Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
...Съседката прави с гаджето си секс без презерватив и сега аз съм бременна, а на нея нищо й няма!...

Това е мисловният процес на Ваксъра и все незнайно защо НеВаксинираните са му Виновни!!
 
Настъпи ли цитокиновя буря лечение вкъщи е невъзможн

Не знам с днешна дата как е положението и дали има промяна в лечението, но точно в къщи трябваше да се лекувам миналата година по това време. Предписаха ми Преднизолон Ф с активно в-во Дексаметазон. Този кортикостероид отслабва имунната с-ма и "закусва" с цитокини. Използваше се при тежките случаи. Все още си седи кутията пълна, защото не съм пил нито едно от него.
 
Всички казват, че Ковид не е кой знае какво и че има по-смъртоносни вируси като Ебола например.
Някой сравнявал ли е жертвите от Ебола с тези на Ковид ?

Няма как...
 
Преди появата на Ковид, всяка година преди старта на сезона на грипните вируси, предупреждаваха хората, че не трябва да се самолекуват. Ако в продължение на 3-4 дни имат температура и кашлица, веднага да посетят личния си лекар, за да се назначи лечение и да се проследяват, защото това състояние води до пневмонии, които са силно смъртоностни. И преди КОВИД, пулмологиите бяха препълнени. Пневмония не се диагностицира по телефона, нито и с преглед дори, необходима е рентгенова снимка. Сега, и моите наблюдения са, че хората ги оставят(7-8 дни), без дори да ги види и лекар!, хубаво да се разболеят, толкова зле, че после в болниците, положението става невъзможно. Смятам, че това е и причината за повишената смъртност в България, последната година и половина - липса на доболнична мед. помощ, неглижиране на хронично болните, спиране на планови операции, липса на периодични прегледи, превенция на раковите заболявания. Въобще, всичко това за период от повече една година, а и стреса от насяването на страх от смъртта, доведе до тази увеличена смъртност. За ужасяващото състояние на зъбите на хората над 40г не ми се говори. А какво беше преди 30г - прегледи във всяко училище, прегледи по трудови колективи.
 
Не знам с днешна дата как е положението и дали има промяна в лечението, но точно в къщи трябваше да се лекувам миналата година по това време. Предписаха ми Преднизолон Ф с активно в-во Дексаметазон. Този кортикостероид отслабва имунната с-ма и "закусва" с цитокини. Използваше се при тежките случаи. Все още си седи кутията пълна, защото не съм пил нито едно от него.
да, но в по-тежките случаи не деистват.
прилагат дексометазон, ремдесивир и анти-IL6, но ...
 
Само след тези неща не разбирам как е казал, че се чувства добре и че иска скара и подобни неща. Хем не може да диша дори с маската хем се чувства добре, че дори иска скара. Просто не се връзват двете..
А дали е бил толкова зле, че да почине или нещо го е допринесло не знам
Тук има по-ново видео относно този случай:

Първо, 5-6 дни е бил вкъщи. На 14-ти е приет в първата болница. Имало подобрение, но както винаги рязко се влошава на 23-ти сутринта и затова е преместен в друга болница. На 25-ти вечерта са започнали да го упояват и са го сложили на ICU. Умира на 26-ти, може би следобяд, защото тогава тръгват и новините.

Не мога точно да разбера в кои дни се е чувствал добре и е очаквал да бъде изписан. Както и това в коя болница се създава проблема със сухия кислород. Както са подредили кадрите в това видео излиза, че това е станало във втората болница.

Според мен ако не го бяха упоявали и интубирали, още щеше да си е жив. Да, трудно дишащ заради всички бацили (и вероятно ремдисивири, антибиотици и стероиди), но все пак жив. За някой, който повече от 2 седмици си ги влачи тия бацили, да свърши толкова скорострелно след като са го поставили на ICU... не знам.

И пак виновника е само Ковид, всички правилни мерки са били взети и ситуацията с ICU няма да се преразглежда. Да заповяда следващата жертва на протокола.
 
Тук има по-ново видео относно този случай:

Първо, 5-6 дни е бил вкъщи. На 14-ти е приет в първата болница. Имало подобрение, но както винаги рязко се влошава на 23-ти сутринта и затова е преместен в друга болница. На 25-ти вечерта са започнали да го упояват и са го сложили на ICU. Умира на 26-ти, може би следобяд, защото тогава тръгват и новините.

Не мога точно да разбера в кои дни се е чувствал добре и е очаквал да бъде изписан. Както и това в коя болница се създава проблема със сухия кислород. Както са подредили кадрите в това видео излиза, че това е станало във втората болница.

Според мен ако не го бяха упоявали и интубирали, още щеше да си е жив. Да, трудно дишащ заради всички бацили (и вероятно ремдисивири, антибиотици и стероиди), но все пак жив. За някой, който повече от 2 седмици си ги влачи тия бацили, да свърши толкова скорострелно след като са го поставили на ICU... не знам.

