. И как има някакви генетични или други неща, които влияят, но никой не ги знае още.
Това е някакво старо мнение на лекар, в което в останалия текст, който го няма тук имаше грешни изводи и разсъждения, но за това не знам дали е прав или не и едва ли някой знае, но все пак смятам за полезна информация:

- По своята същност „цитокиновата буря” означава, че отделеният обем цитокини е увреждащ за клетките на организма. Този термин, макар и познат на медицинската общност, нахлу интензивно в научната терминология и клинична практика тясно асоцииран с COVID-19, защото ранни студии в началото на епидемията демонстрираха повишени плазмени нива на някои цитокини. В повечето случаи обаче, тези средни цитокинови плазмени нива при COVID-19, макар да са над нормата (не при всички), са по-ниски от средните плазмени нива в предишни кохорти на пациенти с ARDS. Това е демонстрирано с повишени нива на IL-6 при пациенти с COVID-19, които са сравнени с нивата на IL-6 при пациенти с ARDS по други причини. При сравнение, направено между нивата на IL-6 на пациенти с хиперинфламаторен фенотип на ARDS и такива с тежък COVID-19, се установяват от 10 до 200 пъти по-високи нива на цитокина сред пациентите с ARDS по други причини.
- Въпросът, който виси е защо някои пациенти с COVID-19 имат толкова лош клиничен изход въпреки сравнително ниските нива на IL-6?
- Възможен отговор на този въпрос е, че тежката увреда в белия дроб се дължи на артериалните микротромбози, които са 9 пъти по-чести, отколкото намерените при ARDS след грип, а не от тежкия хиперинфламаторен синдром, предизвикан от „цитокиновата буря”.

В белия дроб протичат два процеса на увреждане от локалната „цитокинова буря“ – в паренхима и съдовете –свързани, но и отделно един от друг, като не при всеки болен двата процеса са еднакво представени, не във всички зони на увреда на белодробната тъкан, не във всяка фаза на патологичния процес и не при всеки болен. Патологичният процес в белодробната тъкан е водещ, защото имаме работа с въздушно-капкова инфекция, която засяга предимно белодробната тъкан през дихателните пътища и успоредно, но не при всички пациенти и не винаги, не еднакво и не навсякъде в белия дроб, засяга и съдовете под формата на ендотелит. Емболи и/или локална тромбоза се развива в по-тежките случаи на протичане, като част от паренхимните промени следват отчетливо съдовия поток, но такива се регистрират и извън съдовите нарушения, в интерстициума и функционалната белодробна тъкан, което говори както за самостоен паренхимен процес, така и за свързани с ендотелните увреди възпалителни инфилтрати с придружаващ алвеоларен оток. В най-тежките случаи се развива дифузна вътресъдова коагулация и многоорганна недостатъчност. Известно е, че пневмонията при COVID-19 има и лека форма, както и умерено тежка форма, които протичат без дихателна недостатъчност и при една част от болните, поради това обстоятелство, съвсем логично, протичат без съдови промени. Тези допускания очакват своите доказателства, но в една аутопсионна серия само при около 40% от починалите се доказват вътресъдови емболи, някои от които образувани in situ. В други публикации, засегнатите от венозни и артериални тромбоемболични инциденти са между 10% и 25% от хоспитализираните с COVID-19, a в интензивните звена тромбоемболични инциденти са доказани при 31% до 59% от пациентите. Трябва да се има предвид, че „цитокиновата буря“, която се развива в белия дроб има и системни прояви, протичащи с различна тежест в други органи и системи, със съответни прояви – в един извънбелодробен орган, в няколко едновременно или последователно. В основата на всички патлогични прояви, които произхождат от реакцията на имунната система, стои вируса SARS-CoV-2.
 
Първото, което е не знаем нито с какво е лекуван, нито на какъв въздух е бил ICU или вентилатор, нито колко усилени са били.
Аз между другото където съм писал ICU, съм имал предвид вентилатор. Обаче явно Intensive Care Unit означава дадена част от болницата, където пациента е под специално наблюдение, а не самото устройство за командно дишане.

Но иначе няма как да е бил на вентилатор и да си е говорил с годеницата, щото доколкото разбирам хората поставени на вентилатор винаги са упоени, и си е процедура слагането на тая машина (интубиране), както и после откачането от нея (екстубиране).

Щото покрай другите числа вече ги има и тези. Т.е. хората пак си умират от други болести, но умират вече и вседствие на Ковида. Ама това 2 години тъпата ти глава не го проумя. То да беше само ти...
Мен не ме интересува кой от кво умрял, интересува ме ти като се правиш на загрижен за живота на хората да отчиташ всичките excess deaths, а не само половината.
 
Аз между другото където съм писал ICU, съм имал предвид вентилатор. Обаче явно Intensive Care Unit означава дадена част от болницата, където пациента е под специално наблюдение, а не самото устройство за командно дишане.

Но иначе няма как да е бил на вентилатор и да си е говорил с годеницата, щото доколкото разбирам хората поставени на вентилатор винаги са упоени, и си е процедура слагането на тая машина (интубиране), както и после откачането от нея (екстубиране).


Мен не ме интересува кой от кво умрял, интересува ме ти като се правиш на загрижен за живота на хората да отчиташ всичките excess deaths, а не само половината.
Да, няма как да е бил на вентилатор дори щом е отговорил по телефона. В интензивното няма телефони и дори няма как да отговориш, защото си под сънотворни и най-вероятно вързан и с тръби..
За мен отпада възможността да е починал от въздух не знам. За мен просто наистина е починал от Ковид.
 
Да, няма как да е бил на вентилатор дори щом е отговорил по телефона. В интензивното няма телефони и дори няма как да отговориш, защото си под сънотворни и най-вероятно вързан и с тръби..
За мен отпада възможността да е починал от въздух не знам. За мен просто наистина е починал от Ковид.
И това подтиква ли те да се боцнеш? Нали темата е затова? Или ще разследваш всеки смъртен случай поотделно?
 
Налага ти се обаче да обясниш графиките. Въобще не се прави на ударен, а започвай.
Нищо не ми се налага. За щастие все още не живеем в идиокрация - форма на управление, където идиотите са на власт. Това на което ти, @старичaнти и компания погрешно му викате демокрация и си мечтаете за него. Разликата между глупака и идиота е, че на първия като му обясни нещо някой по-умен разбира, докато идиотите сте с твърда и погрешна позиция, опитвате да налагате доказано погрешните си заключения без значение от лавината факти, сочещи красноречиво, че не сте прави. За вас няма никакво значение какви са статистиките, какви научни открития има и какви са фактите.

Погледни назад в темата колко малоумни са ви "доказателствата". Линкове към сайтове тип НЕновините и пикселизирани видеа от фейса с неграмотен превод...
 

Горе