И пак виновника е само Ковид, всички правилни мерки са били взети и ситуацията с ICU няма да се преразглежда. Да заповяда следващата жертва на протокола.
Ами той си е бил зле както казах са видели, че сатурацията му пада и са решили да го изместят. А това дали му е горяло от кислора или от вируса кой знае и това, че му гори от кислорода не означава, че не го е убил вируса. И така и не разбрах дали е бил интубиран тоест на вентилатор или е бил само не кислород или ICU ?
 
И така и не разбрах дали е бил интубиран тоест на вентилатор или е бил само не кислород или ICU ?
Пишат така:
"Вeчeртa в 9:30 му пишa кaк e, a тoй ми пишe дoбрe cъм. Тoгaвa ce уcъмних, чe нeщo нe e нaрeд, нo нe пocмях дa ce oбaдя. Никaквa вecт oт cнoщи, при кoeтo звъня в 8 чaca cутринтa и тe нaй-cпoкoйнo ми зaявявaт, чe тoй e пoчинaл, чe e тръгнaл дa ce зaдушaвa cнoщи към 11 чaca, кaтo ca гo интубирaли и нe ca мoгли дa нaпрaвят aбcoлютнo нищo.
На мен ми е любопитно това рязко влошаване след като човека видимо се оправя. И преди ми е правило впечатление да са писали как някой се оправя и изведнъж хоп, рЕзко става зле, слагат го на оная машина и си заминава.

Има си и термин явно - Second Week Crash. И е описвано още в началото, ето статия от Май 2020. Ето и БГ статия от Юли 2020.

Аз разбира се ще подходя със скептицизъм и ще предположа, че се стига до това заради някое лекарство например. Но и съвсем натурално развитие да е, пак ще подходя със скептицизъм към реакцията на докторите когато видят някой да се влошава на 2-та седмица да го сложат на ICU, където шансовете за фатален край още по-рЕзко се увеличават. Ако е нормална реакция на имунитета да кажем, че оставете го човека там да си диша като риба на сухо за няколко дена, пък току вземе да се оправи. Някой ако има инфо за хора натурално преминали през такъв second-week crash, да споделя.
 
Някой да каже нещо за днешната статистика? Почти 150 починали. Не ви ли светва някоя лампичка вече?
 
Screenshot_2021-09-28 Israel COVID 1,270,230 Cases and 7,684 Deaths - Worldometer.png
Така и така сложих едната графика. Тази е на Израел. С просто око се вижда, че графиките съвпадат. Пиковете са идентични, да бройките са различни. Израел и Бълагия 1ви пик имаме 38 към 150. Тогава да припонмя нямаше ваксини :). 3ти пик сега да видим 25 към 75 (20% ваксинирани в България и 80% в Израел). 1ви пик 3,9 пъти умрели на ден, 3ти пик 3 пъти повече умрели. 1ви пик е еталон за здравната система само да светна троловете. Айде сега да ме светнете що аджеба да се бучкам, като статистиката сочи, че е се тая?
 
АКо всички бяха ваксинирани, починалите щяпа да са 10 пъти по-малко. Кое му е все таята?
А я си представи на 7000 заразени колко щяха да са си заминали? Умножи 150 поне по 3. И това ли е все тая? Явно човешкия живот е само някаква статистика. ОК, няма да споря с теб.
 
Една приятелка ми гостува... Брат ѝ живее и работи в Англия. Принудили са го да се ваксинира в работата му, след което изкарал ковид много тежко. Думите му били "щях да умра" - толкова за "вакснатите го карат леко". И тая мантра отпадна наред с другите благи обещания.
 
АКо всички бяха ваксинирани, починалите щяпа да са 10 пъти по-малко. Кое му е все таята?
А я си представи на 7000 заразени колко щяха да са си заминали? Умножи 150 поне по 3. И това ли е все тая? Явно човешкия живот е само някаква статистика. ОК, няма да споря с теб.
Когато числата говорят и оня горе с брадата мълчи.
 
Това, което показват числата, които сам си пуснал е, че ваксините работят много добре.
Да, той сам не си разбира графиките...мъка...
Аз не съм учител все пак и допълнително обяснение няма да получите. Га беше време да учите, оти бегахте от училище?
 
Разбира се, че няма. За да обясниш нещо на някого първо трябва да го разбереш, а ти нямаш и минимална идея какво означават данните, които си пляснал тук.
 
Айде сега да ме светнете що аджеба да се бучкам, като статистиката сочи, че е се тая?

Дали ще се фокусират върху отговора на гатанката, или ще си карат безумното "тинтири-минтири", с което са ги програмирали. Имаше навремето едни руски кукли, дето като ги наклониш казваха "мама" и така всеки път. И наш'те ваксо-ботове същата работа.
 

Горе